Zeeland Parkeerplaats op bouwlocatie Stationsgebied 4,99 intratuin Hwaepen Veere Eerste overdekte waterspeeltuin komt in Kortgene almanak Tegenbezoek MIDDELBURG Ruimte voor auto's en fietsen WALCHEREN 22 en 23 26 en 27 Deze week: •"HOTEL RESTAURANT Vanaf de 12e weer geopend! Verras uw geliefde met een romantisch Valentijn diner! Wij serveren een speciaal Valentijnsmenu van vrijdag 12 februari tot en met dinsdag 16 februari Neem alvast een kijkje naar onze nieuwe voorjaarskaart www.waeDen.nl Tel: 0118-501231 of mail: info@waepen.nl KORTCENE - Noord-Beveland krijgt de eerste overdekte water speelplaats van Zeeland. Een wa terspeeltuin had Neeltje lans al, maar in de open lucht. De nieuwe natte speeltuin die vakantiepark De Paardekreek wil bouwen is zo mer en winter beschikbaar. De voorziening kost anderhalf mil joen euro en moet in juni 2011 ope nen. De waterspeeltuin krijgt klau- tertorens, touwbruggen, watergor dijnen, tunnels, waterkanonnen en grote en kleine kieptonnen in een zwembad dat niet dieper wordt dan een halve meter. Daar komt ook de waterglijbaan in uit. De waterspeelplaats kan rond de honderd mensen tegelijk bergen. Tip? redactie@pzc.nl Ze moeten hem wel hebben, die Sou burger op de Terneuzense werkvloer. Kreeg hij het een paar weken geleden in dit hoekje al zwaar te verduren over zijn vakkundig warrig gelegde kapsel, nu hebben zijn collega's weer wat aan te merken op zijn kleding keuze. Althans, indirect. Voor een verhaal in deze krant richt te de Souburger zich tot één van zijn collega's met de vraag: „Is er in Ter neuzen een feestwinkel of een winkel met carnavalsspullen?" En zo ja, ver volgde hij, waar is die winkel dan te vinden en hoe heet die? De Terneuzenaar hielp de Souburger weliswaar graag en vlot aan de ge vraagde informatie, maar kon het niet laten om uiteindelijk toch nog een stekeligheidje uit-te delen. „Waarom wil je dat eigenlijk weten? Heb je soms weer nieuwe kleren no- dig?" Woensdag10 februari 2010 Tip? walcheren®pzc.nl MIDDELBURG - Als jeugdambassadeur voor de hulporga nisatie World Vision bezocht Rachelle Geschiere, leerlin ge van de CSW Van de Perre in Middelburg, vorig jaar Oeganda. De zestienjarige Joseph uit het noorden van Oeganda is nu op zijn beurt in Nederland. Hij maakt een toer langs scholen om de leerlingen te vertellen van de impact die hiv en aids hebben. Joseph verloor eerst zijn vader en later zijn moeder aan deze ziekte. Jo seph heeft nog drie zussen, van wie er twee jonger zijn. Met zijn oudere zus is hij verantwoordelijk voor het ge zin. Gisteren vertelde hij zijn verhaal aan de leerlingen van de CSW. Ze waren onder de indruk want iedereen gaf aan wel mee te willen doen aan de jaarlijkse ZIP Your Lip actie - een dag niet eten - om geld bijeen te brengen voor het werk van World Vision. Er was gisteren nog meer goed nieuws op de CSW. De drie vestigingen in Middelburg en Vlissingen maakten bekend samen 19.700 euro bijeen te hebben gebracht voor de slachtoffers van de aardbeving in Haïti. foto Lex de Meester Twintig ondernemers tonen belangstelling voor coffeeshop Rinus Verboom werkt voor Tour in Rotterdam ruimte voor 21 auto's. Deze par keerplaats is op piekmomenten een welkome aanvullig op de be staande Kiss- en Ride-parkeerha- ven waar maar voor enkele auto's ruimte is. Deze parkeerplaats zal in klinkers worden uitgevoerd. Ten slotte komen er betonnen pla ten parallel aan de Kanaalweg te liggen waar bussen kunnen parke ren. Nadat in mei de grote pu blieksevenementen (Koninginne dag, Giro d'Italia) voorbij zijn, wor den deze stroken ingedeeld in par keervakken voor 38 auto's. De rest van het braakliggend ter rein wordt ingezaaid met gras. Parkeren langs de Kanaalweg zal niet gratis zijn. Over het tarief moet het college van b en w nog een besluit nemen. De aanleg van de parkeerplaatsen zal zo snel mogelijk beginnen om voor Koninginnedag klaar te kun nen zijn. Een smal strookje grond naast het spoor moet nog worden gesaneerd. Vorige zomer ontdekten toeristen al de mogelijkheden van het gratis parkeren op het braakliggende ter rein nabij de binnenstad. Op druk ke dagen stonden er tientallen au to's geparkeerd. door Theo Giele De smalle strook grond tussen de Kanaalweg en de spoorlijn (Sta tionsgebied-West) was bestemd voor de bouw van kantoren (Woongoed, Kamer van Koophan del) en appartementen. De econo mische crisis heeft door deze plan nen een streep gehaald. De ge meente maakt nu van de nood een deugd door er extra parkeer ruimte aan te leggen. „Het gaat om tijdelijke parkeer plaatsen", beklemtoont wethou der Hannie Kool-Blokland, want het blijft de bedoeling de strook in de toekomst te bebouwen. Maar de wethouder wil ook dat de boel 'er netjes bijligt'. Naast de Kiss- en Ride-strook bij het station komen nog eens 44 extra fietsbeugels, waarmee het nij pend tekort aan stallingsruimte voor rijwielen wat wordt ver kleind. Naast de nieuwe fietsenstal ling komt een parkeerplaats met MIDDELBURG - Tussen het Middel burgse NS-station en de Schroe- brug komen parkeerplaatsen voor auto's en bussen en een uitbrei ding van de fietsenstalling. intratuin Breda, Halsteren en Koudekerke www.intratuin.nl Valentijnsboeket van 6,99 voor

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 23