economie 13 Fraude sloopregeling vieze auto's valt mee Ombudsman geeft 'frauderende' zzp'er hoop Bakker Bart verkocht oude croissants Toyota voegt Prius toe aan terugroeplijst Leaseplan begint met internetspaarbank Luchtverkeersleiders als God in Frankrijk Boeing 747-8 maakt eerste testvlucht PREMIE Export vanuit Vlissingen naar Afrika 'zwakke plek' Opel vraagt miljarden staatssteun TOKIO Toyota roept wereldwijd 437.000 hybride auto's terug naar de garage wegens problemen met de rem men, waaronder het vlaggenschip Prius. In Nederland gaat het om 8432 auto's van het modél Prius III. De nieuwe Prius heeft problemen met de software van het antiblok- keersysteem (abs), dat voorkomt dat een auto in een slip raakt. ALMERE Leaseplan, het grootste autoleasebe drijf van ons land, is begonnen met zijn internetspaarbank voor particulieren en bedrijven. Spaar ders bij Leaseplan Bank ontvangen op de internetspaarrekening een rente van 2,53 procent. Die wordt maandelijks bijgeschreven en het spaargeld is vrij en zonder kosten opneembaar. PARIJS Franse luchtverkeersleiders krijgen per jaar meer dan dertig weken va kantie doordat hun bazen bang zijn voor stakingen, zegt de Franse Rekenkamer. Zij draaien lange diensten en daar staan lange vakan ties tegenover. Bovendien is het de gewoonte om bij overbezetting mensen extra vrije dagen te geven. woensdag 10 februari 2010 SEATTLE - Het nieuwe vrachttoestel 747-8 van de Amerikaanse vliegtuigbouwer Boeing heeft zijn eerste testvlucht gemaakt. Problemen deden zich niet voor, afgezien van een vertraagde start in verband met zware bewolking en mist. De test vlucht vanaf vliegveld Paine Field bij Seattle duur de ongeveer vier uur. De 747-8 is een uitgebouw de en gemoderniseerde versie van de 747-400 Jumbo Jet. Het vrachttoestel heeft een maximum startgewicht van 442 ton en een reikwijdte van meer dan 8100 kilometer. Het is het grootste toe stel dat Boeing ooit heeft gebouwd. De catalogus prijs van het nieuwe vliegtuig bedraagt ongeveer 227 miljoen euro. De passagiersversie kan 467 reizigers vervoeren. foto Ted S. Warren/AP den haag - Ongeveer drieduizend zelfstandigen zonder personeel (zzp'ers) die de afgelopen jaren grote problemen hebben gehad met uitkeringsinstantie UWV en de Belastingdienst, hebben weer hoop. Volgens Nationale Ombuds man Alex Brenninkmeijer heeft het UWV veel zelfstandigen die vanuit een uitkeringssituatie een eigen bedrijf begonnen, verkeerd geadviseerd en slecht behandeld. Daardoor kregen veel van die nieu we ondernemers hoge terugvorde ringen van de Belastingdienst, boe tes en soms ook nog een veroorde ling wegens fraude. De FNV Vakcentrale en organisa ties van zelfstandigen willen nu dat de zzp'ers schadeloos worden gesteld. Een ruime Kamermeerder heid lijkt dat te steunen. De proble men hangen samen met de zelf standigenregeling zoals die tussen alkmaar - Door zwendel met oudbakken producten hebben klanten van Bakker Bart gebak ge kocht dat over de houdbaarheids datum heen was. Dat blijkt uit onderzoek door be drijfsrecherche Hoffmann in op dracht van Bart's Retail, het hoofd kantoor waaronder de Nederland se en Belgische Bakker Bart-win- kels vallen. Het onderzoek spitst zich toe op een medewerker van de afdeling kwaliteitscontrole die 2004 en "medio 2006 bestond. Werklozen die toen een bedrijfje begonnen, kregen in veel gevallen van UWV-medewerkers het ad vies niet alle gewerkte uren strikt op te geven. Daardoor konden ze hun bedrijf opstarten met behoud van uitkering. Maar bij de Belas tingdienst moesten ze juist weer wel alle uren opgeven om recht te krijgen op zelfstandigenaftrek. Toen de Belastingdienst en het UWV later hun gegevens met el kaar vergeleken, werden de starten de ondernemers als fraudeurs be handeld. Volgens de ombudsman liet de UWV-voorlichting aan star ters vaak ernstig te wensen over. Als het aan Brenninkmeijer ligt, moet het UWV alle dossiers daar om opnieuw bekijken. Als dat niet mogelijk is, verdient het volgens hem aanbeveling de terugvorderin gen en sancties terug te draaien. was belast met het vernietigen van de 'retourproducten'. In plaats van zijn taak uit te voeren, verhandel de de medewerker het voedsel aan franchisenemers van Bart's Retail. De producten die over de datum waren, onder meer minipizza's, ham-kaascroissants en appelflap pen, gingen in rolcontainers naar 'een aantal' filiaalhouders. Hoeveel precies meldt Bart's Retail in Beu- ningen niet. De inhoud van een rolcontainer leverde de winkelier den haag - De milieu-inspectie is op tientallen gevallen van fraude gestuit met de sloopregeling voor oude, vervuilende auto's. In Rot terdam, Den Haag, Kampen, Heer- hugowaard en op diverse plaatsen in Limburg werd met valse nota's de premie geïncasseerd. Het ministerie van Volkshuisves ting stelde gisteren in een reactie dat 'het gesjoemel met de tijdelijke sloopregeling alleszins meevalt'. De inspectie is gestuit op ruim der tig schijntransacties. Met spookno- ta's werd 750 tot 1750 euro per au to geïncasseerd, waarna het koop contract voor de nieuwe perso- 600 euro extra omzet op, aldus Hoffmann. E em van de filiaalhou ders die door Bart's Retail wordt beschuldigd van fraude is de eige naar van Bakker Bart in Heerhugo- waard. Die ontkent echter en be weert dat hij het slachtoffer is van een misverstand. Naar eigen zeg gen kreeg hij van de bewuste me dewerker kwaliteitscontrole alleen p roefproducten aangeboden die hij testte op kwaliteit, maar niet verkocht. nen- of bestelauto de prullenbak inging. Mogelijk werd de winst ge deeld door verkoper en autobe drijf 62.000 eigenaars maakten ge bruik van de slooppremie. Een andere zwakke plek in de rege ling betreft oude auto's die wor den geëxporteerd. In de Eemsha- ven en de zeehavens van Vlisssin- gen en Antwerpen trof de inspec tie 160 auto's aan die waren aange meld voor export, veelal naar Afri ka. Omdat in de sloopregeling geen termijn voor de aanmelding voor oude auto's staat vermeld, be staat het risico dat na transport als nog een slooppremie voor ze wordt aangevraagd. De inspectie frankfurt - Opel, de Duitse doch ter van General Motors, wil 2,7 mil jard euro Europese staatssteun. Duitsland moet volgens Opel 1,5 miljard in het bedrijf steken, Groot-Brittannië, Spanje, Polen en Oostenrijk 1,2 miljard. In totaal kost de reorganisatie, waarbij 8300 banen vervallen, 3,3 miljard. In Antwerpen, waar GM zijn fabriek sluit, verdwijnen 2377 banen. heeft vastgesteld dat ook andere re gels niet worden nageleefd. De re geling schrijft voor dat olie en an dere vloeistoffen van sloopauto's binnen tien dagen moeten zijn ver wijderd. Dat bleek lang niet altijd het geval. Om fraude te bemoeilij ken wil de inspectie dat beoogde sloopauto's voortaan niet meer via het kenteken worden geregis treerd, maar door middel van het chassisnummer. Ook zou de ter mijn waarbinnen auto's worden aangemeld voor de tijdelijke rege ling moeten worden beperkt tot een aantal dagen en dient er een verplichte demontageverklaring te komen. MARKT Aardappelen Frites geschikt 7,50-11,00 prijshoudend; ex port 6,50-8,00 rustig. Uien Zaaiuien uit de schuur 30% 21,00-24,00 vast; zaaiuien uit de schuur 60% 21,00-24,00 vast. Granen, zaden en peulvruchten Tarwe maal, telersprijs uit opslag collecterende handel 108,00 per ton; tarwe voer, idem 108,00 per ton; bruine bonen, idem 750,00 per ton. Fourage Weidehooi 80,00-90,00 per ton; roodzwenk 75,00-95,00 per ton; dijkhooi 70,00-80,00 per ton; rietzwenk 85,00-100,00 per ton; Engels raai 70,00-90,00 per ton; veldbeemd 75,00-95,00 per ton. (Allemaal eerste kwaliteit uit de schuur.) Tarwestro gr pakken uit de schuur 50,00-57,50 per ton; tarwestro kl pakken uit de schuur 62,50-72,50 per ton; gerstestro gr en kl pakken uit de schuur 50,00-55,00 per ton.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 13