Vertrek korpschef is 'pijnlijk' Gemeente mag inwoners tewerkstellen 4 en 5 12 en 13 STRANDRELLEN Aad Meijboom stapt op bij politie Rotterdam-Rijnmond Vandaag in Buitengebied: Haïtianen krijgen sms over locatie voedsel Hospitaal kan veiliger verder WALCHEREN Af en toe zon 1° Dader 'Putten' aangehouden voor tweede moord 5? A Belasting 2009: het kind als aftrekpost DINSDAG 9 februari 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 33 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 t/ Avontuurlijk kamperen t/ Scheepswrak geeft geheimen prijs Exoten in Nederland UTRECHT - Bijstandsgerechtigden mogen te werk worden gesteld als zij hierdoor sneller een baan vin den. Duur en aard van het werk moeten passen bij de bijstandsge rechtigde. Weigeren mag niet te zwaar worden bestraft. Dat heeft de Centrale Raad van Be roep, de hoogste rechter in dit soort zaken, gisteren bepaald in een zaak van een Amsterdamse man die achttien jaar in de bij stand zat. Het is voor het eerst dat de raad een principiële uitspraak doet over de zogeheten work-first- trajecten waarbij uitkeringsgerech tigden in ruil voor een uitkering moeten werken. Volgens de raad is bij dergelijke projecten geen sprake van dwang arbeid, omdat geen fysieke of psy chische dwang wordt uitgeoefend. Wel kunnen de trajecten in strijd zijn met het verbod op verplichte arbeid, waarbij mensen tegen hun zin in, op strafte van een sanctie, aan het werk worden gezet. Volgens de raad is het per indivi dueel geval verschillend of een work-firsttraject mag worden inge zet. In het geval van de Amster dammer vindt de raad dat wel ge rechtvaardigd omdat de man al achttien jaar een uitkering had en zelf geen werk vond. De boete voor zijn weigering bleef beperkt tot tweehonderd euro. In 88 procent van de gemeenten wordt met work-firsttrajecten ge werkt. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 711688 555530' oneens 34% ROTTERDAM - Pijnlijk, maar onver mijdelijk. Dat is de reactie van de PvdA-fractie in de gemeenteraad van Rotterdam, gisteren op het op stappen van korpschef Aad Meij boom. Meijboom gaat weg bij het korps Rotterdam-Rijnmond in verband met het kritische COT-rapport over de strandrellen in Hoek van Holland. Hij lag al weken onder vuur. Het is de bedoeling dat binnen een half jaar een opvolger voor Meijboom wordt gevonden. Hij blijft in functie totdat zijn opvol ger bekend is. Leefbaar Rotterdam, de grootste oppositiepartij in de gemeente raad, wil dat Meijboom direct op stapt, en niet pas wanneer er een opvolger gevonden is. Dat heeft fractieleider Marco Pastors gisteren gezegd in een reactie op de brief van korpsbeheerder en burgemees ter Ahmed Aboutaleb aan het re gionaal college Rijnmond. Burgemeester Aboutaleb liet we ten dat na het vernietigende rap port van het Instituut voor Veilig heid en Crisismanagement (COT) indringende gesprekken met Meij boom zijn gevoerd. Dat rapport,, over het ontspoorde strandfeest Sunset Grooves, plaatste de politie onder zware druk. Verder is ge sproken over de toekomst van het korps op de lange termijn. Op ba sis daarvan heeft Meijboom zijn conclusies getrokken. Er was geen sprake van een vertrouwensbreuk of een vertrouwenscrisis, volgens Aboutaleb. Hij vindt dat Meij boom persoonlijk geen blaam treft, omdat hij tijdens de strand rellen in Hoek van Holland op va kantie was. Ook heeft Aboutaleb niet op het vertrek van Meijboom aangedrongen, liet hij weten. GOES De Amerikaanse gitarist Steve Lu- kather (vooral bekend van Toto) komt zaterdag 3 april naar Vlissin- gen om de Eddy Christiani Award 2010 in ontvangst te nemen. pagina 24: Lukather vaste waarde Toto Zeeland: 2, 3, 17 t/m 23; Binnenland: 4 5; Buitenland: 6, 7; Beurs: 10; Economie 11; Belastingen 2009: 12, 13; Weer: 14 Strips: 15; Cultuur: 24; Sport: 25 t/m 27 Televisie: 30 en 31. Bijlage: Buitengebied. PORT-AU-PRINCE - VN-militairen houden toezicht bij de distributie van voedsel in het Nationaal Sta dion in Port-au-Prince. Overlevenden van de aard beving op 12 januari hebben hier hun kamp opge slagen. Haïtianen die willen weten waar en wan neer water, voedsel, medicijnen en andere belang rijke spullen worden uitgedeeld, kunnen dat sinds gisteren te weten komen via een sms van het Rode Kruis. De hulporganisatie werkt hier voor samen met een provider, die 1,2 miljoen aansluitingen heeft. Of alle aansluitingen nog wer ken, weet de organisatie niet.foto Javier Galeano/AP Tewerkstellen van bijstandsge rechtigden is dwangarbeid reageer op www.pzc.nl reacties: 323 Basisschool is te vroeg voor les over orgaandonatie Over drie jaar moet het aantal men sen dat onnodig gewond raakt of zelfs overlijdt in ziekenhuizen met de helft zijn gedaald. Veel 'onnodi ge schade' wordt aangericht door relatief eenvoudige zaken: verkeer de toediening van medicijnen of wondinfecties na operaties. pagina 3: commentaar pagina 2 en 3: cultuur moet anders

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1