De Schelde in Dongen niet langs De Vennen sport 137 half dozijn vol Luctor 'winterstop' in met verlies rland net naast het podium Gelijkspel voor SAR'72 tegen concurrent om lijfsbehoud TOV WATERPOLO Geen Zeeuws-Vlaamse overwinningen maandag 8 februari 2010 door Kim 't Hooft TERNEUZEN - De tafeltennissers van SAR'72 speelde in de tweede divisie gelijk tegen de concurrent om lijfsbehoud TOV. Simone de Klerk was met drie klinkende over winningen het beste op dreef te gen de ploeg uit Noordwijk. Den nis Verdunnen verloor zijn eerste wedstrijd van TOV-kopman Dylan Kret, maar zette zijn andere twee wedstrijden wel in winst om. Jo- han 't Hooft had een mindere dag en moest telkens het hoofd bui gen. De vrouwen van SAR'72, eveneens uitkomend in de tweede divisie, kregen in Kloosterzande kam pioenskandidaat Panningen op be zoek. Pas in de negende wedstrijd kon de thuisploeg het eerste en enige punt op het bord zetten: Ste- fanie Fassaert versloeg in vijf ga mes Patricia van Lent. Liselotte Fassaert en Anja van de Vijver ble ven met lege handen achter. In de eerste divisie van het landelij ke tafeltennis liet TTC Middelburg dure punten liggen in de thuiswed strijd tegen Charybdis. De Walche- naren leden een 4-6-nederlaag, maar hadden kans op meer pun ten. John Scott bleek in goede vorm te steken en haalde zonder gamever- lies zijn drie wedstrijden binnen. Samen met Wouter van der Mark haalde Scott ook het dubbelspel binnen. Wouter van der Mark speelde te gen de Leidenaren een goede wed strijd, maar hij slaagde er niet in om zijn kansen te benutten. Tegen de Armeen Edgar Malchasian had Van der Mark de winst voor het grijpen. Toch gaf hij een 2-1- en 9-5-voorsprong nog uit handen. Ook tegen Olivier Altenburg had de jonge Middelburger zicht op een overwinning, maar moest hij in vijf games capituleren. Sören de Witte kwam in het ge weld tekort? en kon niet tot scoren komen. De wedstrijd van Arnemuiden in de landelijke tweede divisie werd uitgesteld. Johan 't Hooft had een mindere dag in het competitieduel van SAR'72 met TOV. foto Peter Nicolai Cluzona-Hulsterloo 1-4 (0-2): De Oost Zeeuws-Vlamingen hadden van meet af aan het heft in han den en wonnen dan ook meer dan verdiend met 1-4. Door een doel punt van een van de verdedigster van Cluzona werd het 0-1, waarna Inge Currinckx nog voor rust voor 0-2 zorgde. Via treffers van Tamara van Puijvelde en Maureen van der Steen werd het na de hervatting eerst nog 0-4, voordat de thuisclub het enige presentje van de dag kreeg voorgeschoteld: 1-4. Vierde klasse Oostburg/Sluis-Pa- trijzen 1-2 (0-1): De thuisclub had een licht overwicht, maar werd ge klopt door een efficiënter spelend Patrijzen. De Bevelandse ploeg liep uit naar een 0-2 voorsprong. Een kwartier voor tijd bracht Maartje van Iwaarden de spanning terug tot 1-2, maar de gelijkmaker kwam er niet meer. WIK'67/Brouwershaven-Zaam- slag 6-2 (4-2): De winst was ver diend, maar gefiatteerd. Zaamslag keek tegen een 3-0-achterstand aan, maar kwam via Fleur Radema kers en Karin Schellekens uit een vrije trap terug tot 3-2. Daarna liep WIK uit naar een 6-2 winst. Vijfde klasse Walcheren-Koe- wacht 0-2 (0-0): Koewacht blijft ook na de winst in de topper onge slagen. Na de rust sloeg Koewacht toe via treffers van Francisca Hiem- stra en Debby van Regenmortel. Doelvrouw Renske Celie speelde een ijzersterke partij. door JaapJan Ritsema TERNEUZEN - Leek Luctor vorige week de zwaarste tijd achter de rug te hebben, in Kapelle liepen de Terneuzenaren telkens een stap je achter KVK aan. Het euvel zat in één vak dat maar moeizaam tot scoren kwam. Dat luidde een ne derlaag in, waarvan Luctor zich pas over een maand kan revanche ren. Vanwege speelvrije zaterdagen rond de korfballeague en het one ven aantal ploegen in de vierde klasse, komt Luctor pas op 6 maart weer in actie. Tegenstander is dan hekkensluiter BKC. Dat hield te gen Atlas de schade beperkt. KVK-Luctor 10-7: Zo kort moge lijk in de buurt blijven van koplo per Blauw Wit, of wegkomen uit de kelder van de vierde klasse. Met die opdrachten bestreden KVK en Luctor elkaar. De bezoekers kwa men ongelukkig op achterstand (3-0) en wisten het gaatje nergens kleiner te maken dan twee pun ten. Coach Peter Durink had zijn mak kelijk scorende vrouw liefst in bei de vakken ingezet. „Dan was al licht het andere vak ook aan de praat gekomen", filosofeerde hij. Voorlopig moet Durink zorgen dat zijn ploeg ritme blijft houden in vier competitieloze weken. Tot 6 maart, wanneer de Terneuzense vierdeklasser pas weer uitkomt te gen BKC, zoeken Luctor en Zaam slag elkaar als sparringpartner, om zo eikaars belang te dienen. Scores Luctor: Marjolein Durink, Davy Jonker en Pieter Kousemaker 2, Eline Jansen 1. Atlas-BKC 14-8: Atlas was zuinig op BKC in sporthal de Belt. De Breskense korfballers ontrokken zich vaker dan anders aan de druk en kwamen meer aan spelen toe. Met een iets scherpere start was een kleiner verschil mogelijk ge weest, ervoer BKC in de tweede helft. De bezoekers probeerden het spaarzame talent Anne de Kos ter in stelling te brengen. Haar doelpunten voorkwamen niet dat Atlas uitliep naar 11-4, maar zorg den voor het eerst in weken voor een dragelijk gevoel over de score. Scores BKC: Anne de Koster en Marti de Vilder 2,Jan-Willem de Groote, Mai- kel Vergouwe, Mirthe Faro en Jolanda Dees 1. op van den Oudenhoven Jst-SOUBURC - Marijn Geirland fn BW 1939 is in Sporthal Van fuyvenvoorde vierde geworden in liet districtskampioenschap libre Jtoofdklasse. Willie de Nijs van DOA werd zesde en Benny Visser van WBC tiende en laatste. Ook al werd Terneuzenaar Geir land vierde in het toernooi, hij was toch de meest opmerkelijke van alle deelnemers. Hij opende vrijdag met een matige, maar ge wonnen wedstrijd tegen Jaap Jas- perse, één van de titelkandidaten. De tweede ronde werd meteen de beste partij van het toernooi. Jan Koppelman miste van acquit en Geirland vertrok met 88. Daarna kwam Koppelman terug met 64 en leek het weer een wedstrijd te worden. Daar dacht Geirland an ders over. Zijn tweede beurt was meteen de laatste want hij maakte met 92 (hoogste toernooiserie) de partij uit. Een moyenne van 90.00. „Toch is het geen persoonlijk re cord. In de jaren tachtig heb ik ooit eens een gemiddelde van 125 gespeeld. Het is wel weer eens iets bijzonders. Maar het toernooi is nog lang", zei Geirland hierover. Die woorden bleken profetisch, want op de tweede speeldag ver loor hij zijn laatste poulewedstrijd en verspeelde hij zodoende een fi naleplaats. De strijd om het brons was wat hem restte. En dat werd een lelijke deceptie. „Het vuur was gedoofd", was Geirlands commen taar na afloop. „Het ging niet meer en ik kon me niet meer opladen." Willie de Nijs verloor de strijd om de vijfde en zesde plaats en Benny Visser werd met een degradatiege middelde tiende. In de C-ranking driebanden in Kwadendamme werd de Terneu zense Joke Breur verrassend twee de. Zij verloor de finale van J. Bek. Breur verzamelde 103 rankingpun- ten. Fons Baart, ook uit Terneuzen werd elfde met 28 punten. Jeremy Vercruysse van De Bruinvis probeert een ZVDO'er het scoren te be letten. Gert-Jan Ramondt verdedigt het Sasse doel. foto Peter Nicolai breken. Alleen in de eerste periode was er goed spel en bleef de scha de beperkt: 2-1. Daarna zakten de bezoekers weg. Hun statisische spel was in het voordeel van het geroutineerde Njord 4. De wedstrijd zakte verder weg en De Schelde 2 kwam er niet meer aan te pas. Via 5-1 werd het nog 7-1. Edwin Hoste redde de eer voor De Schelde. De Bruinvis-ZVDO'74 2-6: ZV- DO'74 speelde vanaf het begin een veel snellere wedstrijd dan de thuisploeg, die niet lekker in de wedstrijd zat. Al snel was het 1-3. Halverwege kwam ZVDO'74 op een beslissende 5-1-voorsprong. Ook daarna waren de bezoekers sterker. Desondanks werd het toch nog 2-5. Daarna kon De Bruinvis geen vuist meer maken. Scores De Bruinvis: Danny Soetens en Gert Jan Ramondt beiden 1 maal. door Ko Mechielsen TERNEUZEN - De Zeeuws-Vlaamse waterpoloploegen kwamen dit weekeinde slecht uit het water. De Schelde verspeelde twee punten door een 5-5-gelijkspel bij De Ven nen. De Schelde 2 verloor met 7-1 van koploper Njord 4, terwijl De Bruinvis met 6-2 bij ZVDO'74 on deruitging. De Vennen-De Schelde 5-5: De bezoekers hadden in Dongen een sterke start. In de eerste periode kwamen ze mede door twee keer een man-meer-situatie op 0-3. Toch werd in de tweede periode duidelijk dat de eerdere 15-5-thuis- zege niet zou worden geëvenaard. Via 2-4 in de tweede periode werd het 2-5 aan het begin van het der de bedrijf. Een slordig De Schelde maakte daarna te veel aanvallende fouten, waardoor de thuisploeg te rugkwam tot 4-5. In de laatste pe riode kreeg De Vennen vier keer een man meer. Uit één daarvan 1 ook de gelijkmaker: 5-5. De Schelde: Bas van Houwelin- 2, Niek Kampman, Ton van Duyn ^Aertijn Loof allen 1 maal. 4-De Schelde 2 7-1: De kon zaterdag geen potten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 91