maar door sport 33 Van Sprundel maakt zijn achttiende, RIA W. boekt opnieuw een zege Dure nederlaag voor Terneuzen De Jaeger schiet Breskens met twee treffers langs Walcheren maandag 8 februari 2010 'We wisten dat we het vandaag moeilijk zouden krijgen' Koewacht-trainer Danny Vlassenrood door Jack Begijn AXEL - Niets of niemand lijkt iets aan de zegereeks van Axel te kun nen doen. De formatie van trainer Fonnie Verstraeten boekte tegen Koewacht zijn elfde winstpartij op rij. De Vlassers gingen met een veelzeggende 6-1 onderuit in het Axelse bos. Door het verlies van Walcheren tegen Breskens (3-1) gaan de Axelaars met negen pun ten voorsprong en een wedstrijd minder gespeeld aan de leiding in de vierde klasse A van het zondag voetbal. Koewacht kon het eerste half uur nog enigszins partij geven, maar ging daarna in een tijdbestek van ruim vijf minuten hopeloos ten onder. „We wisten dat we het van daag moeilijk zouden krijgen", keek trainer Danny Vlassenrood van Koewacht terug op de wed strijd. „Maar die doelpunten vie len wel heel erg makkelijk en snel. Tot twee keer toe stonden we niet goed opgesteld of gingen er fouten aan vooraf Bovendien kregen we de grote afstanden tussen de linies niet overbrugd. Als je dat bij elkaar optelt, speel je een verloren wed strijd." De trainer zelf maakte een klein kwartier voor het einde zijn opwachting. „We wilden niet een beroep doen op A-junioren en jon gens van het tweede bij hun eigen elftal laten spelen", verklaarde hij zijn rol als viertiende man. De selectie van Axel lijkt ondertus sen op orde te komen. De concur rentie wordt daardoor groot. Ivo Verstraeten, sinds vier weken te rug van een vijf maanden lange stage in Amerika, stond in de ba sis, scoorde de vijfde treffer en speelde niet onverdienstelijk. Ran dy Lauret was minder tevreden. De Philippinenaar had voor de winterstop een goede indruk ach tergelaten, maar moest deson danks genoegen nemen met een plaats op de bank. Na ruim een kwartier spelen verving hij de ge blesseerde Kenneth Okorley. Vijf minuten voor de rust legde Lauret al zijn frustraties in een vrije trap die diagonaal in het kruis van het Koewachtse doel plofte. Het was de fraaiste treffer uit een reeks van doelpunten die allemaal ingelijst mochten wor den. Na de openingstreffer van Marco.Plasschaert kreeg Axel vleu gels en begon de ploeg te draaien. Het enige manco was het niet be nutten van de vleugels. Veel aan vallen liepen door het midden en waren meestal te verdedigen door de spelers van Koewacht. Persoonlijke fouten en niet attent reageren hielpen de Axelaars om het doelsaldo op te vijzelen in de aanloop naar de titel. Voor de rust scoorden naast Marco Plasschaert en Randy Lauret ook Niels Gom- mers en Daryl Rawidjan. Na de pauze wisten Ivo Verstraeten en Bart Rijckaert de weg naar het net te vinden. Kristof Coenen verziekte het feest je van de Axelaars enigszins door twintig minuten voor tijd tegen te scoren. „Het. zal moeilijk zijn om de jongens weer op te peppen", voorspelde Danny Vlassenrood. „Na een kleine nederlaag kun je nog zeggen: 'de volgende keer be ter'. Dat wordt na deze wedstrijd en de 6-0 tegen long Ambon een stuk lastiger." Axel-Koewacht 6-1 (4-0). 30. Marco Plasschaert 1-0, 33. Niels Gommers 2-0, 36. Daryl Rawidjan 3-0, 4.1. Randy Lauret 4-0, 48. Ivo Verstraeten 5-0, 61. Bart Rijckaert 6-0, 70. Kristof Coenen 6-1. Scheidsrechter: R. Smulders (Don gen). Gele kaarten: Jordy Rietjens, Kris tof Coenen, Dimitri Verlinde en Robin Mariman (allen Koewacht). Aantal toe schouwers: 150. MIDDELBURG - Koploper Aarden burg boekte in de derde klasse A een verdiende maar enigszins ge flatteerde 5-1-zege bij FC Bergen. HW'24 had bij Halsteren de beste kansen, maar kwam niet verder dan een doelpuntloos gelijkspel. Onderaan de ranglijst boekte RIA W een zwaarbevochten overwin ning op MOC'17: 3-1. FC Bergen-Aardenburg 1-5: .Jn een.vrij sportieve wedstrijd ken den de bezoekers technisch een overwicht. Halverwege leidde Aar denburg met 1-0 door een treffer van Robbie van de Wijnckel. Met zijn zeventiende seizoenstreffer verdubbelde Niek van Sprundel na rust deze voorsprong: 0-2. De thuisploeg kwam via Rick Hey- mans terug in de wedstrijd (1-2), maar werd vijf minuten voor tijd definitief geklopt door een eigen doelpunt van Harals Wilting: 1-3. In de slotfase liepen de Zeeuwen uit naar 1-5 door Jeffrey Tanghe en opnieuw Van Sprundel. RIA W-MOC'17 3-1: Na een doel puntloze eerste helft met vooral veel middenveldspel, opende Jan van de Linde kort na rust de score namens de bezoekers: 0-1. Een du- Jorden Takiddine, maker van twee goals, zoekt naar een opening voor het doel van MOC'17. foto Peter Nicolai bieuze strafschop stelde Jorden Ta kiddine in staat om gelijk te ma ken: 1-1. Kort voor tijd werd Ludo- vico Cantorra gevloerd en ging de bal opnieuw op de stip. Takiddine schoot opnieuw raak, zij het dit maal in twee keer: 2-1. In de laat ste minuut maakte Salim.Hamidi er ook nog 3-1 van. Na afloop kreeg de MOC-doelman zijn twee de gele kaart van de middag. illlillMIlllHf IIHHHIUHjfflWIfM aBHMMKfgaBI Halsteren-HW'24 0-0: De inzet en beleving bij de bezoekers wa ren in orde, maar de afwerking niet. In een wedstrijd tussen twee ploegen uit de top van de ranglijst die beiden alleen gebaat waren bij een zege, waren de meeste kansen voor de ploeg uit Hulst. Het bleef echter bij 0-0, waardoor HW'24 nu zeven punten minder heeft dan Aardenburg. MimUWB DORDRECHT - In de strijd om de bo venste plaatsen liep zondag-twee deklasser Terneuzen gisteren te gen een dure naderlaag op. In Dor drecht gingen de Zeeuws-Vlamin gen met 3-2 onderuit tegen EBOH. Bij de rust leidden de bezoekers met 2-1. Beide ploegen eindigden het duel met tien man. Doelman Dennis Wondergem van Terneuzen zag na een half uur rood nadat hij in een één-tegen-één-situatie hands zou hebben gemaakt. „Een foute beslissing", zei team-manager Fons Baart van Terneuzen daar over. „Dennis raakte de bal duide lijk binnen de rand van het zes tienmetergebied, maar de scheids rechter zag het helaas anders." Uit de vrije trap die volgde na Wondergems uitsluiting scoorde Badder Amraoui namens EBOH de gelijkmaker: 1-1. Eerder was Ter neuzen op voorsprong gekomen dankzij een treffer van Eric-jan Naudts. Hij strafte een foutieve te rugspeelbal af Vlak voor de rust nam Terneuzen wederom de leiding. Maik de Wolf benutte een strafschop, nadat Naudts foutief in het strafschopge bied werd gestuit. Een goedmaker- tje van arbiter Stijn Heusschen uit Bladel, vond Baart. EBOH speelde toen ook al met tien man, omdat Sharog Susani een rode kaart had gekregen na een grove charge op Terneuzen-verdediger Robin Dek ker. In de tweede helft was EBOH de betere ploeg. Remie Holster bracht de Dordtenaren in de 75e minuut op gelijke hoogte: 2-2. Vijf minu ten voor tijd pakte de thuisploeg de volle winst dankzij een treffer van Stephen Emelina. „Een punt had er wel in gezeten", zei Fons Baart. „Maar op meer had den we geen recht. Daarvoor heb ben we te weinig kansen afge dwongen." In de rangschikking zakt Terneu zen na het verlies tegen EBOH naar de zesde plaats. Goes wipt over de Zeeuws-Vlamingen heen na een 4-2-overwinning op 't Zand. De Bevelanders hebben 21 punten uit twaalf duels, Terneu zen negentien uit twaalf Johnny de Jaeger (wit shirt) was gisteren twee keer trefzeker voor Breskens in het met 3-1 gewonnen duel met Walcheren. archieffoto Peter Nicolai door Jos van Seizen MIDDELBURG - Omdat Axel zelf van Koewacht won (6-t) en nummer twee Walcheren op eigen veld met 1-3 van Breskens verloor, liep de Zeeuws-Vlaamse koploper verder weg van de concurrentie. Ook Hontenisse, derde op de ranglijst, kwam niet verder dan een 1-1-ge- lijkspel bij Jong Ambon. Luctor'88 won met 3-1 bij hekken sluiter Corn Boys, terwijl Patrijzen behalve twee spelers met een rode kaart ook de wedstrijd bij Clinge verloor (2-0). Oostburg was met 2-1 de meerdere van Steen. Clinge-Patrijzen 2-0: In dit duel tussen twee middenmoters open de Thomas Leeghwater uit een vrije trap van Peter Drumont de score namens Clinge: 1-0. De voor sprong werd nog voor rust verdub beld door Drumont, die een straf schop benutte: 2-0. In de tweede helft drong Patrijzen fel aan, maar meer dan wat scrimmages leverde dit niet op. Wel verloren de bezoe kers twee spelers met tweemaal geel. Met elf tegen negen kwam Clinge echter niet meer tot scoren. Walcheren-Breskens 1-3: Vanaf het eerste fluitsignaal werden de Vlissingers afgetroefd op inzet door een collectief sterk Breskens. Op slag van rust leidde dit tot de openingstreffer van Ned de Looze: 0-1. Halverwege de tweede helft maakte Vincent de Rijke gelijk (1-1), waarna Walcheren kort een sterke fase kende. Doelman Daniël Brunings voorkwam eerst nog met een fraaie redding dat de be zoekers vanaf elf meter opnieuw op voorsprong kwamen, maar kort hierna werd hij gepasseerd door Johnny de Jaeger (1-2) die de eindstand daarna op 1-3 bepaalde. Oostburg-Steen 2-1: Na een kwar tier opende Thomas Henry de sco re (1-0) in een wedstrijd tussen twee volledig aan elkaar gewaagde ploegen. Was de eerste helft nog ietwat rommelig, de tweede helft legden beide ploegen beter voetbal op de mat. Peter van de Linde zorg de in de 65e minuut voor 2-0, maar een minuut later was de mar ge teruggebracht tot één door een tegentreffer van Serge Merckx: 2-1. Deze stand bleef ook in een span nende slotfase op het bord staan. Corn Boys-Luctor'88 1-3: De eer ste helft was voor de thuisploeg, die echter niet tot scoren wist te komen. Ook de goed leidende scheidsrechter Ooms zag dat dit beeld na de rust wijzigde en het nu Luctor'88 was dat een over wicht had. Serge de Blaeij zorgde voor de 0-1, waarna Thijs van den Dries met twee treffers de wed strijd definitief besliste: 0-3. Vijf minuten voor tijd deed Steven de Meijer iets terug: 1-3. Jong Ambon-Hontenisse 1-1: De Middelburgers hadden in het alge meen meer balbezit en een licht overwicht tegen Hontenisse dat daarentegen de beste kansen kreeg via uitvallen. Uit een vrije trap opende Eli Wattimena in de eerste helft de score: 1-0. Via een uitval maakte Titiano Staes halverwege de tweede helft gelijk namens de bezoekers: 1-1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 87