321 sport De trein van Axel dendert Philippine aan kop na zege op Graauw VIERDE KLASSE ZONDAG Axel rijgt de overwinningen aan elkaar. Ook Koe wacht moest er gisteren aan geloven. Het werd 6-1 voor de belangrijkste titelkandidaat. Coban en Constancia scoren voor Vlissingen Siereveld bezorgt RCS punt tegen De Valk Goes klimt dankzij zege naar plek vier But trefzeker voor Zeelandia Middelburg Nyemb is volgende versterking Tern. Boys maandag 8 februari 2010 Het aantal overwinningen op rij dat Axel deze competitie inmiddels heeft geboekt. Randy Lauret wordt uitgebreid gefeliciteerd door zijn teamgenoten van Axel na zijn doeltreffende uithaal in het duel met Koewacht. Hij scoorde de 4-0 uit een fraaie vrije trap. foto Peter Nicolai i VLISSINGEN Het scheelde heel weinig of Vlissin gen was in de thuiswedstrijd tegen WSC tegen de eerste nederlaag van het seizoen aangelopen. Aanvoer der Björn Langeveld bezorgde zijn ploeg in de voorlaatste minuut nog een punt: 3-3. Na tien minuten had Sinan Coban voor een Vlissingse voorsprong gezorgd, maar na een uur keek de ploeg tegen een 3-1-ach- terstand aan. Jonathan Constancia maakte na 67 minuten de 2-3 en vlak voor tijd maakte Langeveld twee defensieve fouten goed met de gelijkmaker. VALKENSWAARD RCS hield aan het uitduel met kop loper De Valk een punt over (1-1). Michel Leonhart was na afloop ge matigd tevreden. „Aan de ene kant is een gelijkspel tegen de koploper niet zo slecht, maar er had mis schien nog wel iets meer ingeze ten", zei de trainer. Tegen de ver houding in kwam de thuisploeg nog voor rust op 1-0. Na de pauze stroopte De Valk de mouwen op en kwam RCS onder druk te staan. Toch werd het in de 75e minuut 1-1, toen André Siereveld uit een vrije trap prachtig raak schoot. GOES Dankzij een 4-2-zege op midden moter SC 't Zand klom Goes giste ren naar de vierde plaats in de tweede klasse. De thuisploeg was de hele wedstrijd beter en leidde bij rust al met 3-0 door treffers van Steven Fitsch, Kyle Doesburg en Ro bin de Pagter. na rust kreeg (en be nutte) SC 't Zand een strafschop na een ongelukkige handsbal van Niels Paardekooper. Kyle Doesburg bracht de marge weer op drie, waarna de opponent wederom voor een tegengoal zorgde. MIDDELBURG Zeelandïa Middelburg was gisteren te sterk voor Kruisland (4-1). In het duel met een belangrijke concur rent in de titelstrijd, nam de thuis ploeg nog voor rust een comforta bele 2-o-voorsprong dankzij Alber to Conde Morgado en Niels van Kortenhof. In de tweede helft leg de Mike But het duel in een beslis sende plooi. De oud-speler van Ter- neuzen zorgde voor 3-0 en maakte er in de 69e minuut vanaf elf meter ook 4-0 van. Daarna scoorde Kruis land nog tegen: 4-1. TERNEUZEN Temeuzense Boys heeft zich op de valreep tijdens de winterstop nog maals versterkt. Aanvaller Yves Nyemb (19) komt over van de belof ten van Cercle Brugge. Nyemb, die vorig seizoen nog in de jeugd van Vlissingen speelde en zijn debuut in de hoofdmacht maakte, is eind februari in de eerstvolgende com petitiewedstrijd inzetbaar. Eerder kwamen Tim van Hasselt en Alexander van Hecke tijdens de winterstop al over naar de Zeeuws- Vlaamse zaterdag-eersteklasser. door Eddy van der Hooft TERNEUZEN - In de strijd om de bo venste plaatsen in de vijfde klasse A van het zondagvoetbal lieten II- zendijke en Sluiskil belangrijke punten liggen tegen respectievelijk Schoondijke en SDO'63. Beide duels eindigden in 2-2. Biervliet en Philippine wonnen wèl, Biervliet van Groede (4-1) en Philippine van Graauw (2-0). Philippine klom daardoor naar de kop van de ranglijst met 31 punten uit 14 wed strijden. IJzendijke staat op hetzelf de aantal. Biervliet volgt op twee punten, maar die ploeg heeft nog twee duels tegoed. Groede-Biervliet 1-4 (1-2): Voor de rust waren Groede en Biervliet nog redelijk aan elkaar gewaagd, maar na de hervatting hadden de bezoekers het beste van het spel. Van 1-2 werd het toen ook, niet-on- verdiend, 1-4. Timon van der Hooft opende in de tiende mi nuut de score en was daarna nog eens twee keer trefzeker, de eerste keer nadat Bas Castelijn voor 1-1 had gezorgd, de tweede keer in de vijftiende minuut van de tweede helft. Martijn Koekkoek bepaalde tien minuten voor tijd de eind stand op 1-4.' Schoondijke-IJzendijke 2-2 (1-2): IJzendijke had in technisch op zicht een overwicht, maar Schoon dijke was bereid om voor elke me ter te knokken. Tweemaal namen de bezoekers een voorsprong, maar tot tweemaal toe kwam de thuisclub terug. Adri van Hane- gem opende voor rust de score en benutte later ook een strafschop, nadat Gieljan de Neve voor 1-1 had gezorgd. Met nog zo'n half uur te spelen bracht Matthijs Ruitenburg Schoondijke weer langszij: 2-2. Sluiskil-SDO'63 2-2 (1-2): De wed strijd was even slecht als de weers omstandigheden. Het was dat er nog vier treffers vielen, anders zou den de bezoekers helemaal niets te genieten hebben gehad. Domini que de Burger zette SDO'63 in de eerste helft op een o-2-voor- sprong, maar kort voor rust bracht Bas Boerman de spanning terug door uit een strafschop raak te schieten. Mohammed Kilic bracht beide ploegen na een uur weer op gelijke hoogte: 2-2. Graauw-Philippine 0-2 (0-0): In de eerste helft ging het duel tussen Graauw en Philippine nog redelijk gelijk op, maar na de hervatting had Philippine het beste van het spel. De thuisclub had bovendien de pech dat in de eerste helft Do minique de Burger de lat raak en Dimitri Heijermen een dot van een kans onbenut liet. Sjoerd Ever- aert bracht in de 57e minuut de stand op 0-1, waarna Timmy Goos- sens in de 84e minuut Philippine defitief in veilige haven schoot. Terhole-Zeeland Sport 0-1 (0-1): Zeeland Sport had voor de rust het beste van het spel en kwam te recht na vijf minuten spelen op 0-1 door een doelpunt van Tom Dommisse. Daarna lieten de bezoe kers na om verder afstand te ne men, zodat Terhole mocht blijven hopen op een goed resultaat. In de slotminuut had Mats de Rijke de gelijkmaker op zijn schoen, maar vrij voor doel schoot hij over. Het bleef zodoende bij 0-1. Sluis-Hoofdplaat 3-2 (1-1): Sluis verruilde in de onderste regionen de laatste plaats voor de tiende door een verdiende 3-2-zege op Hoofdplaat, de nieuwe hekkenslui ter. Pascal Pijcke bracht de bezoe kers nog wel op 0-1, maar daarna bepaalde Patrick Vinke de rust stand op 1-1. Nadat Dennis Ide (2-1) en Sonny Eggermont (2-2) in de tweede helft hadden gescoord, was het Wesley Claerhoudt die Sluis in de 75e minuut op 3-2 bracht. Daarna zat de 4-2 er eerder in dan de 3-3. dolf/choot

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 86