blessuretijd glippen spor 31 Terneuzense Boys blijft met lege handen achter Johan van Rumst neemt Zaamslag bij de hand Kloetinge is ook tegen GPC niet trefzeker maandag 8 februari 2010 'Het mag natuurlijk niet gebeuren dat we die ene speler zo vrij laten staan.' Hoek-aanvoerder Ferry Alfons door Frits Bakker HOEK - De klok stond op twee mi nuten in blessuretijd, op het score bord stond een onverdiende voor sprong voor Hoek en Kozakken Boys zette aan voor een laatste wanhoopspoging. De bal werd van voet naar voet geschoven, kwam uiteindelijk bij Quentin Ja- koba terecht, die veel te vrij stond. De uithaal vanaf zo'n vijf meter was onberispelijk. Lieven de Veir- man, beste man bij Hoek, werd met een diagonaal schot verslagen, de 2-2 was meer dan rechtvaardig. Ferry Alfons gaf het na afloop eer lijk toe („voor de rust waren zij veel beter"), Lieven de Veirman kon er vrede mee hebben („maar het doet wel pijn, zo ver in blessu retijd") en meer hadden de twee ploegen ook eigenlijk niet ver diend. „Ja", probeerde Alfons, die een grootse tweede helft speelde, de wedstrijd nog wel iets te zon nig af te spiegelen. „Ja, als we sco ren, als we 3-1 maken uit die twee kansen, vooral die van Josimar (Pattinama), dan is de winst voor ons. Hoe onverdiend het ook was geweest." Maar toen Ruud de Groot die uit gespeelde kansen van Hoek had verijdeld, kon Kozakken Boys aan een slotoffensief beginnen. Ad van Seeters, de kleine, driftige trainer, schreeuwde zijn elftal nog maar eens vooruit. Hoek trok ver terug op eigen veld om met man en macht de voorsprong te verdedi gen. Alfons: „Het mag natuurlijk niet gebeuren dat we die ene spe ler zo vrij laten staan." Terecht was het wel, daar was ie dereen het over eens. Want Hoek kon op basis van een zeer zwakke eerste helft geen aanspraak maken op een overwinning. In alle linies ging er van alles mis: verdedigend was de opstelling voor velen, behal ve voor de trainer(s), onbegrijpe lijk. Giovanni Siereveld was op links achterin gezet, Michael Koné op het middenveld op de positie van Stijn Mahieu. En daar, waar de belangrijke schakels tussen ver dediging en aanval lopen, kreeg Hoek totaal geen grip op de tegen stander, zodat Pattinama en Hoes sein Bouzambou alleen verdwaal de ballen kregen. En ook werd Bouzambou, anders toch de man die creatief, razendsnel en gevaar lijk is, nu door zijn minstens zo snelle bewaker onzichtbaar werd gemaakt. Het was een klein wonder dat Hoek in die beginfase, toen het nog geen fatsoenlijke aanval had opgezet, in de twintigste minuut op een i-o-voorsprong kwam. Ruud de Groot, de doelman van Kozakken Boys, kreeg een terugs peelbal, wilde de bal hard wegtrap pen, maar schoot onhandig tegen Pattinama, die de bal voor zijn voe ten kreeg en rustig in een leeg doel kon schuiven. De voorsprong bleef lang op het bord, vooral omdat De Veirman zijn klasse toonde op hoge ballen Karakteristiek Hoek-Kozakken Boys 2-2 (1-1). 20. Jo simar Pattinama 1-0, 44. Elroy Booms toppel 1-1 (strafschop), 80. Koen Ver- sijp 2-1, 90+2. Quentin Jakoba 2-2. Scheidsrechter: H.J.M van Etten (Scher merhom). Gele kaart: Jurgen Landuyt, Giovanni Siereveld, Michael Koné, Fer ry Alfons (allen Hoek), Quentin Jakoba (Kozakken Boys). Aantal toeschouwers: 1100. Hoek: Lieven de Veirman; Geert Bos- schaart, Jurgen Landuyt, Ferry Alfons, Giovanni Siereveld (66. Musaba Selema- ni); Thomas Ragut (85. Remco Felius), Gideon Imagbudu, Michael Koné; Regi- lio Pinas, Hoessein Bouzambou (78. Koen Versyp) en Josimar Pattinama. en met een spectaculaire redding een kopbal van Arie Lock uit zijn doel ranselde. „We stonden vaak niet goed te verdedigen", gaf de doelman zelf later aan. „Bij hoge ballen en vrije trappen stond er aan de buitenkant bijna altijd een man vrij." Was het omdat Giovanni Siereveld zich wat onwennig voelde als links back? Zo leek het in elk geval wel in de allerlaatste minuut voor rust. Christian Opschoor liep vanaf de rechterkant het strafschopgebied binnen, zocht de confrontatie met Siereveld en liet zich vallen over het been van de verdediger. Scheidsrechter Van Hattum wilde eerst een vrije trap geven, maar zag ook dat Opschoor een meter- tje binnen de lijnen lag. De vinger wees onmiddellijk en onherroepe lijk naar de strafschopstip, van waar Elroy Boonstoppel de 1-1 bin nenschoot. Wat voor de hand lag na zo'n slechte eerste helft, gebeurde na de rust ook niet. Hoek kwam met de zelfde verdediging in het veld, waar Koné toch beter zijn ver trouwde plaats achterin had kun nen innemen en Siereveld (of Alf ons) naar het middenveld was op geschoven. Toch speelde Hoek een veel betere tweede helft. „Ik vond ons agressiever dan voor rust en dat was nodig ook", stelde Alfons vast. „En Kozakken Boys, dat ik één van de betere ploegen vind, was na rust een beetje uitgeraasd." Bouzambou miste een eerste grote kans voor de thuisclub, op tien mi nuten van het einde was het wel raak. Koen Versyp, twee minuten eerder ingevallen, schoot raak uit een rebound nadat eerst Pattina ma de keeper had geraakt. Het leek een onverwachte zege te wor den op één van de concurrenten bovenin, maar in het slotoffensief kreeg Kozakken Boys wat het ver diende. RIDDERKERK - De complimenten gingen naar Terneuzense Boys, maar de punten waren voor Rijs- oord. De Zeeuws-Vlaamse eerste klasser bood de Zuid-Hollanders meer dan verdienstelijk partij, maar verloor door twee treffers na rust met 2-0. Remco Koremans schoot de thuis ploeg halverwege de tweede helft via de onderkant van de lat op voorsprong: 1-0. In de slotminuut verdubbelde Mike Navajas- Sanchez de marge: 2-0. „Het was een open wedstrijd", vond trainer Karl Vergouwen. Gokhan Ersahin creëerde in de eerste helft een goe de kans, maar werd door de keeper gestuit. „We hoeven ons niets te verwijten. We hebben po sitieve signalen ontvangen. Alleen: dat telt niet." Rijsoord (dat in de heenwedstrijd meet 2-3 in Terneuzen won) en Terneuzense Boys deden nauwe lijks voor elkaar onder. De thuis ploeg raakte voor rust weliswaar de lat, maar daar stonden na de hervatting mogelijkheden voor Gokhan Ersahin en Dennis van den Broeke tegenover. Remco Ko remans nam een afvallende bal hal verwege de eerste helft ineens op de slof en mikte raak. Jeroen van den Broeke schoof daarna van ach teruit door. Dat leidde tot meer ruimte voor de thuisploeg, die in de slotfase een strafschop kreeg van de uitstekend leidende scheids rechter Den Haan. Die werd door Navajas-Sanchez benut. Rijsoord-Terneuzense Boys 2-0 (0-0). 66. Remco Koremans 1-0, 89. Mike Na vajas-Sanchez (strafschop) 2-0. Scheids rechter S. den Haan (Oud-Beijerland). Gele kaart: Dennis van den Broeke, Dja- mel Buysse, Randy van Overmeeren (allen Terneuzense Boys). door Jan Dagevos MIDDELBURG - Zaamslag consoli deerde de koppositie in de tweede klasse E van het zaterdagvoetbal. De Zeeuws-Vlaamse ploeg maakte tegen WC'68 een 1-0-achterstand ongedaan en won uiteindelijk met 3-1. FC Dauwendaele kwam vaster op de tweede plaats door een 3-0-zege op Zwaluwe. Bruse Boys en SSV'65, de naaste achtervol gers, hielden elkaar in evenwicht: 1-1. Het Arnemuiden van trainer Henk Ottens boekte een nuttige 2-0-overwinning op Wieldrecht. Zaamslag-WC'68 3-1: Zaamslag kwam moeizaam op gang in het duel met WC'68 en keek dan ook terecht tegen een 1-0-achterstand aan bij rust. Bart Verbiest was de doelpuntenmaker. Na de pauze maakte bij Zaamslag Johan van Rumst na een periode van blessu releed zijn rentree. Hij nam zijn ploeg op sleeptouw. Tegenstander WC'68 had niets meer te vertel len. Joris Rademakers zorgde voor de gelijkmaker, waarna Jordy Bak ker met twee treffers de eindstand op 3-1 bepaalde. „We hebben in de tweede helft geen kans wegge geven", aldus teammanager Eric Tissink. FC Dauwendaele-Zwaluwe 3-0 (0-0). Peter van Gorsel 1-0 en 2-0, Joram Moes 3-0. Arnemuiden-Wieldrecht 2-0 (2-0). Corné van Belzen 1-0, Jesper Poortvliet 2-0. Bijzonderheden: Maarten Brasser mist penalty. Rode kaart: 16. Lennard van Geel; 18. Vincent Bijl (beiden Wieldrecht). Veere-Serooskerke 2-1 (1-0). René Michel Gerritsen 1-0, Ruben de Loof 2-0, Jeffrey Poppe 2-1 Bruse Boys-SSV'65 1-1 (1-0). Mats Willemse.1-0, Johan de Goederen 1-1 (strafschop). Oostkapelle-Duiveland 0-2 (0-1). 29. Dennie Ie Comte 0-1, 52. Dennie Ie Comte 0-2. door Rudy Boogert KLOETINGE - Jeroen van Ommen deed er niet zo moeilijk over. „Hon derd procent strafschop", zei de mandekker van GPC Vlissingen. Scheidsrechter Pijpers zag na 72 mi nuten echter niks in de tackle waar mee Van Ommen Kloetinge-aanval- ler Mervin Niemantsverdriet neer haalde. Kloetinge had een strafschop goed kunnen gebruiken om de uiteinde lijk doelpuntloze derby te beslis sen. Hoewel het natuurlijk maar de vraag was geweest of Kloetinge dat buitenkansje had benut. Niet al leen pareerde GPC's invallerdoel man Max Leyer alle schoten, de aanvallende scherpte en precisie bij de thuisploeg waren zaterdag ook heel ver te zoeken. De 0-0 werd omarmd door GPC Vlissingen, dat in de eerste klasse C strijdt voor lijfsbehoud. Als de ploeg de bal niet had, werd op ei gen helft een oranje muur opge trokken. Bij balbezit werd razend snel targetman Björn Ronde ge zocht en hij moest de 'lopende mensen' bedienen. Na de pauze kwam het duel een beetje los. Met Jeroen van Ommen in een hoofdrol. Vlak na rust had hij zich tot held kunnen kronen als hij de rebound van een vrije trap van Jesper de Vlieger had binnenge schoten. Daarmee zou GPC echter te ruim zijn beloond. Kloetinge-GPC Vlissingen 0-0. Scheidsrechter: C. Pijpers (Breda). Rode kaart (2x geel): Sven Ronde (GPC Vlis singen). Gele kaart: Mervin Niemants verdriet (Kloetinge), Remon van Geers- daele, Jesper de Vlieger, Björn Ronde (GPC). Aantal toeschouwers: 400. Een speler van Spui rukt op langs de linkerflank. Michael Peters van AZVV (blauw shirt) wordt gepasseerd. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 85