301 sport Hoek laat onverdiende zege in Yilmaz bezorgt AZW zege in Spui Wolfaartsdijk wint op het veld van Cadzand Zaamslag 2 onderuit tegen de koploper Spanning aan kop van ranglijst Orevo VCK blijft koploper dankzij zuinige zege Antoine Thoen nieuwe trainer van AZW HOOFDKLASSE ZATERDAG Hoek houdt aan de ontmoeting met Kozakken Boys een punt over. De bezoekers uit Werkendam De minuut waorin dekmaker speelden sterker dan de Zeeuws-Vlamingen Quentinjakoba was de maker. maandag 8 februari 2010 wmssam&&«3^&&2ms28&8s$aa&aBSSBBisÊUKmtmk CADZAND Zaterdag-vierdeklasser Cadzand heeft geen punten weten te pakken in de thuiswedstrijd tegen Wolf aartsdijk. Het werd 2-1 voor de Be- velandse ploeg. De bezoekers kwamen op voor sprong via Arnold van Gemerden, maar Peter Nieskens maakte nog voor rust gelijk. In de tweede helft doorbrak Harm Fluijt het even wicht door de winnende treffer te scoren. Wolfaartsdijk heeft nog wedstrijden in te halen en kan om hoog kijken. Cadzand blijft door de nederlaag onderin bungelen. RIJSOORD Zaamslag 2 had zaterdag in het uit- duel met koploper Rijsoord 2 lange tijd uitzicht op een goed resultaat, maar verloor met 3-1 door twee late tegentreffers. In de eerste helft bracht Pieter Hamelink de Zeeuws-Vlaamse reserve-hoofd klasser op voorsprong, maar tien minuten na de hervatting werd het 1-1 uit een dood spelmoment. Een kwartier voor tijd werd de druk op het doel van Zaamslag te groot en nam Rijsoord een 2-1-voorsprong. In d,e slotfase werd het nog 3-1. OOSTBURG In de eerste klasse van het Orevo- zaalvoetbal blijft het bovenin onge kend spannend. Nummer drie La Porte D'or won met 7-2 van Hinne- man Engineering, waar nummer twee Signtex/De Sutter zelf nipt met 4-3 van De Blauwe Tulp wist te winnen. De achterstand op kop loper M.D. Meeusen bedraagt res pectievelijk één punt (Signtex/De Sutter) en twee punten voor La Por te D'or. Beide titelkandidaten heb ben wel een wedstrijd minder ge speeld dan M.D. Meeusen. ZOUTELANDE VCK is ook na de dertiende speel dag nog koploper in de derde klas se A van het zaterdagvoetbal. De formatie uit Koudekerke boekte dankzij een treffer van Dylan Ver- hage een zuinige zege bij De Meeu wen: 0-1. SKNWK-Colijnsplaatse Boys eindigde in 1-0 en DFS was met 6-0 te sterk voor Yerseke 6-0. Jeroen Grefkens scoorde drie keer. Kapelle-De Noormannen werd 0-3 en Kruiningen moest op eigen veld tegen Nieuwdorp een nipte neder laag slikken: 1-2. TERNEUZEN Antoine Thoen wordt met ingang van volgend seizoen hoofdtrainer van AZW. „Er waren meerdere kandidaten, maar Antoine was de beste optie. Twee jaar geleden was hij halverwege het seizoen al eens assistent van Eddy van der Hooft. Antoine ligt bovendien goed in de spelersgroep", motiveerde AZW- voorzitter Jan Allewijn van het be sluit Axelaar Thoen, die Eddy van der Hooft opvolgt, debuteert als hoofdtrainer bij een eerste elftal in het Zeeuwse amateurvoetbal. 92 (2-2) van Kozakken Boys viel. Koen Versyp schiet Hoek in de slotfase naar een 2-1-voorsprong tegen Kozakken Boys. De bezoekers uit Werkendam zouden in de blessuretijd toch nog op gelijke hoogte komen. foto Peter Nicolai door Aector Dooms SPUI - De derby tussen Spui en AZW in de derde klasse van het zaterdagvoetbal kwam pas laat op gang. In een boeiende slotfase vie len er binnen zeven minuten drie doelpunten. AZW won toch wel verdiend met 3-1. De Axelaars leunden heel lang op een 1-0 voorsprong. Totdat vijf mi nuten voor tijd Kevin de Roode uit een schitterende vrije trap Spui langszij schoot: 1-1. De thuisclub dacht een punt op zak te hebben, maar vergiste zich in de veerkracht van AZW. In dezelfde minuut brak Gert-Jan Kolijn door aan de rechterkant. De afgemeten voorzet van de middenvelder werd aan de tweede paal binnengekopt door Mustafa Yilmaz. De sterk spelende Yilmaz maakte in blessuretijd ook nog de 3-1. Spui, dat in degradatiegevaar ver keert, bleef achter met een kater. „We hadden meer tijd moeten rek ken door het doelpunt op de helft van de tegenstander te vieren. We liepen terug naar onze helft, waar na vanaf de aftrap AZW toe sloeg", keek De Roode teleurge steld terug. De middenvelder, die dit seizoen overkwam van Temeu- zense Boys, had het bij het rechte eind. Spui verkeerde in de euforie van het mooiste doelpunt van de wedstrijd, maar werd daarvoor on middellijk gestraft. De Axelaars profiteerden van con centratieverlies bij de tegenstan der. Kolijn, die een sterke tweede helft speelde, genoot nog na van zijn (perfecte) voorzet. „Ik ben blij met deze assist. Voor de wedstrijd hadden medespelers nog tegen me gezegd dat daar het weer eens tijd voor werd." AZW had aanvankelijk meer bal bezit zonder tot echte kansen te komen. De ploeg van trainer Eddy van der Hooft werd in het zadel ge holpen door een ongelukkige handsbal van Spui-verdediger Hans Kolbeek. Zonder dat er ie mand in de buurt was beroerde hij binnen het strafschopgebied de bal met zijn hand. Emanuel Pauw els schoot de strafschop onberispe lijk raak. De thuisclub was aange slagen, maar AZW verzuimde de genadeklap uit te delen. Zo werd Yilmaz volkomen vrijgespeeld door uitblinker Kana da Rosa Ber nardo, maar hij schoot naast. Da Rosa Bernardo bood ook Ben Ongenae een vrije kans, maar de middenvelder schoot over. Een kopbal van Wouter Boeije werd van de doellijn gehaald.'Spui ant woordde via De Roode met een vrije trap tegen de paal. In de re bound schoot Niek de Meijer naast. In de tweede helft viel er een half uur weinig te beleven. In het slot- kwartier drong Spui meer aan toen trainer Chris de Beer met de heroptredende Veli Eryürük na langdurig blessureleed een extra aanvaller inbracht. Zo kregen de ij verige De Meijer en Mark Otterloo kleine kansjes. Toen De Roode van twintig meter de vrije trap over de muur van AZW fraai in de bovenhoek krulde leek de werk lust van de thuisclub beloond te worden. Dat was een misrekening. De bezoekers trokken door de twee treffers van Yilmaz toch aan het langste eind. Spui-AZW 1-3 (0-1). 18. Emanuel Pauwels (strafschop) 0-1, 85. Kevin de Roode 1-1, 85. Mustafa Yilmaz 1-2, 92. Mustafa Yilmaz 1-3. Scheidsrechter: J. Klerx (Waalwijk). Gele kaart: Mark Ot terloo, Niek de Meijer, Ludwig Kalis vaart (Spui), Emanuel Pauwels, Ben On genae, Bert Apperlo (AZW). Aantal toeschouwers: 150.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 84