Hulde aan de D 141 zeeland Schoon schip Dekzwabbers Ocd Vervallen kerk in Axel vervangen door nieuwe almanak Bisschop keurt schoolfusie goed Koorts Nooit eerder in 27 jaar stonden er drie vrouwen in de ton (nou ja, ei genlijk vier...) School zamelt in REIZEN MP maandag 8 februari 2010 In een enthousiaste volle zaal van De Halle presenteerde het Terneuzense shantykoor De Dekzwabbers de eerste cd. Die werd ai direct met tientallen verkocht. foto Peter Nicolai door Wout Bareman AXEL - Bij het derde nummer was het direct raak. Op het moment dat dirigente Irena Duerinck zich omdraaide naar de zaal, zetten de honderden toeschouwers massaal in. Het refrein van de Dronken Zee man kende iedereen wel, ook in het Engels. Het werd bijkans mee gebruld. Daarna pinkte menig oudere toe schouwer in de grote zaal van De Halle in Axel op gezette tijden een traan weg bij gevoelige zeemans liedjes als het Schipperskind, maar werd kort daarna alweer bijna de polonaise ingezet bij de evergreen Op de Woelige Baren. Kortom, het waS feest vrijdaga vond in De Halle, niet in de laatste plaats op het podium. Shantykoor De Dekzwabbers vierde de presen tatie van de eerste cd, Schoon Schip, als een hoogtepunt in het ze- venjarig bestaan. Voorzitter (en trouwens verdienstelijk solist) Cees van den Broek overhandigde het eerste exemplaar aan 'haven ambassadeur' Kees Muller van sleep- en bergingsbedrijf Multras hip. Hij noemde Muller 'een man, die de haven van Terneuzen we reldwijd op de zeekaart heeft ge zet'. Kees Muller op zijn beurt zwaaide De Dekzwabbers alle lof toe voor de manier waarop het koot de band tussen de stad en de haven, tussen bevolking en scheep vaart, levend houdt. „Want 'Waar is het water, waar is de haven7.' is he laas voor veel Terneuzenaars een vraag geworden, waarop ze geen antwoord meer kunnen geven. En als over honderd jaar een lied als De Lichtjes van de Schelde nog steeds warme gevoelens oproept, is dat mede de verdienste van De Dekzwabbers." Het ruim veertig leden tellende HULST - De fusie tussen de school stichtingen De Linie en Open Ba sis is per 1 maart officieel een feit. Bisschop Hans van den Hende van Breda gaf in het fusieproces als laatste groen licht Voor alle me dewerkers wordt donderdag 4 maart in De Halle in Axel een fees telijke informatieve avond belegd. Daar wordt de naam van de nieu we organisatie gepresenteerd. Ook de hoofdlijnen van het nieuwe be leid, waaronder personeelsbeleid, worden uitvoerig belicht. Tip? redactie@pzc.nl De laatste jaren worden we getroffen door allerlei epidemieën: BSE, (ff koorts, vogelgriepMexicaanse griep... Iedereen is er van op de hoogte, de media berichten er dagelijks over. Ook de kleintjes onder ons komt het nieuws ter ore. Zo vroeg dochterlief in dat Beveland- se gezin laatst: „Papa, jij hebt toch ook (ff koorts?" Vaderlief fronste de wenkbrauwen en moest even naden ken. „Nee", antwoordde hij, „deze ouwe bok heeft geen (ff koorts." „O nee!", herstelde het meisje zich, „jij hebt hooikoorts!" „Juist!", antwoordde papa. „En dat is ook lastig, maar ik hoef in elk ge val niet geruimd te worden." Aan de inwoners van de Gemeente Sluis stemadvies De politiek wil water in de polder, wij vinden dat je reinste kolder. Den Haag heeft dit voor ons besloten maar wel de plank flink mis geschoten. De polders met het goudgeel koren gaan door hun toedoen nu verloren en mensen van het Vlaamse land, is dit regeren met verstand? Ik denk dat 't domheid is alom en daarom roer ik nu de trom. Laat ze eens voelen wat wij denken en ga ons uw vertrouwen schenken. Wij zijn voor dorpen, polders en toeristen. Laat u toch door den Haag niet kisten. Dat ligt toch niet in onze aard. Laat dat eens merken op 3 maart, dan hebt u door uw stem verwoord wat zeker door hen wordt gehoord. Ab Verhage Dorpsbelangen en Toerisme lijst 2 kandidaat nr. 11 abverhage hotmail.com BUUTREEDNERSFESTIVAL HULST door Sheila van Doorsselaer koor, dat voor het overgrote deel mannen en vrouwen van de water kant telt, treedt jaarlijks een keer of vijfentwintig op. Voorzitter Cees van den Broek: „Bij ons draait het vooral om gezelligheid en vrolijkheid; het gaat er niet, zo als bij andere koren, al te serieus aan toe. Maar een belangrijk stre ven is wel die typische, traditione le zeemansliedjes van weleer - een belangrijk deel stamt uit de negen tiende eeuw - voor het nageslacht te behouden." Vrijdagavond in De Halle bleek dat veel ouderen, maar ook een groeiend aantal jongeren dat waardeert. Een meezingende oude man in een rolstoel, werd er geflankeerd door een stil luiste rend jong paar. De cd werd geproduceerd door Flandria Music Production van Piet Brakman, telt negentien num mers en kost een tientje. Er zijn 500 exemplaren geperst. CLINCE - Een actie van leerkrach ten en leerlingen van de Sint Ber- nardusschool in Clinge voor Haïti bracht 953,91 euro op. Dé leraren leverden een halve dag salaris in en de kinderen haalden flessen op. e tonpraters boden de ze 27e editie van de buut met een dikke knipoog tegenwicht aan de actie Hoera Hulst. Ze brach ten op eigen wijze hulde aan Huls ter zaken waar we trots op kun nen zijn. Of, zoals ze zelf zeggen: Waai zain Haai mee... De toon van de buut was echter al bij het wel komstwoord gezet: „Dames en he ren, u kunt wel zien dat de foto voor ons nieuwe achterdoek geno men is op een dag dat het echt ex treem vroeg donker was. Er brandt namelijk nog licht in het stadhuis..." Kortom politici, beken de en beruchte 'Ulstenaren: hoed Niet alleen het splinternieuwe ach terdoek maakte het Buutreedners- festival dit jaar memorabel; de ton praters werden geëerd met de Cul turele Prijs van de gemeente Hulst en nooit eerder stonden er zoveel vrouwen in de ton, namelijk drie van de zeven reedners. Mie Lawijt (Carolien de Maat) maakte haar debuut. Deze kuis vrouw gaf haar ongezouten kritiek op de bouwwoede in Hulst. „Het valt me nog mee dat de basiliek nog overeind staat en dat ze die nog niet gesloopt hebben om er appartementen neer te zetten!" Hoewel het De Maats eerste keer in de ton was, deed ze haar voor dracht als een oude rot; geen spoortje zenuwen, en da's knap. Ook 'gouden keeltje' Zjel Sjassee (Angèle de Vetter) nam de Hulster politiek op de hak, en hóe. Zij was in de zorg gegaan en was ZZP'er geworden (Zurg Zonder Proble men). Zo had ze zich ook eens ont fermd over wethouder Frans de Vries die graag Viagra wilde probe ren, een halfje maar. Zjel vroeg hem of 9at toch wel genoeg was, zo'n half blauw pilletje. „Als ik maar niet meer op m'n schoenen Presentator Sieske de Flierefluiter door Wout Bareman AXEL - De katholieke kerk in Axel moet worden gesloopt en even tueel worden vervangen door een nieuw, kleiner kerkgebouw. De stadsraad Axel wijst de suggestie van raadslid Peter Clijsen (Groen- Links) om de kerk te behouden van de hand. Clijsen noemt sloop een aanslag op het historisch stadsgezicht en vindt dat het bisdom moet wor den gewezen op zijn cultuurhisto rische verantwoordelijkheden. Het raadslid pleit voor een andere func tie, bijvoorbeeld wonen. Voorzitter Pierre Eijsackers van de stadsraad echter: „Als je de kerk kunt behouden, moet je dat niet la ten. Maar je kunt je ook afvragen wat dat kost, wat je er vervolgens mee doet en wat de gemeenschap daarvoor moet ophoesten." Een eerste schatting maakt duidelijk dat met het simpelweg in -stand houden van het huidige, oude kerkgebouw minstens een half mil joen euro is gemoeid. „Wij zijn niet enthousiast over een woon functie. Er liggen al meer dan vol doende plannen klaar voor wo ningbouw en appartementen in Axel. De verwezenlijking daarvan is in een aantal gevallen nu al flink vertraagd, daar moet niet nog een extra plan bijkomen", vindt Eijs ackers. Hij vindt dat het geld beter kan worden gebruikt voor het opknap pen van andere, belangrijkere beeldbepalende historische pan den in het stadscentrum. „Wat dat betreft zitten we in het centrum opgescheept met tal van steenpuis ten. Het is raadzaam die eerst aan te pakken, want die geven Axel eer der een triest aanzien." Nog 3 dagen tot de trekking. Staatsloterij Vraag naar de voor waarden bij uw ANVR reisadviseur of kijk op www.oad.nl/sraatsloterij. www.oad.nl Koop een Staatslot en krijg €50 korting op een Oad-vakantie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 80