sport 137 Delta Sport speelt kater van zich af Toon Rijnberg verslaat veelvraat en wint ook nog 's hoofdprijs in loterij Reserves Delta Sport lichten leider beentje ZSC'62 haalt net de tien niet Payet en Renger verrassen favoriete duo in Zierikzee Tafeltennissers van Scaldina wacht topper maandag 8 februari 2010 mmegaasBzs&sï door Wim Kakebeeke sprang-Capelle - De handballers van de Graaf/Delta Sport kunnen zich opmaken voor een zenuwslo pende slotfase van de competitie. De eerste aanloop naar het grote werk verliep gistermiddag soepei tjes. De reserves van Witte Ster wa ren het spoor voor de pauze al bijs ter. De marge liep op tot een ver schil van maar liefst veertien tref fers: 20-34. In de competitie werden in vijf tien duels vijf punten verspeeld: drie aan Habo'95 en twee aan Ber- geijk. Dat willen de blauwhemden het liefst tot de eindstreep zo hou den. „Tegen die"ploegen zijn we de glans van onze mooie en snelle aanvallende spelletje een beetje kwijt geraakt", vertelde trainer Rob de Vos gisteren. „Het venijn is er uit." Een week terug kregen de pupillen van De Vos het deksel op de neus. Habo'95 trok in Zierikzee aan het langste eind (25-27). De be zoekers waren veel doeltreffender. „Daar moeten we nu juist de laat ste weken hard aan werken", bena drukte de keuzeheer. „Niet in die valkuil trappen zoals we gewend waren. Tegen Habo'95, Bergeijk, In ternos 2 en GHV gaat dat niet van zelf. Dan zul je moeten wachten en werken voor de ploeg. Die kans komt wel. Maar dan moet je wel het geduld opbrengen." Op Stefan de Oude (enkelblessu re) en Guust Sluijs (gebroken hand) na waren de bezoekers com pleet. Sluijs een van de supporters meld zich vandaag voor het verwij deren van het gips. „Het zit er een dag of tien rond, maar ik verwacht dat ik daarna weer in het gips ga. Even checken of er geen wondjes zijn en of de schroeven en plaatjes op de juiste plek zitten. Verder ga ik uit van een week of zes, dus be gin april. Alles wat ik eerder mag beginnen, is mooi meegenomen." Ook de break specialist van Delta Sport zag dat zijn ploeg geen mo ment in gevaar kwam gistermid dag. „Witte Ster is echt een zwak ke ploeg. Maar wij hebben het ook niet slecht gedaan. De ballen moe ten er tenslotte toch in." Wat dat betreft kwamen de blauw hemden aan hun trekken. Want op het scorelijstje verschenen maar liefst acht namen. De buit was al voor de pauze binnen. In hoog tempo werd Witte Ster het zwijgen opgelegd. Na 11-19 bij de pauze draafden de bezoekers ge staag door. Het werd 20-34. ..We moeten zo snel mogelijk die vorm van december terughalen. De duels in maart zijn immers beslis send. Dan komt er weer druk op de ploeg. Die spanning moeten ze niet vertalen in snel schieten. Daar los je niks mee op." Scores Delta Sport: Jimmy Niemans 9, Bob van Lint 6, Guido de Graag en Ken neth Mellaart 5, Thijs de Vos 4, Martijn Giitay 3, Pieter Boot en Joris Giltay bei den 1. door Joop van den Oudenhoven wissenkerke - Toon Rijnberg uit Burgh-Haamstede is in HCR de Kroon winnaar geworden van de A-groep van het libretoernooi om de Grote Prijs Schadeherstel Ro land Poppe. Plaatsgenoot Herber Goudzwaard werd in de B-groep zesde. Rijnberg slaagde waarin ve le voorgangers niet slaagden: hij klopte twaalfvoudig winnaar Gil les Sturm. Noh nooit verloor de Walcherse biljarter Sturm een finale in Wis- senkerke. Bereikte hij de finale, dan kreeg elke tegenstander de bib bers en was er van strijd geen spra ke meer. Rijnberg kreeg niet de bibbers. Hij opende brutaal met twaalf caramboles en vervolgde met zeven en tien. Het wordt 35-18 in zijn voordeel, maar Sturm vocht zich terug naar 40-40. Via 72-71 wordt het 89-85 voor Rijn berg waarna Sturm toch zijn der tiende zege leek binnen te halen. Hij strandde echter op 97. Rijn berg knokte zich weer voorbij Sturm, maar op 99 lachte het ge luk hem toe. Een klosje redde het punt en de laatste was geen pro bleem meer. Een donderend ap plaus deed de zaal trillen op zijn grondvesten en Rijnberg op zijn benen van de wegvliedende span ning. „Wat ben ik hier blij mee zeg", zei hij. „Hier winnen is al niet eenvoudig, maar van Sturm winnen maakt het des te mooier. Mijn dag kan niet meer stuk." Dat zou hij later nog eens herha len toen hij ook nog de hoofdprijs in de loterij, een weekeinde in een bungalow, won. Rijnberg treedt met zijn zege als Schouwse biljar ter in de voetsporen van Joost Ha- gesteijn uit Zierikzee die de eerste editie won in 1990 en Nico Tuin man uit Scharendijke die in 1994 de zege opeiste. zierikzee - De tafeltennissers van Scaldina zijn door de derde achter- eevolgende overwinning koploper in de tweede klasse. In Roosendaal moest ditmaal ODT 4 er met 7-3 aan geloven. Volgende week wacht de ultieme 'kampioenstest' als het treffen met nummer twee The Backhands 4 (Sint Willebrord) op het programma staat. De grieperige Hans Volkeri zorgde tegen ODT 4 voor een vliegende start door een viergameszege op Dennis Wilbrink. Dat was Volke ri's laatste punt van de avond, want zijn griepje gooide roet in het eten. In vijf games opende Tristan Benschop met een over winning. Voor Koen van Veltho- ven was het oppassen geblazen, maar met 12-10 in de vierde game schoof hij Ton Bogers aan de kant. Het dubbelspel leverde wisselende kansen op, wat vooral te maken had met de opstelling van de spe lers. De jonge spelers Van Veltho- ven en Benschop bleven met 11-9 in de laatste game nipt aan de goe de kant van de score. Na de pauze sloot Van Velthoven ook zijn resterende twee partijen winnend af in drie games. Ben schop markeerde de totaalwinst duidelijker door ook nog een keer te winnen. Zijn laatste partij ver loor hij met 9-11 in de vijfde game. door Tom Vennink Met zijn vier treffers tegen Witte Ster 2 bereikte Thijs de Vos de honderd treffers deze competitie. middelburg - Onder een deken van mist werd zaterdag het vrou- wenvoetbalprogramma afgewerkt. ZSC'62 tekende voor de grootste zege: in de derby tegen Bruse Boys werd het 9-0. Derde klasse. Zierikzee-Kerk- wijk 0-3: Zierikzee slaagde er niet in de hogere positie op de ranglijst waar te maken op het veld. De te genstand Van Kerkwijk was te sterk en het werd 0-3. Hierdoor verliest Zierikzee de aansluiting met de top van de competitie, waar Ilzendijke ongeslagen aan kop gaat. Vierde klasse. WIK'57/ Brou- wershaven-Zaamslag 6-2: Het doelpuntenfestijn werd geopend door Carlijn den Boer en kreeg een vervolg door treffers van Son- ja Knoester en Jade Oppema. De thuisploeg zakte in en Zaamslag scoorden twee keer tegen. Met een 3-2-stand schudde het combi-team wakker. Vanuit de aftrap werd or de op zaken gesteld. Carlijn den Boer tekende voor haar tweede treffer en het laatste doelpunt kwam van de schoen van Jaimy van Beveren. De ruime overwin ning brengt de ploeg dichterbij de bovenste helft van de rang lijst,waarin de verschillen klein zijn. Vijfde klasse. ZSC'62-Bruse Boys 1 9-0: Vanaf de eerste minuut was het eenrichtingsverkeer in Scharen dijke. De openingstreffer kwam al in de derde minuut van Raquel Rijkers. De voorsprong werd vlug uitgebouwd naar 5-0 in de eerste helft. Bruse Boys kwam niet ver der dan één doelpoging in de twee de helft en moest nog vier tegen treffers incasseren. Topscorer werd Rijkers met vier doelpunten. ZSC verstevigt met de winst haar derde plek. Bruse Boys 2-Noad'67 4-1: De be- .zoeksters uit Sint-Philipsland ke ken halverwege tegen een 2-0-ach- terstand aan. Roxanne Koster was met drie treffers de gevaarlijkste Bruse aanvalster. foto Ronald den Dekker middelburg - De handballers van Delta Sport 2 hebben kampioens kandidaat HMC gisteren een illu sie armer gemaakt. De Zierikzeese reserves wonnen met 24-23. De kampioenskansen van HMC zijn na twee bezoekjes aan Zeeland fors geslonken. Eerder werden de Brabanders ook al de wacht aange zegd door EMM (27-21). Delta Sport 2-HMC 24-23: Topsco rer Peter Lefevre was ervan over tuigd dat onderschatting gisteren de boezemvriend van Delta Sport was. „Dat zag je al aan de voorbe reiding. Dan denken ze: die pak ken we wel even." Defensief wist Delta Sport wat het moest doen. HMC draaide op de kwaliteiten van de cirkel en de linkeropbouw. Met het defensieve blok was de ruimte aan die kant stevig dichtge timmerd. Daarnaast was sluitpost Jeroen van 't Veer lastig te passe ren. Aanvallend loerde Delta Sport zoveel mogelijk op de vrije worp. „Waar ik ook schoot, de hoeken had ik voor het uitzoeken", consta teerde Lefevre, die er uiteindelijk veertien maakte. Scores Delta Sport 2: Peter Lefevre 14, Jordy Niemans 5, Peter Bos 3, Jan Groenendijk en Jeroen van 't Leven 1 EMM-Avanti 20-21: Avanti liet zich bijna verrassen in de Nassau- laan. Dat de gasten het niet zover lieten komen, had EMM aan zich zelf te wijten. Want in het slotak koord was het juist Jordy Loo, man van de wedstrijd, die eigen handig de winstkansen om zeep hielp. Zijn strafworp werd gestopt. Daarvoor had ook Marcello Tax het van die plek het ook al laten af weten. Scores EMM: Jordy Loo 8, Ben Alexan der 6, Marcello Tax 3, en Mayron Bouwmeester 2 en Tijs de Vos 1 door Sven Bakker zierikzee - Ellis Payet en Patrick Renger hebben bij het Winter Dik ke Torentennistoernooi in de fina le van het gemengddubbelspel 4/5 afgerekend met de als eerste ge plaatsten Angela Kouwenberg en Jaco Meerman. Payet en Renger haalden de titel binnen, hoewel zij tegen Kouwen berg en Meerman de eerste set in de tiebreak verloren. Met 6-4 en 7-6 in het tweede en derde bedrijf ging de zege alsnog naar Payet en Renger. In de zesde categorie leg den Nel Bos en Kees de Vos beslag op de titel. In de 5-categorie van het mannen- dubbelspel waren het wel de favo rieten die de eindzege in Zierikzee binnenhaalden. Het vaste dubbel- koppel John van der Have en Jan van der Linden had daar echter wel drie sets voor nodig. Tegen Remy van den Beemt en Ard Stoutjesdijk werd er met 6-7 7-5 en 6-1 gewonnen. In het mannen- dubbelspel 6 werd de eindstrijd ook in een driesetter beslist. Arie Plaizier en Robbert Zwaan versloe gen daarin Lennard Bolier en Paul van Burg met 6-1 6-7 6-3. Een stuk gemakkelijker verging het Cathrin Kurz en Mirjam van Splunder in het vrouwendubbel spel 4. De als eerste geplaatsten Kurz en Van Splunder wonnen met tweemaal 6-2 van Marianne van Driel en Jolieke Kroon. Hanne- ke Hage en Birgit Stigter wonnen in de 6-categorie. Finales. Mannendubbelspel. HD4: P. Boot/K. de Bruijn-J. Meerman/H. Wille- boordse 7-6 6-2. HD5: J. van der Have/J. van der Linden-R. van den Beemt/A. Stoutjesdijk 6-7 7-5 6-1. HD6: A. Plaizier/R. Zwaan-L. Bolier/P. van Burg 6-1 6-7 6-3. HD7: M. den Boer/J.W. Zijta-J. van den Bosch/J. Swaanen 6-2 7-6. HD8: J. IJzelenberg/C. van Tiggelhoven-E. Boot/R. Dolfgaauw 6-4 4-6 6-0. Vrouwendubbelspel. DD4: C. Kurz/M. van Splunder-M. van Driel/J. Kroon 6-2 6-2. DD6: H. Hage/B. Stigter-M. van der Meer/M. Traa 6-4 6-3. DD7: K. Nije/L. Visser-E. Roodenburg/R. Rood- enburg 7-6 6-1. DD8: J. Kwaak/J. Wij- gerse-V. Bommeljé/M. van Dijk 7-5 6-1. Gemengddubbelspel. GD4: E. Payet/P. Renger-A. Kouwenberg/J. Meerman 6-7 6-4 7-6. GD6: P. Plaizier/R. Zwaan-A. Kooman/R. Brons 6-3 6-4. GD7: N. Slootmaker/C. Slootmaker-A. Pieters/J. Swaanen 7-5 6-4. GD8: S. Oprel/J. IJze- lenberg-F. Schippers/A. Bommeljé 6-4 6-1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 77