361 sport All Ready verkwanselt laatste kans 4AC Volleybalsters Forza verliezen aansluiting ALKORFBAL Voor een reële kans op lijfsbehoud hadden de korfballers van All Ready moeten winnen van concurrent Olympia. Dat lukte niet. Mist spelbreker bij Goofies zeilrace Reserves van PWG vieren kampioenschap Mondeel en De Ridder winnen met Oranje Antoine Thoen nieuwe trainer van AZW Bouterse winnaar tweede Lepraloop Nyemb is volgende versterking Tern. Boys maandag 8 februari 2010 In de tiende zaalwedstrijd van het seizoen passeerde AH Ready als laat ste tweedeklasser de 100 treffers. 'In het tweede kwart zijn we weggespeeld' Remy Quist, topscorer All Ready door JaapJan Ritsema All Ready-aanvoerder Jan Willem van Nieuwenhuijze grijpt de rebound in het verloren duel met Olympia. foto Dirk-Jan Gjeltema ZIERIKZEE - Goede prestaties uit het verleden bieden geen garantie voor de toekomst. All Ready had zaterdag alle hoop gevestigd op een succesvol middagje in sporthal Onderdak, waarbij Olympia het slachtoffer moest worden. Zo vaak als All Ready kon vertrouwen op de beste prestaties in benauwde posities, zo mis ging het tegen Olympia (13-15). Het doek lijkt ge vallen in de tweede klasse. All Ready-Olympia 13-15: In een notendop, maar niet minder tref fend gaf Remy Quist weer wat hij als speler had ervaren: „In het tweede kwart zijn we wegge speeld. We hadden niets in te brengen tegen een feller Olympia." Daarmee legde Quist de vinger op de zere plek. De doorgaans solide Zierikzeese verdediging rammelde juist nu flink. Olympia ging gretig aan de haal met de individuele fou ten en diende meteen na rust (4r9) de genadeslag toe. Hoewel de 10-12 een sprankje hoop bood op een succesvolle inhaalrace, gaf de degradatieconcurrent uit Spijke- nisse de regie in de slotfase niet meer uit handen en fêteerde All Ready op een pijnlijke nederlaag. In de wetenschap dat de onderste twee ploegen rechtstreeks degrade ren naar de derde klasse en num mer zes een beslissingswedstrijd moet spelen, geeft alleen de groot ste optimist All Ready nog een kans op lijfsbehoud. All Ready staat nu vijf punten achter op nummer zes Olympia met nog vier duels voor de boeg. De helft van die duels speelt het tegen titel kandidaat RWA.- Scores All Ready: Remy Quist 5, Jan Willem van Nieuwenhuijze 3, Henk de Graaf, Désirée Voshart, Anouk van Tig- gelhoven, Jessey Johnson en Debbie Winkels 1. Albatros-Tjoba 17-20: Eén helft ondervond Tjoba last van het ex treme achterverdedigen van de nummer één na laatst. In het laat ste kwartier zette Tjoba de wed strijd naar haar hand en speelde zich naar een veilige positie in de overgangsklasse. Scores Tjoba: Marcel de Dreu 9, San- der Harinck 5, Niels Westmaas en Iris van de Velde 2, Esther van Boven en Ca rina Westmaas 1. Vitesse-TOP 12-12: TOP legde de koploper uit de eerste klasse het vuur na aan de schenen. Met iets meer geluk had het doelpuntloze kwartier na rust uitzicht op meer gegeven. Nu kon het dubbeltje twee kanten op vallen en was coach Edwin Coppoolse content met het punt. Scores TOP: Comé Bezemer 4, Jeanine Marijs 3, Leon van Belzen 2, Petra de Ridder, Jordi Meulmeester en Wilma de Ridder 1. Fortis-Bolnes 15-16: Het ontbeer de de thuisploeg aan overtuigings kracht, waarmee het op twintig tel len voor het eind het noodlot over zich afriep. Fortis frustreerde zich zelf en heeft maar één houvast voor de beslissende speelrondes: punten pakken van concurrenten Maassluis en Merwede. Scores Fortis: Niels Bebelaar 3, Remco Crucq en Jordy Sleijpen 2, Esther Kas- se, Leony Hoogesteeger en Chalana Ja- nisse 1. Swift-Vriendenschaar 12-13: Tot 4-4 ging het gelijk op, daarna frus treerde Swift zichzelf door een overdosis aan individuele fouten, waar Vriendenschaar .optimaal van profiteerde. De Middelburgers probeerden uit alle macht de 5-10 te repareren, maar kampten met tijdgebrek. Scores Swift: Matthijs Pouwer 4, Paul van de Berg 3, Roel Klootwijk 2, Ri chard Geldof, Anita Hoekstra en Alinde Huisman 1. door Peter van Kouteren MIDDELBURG - De volleybalsters van Forza beten voor de derde keer op rij in het stof Zaterdag was de derde keus van VCN/King Software te sterk. De Schouwse vrouwenploeg verloor net als de twee voorgaande wedstrijden met 5-1- De laatste zege dateert van 9 janua ri, toen met 3-1 van Benevia werd gewonnen. Door drie nederlagen op rij is Forza het contact met de sterkste teams verloren. „We heb ben opnieuw echt goed gespeeld", vond Marije Munter. „Maar we trokken toch weer aan het kortste eind. Ik kan er de vinger niet echt op leggen. We geven soms zo maar een paar punten weg." Forza begon slecht aan de wedstrijd en kreeg daar meteen de rekening voor gepresenteerd. „In de eerste set (25-15) hadden we net niet ge noeg haar op onze tanden", vond Marije Munter. De thuisploeg, die over één aanvalster beschikte die in het verleden op een vele hoger niveau speelde, kwam flitsend uit de startblokken. „Daarna kwamen we-door een betere service in de wedstrijd." VCN kwam passend in de problemen, waardoor de aanval minder goed in stelling kon wor den gebracht. Dat resulteerde in de tweede set in Schouwse winst (18-25). Aanvankelijk leek er ook in de derde set geen vuiltje aan de lucht. Toen de thuisploeg profiteer de van een aantal passfouten en dichterbij kroop, sloop er onrust in de Zeeuwse gelederen. Dat leid de tot de ommekeer. VCN won de derde set, haalde in het vierde be drijf weer een achterstand op en bleef in de slotfase van die set de zenuwen het best de baas. COLIJNSPLAAT De Goofies zeilrace op de Ooster- schelde heeft zaterdag het einde niet gehaald. De organisatoren wa ren genoodzaakt om vanwege de dichte mist de wedstrijd te staken. De boten hadden moeite om de juiste baan te vinden. Het is de eer ste keer in de historie van de Goofies race dat een wedstrijd werd afgebroken. MIDDELBURG De dammers van PWG 's-Graven polder zijn kampioen geworden in de tweede klasse. In Hoensbroek won het tiental, met onder ande ren Zierikzee-speler Jos de Wild, met 12-8 van Eureka en werd daar door onbereikbaar voor de concur renten. Het al gedegradeerde PWG 's-Gra- venpolder verloor met 13-7 van Hij ken DTC. EINDHOVEN De korfbalsters Demi Mondeel (Fortis) en Anita de Ridder (TOP Arnemuiden) hebben zaterdagmid dag in Eindhoven met Nederland onder zestien van de Belgische leef tijdsgenoten gewonnen. De eindstand in de vriendschappe lijke interland was 18-6. Na de eer ste helft stond het al 11-4 voor de Walchers getinte selectie. TERNEUZEN Antoine Thoen wordt met ingang van volgend seizoen hoofdtrainer van AZW. „Er waren meerdere kandidaten, maar Antoine was de beste optie. Twee jaar geleden was hij halverwege het seizoen al eens assistent van Eddy van der Hooft. Antoine' ligt bovendien goed in de spelersgroep", motiveerde AZW- voorzitter Jan Allewijn van het be sluit. OOSTKAPELLE Neal Bouterse heeft zaterdag in Oostkapelle de tweede editie van de Lepraloop gewonnen. De Mid delburger was op de tien kilometer acht seconden sneller dan Kevin de Pagter uit Westkapelle. Bij de vrouwen ging de winst naar Nicole Constandse. Met de Lepraloop werd duizend euro opgehaald voor de Leprastichting. TERNEUZEN Terneuzense Boys heeft zich op de valreep tijdens de winterstop nog maals versterkt. Aanvaller Yves Nyemb (19) komt over van de belof ten van Cercle Brugge. Nyemb, die vorig seizoen nog in de jeugd van Vlissingen speelde en zijn debuut in de hoofdmacht maakte, is eind februari in de eerstvolgende com petitiewedstrijd inzetbaar. Hij kwam ook uit voor SSV'65.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 76