in stijl af sport 131 Emiel Kuijten bezorgt SKNWK na ruim drie maanden weer eens zege Brouwershaven snoept koploper SPS punten af Zes op zes voor Kriens maandag 8 februari 2010 Sinds Edwin Kriens begin november het stokje overnam bij Oostkapelle, heeft hij. nog geen punt kunnen toevoegen aan het totaal. De zes competitiewedstrijden leverden evenzoveel ne derlagen op. door Klaas Verspoor oostkapelle - Voor Duive- land-speler Dennie le Comte kon de maand februari bijna niet mooier beginnen. Eerst zag zoon Gio op 2 februari het levenslicht en vier dagen later hielp de kersver se vader met twee treffers zijn Dui- veland in- Oostkapelle aan een 2-o-overwinning. Le Comte liep na afloop dan ook stralend van geluk het veld af. „Is dat wat hé! Twee cadeautjes voor mij deze week: eerst Gio en nu twee goals. En ik heb weinig gesla pen joh! De kleine komt een paar keer per nacht." Het slaapgebrek had geen weerslag op Le Comtes spel, want de goalgetter bracht zijn seizoensproductie op elfDe Zeeuwse topscorer was echter ook wakker genoeg om te concluderen dat Duiveland in Oostkapelle nu niet bepaald de beste wedstrijd van het seizoen uit de tweede klas se E afwerkte. „De eerste helft heb ben we gewoon slecht gespeeld. We straalden weinig zelfrertrou- wen uit: ballen over vijf of zes me ter afstand die niet aankwamen en zo. Maar gelukkig viel die goal, al had ik zelf daarvoor al wel een goe de kans gemist." In de 29e minuut ging Duive- land-speler Marcel de Bruine er op de rechterflank met de bal van door. Le Comte liep zich in het centrum van de Oostkapelle-defen- sie goed vrij en De Bruine bedien de hem op maat: o-i. Een wiegen de beweging met de armen was het gevolg. Le Comte: „Deze goals zijn voor Gio." Daarvoor had Oostkapelle echter tot twee keer toe op voorsprong moeten komen, maar zowel Jordy Vermeulen (bal in twee instanties uit de doelmond gehaald door Lex Zwang) en Arjen Pattenier (goede redding Kevin Verboom) verzuim den de trekker over te halen. Oost- kapelle-trainer Edwin Kriens vond dat typerend voor zijn ploeg. „Dat is het euvel. We krijgen in het be gin kansen, maar scoren niet. Dat werkt tegen het elftal. Het geluk ontbreekt en Duiveland was ge woon effectiever." Na de o-t bleek al snel dat Duive land meer in huis had om het duel uit te spelen dan dat Oostkapelle het de Oosterlandérs moeilijk kon maken. „Toch blijft Oostkapelle voor ons een lastige tegenstander. Ik vond dat we te weinig gebruikt hebben gemaakt van de ruimte aan de zijkanten. Voor rust speel den we te veel door het midden", reageerde Duiveland-trainer Henk Schouten na afloop. In de zevende minuut van de tweede helft liep Le Comte terug uit buitenspelpositie en onttrok zich tijdelijk aan het spel. Op links omzeilde Wilmar van der Sande de buitenspelval en vliegensvlug keerde Le Comte om. Vervolgens koos hij opnieuw goed positie voor de goal en gaf hij doelman Van Wageningen op simpele wijze voor de tweede keer het nakijken. Na de 0-2 verrichtte Kevin Ver boom- nog reddingen op doelpo gingen van Frank Dekker en Tur- gut Kizirlarslan en in de 90e mi nuut schoot Lex Zwang namens Duiveland nog op de lat. „Het was vandaag bijsluiten of afhaken voor ons", wist Schouten. Het werd het eerste, want door de zevende sei zoenszege klom Duiveland naar de vijfde plaats op de ranglijst. Oostkapelle-Duiveland 0-2 (0-1). 29. Dennie le Comte 0-1, 52. Dennie le Comte 0-2. Scheidsrechter: W.J.C.M. Peijnenburg (Boxtel). Rode kaart (2x geel): 90. Joel Pattenier (Oostkapelle). Gele kaart: Ricky Pattenier, Huib Bim- mel en Arjen Pattenier (allen Oostkapel le), Rudi Koster (Duiveland). Aantal toe schouwers: 135. DFS-uitblinker Jeroen Grefkens controleert de bal stijlvol met Yerseke-speler Hai Nguyen in zijn buurt. foto Dirk-Jan Gjeltema door Klaas Verspoor middelburg - SKNWK is hekken sluiter af in de derde klasse A van eht zaterdagvoetbal. De ploeg van trainer Gerjo Prins klopte Colijns- plaatse Boys met 1-0 en boekte daarmee de derde overwinning van het seizoen. DFS behaalde, on der meer door drie goals van uit blinker leroen Grefkens, een klin kende 6-o-thuisoverwinning op Yerseke. SKNWK-Colijnsplaatse Boys 1-0: Het voetbal was niet best in Nieu- werkerk, maar de inzet van beide ploegen was hartverwarmend. Voor rust kreeg Wilco de Valk na mens SKNWK de beste kans en was Colijnsplaatse Boys van af stand een paar keer gevaarlijk. Een kwartier voor het einde van de wedstrijd kreeg de thuisploeg een vrije trap. Erwin Nelissen mikte de bal op het hoofd van De Valk die vervolgens Emiel Kuijten in staat stelde om de bal binnen te werken: 1-0. Daarna ging de thuisploeg achter uit lopen en kwamen de bezoe kers nog een aantal malen in de buurt van het Nieuwerkerkse doel, maar scoorden niet. Door de over winning passeerde SKNWK Krui- ningen op de ranglijst. De Nieu- werkerkers staan nu drie punten boven Kruiningen, dat nog wel een duel minder speelde. DFS-Yerseke 6-0: Het eerste kwar tier kreeg Yerseke via Jarno van de Kreeke twee goede mogelijkhe den, maar doelman Leander Rouw hield zijn doel schoon. Daarna kroop DFS uit zijn schulp. Pieter de Munnik zorgde uit een lage voorzet van Huib Nortier voor de 1-0. Daarna veroverde Kevin Veer- hoek de bal en stuurde Jeroen Gref kens de diepte in. Na een fraaie so lo omspeelde Grefkens ook doel man Ramon Boone en dat bete kende 2-0. Jarno Vermeulen maak te in de 41e minuut op prachtige wijze met een geplaatste bal de derde treffer voor DFS. Negen minuten na rust stond het door goals van Kevin Veerhoek, die na een voorzet van René van der Linde goed voor zijn man kwam en hard inschoot, en Gref kens (na voorbereidend werk van De Munnik en invaller Léon de Bruine) al 5-0. In de 69e minuut bepaalde Grefkens, na een bal ach ter de verdediging van Yerseke, met zijn derde goal van de middag de eindstand op 6-0. De Meeuwen-VCK 0-1 (0-0). Dylan Verhage 0-1. Kapelle-De Noormannen 0-3 (0-2). Rens de Visser 0-1, Rens de Visser 0-2, Mark Minderhoud 0-3. Kruiningen-Nieuwdorp 1-2 (0-1). Mar tin Smaardijk 0-1, Erik Boudaghjan 1-1, Thomas Paauwe 1-2 (eigen doelpunt). Spui-AZW 1-3 (0-1). Emanuej Pauw els 0-1 (strafschop), Kevin de Roode 1-1, Mustafa Yilmaz 1-2, Mustafa Yil- maz 1-3. door Klaas Verspoor middelburg - Brouwershaven be haalde zaterdag in de vierde klasse B een knap resultaat -door SPS in Poortvliet op een 1-1-gelijkspel te houden. Door die uitslag is Smer- diek, dat met 3-1 won van Stavenis- se, op doelsaldo de nieuwe koplo per. Brouwershaven is inmiddels al vijf wedstrijden ongeslagen. De laatste nederlaag leed de ploeg op 7 november bij Vrederust. De Schouwse derby tussen WIK'57 en Mevo leverde een 2-1-zege op voor de gehavende ploeg uit Zierikzee. Het was einde lijk weer 's een overwinning voor de Zierikzeese zaterdagclub na de nederlagen tegen Vosmeer en SPS. SPS-Brouwershaven 1-1: De ploeg van trainer Ed van Lent nam na anderhalve minuut voetballen al een voorsprong, toen Clement van Splunder profiteerde van een ver- dedigingsfout bij SPS. De thuis ploeg had daarna een veldover- wicht, maar Brouw was met enke le uitvallen minstens zo gevaarlijk. SPS leek zichzelf, in de jacht op de gelijkmaker, een beetje voorbij te lopen. Toch viel in de tweede helft de 1-1. Uit een corner van Jorn Elenbaas bezorgde Stefan Boogert zijn ploeg met een rake kopbal een punt. Brouwershaven bleef voor de vijfde keer op rij zonder nederlaag. WIK'57-Mevo 1-2: In een matige tot slechte wedstrijd duurde het ruim een uur voordat Mevo op voorsprong kwam. „Ik was al blij dat er een goal viel", zei Mevo-trai- ner Jack Wijnands. Na een vrije trap kreeg WIK-doelman Jeffrey Janson de bal niet onder controle, waarna Matthijs Heeres in de re bound voor de 0-1 zorgde. Mevo, dat met vijf spelers van het tweede én de keeper van de B-ju- nioren aantrad, zag de thuisploeg tien minuten later via Jeffrey van Kooten, die daarvoor al een grote kans gemist had, op gelijke hoogte komen. Net na de aftrap kreeg Me vo een corner. Uit de hoekschop van Robbert Roggeband werkte Pa trick Ommering, die zijn rentree maakte na een operatie, de win nende treffer binnen. Ommering haalde zelf het einde van de wedstrijd niet. Eerste kreeg hij wegens commentaar op de lei ding geel en in de 83e minuut le verde een overtreding hem zijn tweede gele kaart op. Tegen tien man slaagde WIK'57 er niet meer in om het tweede punt van het sei zoen te halen. Smerdiek-Stavenisse 3-1 (1-0). Erik de Rijke 1 -0 (eigen doelpunt), Andreas Vroegop 2.-0, Daan de Viet 2-1 (eigen doelpunt), Stefan Lindhout 3-1. ZPR'84-FSV 0-4 (0-0). Wiebe de Kok 0-1, Wiebe de Kok 0-2, Bas van Sprun- del 0-3, Wiebe de Kok 0-4. Chrislandia-Waarde 1-1 (1-1). Arie Huitkar 1-0, Erik Nuyens 1-1. Vosmeer-Vrederust 2-0 (1-0). Rachid Bouhoudane 1-0, Adderahin El Fadili 2-0. Jeffrey van Kooten brengt WIK'57 langszij in de derby tegen Mevo. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 71