301 sport Le Comte sluit heuglijke week Bruse Boys moet gaatje laten vallen Zierikzee verliest wedstrijd, maar ook Gehavend ZSC'62 incasseert trainer en aanvoerder met rode kaart grootste thuisnederlaag: 1-5 Duiveland vindt aansluiting bij de kopgroep in de twee de klasse van het zaterdag. Bij Oostkapelle winnen de Van de 23 punten heeft Duiveland Oosterlanders met 0 -2. dem gehaald. maandag 8 februari 2010 MIDDELBURG - Bruse Boys moet de top twee Zaamslag en Dauwendae- le voorlopig loslaten in de tweede klasse E van het zaterdagvoetbal. Door het 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen SSV'65 blijven beide teams op de gedeelde derde plaats staan. Bruse Boys-SSV'65 1-1: Voor Bru se Boys waren na afloop de drui ven zuur. De ploeg dacht de winst op zak te hebben tegen concurrent SSV'65, maar kreeg vijf minuten voor het einde een strafschop te in casseren. Scheidsrechter Stange leg de de bal op de stip, nadat Soeli- man Abali zich gemakkelijk had la ten vallen in het strafschopgebied. )ohan de Goederen benutte de penalty: 1-1. In de eerste helft had Bruse Boys de wedstrijd bepaald en was het via Mats Willemse op voorsprong gekomen. Hij schoot van 25 meter prachtig raak. Na rust had SSV'65 een overwicht. Bruse Boys, waar enkele bepalende spelers hun nor male niveau niet haalden, zakte ver terug en kon geen vuist meer maken. „Het spel was erg grijs, net als het weer", zei voorzitter Jacob Muller van Bruse Boys. Niettemin was het gelijkspel terecht. „Als de wedstrijd vijf minuten langer had geduurd, hadden we kunnen win nen", vond SSV-trainer Alexander van Keulen. Aan het eind van de wedstrijd was er nog consternatie toen verzorger Niels Oostdijk van SSV'65 onwel werd. Hij werd naar het ziekenhuis vervoerd. Later mocht hij weer huiswaarts keren. Hij had last van hyperventilatie. Arnemuiden-Wieldrecht 2-0 (2-0). Corné van Belzen 1-0, Jesper Poortvliet 2-0. Rode kaart: 16. Lennard van Geel; 18. Vincent Bijl (beiden Wieldrecht). FC Dauwendaele-Zwaluwe 3-0 (0-0). Peter van Gorsel 1-0, Peter van Gorsel 2-0, Joram Moes 3-0. Veere-Serooskerke 2-1 (1-0). René Michel Gerritsen 1-0, Ruben de Loof 2-0, Jeffrey Poppe 2-1. Zaamslag-VVC'68 3-1 (0-1). Bart Ver biest 0-1, Joris Rademakers 1-1, Jordy Bakker 2-1, Jordy Bakker 3-1. OOSTKAPELLE-DUIVELAND 0 er dit seizoen 15 op vreemde bo- Matchwinnaar Dennie le Comte zet Oostkapelles aanvoerder Joël Pattenier onder druk. foto Lex de Meester door Rudy Boogert GASTEL - Op Brabantse bodem voelt Zierikzee zich niet echt thuis. Na de 4-0 bij Alliance en de 6-1 bij FC Bergen verloor de Schouwse zondag-derdeklasser voor de derde keer op rij in Bra bant. Ditmaal in Oud-Gastel, waar hekkensluiter SC Gastel verraste met een 3-1-zege. Of beter gezegd: waar Zierikzee teleurstelde met een 3-1-nederlaag. Trainer Marco Groene veld stak een repeterend verhaal af, besefte hij zelf ook. „We waren weer heer en meester, misten zes, zeven op gelegde kansen en één moment van onoplettendheid kost ons een doelpunt." En als Zierikzee een maal op achterstand komt, is dat negen van de tien keer de inlei ding tot een nederlaag. Zo ook te gen SC Gastel, dat in Zierikzee nog met 6-1 werd weggespeeld. Behalve puntenverlies liep Zierik zee ook personele averij op. Na acht minuten werd Groeneveld al achter de omheining gestuurd. „Ik was het niet eens met de scheids rechter en heb dat in nette maar felle bewoordingen duidelijk ge maakt. Dat mocht blijkbaar niet." In de tweede helft kon ook Ben Verwest inrukken. „Hij wilde de bal 'weghakken' maar de scheids rechter vond het natrappen", ver dedigde Groeneveld zijn aanvoer der. Groeneveld drukte zich diploma tiek uit door te stellen dat 'de scheidsrechter bepalend' was. Zie rikzee beklaagde zich over de rode kaarten en een makkelijk gegeven strafschop die de 2-0 en de nekslag betekende. Daar stond tegenover dat Zierikzee het zich alleen zelf kan verwijten dat het de eigen kan sen maar niet kan promoveren tot doelpunten. In de eerste helft faal den Frank van der Helm en Lars Holm oog in oog met de Gas tel-goalie. Freek Torensma teister de de lat en Ingmar Quist zag zijn schot gered door de keeper. „We hadden moeten scoren", vond Groeneveld. „Dan krijgen we zelf meer ruimte en wordt het makke lijker voetballen. Na een klein uur opende Jeffrey van Bakel de score voor SC Gastel bij de tweede paal. Na zeventig mi nuten benutte Arno Akkermans de door Zierikzee betwiste straf schop en tien minuten voor tijd schoot Niek Luijten een fraaie Gas tel-aanval achter Zierikzees inval lerdoelman Erik Schot (eerste keus Stefan Smalheer was op vakantie). In blessuretijd redde Martijn van Grunsven uit een vrije trap de Zie- rikzeese eer. door Tom Vennink MIDDELBURG - ZSC'62 incasseerde zaterdag de grootste thuisneder laag van het seizoen. Het werd 1-5 tegen 's-Heer Arendskerke, waar door de gehavende Scharendijkse elf onderin de vierde klasse A blij ven staan. ZSC'62-'s-Heer Arendskerke 1-5: Het eerste elftal van ZSC'62 kon geen beroep doen op acht vaste waarden in de thuiswedstrijd te gen 's-Heer Arendskerke. De geha vende thuisploeg kwam na een strafschop van Walter de Kok op achterstand. Nadat Pieter Adema de tweede en derde goal van VHeer Arendskerke had gemaakt, zorgde Robin Provoost ervoor dat ZSC'62 met een 3-1-achterstand de rust in ging. In de tweede helft bouwden Frank Davidse en Mich iel Bouw man het doelsaldo van Arendsker ke uit. In Scharendijke zullen de sterkste spelers snel nodig zijn om punten binnen te brengen. Apollo'69-Borssele 1-2 (0-1). Stefan Boonman 0-1, Peter Dojsnovski 0-2, Ke vin van de Velde 1-2. Bevelanders-Hoedekenskerke 2-0 (1-0). Mark van de Moere 1-0, Mark van de Moere 2-0. Cadzand-Wolfaartsdijk 1-2 (1-1). Ar nold van Gemerden 0-1, Peter Nies- kens 1-1, Harm Fluijt 1-2. Domburg-MZVC 2-1 (0-1). Sander de Vries 0-1, Ronald Hendrikse 1-1, San- der Willemse 2-1. Heinkenszand-SVD Driewegen 4-2. Tonnie van Damme 1-0, Menno de Graaf 1-1 (strafschop), Maarten Griep 2-1, Errol Walla 2-2, Tonnie van Dam me 3-2, Kevin Jacobusse 4-2. Nieuwland-Wemeldinge 5-2. Carsten Feleus 1-0, Carsten Feleus 2-0, Michel Carol 3-0 (strafschop), Richard Jacobs 4-0, Remi Bruijnooge 4-1, Joey van Bel zen 5-1, Pieter Bolle 5-2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 70