zeeland 115 het bos. Dood hout leeft. PvdA verontrust over behoud van ziekenhuis gezond afvallen Wethouder Terneuzen vraagt aan minister Bos een tolvrije tunnel Laatste vergadering kring Vekabo Redders twee maal actief op het water Hoogbejaarde man slachtoffer babbeltruc maandag 8 februari 2010 Gegarandeerd verantwoord afvallen Met behulp van Infrarood-afslankcabines T. 0118-594098 www.studiosanerie.nl door Wout Bareman TERNEUZEN - De Westerscheldetun- nel kan al in 2020 tolvrij zijn. Nu nog wordt uitgegaan van 2033, maar verkeerswethouder Co van Schaik van Terneuzen heeft een fi nancieringsplan uitgewerkt dat voorziet in een gestage daling van de tarieven tot over tien jaar ieder een gratis gebruik kan maken van de tunnel. Daarvoor heeft hij wel hulp nodig van 'Den Haag' en 'Middelburg'. Van Schaik heeft de medewerking ingeroepen van minister Bos (fi nanciën) en Gedeputeerde Staten. Hij vindt het onaanvaardbaar dat weggebruikers moeten betalen om vanuit Zeeuws-Vlaanderen de rest van Nederland te bereiken. Van Schaik stelt een trapsgewijze verla ging voor van het tunneltarief door de betaalde tol in de eerste plaats voor een deel in mindering te brengen op de wegenbelasting. „Dus de Rijksoverheid stort per ge registreerde doorgang een bedrag op de rekening van de BV Wester- scheldetunnel. Dan kan het tarief al direct omlaag en wordt het door de regering zo geprezen reke ningrijden al toegepast." Jaarlijks levert dat de BV 2,6 miljoen euro op. Daarnaast zou de provincie jaarlijks 2.5 miljoen uit het divi dend van Delta beschikbaar moe ten stellen, net als een deel van de opcenten, die de provincie uit de wegenbelasting krijgt. Bovendien is, volgens Van Schaik, de regio be reid een duit in het zakje te doen. ZIERIKZEE - De Partij van de Ar- beid-fractie in de gemeente Schou- wen-Duiveland is bereid de porte monnee te trekken om te bevorde ren dat de bovenverdieping van het Rode Kruisziekenhuis weer een invulling krijgt. Dat blijkt uit schriftelijke vragen die de fractie zaterdag heeft gesteld aan het colle ge van B en W. De fractie is verontrust dat er nog steeds geen invulling is voor de leegstaande bovenverdieping van het ziekenhuis. Vorige week werd bekend dat de Zierikzeese tandart sen afzien van vestiging van de nieuwe groepspraktijk in het zie kenhuis. Volgens een woordvoer der van het ziekenhuis wordt nu met andere partijen gesproken. De PvdA-fractie wil weten of het college op de hoogte is van de re cente ontwikkelingen en wat de laatste stand van zaken is. Boven dien wil de fractie weten hoe ver het staat met de plannen om de operatiekamers te moderniseren en kunnen de huidige werkzaam heden doorgaan tijdens de verbou wing. De fractie pleit voor het be houden van een goede gezond heidszorg op het eiland en vraagt zich af of het college mogelijkhe den ziet om meer invloed uit te oe fenen op het behoud van het zie kenhuis. DREISCHOR De kring Schouwen-Duiveland/ Goeree-Overflakkee van de Vekabo houdt op te bestaan. Op woensdag 17 februari is de laatste algemene le denvergadering. Op de agenda staat onder meer het opheffen van het huidige bestuur en het kiezen van vertegenwoordi gers van de voormalige kring in het nieuwe bestuur van de Vekabo Zeeland. De laatste ledenvergade ring wordt gehouden in Manege Ba lans ia Dreischor, aanvang 19.30 uur. Op 8 december 2009 zijn alle kringen van de Vekabo in Zeeland gefuseerd. NEELTJE JANS Reddingboten Koopmansdank en Harder van het KNRM-station Neel- tje lans zijn zaterdag allebei uitge rukt. 's Middags is de Koopmans dank in actie gekomen voor een sportvisboot met negen mensen aan boord. Het schip dobberde in de vaargeul op de Noordzee. De Harder werd later opgeroepen voor een sportvisbootje met motorpro blemen op de Oosterschelde. Aan boord waren twee personen. Door de dichte mist moest de vuurtoren Ouddorp helpen om het bootje te vinden. Beide schepen zijn naar een veilige haven gebracht ZIERIKZEE Een hoogbejaarde man uit Zierik- zee is zaterdag slachtoffer gewor den van een babbeltruc. Twee vrouwen belden aan bij de woning van de man. Ze wilden wat vragen over de buurt waar hij woont. Ze waren benieuwd naar de woning, de tuin en of het daar leuk wonen was. Het was koud, dus de man liet de vrouwen bin nen. Ze hadden een notitieboekje bij zich en alles leek 'net echt'. Toen de vrouwen weg waren kwam de man erachter dat er geld weg was en dat zijn bankpasje ge stolen was. Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuid-West Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst Vrijwilligers zagen de 'verkeerde' bomen om. Op deze manier krijgen andere bomen de kans goed uit te groeien. foto's Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 67