Zeeland PZCI 13 Renesse kijkt naar toekomst in toerisme Kans dat vrijwilliger de maaltijd brengt is groot Alert twijfelt aan antwoorden college SCHOUWEN-DUIVELAND 14 en 15 14 en 15 PLANNEN Studenten doen onderzoek almanak Koorts Op weg naar herstel Vrijwilligers steken handen uit de mouwen bij Slot Haamstede Maandag 8 februari 2010 door Melita Lanting renesse - Studenten onderzoeken de kansen van vier ingrijpende plannen voor Renesse. Het gaat om het realiseren van een jonge- renstrand, het verplaatsen van de luide horeca uit het dorp, algehele kwaliteitsverbetering en het realise ren van een 'boulevard' tussen dorp en strand. Het onderzoek vindt plaats in op dracht van de Ondernemersvereni ging Renesse. „Wij hebben als be stuur een eerste aanzet gegeven en deze vier projecten zijn door de le den uitgekozen als het meest kans rijk", zegt voorzitter Ton Croné. De studenten Jessica Teeuw en Remco Diks van de NHTV Breda voeren gesprekken met onderne mers. „Wat wij proberen te achter halen is wat de ondernemers wil len en wat de klanten willen", zegt Jessica Teeuw. Kwaliteitsverbe tering is één van de onderwerpen. Daarbij gaat het niet alleen om klantvriendelijkheid en veiligheid, maar ook over het uiterlijk van het dorp. „De ondernemers zeggen zelf al dat het uiterlijk van het dorp wel een likje verf kan gebrui- zierikzee - De kans is groot dat de vrijwilligers van tafeltje-dek-je de maaltijden van zorginstelling Al- lévo ook in de toekomst thuisbe zorgen. Alleen gebeurt dat dan wel zonder subsidie van de gemeente. Dat zegt wethouder Gilles Houteka mer. Volgens Houtekamer is overleg Ramen en deuren dicht tijdens sanering Bleekveld Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl ken. Daarvoor heb je niet eens zo heel veel geld nodig." Een ingewikkelder vraagstuk is het verplaatsen van de luide horeca. Disco's zouden naar een locatie buiten het dorp moeten verhui zen. „Ik ga in eerste instantie kij ken of er draagvlak voor is. Het is een complexe vraag omdat er veel randvoorwaarden zijn", zegt Rem co Diks. Niet alleen de onderne mers, maar ook de inwoners, brou werijen en de gemeente spelen een cruciale rol bij deze vraag. De twee andere vraagstukken ogen minder complex. Bij de reali satie van een jongerenstrand (met muziek en draadloos internet) is vooral de locatie een punt. Er zijn twee grote jongerencampings, maar die liggen nogal ver uiteen. Het dorp dichter bij het strand brengen door een 'boulevard' zou met eenvoudige middelen al wat dichterbij kunnen komen. „Denk aan speeltoestellen onderweg. De Jan van Renesseweg oogt nu wel heel erg lang. Waar de studenten wel tegenaan lopen is dat Renesse geen dorps raad heeft. „We missen in het on derzoek de bewonersvertegen woordiging," hierover in een vergevorderd sta dium. Daarmee zou een eind ko men aan de onzekerheid voor zo wel de gebruikers van de maaltijd service als de vrijwilligers. De ge meente stopt met de subsidiëring van tafeltje-dek-je. Het geld wordt op een andere manier ingezet om eenzaamheid onder ouderen te be strijden. VLISSINGEN - Langzaam maar zeker raakt de Timmerfa briek op het Vlissingse Scheldeterrein op weg naar her stel van haar oude glorie. Twee weken geleden werd de monumentale fabriek aan de Koningsweg omhuld met een blauw doek en inmiddels zijn er steigers tegenaan gezet. Niet alleen buiten, ook binnen. Restaurateurs van Boei zijn de betonrestauratie aan het voorbereiden. Om het betonrot eruit te kunnen halen, moeten eerst de sta len kozijnen er nog uit. foto Ruben Oreel Tip? redactie@pzc.nl zierikzee - Raadslid Jos Hoeijma- kers van Alert twijfelt aan de juist heid van antwoorden die hij heeft gehad op schriftelijke vragen. „Weet wethouder Verseput wel waar de miljoenen in zijn porte feuille naartoe gaan?", vraagt hij zich af. Hoeijmakers is al enige tijd bezig om volledige helderheid te krijgen over het inhuren van externe me dewerkers door de gemeente Schouwen-Duiveland. Vorig jaar gaf de gemeente vier miljoen euro uit aan inhuur van externe mede werkers. In november vorig jaar stelde Hoeijmakers hierover vra gen aan het college. „Toen ant woordde het college dat in de loon kosten geen budget zat voor in huur. Nu zegt de wethouder dat het bedrag voor het inhuren van personeel wél is opgenomen in de totale loonsom. De ene keer zegt hij dit, de andere keer zegt hij dat. Die twee dingen rijmen niet", zegt Hoeijmakers. Hij wil daarover nu duidelijkheid en vraagt aan het col lege van burgemeester en wethou ders of hij bij het beantwoorden van de vragen verkeerd is geïnfor meerd. Hoeijmakers heeft ook vra gen over de opmerkingen van de wethouder dat 'de raad op hoofdlij nen moet besturen'. „Het college behoort geen negatieve uitlatingen te doen die afbreuk doen aan de controlerende taak van raadsle den", stelt hij. De laatste jaren worden we getroffen door allerlei epidemieën: BSE, Q-koorts, vogelgriep, Mexicaanse griep... ledereen is er van op de hoogte, de media berichten er dagelijks over. Ook de kleintjes onder ons komt het nieuws ter ore. Zo vroeg dochterlief in dat Beveland- se gezin laatst: „Papa, jij hebt toch ook Q-koorts?" Vaderlief fronste de wenkbrauwen en moest even nadenken. „Nee", antwoordde hij toen resoluut, deze ouwe bok heeft geen Q_-koorts." „O nee!", herstelde het meisje zich, „jij hebt hooikoorts!" Juist!", antwoordde papa. Hij keek zijn dochtertje aan en vervolgde: „Dat is óók lastig, maar ik hoef in elk geval niet geruimd te worden."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 65