Mesu en Rijnen pakken open 38|spo Benauwde zege driebanders Delta, z™eVbroer Verbrugge pakt punt in eigen huis Van t westende SCHAATSEN Marathonrijder wint toernooi langebaan in Breda Kustmarathon volgeboekt Twaalfde plaats voor Erwin Mesu Trainingswedstrijd ontsierd door valpartij Record verspringen Joeri van der Hooft Krappen grijpt naast zege bij Dutch Open maandag 8 februari 2010 Niels Mesu en Corina Boekei waren de beste Zeeuwse deelnemers aan het Open ZK langebaan in Breda. Bij de mannen won Mesu het overall- en het juniorenklassement. Boekei moest bij de vrouwen alleen Meeke Rijnen uit Moergestel voor zich dulden. foto PZC MIDDELBURG Na de Wandelmarathon, de Ladies- run en de mountainbiketocht is nu ook de hardloopwedstrijd van de Kustmarathon volgeboekt. Zaterdag schreef de 1500e deelne mer zich in. Roel Noordam uit Vlaardingen was de laatste inschrij ver. De limiet is daarmee veel snel ler bereikt dan vorig jaar, terwijl er dit jaar veel meer deelnemers van start kunnen gaan. Er kan nu alleen nog ingeschreven worden voor de Minimarathon. Het Kustmarathonweekend is dit jaar op 1, 2 en 3 oktober. BIDDINGHUIZEN Erwin Mesu is gisteren als twaalf de geëindigd in de derde schaats- marathon van het Grand Prix Cir cuit. De wedstrijd op de ijsbaan Fle- vonice over 75 kilometer eindigde in een massasprint. De zege ging naar Arjan Stroetinga. Het was zijn negende overwinning van het sei zoen. Erwin Mesu reed gedurende de ge hele wedstrijd attent voorin mee en kon zich ook nog mengen in de eindsprint Een twaalfde plaats werd zijn deel. Hiermee was hij de eerste B-rijder. KRUININGEN De tweede trainingswedstrijd van wielervereniging Theo Middel kamp in Kruiningen werd zaterdag ontsierd door een valpartij. Hierbij waren onder anderen de renners Ruben Tissink, Niels Voet en Youri van Noorden betrokken. In eerste instantie leken de verwondingen mee te vallen maar bij nader onder zoek bleek Tissink een gebroken el leboog opgelopen te hebben. Bart Maas werd winnaar voor Michel Stroosnijder. GENT Tijdens de atletiekinterland voor B-junioren in Gent kwam Joeri van der Hooft goed voor de dag. De zes tienjarige atleet van AV de Wielin gen kwam bij het verspringen tot 6.87 meter. Dit was een Zeeuws record. Het oude record dateerde uit 1989 en stond op naam van Gregory Lede. De deelnemende ploegen aan deze interland waren de Duitse deel staat Nordrhein-Westfalen, België en Nederland. Nederland werd in de totaalstand tweede. VELDHOVEN Karin Krappen uit Vlissingen is er met haar partner Irina Armstrong niet in geslaagd de finale van het koppeltoernooi tijdens de Dutch Open Darts 2010 te winnen. In de eindstrijd was het duo Francis Hoenselaar/Trina Gulliver gisteren met 5-2 te sterk. Krappen reikte bij het enkelspel- toernooi in Veldhoven tot de kwartfinales. Daarin verloor ze met 3-0 van Deta Hedman. De laat ste maakte na lange tijd haar ren tree in het circuit. door Joop van den Oudenhoven SLUISKIL - Delta/Fast Bouwservice behaalde in de eredivisie drieban den een benauwde 6-2-overwin- ning op Twentevisie. Verbrugge Terminals speelde in eigen huis ge lijk tegen Dekker Keukens. Delta had geluk in Haarlo. De thuis ploeg bleek een zware kluif, die met veel moeite kon worden veror berd. Voor de pauze toonde Henk Habraken aan dat hij nog lang niet moet worden afgeschreven. Hij gleed in 29 beurten voorbij zijn te genstander die hem alleen bij de start en de finish zag. lean Paul de Bruijn had een zwakke dag en ver loor kansloos van Anno de Kleine. Daarmee stond het 2-2 en moesten de beide Belgen Eddy Leppens en Peter de Backer flink aan de bak. Leppens ging tot 25 punten aan de leiding, maar liep daarna achter zijn tegenstander aan. Bij 27-35 kwam het keerpunt en ging hij over zijn tegenstander Christian Rudolph heen. De Backer liep op de andere tafel constant achter de feiten aan. Van Geel leidde de dans, De Backer volgde. Het werd 44-41 voor Van Geel en 49-47. Toen miste de Limburger in Twent se dienst en sloeg De Backer alsnog toe. Het is een goede opsteker voor de topper tegen Van Donge8cde Roo die vandaag op het program ma staat. Verbrugge Terminals beleefde een prima dag. Het hooggeplaatste Dek ker Keukens werd knap op een ge lijkspel gehouden. Voor de Utrecht se formatie verdween een plaats in de play-offs in een weekeinde uit het vizier. Zaterdag werd verloren van MCR. Misschien was dat van invloed op het humeur van Jozef Philipoom, maar hij toonde in elk geval aan hoe een aimabel mens ook een slecht verliezer kan zijn. Toen hij na een zwijntje in zijn partij tegen Glenn Hofman even dolde met Martin Spoormans en het spel her vatte deed hij dat met de verkeerde bal. Hij nam het de jonge Hagenaar kwalijk dat die niks zei en bleef daarover flink mekkeren. Hofman: „Ik zeg nooit iets tijdens een partij, dus nu ook niet. Nie mand hoeft ook tegen mij niets te zeggen. Ik moet zelf opletten en als ik dat niet doe is dat mijn stommi teit en niet die van de tegenstan der. Daarmee is voor mij de kous af" Wittens won zoals verwacht van Van der Wurf en Martin Spoor mans zorgde in de nabeurt nog bijna voor een verrassing. Hij strui kelde echter op vier punten van de streep. NIJMEGEN - Sam (-73 kilo) en Tess van 't Westende (-57 kilo) begon nen sterk aan de NK judo voor ju nioren in Nijmegen. De Vlissin- gers wonnen voortijdig hun eerste partij, maar lieten zich vervolgens tijdens de tweede partij verrassen. Hierdoor kwamen ze in de herkan singsronde terecht om de derde plaats. De broer en zus wonnen in deze ronde de twee resterende wedstrijden en verzekerden zich van brons. Tessa van Meerkerk (Kloetinge) be gon ongelukkig aan het toernooi en verloor haar eerste wedstrijd in de klasse -63 kilo. Ze hervond zich tijdens de herkansingen en won haar eerste twee wedstrijden. De strijd om een plaats in de 'kleine fi nale' verloor Van Meerkerk. Hier door werd ze zevende. Jan Jaap de Nood (Judo Ryu van Schaik) werd voortijdig uitgeschakeld in de klas se -81 kilo.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 64