sport 137 Mytilus zet concurrent opzij Smokkelhoek weer sterkste in derby Dammers PWG 2 vieren kampioensfeest TTC Middelburg laat dure punten liggen Verrassende uitslagen bij topteam Remise bij Hoondert en De Stene Brug maandag 8 februari 2010 Smokkelhoek (groene shirts) probeert te scoren tegen Volharding. foto Willem Mieras door Lisa Kuiper en Melanie Dolfing VLISSINGEN - De basketballers van BC Vlissingen houden uitzicht op de play-offs in de eerste divisie na een 64-76-zege op New Stars. In de eerste klasse stond de Bevelandse derby tussen Smokkelhoek en Vol harding op het programma. De ploeg uit Kapelle bleek duidelijk de sterkste: 81-57. Mannen. New Stars-BC Vlissingen 64-76: BC Vlissingen leidde in Nieuwe- gein na het eerste kwart met 10-19. Door het goed benutten van de vrije worpen liepen de Vlissingers in het tweede kwart verder uit naar 27-43. Na de rust ging het bij Vlissingen steeds beter draaien. Aan het einde van het derde kwart leek de strijd beslist: 39-62. In het laatste kwart kon New Stars nog wel dichterbij komen, maar Vlissin gen behield een veilige marge en won met 64-76. Smokkelhoek-Volharding 81-57: De thuisploeg kwam in de derby fel uit de startblokken. Door de het goede afwerken van Ron Polder man liep Smokkelhoek uit naar 23-8. In het tweede kwart kreeg Volharding meer grip op de aanval van Smokkelhoek. Onder leiding van Patrick Kompier, die met uit stekend schutterswerk de Kapelse verdediging aanviel, werden de Goesenaren ook productiever, waardoor de ruststand 41-27 was. In de tweede helft vond Smokkel hoek het tempo van het eerste kwart weer terug. Volharding kon niet volgen en moest zijn meerder erkennen in de Kapelse schutters: 59-40. Het vierde kwart werd door Smokkelhoek uitgespeeld op het zelfde tempo. Scores Smokkelhoek: Michiel Schrier 22, Ron Polderman 13, Bas Jansen en Anton Versteeg 10, Mare Eversdijk 9, Lennart Zweemer 8, Puck Kole 5 en Joel Schrier 4. Scores Volharding: Pa trick Kompier 23, Kany Nugloze 15, Mathijs van de Werf 8, Mart Jongeneel 7, Niek Hazelaar en Björn Quaasteniet 2. Vrouwen. Almonte-BC Vlissingen 88-43: In Eindhoven kon BC Vlissingen slechts beschikken over vijf speelsters en was daardoor bij voor baat kansloos tegen koploper Al monte. BV Souburg-High Five 2 84-18: BV Souburg begon met een fanatie ke verdediging en wist zo het eer ste kwart met 10-0 af te sluiten. In het tweede kwart werden de kan sen beter benut en via Shanice de Graaf liep de score op naar 36-6 bij rust. BV Souburg bleef fanatiek ver dedigen en veel scoren. middelburg - Het al gedegradeer de PWG 's-Gravenpolder speelde zaterdag een van de betere wedstrij den van het damseizoen, maar ver loor desondanks met 13-7 van Hij ken DTC. In tegenstelling tot de wedstrijd van een week eerder tegen VBI, die in een blamerende 17-3-nederlaag eindigde, was tegen de Drentse nummer drie van de ereklasse aan veel borden de verdediging beter in orde. Zo speelden Henk Gunter, Aart Walraven en Kees Rijk remise tegen op papier veel sterkere tegen standers. Arie van de Weteringh behield zijn ongeslagen status door een knap gelijkspel tegen voorma lig Nederlands kampioen Martin Dolfing. De vijfde remise kwam op naam van Johnny de Leeuw, die te gen Europees aspirantenkampioen Wouter Sipma dicht bij winst zat. Zeeuws kampioen Martijn Rent meester was de enige speler die het krappe speellokaal verliet met een overwinning op zak. Uiteindelijk gaven de vier Zeeuwse nederlagen de doorslag. Jan van de Weteringh was aan het eerste bord kansloos te gen supertalent Roel Boomstra. Ruud Kloosterman nam iets te veel risico's en werd van het bord geblazen, maar de nederlagen van Daaf Kasse en Arjo Kousemaker aan de onderste twee borden wa ren achteraf volstrekt onnodig. PWG 2 werd zaterdag kampioen in de tweede klasse E van de nationa le damcompetitie. In Hoensbroek won het tiental met 12-8 van Eure ka en werd daardoor onbereikbaar voor de concurrenten. Aan bord één en tien liep het niet goed af voor de Zeeuwen, maar vier remi ses en vier winstpartijen aan de overige acht borden compenseer den de twee nederlagen ruim schoots. Hans van Akkeren, Arie den Hollander, Jos de Wild en Mar tin van Dijk waren de vier win naars in de kampioenswedstrijd. De Middelburgse damclub heeft zich zaterdag in veiligheid gespeeld in de eerste klasse C. In Tilburg wonnen de Middelburgers met 11-9 van concurrent Micone 2. Aan zeven van de tien borden was remi se het resultaat, maar de balans van de winstpartijen viel in het voordeel van Middelburg uit. Piet Nieuwenhuijzen liet in het eindspel de remise glippen, maar Danny Wattel en [aap de Jonge zorgden ervoor dat de Tilburgers met lege handen bleven. kwadendamme - De dubbel in de eredivisie van de topteamcompeti- tie leverden de biljarters van top team 's Lands Welvaren de halve winst op. Het werd tegen BV de Jol 2-4 en tegen The City Dibo/ Blitz Optiek 4-2. Daarmee was de verrassing wel compleet. Immers, de verwachtin gen waren vooraf dat De Jol een gewillig slachtoffer zou zijn en Di bo zou juist te sterk zijn. Hoe anders pakte het uit. Peter de Bree had in de eerste partij van een lange dag moeite om op gang te komen en verloor onnodig van een slimme Johan Devos in het 47/2. Wiel van Gemert verloor eveneens en alleen Ad Koorevaar won zijn partij, maar overtuigend was het allerminst. Tegen Dibo speelde Peter de Bree als herboren. In zeven beurten klopte hij Freek Ottenhof „Win nen is mooi natuurlijk", verklaar de de Middelburger, „maar met een serie van 144 uitgaan maakt het nog veel mooier." Nadat Wiel van Gemert opnieuw verloor, moest Ad Koorevaar de meubelen redden tegen Jos Bon- gers. Dat lukte na een tergend lang gevecht van zeer matig gehalte: 100-80 in 22 beurten. esseemssssüBeasm door Peter van Kouteren middelburg - De volleyballers van Mytilus trokken zaterdag de stij gende lijn door en wezen met een 3-2-zege op Voko, een belangrijke concurrent in de onderste regio nen van de regiodivisie, terug. Mytilus-Voko/Irodion 3-2 (25-15 18-25 25-21 22-25 16-14): De Goese ploeg legde de basis voor de zwaar bevochten zege in de eerste set. Daarin domineerde Mytilus vanaf het eerste fluitsignaal. In de overi ge sets hadden beide teams beurte lings het initiatief. De gasten uit Oosterhout hadden meer vat op de Zeeuwse aanval. Zonder tot gro te hoogte te groeien, bleef de Goe se formatie de directe belager in de strijd om lijfsbehoud de baas. Dat was vooral te danken aan een grote inzet. WS'92-Jola/Olympus 4-0 (25-11 25-14 25-11 25-23): Een ruime over winning, die gemakkelijk tot stand kwam. De Vlissingse mannen- ploeg bracht met een lastige servi ce de Brabanders in problemen en liet zelf passend weinig steken val len. Spelverdeler Dirk van der Lin den kon zijn aanvallers daardoor op maat bedienen. Met drie setze ges op zak en verzekerd van de wedstrijdzege sloop gemakzucht in de Vlissingse gelederen. Hoewel beide teams lang aan elkaar ge waagd waren, wist de thuisploeg door Kim 't Hooft middelburg - In de eerste divisie van het landelijke tafeltennis heeft TTC Middelburg dure punten la ten liggen in de thuiswedstrijd te gen Charybdis. De Walchernaren leden een 6-4-nederlaag. John Scott bleek in goede vorm te steken en haalde zonder gamever- lies zijn drie wedstrijden binnen. Samen met Wouter van der Mark werd ook het dubbelspel binnenge haald. Van der Mark speelde tegen de Lei- denaren een goede wedstrijd, maar kon zijn kansen niet benut ten. Tegen de Armeen Edgar Mal- chasian had hij de winst voor het grijpen, maar hij gaf een 9-5-voor- sprong in de vijfde game toch nog uit handen. Ook tegen Olivier Al tenburg had de jonge Middelbur ger zicht op een overwinning, maar moest hij in vijf games capi tuleren. Sören de Witte kwam in het ge weld tekort en kon niet tot scoren komen. Het eerste mannenteam van SAR'72 speelde in de tweede divi sie gelijk tegen concurrent voor lijfsbehoud TOV. Simone de Klerk was het best op dreef tegen de Noordwijkers met drie klinkende overwinningen. Dennis Verdur- men verloor zijn eerste wedstrijd van kopman Dylan Kret, maar wist zijn andere twee wedstrijden wel in winst om te zetten. Johan 't Hooft had een mindere dag en wist geen overwinning te boeken. In de tweede divisie kregen de vrouwen van SAR in Kloosterzan- de kampioenskandidaat Pannin- gen op bezoek. Pas in de negende wedstrijd konden de Zeeuws-Vla mingen het eerste en enige punt TTCM-tafeltennisser Wouter van der Mark benutte zijn winstkansen tegen Charybdis niet. foto Lex de Meester op het bord zetten. Stefanie Fassae- rt versloeg in vijf games Patricia van Lent. Liselotte Fassaert en An- ja van de Vijver bleven met lege handen achter. Bij de jongens won Yerseke (lande lijk C) zijn wedstrijd met 8-2 van Papendrecht door zeges van Mar cel Tange en Koen en Herbert Keij- man. Door deze overwinning draait het team mee in de boven ste regionen. ook de laatste set in winst om te zetten. WS'92-Jola/Olympus 3-1 (21-25 25-22 25-20 25-23): De vrouwen van WS'92 deden prima zaken en zijn na de zege weer volop in de ra ce voor de tweede plaats. De thuis ploeg speelde niet groots en moest het vooral van hard werken heb ben. Dat verzuimde WS'92 in de eerste set. Jola/ Olympus profiteer de meteen. Nadat in de tweede en derde set WS'92 de bovenliggen de partij was geweest, waren beide teams in de vierde set erg aan el kaar gewaagd. De derde setzege op rij werd in het Vlissingse kamp dan ook als een bevrijding erva ren. door Joop van den Oudenhoven kwadendamme - Het vooruitge- speelde duel tussen Hoondert/de Waard en De Stene Brug, beide uitkomend in de derde divisie drie banden, eindigde zaterdag in een gelijkspel: 4-4. Voor de thee hielden de partijen el kaar al in evenwicht. Immers, Bram de Waard van Hoondert/de Waard versloeg Ad Menheere en teamgenoot Gerrit Blom moest het ruimschoots afleggen tegen Edwin Geluk. Na de pauze had Wim de Kok van De Stene Brug geen kind aan Eddy der Weduwe en vochten Piet Koek en Richard de Bruijn een prestigeduel uit op hoog ni veau. Aanvankelijk leek Koek de beste papieren te hebben, maar mede dankzij een serie van zes trok De Bruijn de zege toch naar zich toe.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 63