Tjoba speelt zich al vroeg veilig 36 Orion/GSC mogen zich een middagje uitleven KORFBAL Overgangsklasser Tjoba kan de zaalcompetitie zonder druk uitspelen. De overgangsklasser is op drie duels voor het einde al veilig. De doelstelling voor dit jaar is daarmee gehaald. Gelijkspel voor 's Lands Welvaren Bouterse winnaar tweede Lepraloop Schaatsster Pasveer in vorm voor NK André Joosse vist achter het net Mondeel en De Ridder winnen met Oranje Mist spelbreker bij Goofies zeilrace maandag 8 februari 2010 2 Tjoba heeft in theorie nog uitzicht op plaats twee. Het verschil met Avanti is maar drie punten. door Jaapjan Ritsema GOES - Op drie rondes van het eind van de zaalcompetitie korfbalde Tjoba zich definitief in veilige ha ven. Met de uitwinst op Albatros verzekeren de Bevelanders zich van een langer verblijf in de overgangs klasse. Albatros-Tjoba 17-20:* Eén helft on dervond Tjoba last van het extre me achter verdedigen van de num mer zeven. In de rust praatte inte rim-coach Peter Joosse het vertrou wen aan om directere kansen te pakken. De juiste aanpak bleek al leen al uit de negen treffers van Marcel de Dreu. In het laatste kwar tier zette Tjoba de wedstrijd naar zijn hand. Scores Tjoba: Marcel de Dreu 9, San- der Harinck 5, Niels Westmaas en Iris van de Velde 2, Esther van Boven en Ca rina Westmaas 1. Vitesse-TOP 12-12: TOP voelde zich prettig in de luwte van Vites se, de koploper in de eerste klasse. De Arnemuidenaars speelden een puike partij en legden Vitesse het vuur na aan de schenen. Coach Edwin Coppoolse was content met het punt. Scores TOP: Corné Bezemer 4, Jeanine Marijs 3, Leon van Belzen 2, Petra de Ridder, Jordi Meulmeester en Wilma de Ridder 1. Fortis-Bolnes 16-15: Het was bijl tjesdag voor de Souburgers. De on derste vier ploegen (allen op vijf punten) speelden tegen elkaar. Ter wijl Merwede won van Maassluis, liet Fortis dure punten liggen tegen Bolnes. Het ontbeerde de thuis ploeg aan overtuigingskracht, waar mee het op twintig tellen voor het eind het noodlot over zich afriep. Fortis frustreerde zichzelf en heeft maar één houvast voor de beslissen de speelrondes: punten pakken te gen Maassluis en Merwede. Scores Fortis: Niels Bebelaar 3, Remco Crucq en Jordy Sleijpen 2, Esther Kas- se, Leonie Hoogesteger, Chalana Janis- se 1. Swift-Vriendenschaar 12-13: Tot 4-4 ging het gelijk op, daarna frus treerde tweedeklasser Swift zich door een overdosis aan individuele fouten. Vriendenschaar profiteerde daar optimaal van. De Middelbur gers probeerden uit alle macht dé 5-10 te repareren, maar kampten met tijdgebrek. Scores Swift: Matthijs Pouwer 4, Paul van de Berg 3, Roel Klootwijk 2, Ri chard Geldof, Anita Hoekstra en Alinde Huisman 1. All Ready-Olympia 13-15: Niet de aanval maar de verdediging van All Ready liet het dit keer afweten. De Zierikzeeënaars kwamen kort na rust met 4-9 achter en konden dat gat niet meer dichten. Scores All Ready: Remy Quist 5, Jan Willem van Nieuwenhuijze 3, Henk de Graaf, Désirée Voshart, Anouk van Tig- gelhoven, Jessey Johnson en Debbie Winkels 1. Ventura Sport-Togo 13-16: Van de eerste tot de laatste minuut maak ten de Goesenaren de dienst uit in Strijen. Waar het eerder in de slot fase punten verkwanselde, bewaar de Togo op 11-15 de rust. Dé ploeg streek dik verdiend de twee pun ten op. Carlo de Waele weet zich verzekerd van lijfsbehoud. Scores Togo: Corné van Rooijen en André Goossens 4, Marscha van Belzen 3, Mijke Tahapary 2, Janneke de Wit, Anouk Hazelaar en Marten Postema 1 Sagitta-Ondo 18-15. Scores Ondo: Ro nald Wisse 4, Wim Allaart 3, Jeroen Me- su, Joris Hoogwerf en Robbie Mesu 2, Anita Geschiere en Renee Groenleer 1. Seolto-Stormvogels 9-12. Scores Seol- to: Anniek Reijnierse, Dennis Goedege- buur en Rob Harthoorn 3. Scores Stormvogels: Arjen Schoe en Frank Peene 3, Arja Groenleer en Sander Koole 2, Francky Koole en Linda de Witte 1 door Wim Kakebeke MIDDELBURG - De handballers van Orion/GSC gaan onverminderd door met winnen. Gisteren kon de derdeklasser uit Heinkenszand zich uitleven op het tweede team van Dongen. Dongen 2-Orion/GSC 18-38: Dongen, dat voorlaatste staat, heeft de huidige koploper geen strobreed in de weg kunnen leg gen. Voor de technische staf van de ploeg uit Heinkenszand was het genieten langs de kant. Want de ene afronding was nog fraaier dan de andere. „Ik heb aardig wat stof van de training terug gezien. Dat doet me goed", zei trainer Jo hn Jansen na afloop. Het moordende tempo was voor de Brabanders niet bij te benen. Via 9-21 bij de pauze liep het ver schil verder op naar twintig tref fers. Mark Drost was een van de aanjagers achter de monsterscore met tien treffers. De mannen van eersteklasser Delta Sport uit Zierikzee kunnen zich opmaken voor een zenuwslo pende slotfase van de competitie. De eerste aanloop naar het grote werk verliep gistermiddag soepei tjes. De reserves van Witte Ster waren het spoor voor de pauze al bijster. De marge liep op tot een verschil van maar liefst veertien treffers: 20-34. De handballers van tweedeklasser EMM verloren in de Nassaulaan van Avanti: 20-21. Bijna waren de Middelburgers er in geslaagd om een hoogvlieger onderuit te ha len. De vrouwen van de Middelburgse vereniging kwamen wel tot winst. In de eerste klasse werd De Sprint met 14-18 verslagen. KWADENDAMME Het kaderteam 's Lands Welvaren speelde in eigen huis gelijk tegen HWA Boele: 4-4. Dat was een sterke prestatie van de Bevelanders aange zien Jaap Hameling en Danny Wal- hout ontbraken. De invallers Sjaak Walhout en Jo Alleijn deden wat zij konden, maar dat was niet genoeg voor winst. Jan Goudzwaard en Peter de Bree wonnen wel. OOSTKAPELLE Neal Bouterse heeft zaterdag in Oostkapelle de tweede editie van de Lepraloop gewonnen. De Mid delburger was op de tien kilometer acht seconden sneller dan Kevin de Pagter uit Westkapelle. Bij de vrouwen ging de winst naar Nicole Constandse. Met de Lepraloop werd geld ingeza meld voor de Leprastichting. Men haalde duizend euro op. ENSCHEDE Tijdens de opwarmingswedstrijd voor het Nederlands kampioen schap voor junioren heeft schaats ster Annemarie Pasveer uit Arne- muiden twee persoonlijke records gereden. Op de 500 meter klokte de Wal- cherse in Enschede een tijd van 42,50 seconden. De 1500 meter leg de ze afin 2.12,98 minuten. BERKEL ENSCHOT Het regionaal kampioenschap band stoten vijfde klasse is gewonnen door Richard Huyps uit Bergen op Zoom. André Joosse (BV Avontuur) was er nog het dichtste bij met een vierde praats. Hij had acht punten en 0.95 gemiddeld. Joop de Fouw (Delta) bleef steken op de vijfde plaats met zeven en 1.21; Han Traas (De Toekomst) werd met vier pun ten en 0.906 zevende. EINDHOVEN De korfbalsters Demi Mondeel (Fortis) en Anita de Ridder (TOP Arnemuiden) hebben zaterdagmid dag in Eindhoven met Nederland onder zestien van de Belgische leef tijdsgenoten gewonnen. De eindstand in de vriendschappe lijke interland was 18-6. Na de eer ste helft stond het al 11-4 voor de Walchers getinte selectie. COLIJNSPLAAT De Goofies zeilrace op de Ooster- schelde heeft zaterdag het einde niet gehaald. De organisatoren wa ren genoodzaakt om vanwege de dichte mist de wedstrijd te staken. Vooraf heerste er nog optimisme. De weerberichten gaven aan dat het zicht later op de dag beter zou worden. Dat bleek niet zo. Het was de eerste keer dat een Goofies race werd afgebroken. De korfballers van All Ready (rood-zwart) lieten het verdedigend afweten. Aanvoerder Jan-Willem van Nieuwenhuij ze doet een poging de bal te bemachtigen. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 62