Smerdiek op doelsaldo de nieuwe koploper sport 133 naar kop van ranglijst Librist Westdorp geeft favorieten het nakijken Koopmans bezorgt Good Luck kater Sturm onttroond in Wissenkerke VIERDE KLASSE B Stavenisse verliest Thoolse derby Thoen nieuwe trainer bij AZW Nyemb is volgende versterking Tern Boys maandag 8 februari 2010 VgS^^SBS^SBSSSStBOBBSSm. door Joop van den Oudenhoven oost-souburg - Het districtskam- pioenschap libre hoofdklasse in Oost-Souburg is gewonnen door Sjaak Westdorp van VEGABV. Hij klopte lan Koppelman van De Poedel in de finale met ruim ver schil. Met vier deelnemers in de finale was de kans op een titularis van de organiserende biljartvereniging VEGABV levensgroot aanwezig. Toch werd de winnaar een verras sing. De gokkers hadden hun geld gezet op Jaap Jasperse, ook van VEGABV, en Marijn Geirland. Twee pure'libristen die ook de serie americain in hun vingers hebben. Om kampioen te worden is echter meer nodig en dat bezit Sjaak Westdorp in ruime mate. Vechtlust, regelmaat, ruim spel beheersen en de tegenstander de duimschroeven aandraaien. Koppelman bleef nog het dichtst in de buurt door zijn poule te winnen, net als Westdorp. Daar door mochten zij om de eindzege gaan strijden. Dat ging Westdorp het beste af en hij voegde nog maar eens een titel toe aan zijn al ruime palmares. Door verlies in de laatste poule wedstrijd was Marijn Geirland aangewezen op de strijd om het brons tegen Goesenaar Johan de Punder, maar die was veel te sterk voor de uitgebluste Zeeuws Vla ming. laap Jasperse sloot het toernooi nog af als vijfde en zijn clubgeno ten Jaap Labrujère en Piet Mal- jaars zevende en achtste. De debu terende Tom Verbeek van Kwa- dendamme werd negende en voorlaatste. door Klaas Verspoor middelburg - Smerdiek profiteer de in de vierde klasse B van het za terdagvoetbal van de misstap van SPS, dat op eigen veld niet verder kwam dan een t-i-gelijkspel tegen Brouwershaven. Smerdiek klopte in de Thoolse derby Stavenisse met 3-1 en is op basis van een be ter doelsaldo de nieuwe leider in 4B. Vosmeer won thuis met 2-0 van Vrederust en Waarde kwam een remise overeen met Chrislan- dia. Smerdiek-Stavenisse 3-1: Vlak voor rust kwam Smerdiek op for tuinlijke wijze aan een i-o-voor- sprong toen Stavenisse-speler Erik de Rijke de bal achter zijn eigen doelman werkte. Na een vrije trap van Hilbert Brinkman zorgde Andreas Vroegop na tien minuten in de tweede helft voor de 2-0. Met de tweede eigen doelpunt van de middag hielp Daan de Viet Stavenisse aan de 2-1. Door een treffer van Stefan Lindhout kwam de overwinning van Smerdiek toch niet meer in gevaar. Chrislandia-Waarde 1-1: Waarde kwam na twaalf minuten op een t-o-achterstand toen Arie Huifkar uit een corner scoorde. Een inzet van Erik Nuyens leverde Waarde, mede omdat keeper Gert van de Meeberg niet vrijuit ging, tien minuten later al de gelijkmaker op. In de tweede helft was het aan Waarde-doelman Onno van Agt- mael, die een aantal fraaie reddin gen verrichtte, te danken dat Chrislandia er niet met drie pun ten vandoor ging. Vosmeer-Vrederust 2-0: In een gelijkopgaand duel kreeg Vosmeer in de eerste helft, na een overtre ding op Rachid Bouhoudane, een TERNEUZEN Antoine Thoen wordt met ingang van het volgend seizoen de nieuwe trainer van AZW. Dat maakte voorzitter Jan Allewijn van de Axel- se zaterdag-derdeklasser zaterdag bekend. „Er waren meerdere kan didaten, maar Antoine Thoen was de beste optie. Twee jaar geleden was hij halverwege het seizoen al eens assistent van Eddy van der Hooft." TERNEUZEN Zaterdag-eersteklasser Terneuzen- se Boys heeft zich op de valreep tij dens de winterstop nogmaals ver sterkt. Aanvaller Yves Nyemb (19) komt over van de beloften van Cer- cle Brugge. Nyemb, die nog bij SSV'65 voetbal de, is eind februari in de eerstvol gende competitiewedstrijd inzet baar. door Jan Dagevos middelburg - Rillandia verraste in de derde klasse B van het zaterdag voetbal koploper Good Luck. De Bevelandse formatie won met 2-t. Arjan Koopmans zorgde drie mi nuten voor tijd voor de winnende treffer. De derby tussen Noad'67 en Tholense Boys eindigde in een verdiende zege (2-1) voor de thuisclub. WHS liep onverwacht tegen een thuisnederlaag aan. In ternos was met 3-1 te sterk. Rillandia-Good Luck 2-1: De eer ste helft was Rillandia de betere ploeg, na rust domineerde God Luck. Marc Dirksen schoot zijn ploeg naar 1-0 in de dertigste mi nuut. Die stand bleef tot de 75e mi nuut op het bord. Toen schot Pa trick Dubbelman Good Luck langs zij. Drie minuten voor tijd sloeg Rillandia via een uitval keihard toe. Arjan Koopmans bezorgde zijn ploeg de zege. WHS-Internos 3-1: WHS had zijn dag niet en leed een verdiende ne derlaag. Internos speelde het spel slim. Patrick van Drongelen bracht Internos voor rust aan de leiding. Robin van Dijke zorgde na de pau ze nog wel voor 1-1, maar Rob de Wal en Ferdi van Haperen herstel den de rangorde: 1-3. Het doelpunt van Van Haperen was van onge kende schoonheid. Hij schoot de bal van 25 meter in de kruising. Klundert-Krabbendijke 1-1: Krab- bendijke liet veel goede mogelijk heden onbenut en kwam daarom niet verder dan een 1-1-gelijkspel. Al in de eerste minuten had het 2-0 kunnen staan voor de gasten. Tegen alle verhoudingen nam de thuisploeg een voorsprong via Christian Fuanani. Danny Weber schoot in de 25e minuut zijn ploeg langszij. In de tweede helft was Klundert de bovenliggende partij, maar er kwam geen verandering in de stand. Noad'67-Tholense Boys 2-1: Noad'67 was heer en meester in de derby, die door ruim 250 toe schouwers werd bezocht. De thuis ploeg was gretig en kwam al na twee minuten op 1-0. Frank den Engelsman schoot prachtig raak. Op slag van rust werd het 2-0 via Lars Steijn, die daarvoor ook al en kele kansen had gemist. Na de pauze bleef het offensief van Tholense Boys uit. De ploeg speelde erg slordig en kwam nau welijks tot aanvaardbare combina ties. Ver in blessuretijd werd het toch nog 2-1 via een enorme scrim mage voor het doel. Vanwege de dichte mist was het moeilijk te zien wie had gescoord, maar het doelpunt werd uiteindelijk toege kend aan Reinier de Groen. strafschop. Vanaf de stip schoot Bouhoudane zelf zijn ploeg naar een t-o-voorspróng. Na rust wa ren de meeste kansen voor Vos meer, maar de wedstrijd werd pas in de 88e minuut beslist. Net toen Vrederust met een slotoffensief de gelijkmaker trachtte te forceren, maakte Adderahin El Fadili na een uitval de 2-0. SPS-Brouwershaven 1-1: De be zoekers namen na anderhalve mi nuut al een o-i-voorsprong. Cle ment van Splunder profiteerde van een verdedigingsfout bij SPS. De koploper kreeg daarna wel een veldoverwicht, maar Brouwersha ven was met enkele uitvallen min stens zo gevaarlijk. SPS leek zich zelf, in de jacht op de gelijkmaker, voorbij te lopen. Toch viel de 1-1. Uit een corner van Jorn Elenbaas bezorgde Stefan Boogert zijn ploeg met een rake kopbal een punt. Twee voetballers van Noad'67 en Tholense Boys gaan een kopduel aan in een mistige derby. foto Leo Adriaansen wedstrijden in te halen en kan om hoog kijken. Cadzand blijft door de nederlaag in de gevarenzone. Bevelanders-Hoedekenskerke 2-0: In Kamperland heeft Hoede- kenskerke zijn koppositie verloren zien gaan. Mark van de Moere opende de score vlak voor rust en bouwde de voorsprong van Bevel anders uit in de tweede helft. Hoe- dekenskerke creëerde nog wel een paar kansen, maar de thuisploeg gaf weinig weg. Nieuwland-Wemeldinge 5-2: Liefst tweeëntwintig minuten bles suretijd werden toegevoegd aan de doelpuntrijke wedstrijd tussen Nieuwland en Wemeldinge. Langs de lijn gedroeg een aantal suppor ters zich ernstig, waarna de onrust stokers van het terrein verwijderd moesten worden. Dit veroorzaakte oponthoud op het speelveld, met als gevolg een bijzonder lang ver lengde wedstrijd. Binnen de lijnen bleven de elftallen gefocust op de wedstrijd. Nieuwland stond na een uur op een 4-0-voorsprong (twee keer Carsten Feleus, Michel Carol en Richard Jacobs) en de 5-1 kwam op naam van Joey van Bel- zen. Voor Wemeldinge scoorden Remi Buijnooge en Pieter Bolle. ZSC'62-'s Fleer Arendskerke 1-5: Het eerste elftal van ZSC moest het zonder acht basisspelers stel len in de thuiswedstrijd tegen 's Heer Arendskerke. De gehavende thuisploeg kwam na een straf schop op achterstand en ging met 1-3 de rust in. In de tweede helft bouwden Frank Davidse en Michiel Bouwman bouwde het doelsaldo van Arendskerke uit. De ploeg gaat de komende drie wed strijden de strijd aan met het con currenten uit het linkerrijtje. In Scharendijke zullen de sterkste spe lers snel nodig zijn om punten bin nen te brengen. Apollo'69-Borssele 1-2: In de eer ste helft waren de gasten sterker. Borssele kwam door een vroeg doelpunt van Stéfan Boonman op voorsprong. Apollo kwam snel na rust op een grotere achterstand door een treffer van Peter Dojs- nivski. De tegengoal van Kevin van de Velde bracht de spanning terug. door Joop van den Oudenhoven wissenkerke - Toon Rijnberg uit Haamstede is winnaar geworden in de A-groep van het libre biljart- toernooi om de Grote Prijs Schade- herstel Roland Poppe. Twaalfvou dig winnaar Gilles Sturm werd tweede. De zege in de B-groep ging naar Jan Vos uit Middelburg. Gilles Sturm was dicht bij zijn der tiende zege in het libretoernooi in Wissenkerke, waar hij een abonne ment lijkt te hebben op de eindze ge. Maar de ban is gebroken. Zijn schijnbare onoverwinnelijk heid werd tenietgedaan door Schouwenaar Toon Rijnbërg. Het werd een zenuwslopende strijd. Dat was meteen het verschil met de meeste voorgaande edities. Een maal in de finale kreeg elke tegen stander van Sturm de zenuwen en was er van noemenswaardige te genstand geen sprake meer. Dit keer wel, want Rijnberg was niet onder de indruk. Via 40-40, 72-71 en 89-85 bleef het wel bloedspan- nend. Toch leek de titelverdediger ook nu de hoofdprijs te gaan grij pen, maar hij strandde bij 97. Rijn berg rook zijn kans, ging over Sturm heen, maar struikelde op 99. Het geluk lachte hem toe en een klosje redde het punt. De hon derdste lag zo voor het oprapen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 59