321 sport Yerseke krijgt slaag op bezoek bij DFS Lebo redt een punt tegen NVS Luctor'88 pas na rust Heinkenszand gaat beter dan hekkensluiter Degradatie dichtbij voor Oemoemenoe maandag 8 februari 2010 B 1 Nieudorp (groen-wit tenue) had het betere spel in Kruiningen en won met 2-1. foto Willem Mieras door Jos van Betzen middelburg - De derby tussen Ou- werkerk en Renesse kende halver wege nog een 1-1-tussenstand, maar na negentig minuten stond er 1-7 op het bord. Door deze zege liep Renesse in de strijd om de tweede plaats twee punten in op Lewedorpse Boys dat thuis niet ver der kwam dan 2-2 tegen NVS. DZC'09-Volharding 3-2: Hoewel de beste kansen in de eerste helft voor de bezoekers waren, leidde DZC'09 halverwege met 1-0 door een treffer van Robert Uijl. Kort na rust liep de thuisploeg verder uit via Raymond Sonneveld, maar uit een strafschop bracht Barend Schik namens Volharding de spanning te rug: 2-1. Invaller Kas van der Linde bracht de marge weer op twee tref fers, waarna Barend Schik kon voor tijd opnieuw tegenscoorde. Lewedorpse Boys-NVS 2-2: On danks een overwicht voor de thuis ploeg opende NVS de score na een misser in de defensie van Lebo. Het ging er somber uitzien voor de Boys toen de bezoekers in de twee de helft verder uitliepen naar 0-2. Marcel Rooze bracht de spanning weer terug (1-2), waarna Simon Smits vijf minuten voor tijd de ge lijkmaker binnenkopte. Vosmeer-Hansweertse Boys 0-1: Vosmeer had kort voor rust pech met een kopbal van Jaco Vaders die via de lat over het doel ging. Vijf minuten na rust werd Martin Koe len matchwinnaar namens Hans- weertse Boys. Kort voor het einde had Vosmeer opnieuw pech met een inzet tegen de lat. Lepelstraatse Boys-Kwadendam- me 0-0: Ondanks een veldover- wicht voor de thuisploeg wisten de Brabanders geen kansen te creëren. De beste mogelijkheid was kort voor tijd voor de bezoekers: Arjan Franse omzeilde de buitenspelval en ging alleen op het doel van de Boys af De zeventienjarig doelman lacco Stols kroonde zich tot man of the match door de inzet van Fran se naast zijn doel te werken. hoek van holland - Na de 48-8-uitnederderlaag tegen Hook ers moeten er wonderen gebeuren wil Oemoemenoe volgend seizoen nóg in de eerste klasse te bewonde ren zijn. De Middelburgers moe ten daarvoor twee keer thuis win nen van de zogenaamde zwakke broeders USRS en HRC 2 en ook nog een uitduel naar zich toe trek ken. Een onvolledig Oemoemenoe kwam in Hoek van Holland nog op voorsprong via een penal ty-kick van Joey Luitwieler. Lang duurde de euforie rond die onver wachte meevaller niet, want Hook ers buitte het numerieke over wicht genadeloos uit en stond hal verwege de eerste helft al met 28-3 voor. Vlak voor rust werd het zelfs nog 33-3- In de tweede helft drukte Quinten van Dijk nog een try voor de Mid delburgers. door Klaas Verspoor middelburg - Yerseke liep in de derde klasse A van het zaterdag voetbal tegen een zeperd op bij DFS. De ploeg verloor met 6-0. Nieuwdorp won wel (2-1 bij Krui ningen) en blijft in het spoor van VCK en De Noormannen. Krui ningen zakte naar de laatste plaats op de ranglijst. Kruiningen-Nieuwdorp 1-2; De Nieuwdorpse zege was verdiend. Na twintig minuten viel een afge slagen bal voor de voeten van Mar tin Smaardijk, die vervolgens voor 0-1 zorgde. Daarna verzuimde Nieuwdorp om verder afstand te nemen. Mede daardoor was Krui ningen na een uur in staat om de gelijkmaker aan te tekenen. Een overtreding op Erik Boudaghjan middelburg - Zondag-vierdeklas- ser Luctor'88 won gisteren met 3-1 bij hekkensluiter Corn Boys. Patrij zen verloor bij Clinge (2-0) en ein digde het duel met negen man. Corn Bdys-Luctor'88 1-3: De eer ste helft was voor de thuisploeg, die echter niet tot scoren kwam. Ook de goed leidende scheidsrech ter Ooms zag dat dit beeld na de rust wijzigde. Luctor'88 ging steeds beter voetballen. Serge de Blaeij zorgde voor de 0-1, waarna Thijs van den Dries met twee tref fers de wedstrijd besliste: 0-3. Pas vijf minuten voor het einde deed Steven de Meijer iets terug na mens Corn Boys. werd bestraft met een penalty, waarna aanvoerder Jimmy Fens voor de 1-1 zorgde. Nieuwdorp drukte Kruiningen daarna verder terug en kwam door een eigen doelpunt van Thomas Paauwe aan de overwinning. SKNWK-Colijnsplaatse Boys 1-0: Het voetbal was niet best in Nieuwerkerk, maar de inzet was hartverwarmend. Voor rust kreeg Wilco de Valk namens SKNWK de beste kans en was Colijnsplaat- se Boys van afstand een paar keer gevaarlijk. Een kwartier voor tijd kreeg de thuisploeg een vrije trap. Erwin Nelissen mikte de bal op het hoofd van De Valk, die vervol gens Emiel Kuijten in staat stelde om de bal binnen te werken. Daarna ging de thuisploeg ach teruit lopen en kwamen de be- Clinge-Patrijzen 2-0: In het duel tussen twee middenmoters open de Thomas Leeghwater uit een vrije trap van Peter Drumont de score namens Clinge. De voor sprong werd nog voor rust verdub beld dóór Peter Drumont, die een strafschop benutte: 2-0. In de tweede helft drong de ploeg uit 's-Heerenhoek aan, maar meer dan wat scrimmages voor het doel van de thuisploeg leverde dit niet op. Wel verloren de bezoekers in deze fase twee spelers met tweemaal geel. Met elf tegen ne gen waren de beste mogelijkheden in de slotfase dan ook weer voor Clinge. zoekers nog een aantal maal in de buurt van het Nieuwerkerkse doel. DFS-Yerseke 6-0: Yerseke liep in Burgh-Haamstede tegen de vijfde nederlaag van het seizoen op. In het eerste kwartier kreeg Yerseke via Jarno van de Kreeke nog twee goede mogelijkheden, maar daar na kroop DFS uit zijn schulp. Bij rust leidde de thuisploeg door tref fers van Pieter de Munnik, Jeroen Grefkens en Jarno Vermeulen al met 3-0. Negen minuten na rust stond het door treffers van Kevin Veerhoek en Grefkens 5-0. In de 69e mi nuut bepaalde Grefkens met zijn derde goal van de middag de eind stand op 6-0. Kapelle-De Noormannen 0-3: De ploeg uit Westkapelle was ster- door Tom Vennink middelburg - Heinkenszand is de nieuwe koploper in de vierde klas se A van het zaterdagvoetbal. Door winst op SVD nam de ploeg de leiding over van Hoedekensker- ke, dat verslagen werd door Be velanders. Nieuwland won in een beladen wedstrijd van Wemeldin- ge en rukt op naar de tweede posi tie. Heinkenszand-SVD Driewegen 4-2: De eerste van de zes doelpun ten werd gemaakt door Tonnie van Damme van het overheersen de Heinkenszand. SVD kreeg ech ter een strafschop toegewezen die door Menno de Graaf werd benut. Een tweede strafschop, ditmaal af- ker en boekte een verdiende over winning. Na twintig minuten kop te Rens de Visser uit een vrije trap De Noormannen naar o-i. Zes minuten later leidde balver lies op het Kapelse middenveld een tweede treffer in. De Noor mannen schakelde snel om en De Visser werd in staat gesteld om zijn tweede doelpunt te scoren. Na rust bleef Kapelle hard wer ken, maar resultaat had het niet. Toen er meer risico genomen werd, profiteerden de bezoekers. Uit een counter maakte Mark Min- derhoud de 0-3. De Meeuwen-VCK 0-1. Dylan Verhage 0-1. Spui-AZVV 1-3. Emanuel Pauwels (strafschop) 0-1, Kevin de Roode 1-1, Mustafa Yilmaz 1-2, Mustafa Yilmaz 1-3. gemaakt door Maarten Griep, luid de een nieuwe voorsprong in voor Heinkenszand: 2-1. Toch kwamen de Middelburgers weer op gelijke hoogte door een prachtige vrije trap van Errol Walla. Uiteindelijk wist Heinkenszand nog twee van de talloze kansen te benutten. Tonnie van Damme maakte zijn tweede en Kevin Ja- cobusse gooide de wedstrijd op slot. Cadzand-Wolfaartsdijk 1-2: De bezoekers kwamen op voorsprong door Arnold van Gemerden. Peter Nieskens maakte nog voor rust de gelijkmaker. In de tweede helft doorbrak Harm Fluijt het even wicht door de winnende treffer te scoren. Wolfaartsdijk heeft nog

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 58