scoren Hoek laat onverdiende winst glippen Goes legt basis voor zege in eerste helft Hoofdklasse Complimenten voor verliezend Tern Boys maandag 8 februari 2010 Om naar de hoofdklasse te promoveren moet Kloetinge bij de eerste vier eindigen. Die plaats is voorlopig niet in gevaar. De voorsprong op de nummer vijf, nu WGZ, be draagt acht punten en Kloetinge heeft zelfs nog een wed strijd minder gespeeld. door Rudy Boogert kloetinge - Jeroen van Ommen deed er niet zo moeilijk over. „Hon derd procent strafschop", zei de mandekker van GPC Vlissingen. Scheidsrechter Pijpers zag na 72 mi nuten echter niks in de tackle waar mee Van Ommen Kloetinge-aanval- ler Mervin Niemantsverdriet neer haalde. Met zijn bekentenis strooi de Van Ommen nog wat extra zout in de Kloetingse wonde. Kloetinge had een strafschop im mers goed kunnen gebruiken om de uiteindelijk doelpuntloze derby te beslissen. Hoewel het natuurlijk maar de vraag was geweest of Kloe tinge dat buitenkansje had benut. Niet alleen pareerde GPC's invaller doelman Max Leyer alle schoten, de aanvallende scherpte en precisie bij Kloetinge waren zaterdag ook heel ver te zoeken. De 0-0 werd omarmd door GPC Vlissingen, dat in de eerste klasse C strijdt voor lijfsbehoud. „Voetbal lend is Kloetinge natuurlijk beter", erkende Van Ommen. „Maar we hebben de mouwen opgestroopt. We hebben zelfs nog halve en hele kansen gehad, terwijl Kloetinge nauwelijks uitgespeelde kansen heeft gekregen." Kloetinge is geen schim meer van de ingespeelde ploeg van begin dit seizoen. Verdedigend heeft de ploeg zijn zaakjes nog wel op orde. Niet voor niets heeft Kloetinge slechts zeven goals tegen. Het pro bleem is echter dat de elf van trai ner Cees Houtepen niet meer sco ren; al vier competitieduels niet meer. En dan kan je zomaar drie keer op rij 0-0 spelen. Op het middenveld zijn Teun Rent meester en Corné Schilperoort (za terdag geschorst en vervangen door Daan Esser) niet meer zo plichtsgetrouw en secuur als voor heen. Voorin is Etiënne Mallie uit vorm, terwijl zijn creatieve ingevin gen hard nodig zijn om Niels Kole in het spel te betrekken en Nieman tsverdriet te lanceren. Met een simpele maar effectief uit gevoerde strategie kon GPC Vlissin gen daarom weer een punt sprok kelen. Als de ploeg de bal niet had, werd op eigen helft een oranje muur opgetrokken. Bij balbezit werd razendsnel targetman Björn Ronde gezocht en hij moest de 'lo pende mensen' bedienen. Na een treurspel in de eerste helft kwam de wedstrijd na de pauze een beetje los. Met Jeroen van Om men in een hoofdrol. Vlak na rust had hij zich tot held kunnen kro nen als hij de rebound van een vrije trap van Jesper de Vlieger had binnengeschoten. Na 72 minuten had Van Ommen evengoed de schlemiel kunnen worden als scheidsrechter Pijpers de bal op de stip had gelegd bij zijn overtreding op Niemantsverdriet. „Het was er gewoon één", zei Van Ommen. „Ik zette m'n sliding te laat in. Maar ik denk dat het een optelsom was: Mervin was al een paar keer eerder makkelijk naar de grond gegaan." Veel dichter bij een doelpunt kwam Kloetinge niet meer. Daar vóór zocht Kloetinge het doel met name door schoten uit de tweede lijn, maar GPC-doelman Max Leyer gaf geen krimp. „Voor het zelfde geld gingen we hier nog met een vieze 1-0-zege weg", zei Van Ommen. Maar in het slot was GPC te moe om enkele kansrijke coun ters te verzilveren. Kloetinge-GPC Vlissingen 0-0. Scheidsrechter: C. Pijpers (Breda). Rode kaart (2x geel): Sven Ronde (GPC Vlis singen). Gele kaart: Mervin Niemants verdriet (Kloetinge), Remon van Geers- daele, Jesper de Vlieger, Björn Ronde (GPC). Aantal toeschouwers: 400. door Frits Bakker hoek - De klok stond op twee mi nuten in blessuretijd, op het score bord stond een onverdiende voor sprong voor Hoek en Kozakken Boys zette aan voor een laatste wanhoopspoging. De bal werd van voet naar voet geschoven, kwam uiteindelijk bij Quentin Ja- koba terecht, die veel te vrij stond. De uithaal vanaf zo'n vijf meter was onberispelijk. Lieven de Veir- man, beste man bij Hoek, werd met een diagonaal schot verslagen, de 2-2 was meer dan rechtvaardig. Ferry Alfons gaf het na afloop eer lijk toe („voor de rust waren zij veel beter"), Lieven de Veirman kon er vrede mee hebben („maar het doet wel pijn, zo ver in blessu retijd") en meer hadden de twee ploegen ook eigenlijk niet ver diend. „Ja", probeerde Alfons, die een grootse tweede helft speelde, de wedstrijd nog wel iets te zon nig af te spiegelen. „Ja, als we sco ren, als we 3-1 maken uit die twee kansen, vooral die van Josimar (Pattinama), dan is de winst ge woon voor ons. Hoe onverdiend het ook was geweest." Maar toen Ruud de Groot die uit gespeelde kansen van Hoek had verijdeld, kon Kozakken Boys aan een slotoffensief beginnen. Ad van Seeters, de kleine, driftige trainer, schreeuwde zijn elftal nog maar eens vooruit. Hoek trok ver terug op eigen veld om met man en macht de voorsprong te verdedi gen. Alfons: „Het mag natuurlijk niet gebeuren dat we die ene spe ler zo vrij laten staan." Terecht was het wel, daar was ie dereen het over eens. Want Hoek kon op basis van een zeer zwakke eerste helft geen aanspraak maken op een overwinning. In alle linies ging er van alles mis: verdedigend was de opstelling voor velen, behal ve de trainer(s) onbegrijpelijk. Gio vanni Siereveld was op links ach terin gezet, Michael Koné op het middenveld op de positie van Stijn Mahieu. En daar, waar de be langrijke schakels tussen verdedi ging en aanval lopen, kreeg Hoek totaal geen grip op de tegenstan der, zodat Pattinama en Bouzam- bou alleen verdwaalde ballen kre gen. En ook werd Hoessein Bou- zambou, anders toch de man die creatief, razendsnel en gevaarlijk is, nu door zijn minstens zo snelle bewaker onzichtbaar werd ge maakt. Het was een klein wonder dat Hoek in die beginfase, toen het nog geen fatsoenlijke aanval had opgezet, in de twintigste minuut op een i-o-voorsprong kwam. Ruud de Groot, de doelman van Kozakken Boys, kreeg een terugs peelbal, wilde de bal hard wegtrap pen, maar schoot onhandig tegen Pattinama, die de bal voor zijn voe ten kreeg en rustig in een leeg doel kon schuiven. De voorsprong bleef lang op het bord, vooral omdat Lieven de Veir man zijn klasse toonde op hoge ballen en met een spectaculaire redding een kopbal van Arie Lock uit zijn doel ranselde. „We ston den vaak niet goed te verdedigen", gaf de doelman zeiflater aan. „Bij hoge ballen en vrije trappen stond er een de buitenkant bijna altijd een man vrij." Was het omdat Giovanni Siereveld zich wat onwennig voelde op de linker backplaats? Zo leek het in elk geval wel in de allerlaatste mi nuut voor rust. Christian Op- schoor liep vanaf de rechterkant het strafschopgebied binnen, zocht de confrontatie met Siere veld en liet zich vallen over het been- van dè verdediger. Scheids rechter Van Hattum wilde eerst een vrije trap geven, maar zag op hetzelfde moment dat Opschoor een metertje binnen de lijnen lag. De vinger wees gelijk en onherroe pelijk naar de strafschopstip van waar Elroy Boonstoppel de 1-1 bin nenschoot. Wat voor de hand lag na zo'n slechte eerste helft, gebeurde na de rust ook niet. Hoek kwam met de zelfde verdediging in het veld, waar Koné toch beter zijn ver trouwde plaats achterin had kun nen innemen en Siereveld (of Alf ons) naar het middenveld was op geschoven. Toch speelde Hoek een veel betere tweede helft. „Ik vond ons agressiever dan voor rust en dat was nodig ook", stelde Alfons vast. „En Kozakken Boys, dat ik één van de betere ploegen vind, was na rust een beetje uitgeraasd." Bouzambou miste een eerste grote kans voor de thuisclub, op tien mi nuten van het einde was het wel raak. Koen Versyp, twee minuten eerder ingevallen, schoot raak uit een rebound nadat eerst Pattina ma de keeper had geraakt. Het leek een onverwachte zege te wor den op één van de concurrenten bovenin, maar in het slotoffensief kreeg Kozakken Boys wat het ver diende. Hoek-Kozakken Boys 2-2 (1-1). 20. Jo simar Pattinama 1-0, 44. Elroy Booms toppel 1-1 (strafschop), 80. Koen Ver- sijp 2-1, 90+2. Quentin Jakoba 2-2. Scheidsrechter H.J.M van Etten (Scher- merhorn). Gele kaart: Jurgen Landuyt, Giovanni Siereveld, Michael Koné, Fer ry Alfons (allen Hoek), Quentin Jakoba (Kozakken Boys). Aantal toeschouwers: 1100. Koen Versyp schiet Hoek in de slotfase naar een 2-1-voorsprong tegen Ko zakken Boys. De bezoekers uit Werkendam zouden in de blessuretijd toch nog op gelijke hoogte komen. foto Peter Nicolai goes - De voetballers van zon dag-tweedeklasser Goes zijn giste ren naar de vierde plaats geklom men door een 4-2-zege op midden moter SC 't Zand. De ploeg van trainer Kees van der Sluis passeer de Terneuzen, dat met 3-2 onder uit ging bij EBOH. Goes-SC 't Zand 4-2: De thuis ploeg was de hele wedstrijd de be ter ploeg, zei Van der Sluis. Die zag dat zijn elftal bij rust al met 3-0 leidde door treffers van Steven Fitsch, Kyle Doeburg en Robin de Pagter. In de tweede helft kwa men de Brabanders wat beter in de wedstrijd. SC 't Zand kreeg (en benutte) een strafschop na een on gelukkige handsbal van Niels Paar- dekooper. Kyle Doesburg bracht de marge weer op drie, waarna de opponent wederom voor een te- gengoal zorgde. Goes hervat de competitie op 28 fe bruari tegen Internos. Een week la ter komt Terneuzen op bezoek. EBOH-Terneuzen 3-2: Beide ploe gen eindigden het duel met tien man. Doelman Dennis Wonder- gem van Terneuzen zag na een half uur rood nadat hij in een één-tegen-éénsituatie hands zou hebben gemaakt. „Een foute beslis sing", zei team-manager Fons Baart van Terneuzen daarover. Uit de vrije trap die volgde na Wondergems uitsluiting scoorde Badder Amraoui namens EBOH de gelijkmaker: 1-1. Eerder was Ter- neuzèn op voorsprong komen dankzij een treffer van Eric-jan Naudts. Hij strafte een foutieve te rugspeelbal af Vlak voor de rust kwam Terneu zen wederom op voorsprong. Maik de Wolf benutte een straf schop, nadat Naudts foutief in het strafschopgebied werd gestuit. Een ridderkerk - De complimenten gingen zaterdag naar Terneuzense Boys, maar de punten waren voor Rijsoord. De Zeeuws-Vlaamse eer steklasser bood de Zuid-Hollandse voetbalploeg meer dan verdienste lijk partij, maar verloor door twee treffers na rust met 2-0. Remco Koremans schoot de thuis ploeg halverwege de tweede helft via de onderkant van de lat op voorsprong. In de slotminuut ver dubbelde Mike Navajas-Sanchez de marge. Terneuzense Boys deed verder wei nig voor de Zuid-Hollandse tegen stander onder. Gokhan Ersahin had de beste scoringskansen voor de Zeeuws-Vlamingen. „Het was een open wedstrijd", vond trainer Karl Vergouwen. „We hoeven ons niets te ver wijten. We hebben positieve signa len ontvangen. Alleen: dat telt niet." Goes-voetballer Robin de Pagter maakt nog voor rust de 3-0 in het duel met SC 't Zand. foto Willem Mieras goedmakertje van arbiter Stijn Heusschen uit Bladel, vond Baart. EBOH speelde toen ook al met tien man, omdat Sharog Susani een rode kaart kreeg na een grove charge op Terneuzen-verdediger Robin Dekker. In de tweede helft was EBOH de betere ploeg. Remie Holster bracht de Dordtenaren in de 75e minuut op gelijke hoogte: 2-2. Vijf minu ten voor tijd pakte de thuisploeg de volle winst dankzij een treffer van Stephen Emelina.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 57