met verontreiniging Bleekveld' zeeland 115 een vreselijke dood Bedrijven N-Beveland in nieuwe verbanden gezond afvallen KWF: twee mille maandag 8 februari 2010 Gegarandeerd verantwoord afvallen Met behulp van Infrarood-afslankcabines T. 0118-594098 www.studiosanerie.nl T WISSENKERKE - Samenwerken met partners uit verschillende branches, lokale producenten die de levendigheid in de dorpen ver sterken en het aantrekken van nieuwe bedrijvigheid. Dat zijn een paar van de projecten die de komende twee jaar van de grond moeten komen op Noord-Beveland. De Gezamenlijke Ondernemers Noord-Beveland, de gemeente, MKB en Kamer van Koophandel ondertekenen daartoe woensdag ïo februari een overeenkomst bij De Schotsman op Kamperland. Het convenant is er één uit een reeks die MKB en KvK sluiten met bedrijven en gemeenten door heel Zeeland in het kader van het ker nenprogramma om de lokale eco nomie te versterken. De sterke kan ten van het eiland: land- en tuin bouw, toerisme en recreatie, klein schalige winkels en het grote aan tal kleinschalige bedrijven (zestig procent van de bedrijven heeft minder dan tien werknemers) moeten leiden tot combinaties die inwoners en toeristen ten goede komen, maar die ook nieuwe be drijvigheid aantrekt die in de ker nen gehuisvest kan worden. Pro jectbegeleider S. Verburg van het gelijknamige adviesbureau noemt lokale producten in de winkel schappen en op de menukaarten van de streek als voorbeeld. B gaan nu als het ware een handje helpen." De verwachting is dat na de eerste fase - het afgraven van de onge veer duizend kuub verontreinigde grond - ongeveer zeventig procent van de verontreiniging is verwij derd. Na de tweede fase mét de in jectiefilters moet dat zo'n tachtig procent zijn. Honderd procent af braak is niet mogelijk, maar vol gens Feijtel kan het tot een stabie le eindsituatie komen. Ook een pluim van verontreinigde grond en grondwater op een diep te van tien tot veertig meter, die veel verder reikt dat de 420 vier kante meter op het Bleekveld, zal uiteindelijk gaan verminderen. De injectiefilters worden overigens ook aangebracht onder het pand van It's, maar dan horizontaal. Vanwege de bouwtechnische staat heeft de gemeente besloten niet onder gebouwen te graven. Al met al is het één van de grootste saneringso peraties die Feijtel in Goes heeft begeleid. Niet alleen door de omvang van de verontreiniging, maar ook door de complexe situatie met wonin gen en winkels in de buurt. Juist daarom heeft de gemeente geko zen voor een aannemer die gepokt en gemazeld is in het sanerings- werk. „Dit is geen plek om te gaan experimenteren", vindt wethou der Adriaanse. Desondanks is de verwachting dat her en der best eens een scheurtje kan ontstaan, want honderd pro cent schadevrij kan het werk waar schijnlijk niet worden uitgevoerd. Om die reden gaat de gemeente al le omliggende panden vooraf bouwkundig vastleggen. Adriaanse beseft dat de werkzaam heden voor overlast gaan zorgen, maar volgens hem is dit hét mo ment om voor eens en voor altijd af te rekenen met de verontreini ging. Die is ontstaan door het lo zen van reinigingsmiddelen door de chemische wasserij die tiental len jaren op het Bleekveld zat. „Het is een kankergezwel dat er al jaren zit", stelt de wethouder. „Met de methoden die we eerder hebben geprobeerd, was het niet weg te krijgen. Het moet nu maar eens gebeuren. We moeten door de zure appel heen bijten." buiten werktijd zoveel mogelijk open gezet. Het werk, dat een maand of twee gaat duren, bestaat overigens uit meer dan alleen het afgraven van vier meter grond. De verontreini ging zit tot wel veertig meter. Daar om gaan er een soort injectiefilters de grond in. Die stoten stoffen uit om de afbraak van de verontreini ging te bevorderen. „Die verontrei niging breekt zichzelf ook van na ture wel af maar op een bepaald moment stokt dat", zegt gemeente lijk projectleider Ton Feijtel. „Wij De hoofdingang van Elektronicazaak It's is straks niet meer bereikbaar. In plaats daarvan komt er een tijdelijke in gang aan de Wijngaardstraat. Irma's Kids Club (r), moet van de gemeente helemaal sluiten. foto Willem Mieras Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuid-West Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst De bevalling was overigens nog een hele klus. De eerste pup werd zonder complicaties geboren, maar nummer twee wilde er niet uitkomen, met een keizersnee tot gevolg. „Als deze hond niet van de straat was gehaald, was ze daar een verschrikkelijke dood gestor ven", stelt Petra. „Die bevalling zou helemaal zijn misgegaan en dan had ze daar nog een paar da gen liggen creperen op straat." In plaats van op straat in Noord-Afrika ligt de kersverse moeder nu met haar pups in een warme mand in de Goese Polder. Volgens Petra is het ras niet exact te bepalen, maar gaat het om labra- dor-retriever-achtige honden. Ze hoopt de moeder en haar zes jon gen snel aan nieuwe baasjes te hel pen. „Want ik ben een tussen- adres, de dieren die ik opvang zijn altijd maar een tijdje bij mij. Soms een halfjaar en soms hebben we na een week al een baasje gevon den. Ik bepaal samen met de stich ting of een nieuw huis geschikt is. Het gebeurt ook wel eens dat we zeggen: nee, deze hond moet maar niet naar dat drukke gezin." Ook bij de pups zal Petra er streng op toezien dat ze bij de juiste baas jes terecht komen. Voorlopig blij ven ze nog een week of zeven op hun tijdelijke adres in de Goese Polder. Eén ding weet Petra zeker: door het harde straatleven dat hun moeder leidde, zullen het sterke honden worden. GOES - Een spinningmarathon on der leiding van Patrick Tolhoek en Nadja Vleut bij sportschool Fit- land in Goes heeft zaterdag twee duizend euro opgebracht. Dat geld gaat naar de KWF kankerbestrij ding. De deelname was groot. Alle 45 fietsen waren bezet. Petra Woord met moeder en haar zes pups. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 53