141 zeeland 'Voor eens en altijd afrekenen j Gered van Dieven bezoeken Hoornbeeck College Van Schaik: tunnel kan in 2020 tolvrij Redders tweemaal actief op het water Inbrekers nemen kluis van 300 kilo mee SANERING Gemeente Goes begint volgende week met verwijderen vervuiling chemische wasserij De verontreiniging Vrijheidskoor zingt zijn eerste noten maandag 8 februari 2010 GOES Het Hoornbeeck College aan de Van Dusseldorpstraat in Goes is af gelopen weekend slachtoffer ge worden van een inbraak. De die ven probeerden de kluis te openen en hebben verder deuren gefor ceerd en vernielingen aangericht. De politie kon gisteren nog niet zeggen of er spullen uit de school zijn weggenomen. Woensdagavond werd ook al inge broken in het Goese Lyceum, dat eveneens aan de Van Dusseldorp straat ligt. Daar werden diverse au tomaten opengebroken. TERNEUZEN De Westerscheldetunnel kan al in 2020 tolvrij zijn. Nu nog wordt uit gegaan van 2033, maar verkeerswet houder Co van Schaik van Terneu- zen heeft een financieringsplan uit gewerkt dat voorziet in een gestage daling van de tarieven tot over tien jaar iedereen gratis gebruik kan ma ken van de tunnel. Daarvoor heeft hij wel hulp nodig van 'Den Haag' en 'Middelburg'. Van Schaik heeft inmiddels de me dewerking ingeroepen van minis ter Bos en Gedeputeerde Staten. NEELTJE JANS Reddingboten Koopmansdank en Harder van het KNRM-station Neel- tje Jans zijn zaterdag allebei uitge rukt. 's Middags is de Koopmans dank in actie gekomen voor een sportvisboot met negen mensen aan boord. Het schip dobberde in de vaargeul op de Noordzee. De Harder werd later opgeroepen voor een sportvisbootje met motorpro blemen op de Oosterschelde. Aan boord waren twee personen. Door de mist moest de vuurtoren Oud dorp helpen het bootje te vinden. VEERE Voor de derde keer in een paar jaar tijd is de Grote Kerk van het stadje Veere gedupeerd door een inbraak. Deze keer is, in de nacht van vrij dag op zaterdag, de kluis buitge maakt. De kluis weegt een kilo of driehonderd. Dat moeten meer in brekers zijn geweest, is de conclu sie van toneelmeester Maurits Por tier. „En heel sterke ook." In de kluis zaten enkele duizenden eu ro's. „Van de concerten", vertelt Portier. „En wisselgeld van de kas sa, bankpasjes en sleutels." Goes staat aan de voor avond van één van de groot ste saneringsoperaties uit zijn geschiedenis. Vanaf vol gende week gaat het Bleek veld ongeveer twee maan den op de schop. door Rob Paardekam De gemeente probeert de overlast voor onder nemers en omwonen den zoveel mogelijk te beperken, maar hinder gaan ze hoe dan ook ondervinden. Neem elektronicazaak It's. Die heeft zijn ingang aan het Bleek veld, maar dat is straks verboden gebied. Bovendien moet iedereen aan het Bleekveld - dus ook de be woners van de appartementen bo ven It's - af en toe ramen en deu ren gesloten houden in verband met schadelijke stoffen die kun- Bodemsanering Bleekveld nen vrijkomen. Door aan de zijde van de Wijngaardstraat een nieu we, tijdelijke ingang te creëren, kan It's zonder veel problemen doordraaien. Dat kan niet gezegd worden van Ir- ma's Kids Club, het onlangs geo pende kinderopvangcentrum aan het Bleekveld. Dat moet helemaal dicht. Een oplossing met een ande re ingang is daar niet mogelijk. De gemeente is overigens blij dat de omwonenden hun huis niet hoeven te verlaten. „We hadden met alles rekening gehouden", stelt wethouder Joost Adriaanse. „We waren daarom blij dat onder zoek van de GGD uitwees dat het genoeg is om op bepaalde momen ten ramen en deuren gesloten te houden." De sanering wordt zodanig uitge voerd dat er zo min mogelijk scha delijke stoffen vrijkomen. Een op pervlakte van in totaal 420 vierkan te meter wordt in kleine stukjes grond tot vier meter diep afgegra ven, waarna er snel weer nieuwe grond overheen gaat. Zo is er wei nig kans op de uitdamping van stoffen. De vrachtwagens die al die grond gaan af- en aanvoeren, hebben nog wel tot de nodige kop zorgen geleid. De gemeente heeft uiteindelijk besloten om ze via het Kolveniershof naar de Westwal te laten rijden (dus langs de Albert Heijn). In verband met de veilig- De verontreiniging aan het Bleek veld is veroorzaakt door de voor malige chemische wasserij De Zon/Zeetex, die daar van het begin van de twintigste eeuw tot 1988 was gevestigd. Door lozingen zijn de reinigings middelen Per (Tetra) en Tri in de grond gekomen. Daardoor is bo demverontreiniging met zogeheten Vluchtige Organische Chloorverbin dingen ontstaan. Sinds begin jaren negentig probeer de de gemeente de boel te sane ren door het vervuilde grondwater op te pompen, maar die methode gaat veel te langzaam. Op het Bleekveld stond tot 1988 een wasserij. Door het lozen van reinigingsmiddelen is de bodem sterk vervuild. De verontreiniging zit vanaf net onder de bestrating tot een diepte van ongeveer veertig meter. De Mythe ondervindt nauwelijks overlast van de werkzaamheden. Het .theater is onder meer bereikbaar via de uitgang van de parkeergarage De 'put' van 420 vierkante meter waar de saneringswerk zaamheden plaatsvinden. VERBODEN TOEGANG BODEMSANERING Bleekveld De nieuwe parkeergarage. Omdat deze sinds kort beschikbaar is voor auto's, kan het Bleekveld worden j aangepakt. Elektronicawinkel It's moet zijn hoofdin- f gang aan het Bleekveld gesloten houden. Op kosten van de gemeente wordt aan de j Wijngaardstraat een nieuwe ingang gemaakt. De bewoners van de apparte- menten boven de It's moeten aan de kant j; van het Bleekveld alles gesloten houden. Irma's Kids Club moet op last van de gemeente helemaal sluiten. j! De Bleekerstraat, het smalle straatje tussen het Bleekveld en de Wijngaardstraat, wordt helemaal afgesloten. SINT-ANNALAND - De bijna tweehonderd leden van het Stallandse Vrijheids koor, dat een groot concert gaat geven op bevrijdingsdag, kwamen zater dag voor het eerst bijeen. Ze hoorden vooral informatie aan, maar zongen na afloop ook al een paar nummers. „Gewoon om even sfeer te proeven", aldus Jack Westdorp van het Comité Vrijheidsconcert. foto Leo Adriaansen MEEST GELEZEN 1Zwarte rat op Zuid-Beveland 2. Aanhoudingen in drugsonderzoek 3. Woonland in Grote Kerk GEEF UW MENING Agressief rijgedrag melden? Roken op het schoolplein? Surf naar onze Bevelandse en Thoolse pagina. STUUR UW TIPS NAAR redgoes@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto heid komen langs de route bouw- hekken te staan om het vrachtver keer en het (winkelende) publiek strikt gescheiden te houden. Die hekken worden in het weekend en Felix Binicewicz bron. Gemeente Goes door Rob Paardekam GOES - Petra Woord uit Goes vangt al jaren zwerfhonden uit de Spaanse enclave Ceuta op. De vier voeter die ze onlangs kreeg, zorgde echter voor wel heel veel drukte in huis. Een week geleden beviel het beestje van zes gezonde pups. Natuurlijk was Petra vooraf inge licht over de zwangerschap door de stichting Honden van Ceuta. „Ik heb er wel even over nage dacht en er met mijn man over ge praat", vertelt ze. „Dit is toch even een ander verhaal dan de honden die we doorgaans opvangen. Uit eindelijk hebben we 'ja' gezegd. Zo'n drachtige hond verdient het ook om opgevangen te worden." Koop een Staatslot en krijg €50 korting op een Oad-vakantie. Vraag naar de voor waarden bij uw ANVR- reisadviseur of kijk op www.oad.nl/staatsloteri) www.oad.nl REIZEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 52