sport! 39 Schakers Het Witte Paard grijpen ZGGIIWSG tltClS laatste strohalm in meesterklasse Scherbeijn schittert Jeanine Nieuwenhuis verovert nu ook de indoortitel Thor wint zes keer goud op titelstrijd regio maandag 8 februari 2010 door René van Stee BREDA - Marathonschaatser Niels Mesu liet zaterdagavond zien dat hij nog altijd goed uit de voeten kan op de langebaan. De zeven tienjarige Middelburger won op het kunstijs in Breda met nipte voorsprong het overall-klassement van het open Zeeuws kampioen. Bij de vrouwen ging die eer naar Meeke Rijnen uit Moergestel. Zij is lid van de Zeeuwse schaatsclub De Poel en zodoende ook startgerech tigd voor de provinciale titelstrijd. Vorig jaar verruilde Niels Mesu de langebaan voor het marathonpelo ton. Achter die keuze staat hij nog altijd voor de volle honderd pro cent. „Ik ben blij dat ik vandaag heb gewonnen, maar het duurde me weer veel te lang. Twee afstan den op een hele avond... Dan rij ik liever een paar uur volle bak in een marathon", vertelde hij. De animo voor het kampioen schap was met 33 deelnemers aan zienlijk minder dan vorig jaar toen er vijftig schaatsers aan de start verschenen. „Vooral bij de man nen is de kwaliteit minder dan in voorgaande jaren. Dat heeft zo zijn oorzaken. Mensen die zijn ge stopt en minder aanwas vanuit de jeugd zijn wel de belangrijkste", stelde Andries Minderhoud vast. Niettemin zag de schaatser uit Waarde ook lichtpuntjes. De pres taties van Annemarie .Pasveer uit Arnemuiden (vorig jaar nog kam pioene, maar zaterdag niet aan de start in verband met een wedstrijd in Enschede een dag later) en Nico le Geelhoed uit Zoutelande sprin Alle deelnemers reden 500 en 1500 meter. Vrouwen (alleen overall-klasse ment: 2. Corina Boekei (Brouwers haven, 46,81 en 2.25,67). Mannen. Overall: 1. Niels Mesu (Middelburg, 41,04 en 2.02,82). Senioren: 2. Andries Minderhoud gen er volgens hem uit. „Ze gaan allebei naar het NK voor junioren. Dat is zonder meer goed." Bij de vrouwen was Corina Boekei met een tweede plaats de beste Zeeuwse deelneemster. Op de 500 meter kwam zij tot een tijd van 46,81 seconden. De 1500 meter leg de de inwoonster van Brouwersha ven af in 2.25,61. Dat leek een per soonlijk record, maar de 29-jarige Van Boekei zwakte die prestatie onmiddellijk iets af „Op een lang zame baan zoals hier is het een goede tijd, maar in Heerenveen was ik op de 1500 meter al eens sneller. Dat ik nu een pr zou heb ben gereden, komt doordat ik een nieuw startnummer heb. Mijn oude tijden zijn daardoor niet mee overgegaan", legde Boekei uit. Op de 500 meter kwam Niels Me su tot een tijd van 41,04 seconden. De 1500 meter won hij in 2.02,82. Daardoor bleef hij de nummer twee, Mark van der Weijden uit Middelharnis - hij reed twee per soonlijke records van respectieve lijk 39,81 en 2.06,54 - een honderd ste punt voor. De derde plaats was voor Yordi Martens uit Dongen. Bij de masters ging de titel naar Jo- han Sweep (Lage Zwaluwe). Een opvallende deelnemer in die cate gorie was oud-profwielrenner Pa trick Tolhoek, wiens zoon Antwan ook schaatst. Opvallend detail: Tol hoek reed twee keer tegen Ger hard Geerligs, de man die hem als junior trainde bij wielervereniging Theo Middelkamp. Op de 500 me ter bleef hij zijn oude leermeester nipt voor (51,34 om 51,66). Op de 1500 meter won Geerligs, mede vanwege een val van Tolhoek. (Waarde, 41,80 en 2.11,31), 3. Maarten Janse jr. (Wolphaartsdijk, 42,81 en 2.15,17). Masters: 2. Bert Smits (Nieuwdorp 47,74 en 2.26,48, 3. Fop Fonteyne (Burgh-Haamstede, 49,30 en 2.25,52). Junioren: 1. Niels Mesu (zie overall-klassement). door Roeland Alders MIDDELBURG - De schakers van Het Witte Paard uit Sas van Gent heb ben de laatste kans op lijfsbehoud gegrepen. Tegen mededegradatie kandidaat SMB werd gewonnen: 7-3- HWP Sas van Gent-SMB 7-3: Te gen de concurrent uit Nijmegen moest gewonnen worden, wilde men nog enige rol van betekenis spelen in de Meesterklasse. Koen Leenhouts had met zijn vooruitgespeelde wedstrijd het goede voorbeeld gegeven. Thibaut Maenhout was op de speeldag als eerste klaar, gevolgd door Paul Motwani die een modelpartij afle verde. Na deze royale 3-0-voor- sprong kon het eigenlijk al niet meer mis. Toen Helmut Cardon zijn verloren stelling in winst om zette was het een gelopen koers. HWP Sas van Gent 2-Spijkenisse 31/2"41/2: Ondanks het snelle verlies van Wouter Gryson was er geen re den tot paniek, want op de rest van de borden zag het er goed uit. door Rob Vermeulen WACHTEBEKE - Voor het eerst in de geschiedenis van de Zeeuwse hoofdklasse werd er gezommen in een overdekt vijftigmeterbad. Hier voor werd uitgeweken naar het Belgische Wachtebeke waar de or ganisatie in handen van De Schel de uit Terneuzen was. De Zeeuwse hoofdklasseteams konden terugkijken op een ge slaagd experiment getuige de vier Zeeuwse records die er gistermid dag werden gezwommen. Björn Scherbeijn, die afgelopen week nog schitterde tijdens het NK junioren, noteerde een nieuw jaargangrecord jongens 14 jaar op de 400 meter wisselslag. Hij reali seerde de goede tijd van 5.07.12. De zwemmer van Scheldestroom kwam verder nog toch een snelle IIWIIilfWI|IIWWIi)ilMHlillli WHI'MtmiHMH'IKW 11UI111/ i' iM'i l 1 ili'il I»» In de tijdnoodfase verdwenen ech ter alle goede stellingen als sneeuw voor de zon. Toen Maar ten Rademakers zijn laatste kans op remise liet liggen was het pleit beslecht. Landau Axel-Souburg 31/2-41/2: Landau was wat gehavend en Sou burg miste kopman René Tiggel- man. Collin Boelhouwer werd de held van de middag. Bij een 3-3- stand en met nog twee partijen te gaan bood de Axelse teamleider Wim Sinke 4-4 aan. Boelhouwer had een zeer onduidelijke stelling tegen Theo de Putter, maar wilde graag doorspelen. Zijn moed werd beloond en na bijna zes uur spe len was de overwinning een feit. HWP Sas van Gent 3-Sliedrecht 41/2-31/2: Herman van de Wynkele was snel klaar met de winst. Daar entegen verloor Nick Wegman waarna de stelling weer in even wicht was. Bij een 3-3-stand had Rudi van de Wynkele de winst moeten grijpen met een toren meer. Eeuwig schaak gooide roet in het eten. Gert van Rij bleef wel Ijl IIIUWMilUl ,11 II I.I.HI*iJ1IJJ 2.36.91 op de 200 meter schoolslag waar hij bijna Simon Edenburg (Luctor) klopte. Op de 50 meter vlinderslag verbe terde Manon Minneboo van De Stormvogel met een tijd van 30.44 het leeftijdsrecord zeventienjari gen. De jongens van Luctor et Emergo (Bob Dalmeijer, Simon Edenburg, Steven Uijl en Sonny Corre) verbe terden het Zeeuws record 17 jari gen op de 4 x 50 meter vrijeslag in 1.45.21 De volgende hoofdklasse wed strijd zal wederom in het vijftigme terbad van Wachtebeke worden ge houden. Dit gebeurt ter voorberei ding op verschillende grote wed strijden, waaronder de Amster dam swimcup en de International Youth Swimming in het Belgische Antwerpen. koel en won zijn eindspel waar door er nog volop kansen zijn op het kampioenschap. Dubb els chaak-Ter neuzen 3V2-4'/2: Na de nederlaag tegen Lan dau in de vorige ronde had Terneu zen wat goed te maken. Tegen het sterke Dubbelschaak, dat dit jaar erg onder de maat presteert, werd knap gewonnen. Mathieu Freeke en Quinten Ducarmon deden wat van ze verwacht werd en teamlei der Gosse Kamminga was zeer te vreden. Zeker na zijn keurige over winning. Bij een 4-2-voorsprong was het Jordi Gernaert die met zijn theoretische remise eindspel het punt deelde, hetgeen de winst betekende. De Pion 2-Middelburg 6-2: De Middelburgers hadden niet veel in te brengen tegen de koploper uit Roosendaal. Alleen Sven Stange won in de tijdnoodfase. Her en der waren er nog wel wat kansen, maar de kampioenskandidaat was te sterk. Middelburg blijft laatste en kan zich bijna al opmaken voor degradatie. ■■■■■■■■■■■■■■■■Ml VELDHOVEN - Bij de kampioen schappen turnen voor de regio Zuidwest-Nederland hebben ze ven leden van Thor opmerkelijke prestaties geleverd. Zij deden dit in de derde tot vijfde divisie. De vereniging uit Sas van Gent lever de zes regiokampioenen afin even zoveel wedstrijden. De titels: Instap 2 vierde divisie: Royan Kooijman, meerkamp met 107,00 punten. Pupil vierde divisie: Robert Ranschaert 103,30 punten. Tweede plaats Niels de Buck, 103,10 punten. Junior 1 vijfde divisie: Robin de Putter, 62,80 punten. Junior 1 3e di visie: Stijn de Vleeschauwer, 67,50 pun ten. Junior 2 derde divisie: Stijn van Driessen, 69,00 punten. Senioren der de divisie: Mathieu Pauwels 70,10 pun ten. Ereplaatsen Zeeuwen op open ZK langebaan door Lucien Roelandt HEINKENSZAND - Spanning, prima prestaties, sterke winnaars, een be kwame jury en een perfecte orga nisatie. Het Zeeuws kampioen schap dressuur bij ruiterclub All round in Heinkenszand was er één om in te lijsten. Jeanine Nieuwenhuis leverde een uitzonderlijke prestatie. De pas veertienjarige amazone stuurde TDN's Renaldo voor de derde keer op rij naar de titel in de klasse Z2 pony's. Na het behalen van de out- doortitel afgelopen zomer eiste de amazone uit Serooskerke met TDN's Truemanda nu de indoorti tel op. Jesica Nijpjes toonde zich met Vigo de beste in de klasse Zi paarden. Met een spannende finale zorgden de deelnemers in de klasse Z2 voor een fraai slot van de strijd om de provinciale titel. De combi naties moesten daarvoor twee maal - klassieke proef en Kür op muziek - aan de bak In de eerste ronde behaalde Jeanine Nieuwen huis met Rubiquil-dochter een overtuigende overwinning (67.64 procent). Zij bleef het duo Santoe- cha van der Meij met de impone rende Gasady's Winsor en Jessica Nijpjes met de kolossale William ruim twee procent voor. Wie dacht dat voor Nieuwenhuis de titel binnen was, kwam bedro gen uit. Dat maakte Shantoucha van der Meij met de Kinston-zoon met een fraai uitgevoerde Kür op muziek, beloond met 67.10 pro cent, duidelijk. Op de melodie van 'Vader )acob slaapt hij nog' voerde Jessica Nijpjes als voorlaatste star ter de druk op. Ze haalde met de Rubiquil-zoon William een score van 70.13 procent. Het bleek later goed voor de over winning van de Kur, maar net niet goed genoeg voor de felbegeerde ti tel. Met een scoorde van 69.25 pro cent stelde Jeanine Nieuwenhuis de titel veilig. kie, maar het venijn zat voor haar in de staart. Als laatste starter stuurde Jessica Nijpjes de Flem- mingh-zoon Vigo met 66.62 pro cent naar de titel. Jessica van Belzen met Zodeste en Samantha Miltenburg met Carati- na Z eindigden met 63 procent in Mi op gelijke hoogte. Op het beslis sende onderdeel - het recht ge richt rijden - toonde Samtha Mil tenburg zich de beste. In L2 maakte Emily Wiskerke met Aristocraat de hooggespannen ver wachtingen waar. De amazone uit Kapelle reed de Tango-zoon met 67.00 procent met overmacht naar de titel. Zij bleef Marjolein vam Kerckhoven met Wosdandra bijna vier procent voor. In Mi besliste Wilma Salm met Za- zou de titanenstrijd met Dinja van Liere met Zibbedy's Way in haar voordeel. Met de score van 69.00 procent (het hoogste totaal van de dag) bleef de amazone uit Yerseke haar rivale nipt voor. Evelien de Kesel werd met Voulez-Vous vierde. foto Willem Mieras Wat Jessica Nijpjes niet lukte in de met een score van 66.03 procent Z2 lukte haar wel in de Zi. Mieke meteen de toon. Het leek voor de Evertse zette met de expressief be- amazone uit Heinkenszand met wegende merrie Very First Time de Krack C-dochter kat in het bak

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 43