sport 37 TTC Middelburg laat dure punten liggen BC Vlissingen houdt uitzicht op play-offs Sturm onttroond in Wissenkerke De Stormvogel mist te veel kansen Peter de Bree herstelt zich na nederlaag TAFELTENNIS Walchenaren onderuit in thuiswedstrijd maandag 8 februari 2010 W door Lisa Kuiper en Melanie Dolfing VLISSINGEN - In de basketbalcompe- titie behielden de mannen van BC Vlissingen uitzicht op de play-offs in de eerste divisie door een 64-76-zege op New Stars. In de vrouwen hoofdklasse verloor BC Vlissingen in Eindhoven met rui me cijfers van koploper Almonte. De vrouwen van BV Souburg won nen in de overgangsklasse met 84-18 van het zwakke High Five 2. Mannen. New Stars - BC Vlissin gen 64-76: BC Vlissingen had in Nieuwegein een sterke start: 2-10. Deze marge werd vastgehouden tot het einde van het eerste kwart: 10-19. Door het goed benutten yan de vrije worpen liepen de Vlissin- gers in het tweede kwart verder uit naar 27-43. Na de rust ging het bij Vlissingen steeds beter draaien. Aan het einde van het derde kwart leek de strijd beslist: 39-62. In het laatste kwart kon New Stars nog wel dichterbij komen, maar Vlissingen behield een veilige mar ge en won met 64-76. Scores: Michel Bosters 19, Benjamin Steenbeek 14, Dorde Karadzic 14, Al- lard de Jong 7, Dennis de Paauw 6, Stefan Schrier 6, Erwin Hilbert 5, Emi- lio Jangbahadoer 3 en Sjors van de Poel 2. BC Vlissingen 2 - Black Eagles 2 33-53: BC Vlissingen 2 begon goed aan de wedstrijd en nam via Ray- lin Jimenez een 16-12-voorsprong. Daarna stokte de Vlissingse aanval en werden er in acht minuten nog slechts drie vrije worpen benut. Black Eagles ging daardoor met een 17-26-voorsprong rusten. Na de hervatting Begon BC Vlissingen fel en liep snel in naar 25-28. Daar na zakte het tempo weer. Black Eagles kon daardoor eenvoudig een 33-53-overwinning pakken. Scores: Robin de Jonge 11, Raylin Ji menez 9, Niels Wisse 5, Angelo Roe- lands 3 en Edson Jeremias 2. Vrouwen. Almonte-BC Vlissin gen 88-43: In Eindhoven kon BC Vlissingen slechts beschikken over vijf speelsters en was daardoor bij voorbaat kansloos tegen koploper Almonte. De thuisploeg liep in een hoog tempo uit naar 19-1. BC Vlissingen slaagde er daarna steeds vaker in om onder de Eindhoven- se druk uit te komen. Na de pauze bleef het Vlissingse team hard wer ken. In de laatste vijf minuten kon het moegestreden Vlissingen geen vuist meer maken, waardoor het verschil opliep naar 88-43. Scores: Elisa Kuipers 18, Dorien de Witte 12, Marjolein de Dreu 10, Linda de Paauw 2 en Mims Kole 1. BV Souburg - High Five 2 84-18: BV Souburg begon met een fana tieke verdediging en wist zo het eerste kwart met 10-0 af te sluiten. In het tweede kwart werden de kansen beter benut en via Shanice de Graaf liep de score op naar 36-6 bij rust. BV Souburg bleef fanatiek verdedigen en veel scoren. Scores: Shanice de Graaf 24, Nicoline Craste 17, Linda de Meij 13, Immie Pattikawa 8, Ilse Rijnberg 6, Gitta Zijl- ma 6, Suzan Plas 6, Nathalie Franke 2 en Annegret Scheers 2. door Kim 't Hooft MIDDELBURG - In de eerste divisie van het landelijke tafeltennis heeft TTC Middelburg dure punten la ten liggen in de thuiswedstrijd te gen Charybdis. De Walchernaren leden een 4-6-nederlaag. John Scott bleek in goede vorm te steken en haalde zonder gamever- lies zijn drie wedstrijden binnen. Samen met Wouter van der Mark werd ook het dubbelspel binnenge haald. Van der Mark speelde tegen de Leidenaren een goede wed strijd, maar kon zijn kansen niet benutten. Tegen de Armeen Edgar Malchasian had Van der Mark de winst voor het grijpen, maar gaf een 9-5-voorsprong toch nog uit handen. Ook tegen Olivier Alten burg had de jonge Middelburger zicht op een overwinning, maar moest hij in vijf games capitule ren. Sören de Witte kwam in het ge weld tekort en kon niet tot scoren komen. Het eerste mannenteam van SAR speelde in de tweede divisie gelijk tegen concurrent voor lijfsbehoud TOV. Simone de Klerk was. het best op dreef tegen de Noordwij- door Joop van den Oudenhoven WISSENKERKE - Toon Rijnberg uit Haamstede is winnaar geworden in de A-groep van het libre biljart- toernooi om de Grote Prijs Schade- herstel Roland Poppe. Twaalfvou dig winnaar Gilles Sturm werd tweede. De zege in de B-groep ging naar ïan Vos uit Middelburg. Gilles Sturm was dicht bij zijn der tiende zege in het libretoernooi in Wissenkerke, waar hij een abonne ment lijkt te hebben op de eindze ge. Maar de ban is gebroken. Zijn schijnbare onoverwinnelijk heid werd tenietgedaan door Schouwenaar Toon Rijnberg. Het kers met drie klinkende overwin ningen. Dennis Verdurmen ver loor zijn eerste wedstrijd van kop man Dylan Kret, maar wist zijn an dere twee wedstrijden wel in winst om te zetten. Johan 't Hooft had een mindere dag en wist geen overwinning te boeken. In de tweede divisie kregen de vrouwen van SAR in Kloosterzan- de kampioenskandidaat Pannin- werd een zenuwslopende strijd. Da^was meteen het verschil met de meeste voorgaande edities. Een maal in de finale kreeg elke tegen stander van Sturm de zenuwen en was er van noemenswaardige te genstand geen sprake meer. Dit keer wel, want Rijnberg was niet onder de indruk, nam direct het initiatief en liep na een paar serie- tjes weg bij Sturm. Die vocht wel terug maar had nooit een over wicht. Via 40-40, 72-71 en 89-85 bleef het bloedspannend. Toch leek de titel verdediger ook nu de hoofdprijs te gaan grijpen, maar hij strandde bij 97. Rijnberg rook zijn kans, ging gen op bezoek. Pas in de negende wedstrijd konden de Zeeuws-Vla mingen het eerste en enige punt op het bord zetten. Stefanie Fassae- rt versloeg in vijf games Patricia van Lent. Liselotte Fassaert en An- ja van de Vijver bleven met lege handen achter. In de hoofdklasse kon TTC Middel burg 2 niet winnen van Back hands uit Sint Willebrord: 3-7. Jel- le Rhee en Kim 't Hooft versloe gen Danny Roks. Emiel de Rijke verschalkte Peter de Rooij. De jongens van TTC Middelburg kregen in de kampioensgroep de grote favoriet Scyedam op bezoek. William Marinissen bleek tegen de Schiedammers in topvorm en wist driemaal te winnen, waarbij vooral de winst op Martijn Hurk- mans van grote klasse was. Patrick Vroomen versloeg noppenspeel ster Nicky Eerland. Kristian David- se kon niet tot scoren komen waar door er een 4-6-nederlaag op het bord verscheen. Yerseke wist zijn wedstrijd met 8-2 te winnen van Papendrecht door zeges van Marcel Tange en Koen en Herbert Keijman. Door deze overwinning draait het team mee in de bovenste regionen van het landelijk C. over Sturm heen, maar struikelde op 99. Het geluk lachte hem ech ter toe en een klosje redde het punt. De honderdste lag voor het oprapen en de zege was een feit. „Met de complimenten van de uit tredende titelverdediger", zei Sturm na afloop. „Toon was een te genstander die durfde te biljarten en dat is beloond. Zo verliezen is niet erg." In de B-groep versloeg Jan Vos uit Middelburg Henk Overbeek uit Vlissingen met 50-38. Werd het toch nog een klein Walchers feest je, want numeriek werden beide fi nales gedomineerd door Walcher- se biljarters, zeven op acht. Een speelster van BV Souburg is een basketbalster van High Five te snel af. foto Lex de Meester door Ko Mechielsen MIDDELBURG - De waterpoloërs van Stormvogel hebben zaterdag dure punten laten liggen in de uit wedstrijd bij De Treffers 2: 10-3. De Treffers 2-De Stormvogel xo-3: Eersteklasser De Stormvogel liet veel kansen liggen. Zo werd in de eerste periode een man-meer-si- tuatie knullig om zeep geholpen. Toen ook in het tweede bedrijf de kansen gemist werden, liep De Treffers 2 snel uit naar 4-1. De gas ten schuwden de duels niet en De Stormvogel had het daar lastig mee. Nadat er in de derde periode ook nog eens tot tweemaal toe een man-meer-situatie werd ge mist, nam de frustratie alleen maar toe. De Treffers 2 nadert door deze zege De Stormvogel nu tot op drie punten in de strijd om de derde promotieplaats. Scores De Stormvogel: Lennart Swen- nen, Jeroen Piek en Chris van der Draai (allen 1). De Vennen 2-De Stormvogel 2 1-4: De Stormvogel 2 had een slech te start door in de eerste periode met een man meer in het water een strafworp te missen. Pas toen in de tweede periode twee spelers van De Vennen 2 naar de kant moesten, konden de Vlissingers op gelijke hoogte komen. Nadat De Stormvogel 2 in de laatste pe riode op 1-3 was gekomen, was de wedstrijd gespeeld. Scores De Stormvogel 2: Dennis van de Ketterij, Jaap Bovendorp, Jordy de Nood en Rowan Leijnse (allen 1). Gorgo-De Stormvogel 3 7-8: De Stormvogel 3, uitkomend in de der de klasse, had een keeperspro bleem maar dat werd goed opge pakt door Sven Eric Sandifort. Gor- go kwam in de derde periode nog even langzij 4-4 maar daarna was de Stormvogel 3 de betere ploeg. Scores De Stormvogel 3: Cheyenne van Berkel (5) en Pim Bekkers (3). Nuenen-De Stormvogel 8-7: De vrouwen van De Stormvogel kwa men laat op gang en keken na twee periodes tegen een 6-o-ach- terstand aan. De Vlissingse derdek lasser kwam hierna sterk terug, maar kon de winst toch niet meer grijpen. Scores De Stormvogel: Joyce Piek (4), iris Dingemanse, Lois van de Berg en Tamara Flore (allen 1). door Joop van den Oudenhoven KWADENDAMME - De dubbel in de eredivisie van de topteamcompeti- tie leverden de biljarters van top- team 's Lands Welvaren de halve winst op. Het werd tegen BV de Jol 2-4 en tegen The City Dibo/ Blitz Optiek 4-2. Daarmee was de verrassing wel compleet. Immers, de verwachtin gen waren vooraf dat De Jol een gewillig slachtoffer zou zijn en Di bo zou juist te sterk zijn. Hoe anders pakte het uit. Peter de Bree had in de eerste partij van een lange dag moeite om op gang te komen en verloor onnodig van een slimme Johan Devos in het 47/2. Wiel van Gemert verloor eveneens en alleen Ad Koorevaar won zijn partij, maar overtuigend was het allerminst. Tegen Dibo speelde Peter de Bree als herboren. In zeven beurten klopte hij Freek Ottenhof „Win nen is mooi natuurlijk", verklaar de de Middelburger, „maar met een serie van 144 uitgaan maakt het nog veel mooier." Nadat Wiel van Gemert opnieuw verloor, moest Ad Koorevaar de meubelen redden tegen )os Bon- gers. Dat lukte na een tergend lang gevecht van zeer matig gehalte: 100-80 in 22 beurten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 41