vanzelf in de politiefuik O ad zeeland 13 Diverse ongevallen door gladheid m d> REIZEN Failissementen vallen mee in crisistijd Beroering over negatief advies krimpregio's maandag 8 februari 2010 euro aan boetes voor illegaal drugsbezit inde de politie zaterdag tijdens de controle. 'Soms komen ze al stoned je bus binnen. Pas nog zat er een Belg achter het stuur van mijn bus' Buschauffeur Stefan van den Bossche juicht de controles toe. Vorig jaar zijn in totaal 60 mensen afkomstig van het fiets-voetveer Vlissingen-Breskens aangehouden in verband met drugsbezit. Tot het moment dat de actie begon stond de teller dit jaar op 12 personen. De controle die zaterdag werd ge houden werd tussen 15.00 en 21.15 uur uitgevoerd. WEBLOGS Lees wat de PZC-verslaggevers nog meer bezighoudt. Het overzicht van alle weblogs: www.pzc.nl/blogs www.watisnouje.nl Wat-is-nou-je-punters ontdekken Pra- nic Healing, hét medicijn tegen een kater. Bekijk de video. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw nieuwsfoto in het album: www.pzc.nl/foto In totaal zijn zaterdag vijftien Bel gische drugstoeristen aangehou den. De totale hoeveelheid drugs die in beslag werd genomen was 120 gram. De politie inde ter plekke een be drag van 3200 euro aan boetes voor illegaal drugsbezit. MIDDELBURG - De kredietcrisis heeft tot dit moment in Zeeland iets meer failliete bedrijven opgele verd. Dat blijkt uit een overzicht van www.curatoren.nl. De voorgaande twee jaar werden in de maand januari zeven Zeeuw se bedrijven geconfronteerd met een faillissement, surseances of schuldsanering. Afgelopen januari maand waren dat er 9. Het 'diepte punt' lag voorlopig in november 2009 met tien bedrijven die met dergelijke zaken werden geconfron teerd. Maar een maand later ging het nog maar om 6 Zeeuwse be drijven. Daarmee zijn de verschui vingen in Zeeland slechts margi naal. Zeeland zit ook beduidend la ger dan vergelijkbare provincies als Drenthe en Groningen, waar steeds sprake is van enkele tiental len failliete bedrijven die gecon fronteerd worden met zogenaam de insolventies. Twee verdachten kregen meteen een dagvaarding mee. Drie anderen kunnen binnenkort een acceptgiro in de bus verwach ten en alsnog betalen. Een gebruiker mag per keer maxi maal 5 gram kopen en in totaal maximaal 30 gram bezitten. In- of uitvoeren van welke hoeveel heid softdrugs dan ook is verbo den. Er staat een maximumstraf van 4 jaar gevangenis en /of 45.000 euro boete. De actie werd uitgevoerd door de politie Zeeland en de douane. De ze laatste instantie is in het bezit van honden die drugsbezit kunnen ruiken en drugs opsporen. MIDDELBURG - De PvdA wil ophel dering van staatssecretaris Ank Bij- leveld (Binnenlandse Zaken) over haar advies om geen woningen te kopen in krimpgebieden zoals Zeeuws-Vlaanderen. PvdA-Kamer- lid Staf Depla wil Bijleveld daar morgen in het wekelijkse vragen uurtje over aan de tand voelen. „Bevolkingskrimp op het platte land is een serieus probleem, maar zo spant Bijleveld het paard achter de wagen. Haar oproep geen nieu we woningen op hét platteland te kopen was onverstandig", aldus Depla zaterdag. „Als je mensen bang maakt om een huis te kopen, versterk je het probleem." Het Statenlid Johan Robesin van de Partij voor Zeeland heeft over de uitspraken die de staatssecretar- si op Radio 1 deed, vragen gesteld aan het college van Gedeputeerde Staten. Hij vindt dat Bijleveld op de vingers moet worden getikt en vindt haar opmerkingen 'respect loos'. Ze zou er beter aan doen, re gio's die te maken hebben met een krimpende bevolking te hel pen en een steuntje in de rug te ge ven, geeft Robesin in zijn vragen aan. Ook de NVM (makelaars) en ge meenten in Groningen, Zeeland en Drenthe zijn niet blij met het advies van Bijleveld. MIDDELBURG - Op verschillende plaatsen in Zeeland zijn zaterdag morgen weggebruikers in proble men gekomen als gevolg van de gladheid. Bij de politie kwam een tiental meldingen binnen van on gevallen. Tussen 08.00 uur en 09.30 uur was er een piek aan meldingen. Veel bestuurders raakten van de weg af en sommigen van hen be landden met hun auto in een sloot. In Arnemuiden kwam door de gladheid een fietsster ten val op de Korenbloemlaan. Zij is naar het ziekenhuis vervoerd voor verdere behandeling. In Axel raakte een busje op de Vaartwijk met vijf in zittenden van de weg; een van hen is met nekklachten per ambu lance naar het ziekenhuis ver voerd. Op de Roosjesweg in Dom burg is een bestuurster gewond ge raakt tijdens een eenzijdig onge val. Zij botste tegen een aantal bo men en is naar liet ziekenhuis ge bracht. Op dezelfde weg vond de ze ochtend ook een tweede onge val plaats, hierbij kwam een auto tot stilstand in de sloot. Zowel in Wolphaartsdijk als in Hoedekens- kerke belandden twee auto's in een sloot en in Geersdijk kwam een auto half op een talud terecht. Overige meldingen van eenzijdige ongevallen betroffen de Veerseweg in Veere en de Loodholseweg in Grijpskerke. Op www.zeeland.nl is te zien waar, door een gebrek aan strooi- zout, wel en niet wordt gestrooid door de provincie Zeeland. Deze drugstoerist is zo bang van hond Dirk dat hij de zakjes met softdrugs meteen al op de stoel naast zich gooit. foto Chris Piatteeuw Drugsactie politie en douane in feiten en cijfers Staatsloterij Nog 3 dagen 5 tot de trekking! - KRAKAU Hotel Chopin*** 3 dagen o.b.v. logies ontbijt Reisnr: CVKR54-06 Div. data t/m mrt.i p.p. v.a. €50 korting per boeking met uw Oad-Reischeque! DUBAI Hotel Ibis Al Barsha*** 5 dagen o.b.v. logies ontbijt Reisnummer: LVAE12-06 Div. data apr. t/m jun., p.p. v.a.' Koop een Staatslot en krijg €50 korting op een Oad-vakantie. Vraag naar de voorwaarden bij uw ANVR-reisadviseur of kijk op www.oad.nl/staatsloterij. €50 korting per boeking met uw Oad-Reischeque! Boek voor 1 april en profiteer naast 50,- korting óók van fikse vroegboek- en kinderkortingen! www.oad.nl Ga naar uw ANVR-reisbureau of een Vakantiewinkel van:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3