i\us niet afmaken /-side derby sport 135 maandag 8 februari 2010 Uitslagen Bad. Inzet: Marianne de Kok werd winnares bij de vrouwen. foto Peter Nicolai 21 km mannen: HSe: 1. Wim Nieuwkerk (AVS'90) 1.12.34, 2. Cedric de Caluwe (St Michiels) 1.14.16, 3. Thomas Beirnaert (Ber- nem) 1.17.22, 4. Dieter Colle (Oostrozebeke) 1.18.31, 5. Martijn de Kok (Dynamica) 1.21.26. H35: 1Steven Vandecasteele (Roesela- ere) 1.12.10, 2. Edwin de la Ruelle (RKHAV) 1.15.12, 3. Wim van Spar- rentak (Dyn.) 1.17.43, 4. Mare Rie- mens (Dyn.) 1.18.44, 5. Gerrit Heu- sinkveld (Soest). H45:1Ralf Prei- bisch (Halsteren) 1.16.01, 2. Sjaak Luteijn (LPK loopgr.) 1.18.28, 3. Wilko de Vos (AV'56) 1.20.00. H55: 1Bert Vervaet (Amands- berg) 1.26.36, 2. Willem Houg (Parth.) 1.29.18, 5. John Guequier- re (Dyn.) 1.34.20. H65: 1Han Ger ritsen (RKHAV) 1.34.42. Vrouwen Dse: 1. Anne Kwist (Spa- do) 1.40.17. D35: 1Marianne de Kok (Dyn.) 1.28.42, 2. Leonie Ton (Delta Sp.) 1.33.11, 3. Ingrid IJse- baert (Vet. Ned.) 1.34.15, 4. Ilona Schouw (Thor) 1.35.53, 5. Saskia Goole (AV'56) 1.35.56. D45: 1. Ani ta Joziasse (AV'56) 1.30.18, 2. Su zanne Geschiere (Dyn.) 1.47.55,3. Joke de Koster (Delta Sp.) 2.00.21, 4. Henny de Jonge (Delta Sp.) 2.06.07. D55:1. Digna de Boer (Delta Sp.) 1.44.28. Dtr: 1. Sophie van Biervliet (AV'56) 1.33.30. 5 km mannen: 1Kris Derveaux (Oostende) 16.58, 2. Robin de Vos (Kattendijke) 17.35, 3. Tim van de Broeke (Vlissingen) 18.13. Vrou wen: 1Audrey Goesaert (Ware- gem) 20.05, 2. Lisette Antheunisse (Middelburg) 20.12, 3. Sanne van Mourik (Ouwerkerk). Halve Marathon van Cadzand-Bad bezorgde Vandecasteele België de veertiende zege. Zijn landgenoot Cedric de Calriwé uit Sint Michiels werd derde in 1.14.16. Edwin de la Ruelle uit Koewacht was op de vijf de plaats de beste Zeeuw. Hij liep een nieuw persoonlijk record van 1.15.12. Wim van Sparrentak (Sint Laurens) behaalde de negende plaats overall na 1.17.43. Hij was daarmee de tweede Zeeuw. Sjaak Luteijn (Oostburg) eindigde daar in 1.18.28 meteen achter. Bij de vrouwen leek Frédérique Versluys onbedreigd op haar vijfde overwinning af te stevenen. Dat zou een record hebben betekend, omdat ook Addie Dieleman uit Sas van Gent de wedstrijd al vier keer op haar naam heeft geschre- gen. Na ongeveer zestien kilome ter kreeg de riant op kop lopende Zuidzandse echter last van maag krampen. „Tot dan toe ging het fantastisch, maar daarna was de fut er helemaal uit. Een virusje denk ik, want m'n man was ook al ziek. Hij liep de laatste dagen voor durend naar de wc", vertelde Ver sluys. De \Yest-Zeeuws-Vlaamse, achtste overall in 1.36.18, treurde niet om het missen van de prolon gatie van haar titel. „Dat proberen we volgend jaar wel weer," Met Anita Joziasse uit Goes op de tweede plaats (1.30.18) en Leonie Ton uit Zierikzee als derde (1.33.11) was het vrouwenpodium volledig Zeeuws. Winnares Marianne de Kok had het idee dat Versluys heel erg hard van stapel liep. „Ik ben daar bewust niet in meegegaan, want dan had ik mezelf opgebla zen. Op het tweede stuk strand bleef Frédérique in zicht. Na een kilometer of zestien had ik haar te pakken. Toen kwam meteen ook het besef dat de zege mij niet meer kon ontgaan." De parkoersrecords in Cad zand-Bad lijken onaantastbaar. Bij de mannen staat dit sinds 1993 op naam van Koewachtenaar Sepp Vermeulen in 1.08.03. Gisteren werd hij 44e in 1.25.28. Siska Ma- ton uit Brugge heeft nog altijd de snelste tijd bij de vrouwen in han den. Zij liep in 1996 naar een tijd van 1.21.51. door Ryan Babel, die zich ook niet kon onderscheiden. De situatie van wisselspeler Babel staat in schril contrast met die van zijn landgenoot Kuijt. De Katwijker ging zoals altijd voor op in de strijd en maakte zijn vier de goal in de laatste vier competi tieduels. In de beginfase werd hij smerig in het gezicht geschopt door Marouane Fellaini, maar Kuijt ging stug verder. Hij zag hoe Fellaini daarna betrokken was bij het meest besproken moment van de derby. De bal viel na ruim een half uur spelen tussen de Belg en Sotirios Kyrgiakos in. De houterige Griekse verdediger van Liverpool kwam met twee gestrekte benen in, Fellaini plaatste zijn gestrekte been op dat van Kyrgiakos. De Griek kreeg rood, Fellaini ontsnap te aan zo'n kaart, maar kon wel richting het ziekenhuis. Met een man meer was Everton daarna vooral onmachtig. De ploeg van John Heitinga dwong nauwelijks iets af kwam door de kopbal van Kuijt ook nog op ach terstand en liep daarna tegen een rode muur op. Liverpool knokte voor wat het waard was. Steven Pienaar kreeg ver in blessuretijd ook nog rood. Om tijd te winnen kreeg Kuijt daarna zijn verdiende publiekswissel. Hij stapte met de borst vooruit het veld af, als held van het rode deel van Liverpool. Rood voor Sotirios Kyrgiakos Ik heb het al vaker gezegd: veiligheid is een probleem in Zuid-Afri- ka. Maar als je goed oplet en de problemen niet opzoekt, kun je hier goed over straat." Doelman Hans Vonk speelt in Zuid-Afrika voor Ajax Cape Town. In VI. Maar de beste is Clarence Seedorf. Een keer eerder stonden we te genover elkaar en hij was toen zó goed. Waarschijnlijk de beste te gen wie ik gespeeld heb." Manchester United-spits Wayne Rooney in VI. „Golf is het enige dat ik nog volwaardig kan, maar dat is geen sport waarmee je veel van je lichaam vergt. Je zit in een karretje en kruipt eruit om een balletje naar voren te slaan." FC Bayern Miinchen-trainer Louis van Gaal in Sportweek. „Maar dit is ook ontspanning, hoor. Toen ik bondscoach was van Amerika, was American football een compensatie tegen de stress. Gewoon drie uur lang iets anders aan mijn kop hebben." Schaatscoach Gerard Kemkers is fan van American foot ball. In Sportweek. „Vorige week zag ik mezelf op tv in een oude versie van Ajax-Feye- noord. Als ik mezelf dan vergelijk met nu, denk ik: ik ben echt wel een vent geworden." Feyenoord-verdediger Ron Vlaar over zijn fysieke ontwik keling. In De Pers. „Directe kosten: anderhalve ton. Daarbij komt nog de rest. Ik ben de Spelen van Peking misgelopen en de wedstrijden erna. Sinds mijn positieve test word ik niet meer uitgenodigd voor lezingen." Oud-atleet Simon Vroemen werd vorige week vrijgespro ken van dopinggebruik. In De Pers. Boze Dingsdag bekogelt journalist Michael Dingsdag van SC Heerenveen heeft zater dagavond een journalist van de Leeuwarder Courant met een blikje energiedrank beko geld. Dingsdag wilde verhaal halen naar aanleiding van een artikel in de ochtendedi tie van de krant. In een inter view met de opgestapte inte rim-trainer Jan de Jonge wer den de namen van Dingsdag en Gerald Sibon genoemd als spelers die aan de basis ston den van het opzeggen van het vertrouwen in de oefen- meester door de spelersgroep. Van Gaal wil Duits bondscoach worden Louis van Gaal ziet een baan als bondscoach van Duitsland wel zitten. De Ne derlandse trainer wil na af loop van zijn contract bij Bayern München nog één keer een nationaal elftal lei den en sluit daarbij Duitsland niet uit. „Afwachten. Over twee, drie jaar ben ik mis schien wel een echte, Duit ser", zei hij in de Frankfurter Allgemeinen Sonntagszei- tung. Zijn contract bij Bayern loopt nog tot medio 2011. Van Gaal was van 2000 tot 2002 bondscoach van Nederland. RUG Merckx: Ik had geen kanker Eddy Merckx heeft tegenge sproken dat hij aan het be gin van deze eeuw is behan deld tegen darmkanker. Enke le Waalse kranten hadden dat zaterdag gepubliceerd, com pleet met citaten. „Sinds mijn darmkanker moet ik letten op wat ik drink en eet. Het is gedaan met champagne en witte wijn, maar de rest niet", werd Merckx geciteerd. Mer ckx reageerde zaterdag tegen over de Belgische krant Het Nieuwsblad. „Ik heb nooit kanker gehad! Waar halen ze het vandaan?", zei de Belg Bus FC Twente ramt slagboom Arena FC Twente kon gisteren haast niet wachten totdat het aan de topper tegen Ajax mocht beginnen. De spelersbus van de num mer twee van de eredivisie ramde 's middags een hef boom bij de oprit naar de Are na. De chauffeur kon de bus ver volgens niet meer starten. De voetballers van FC Twente be sloten na het ongelukje uit het voertuig te stappen en het laatste stukje, enkele hon derden meters, naar het sta dion lopend af te leggen. 112 De Nederlandse Li Jie en de Poolse Li Qian speelden giste ren in de halve finales van de Toptwaalf tafeltennis in Düsseldorf een rally die de afgelopen dertig jaar zelden ge speeld is. De twee voormalige Chinezen sloegen elk 112 keer te gen de bal voordat er een punt gemaakt was. De rally duurde een kleine vijf minuten. Li Jie won het punt. Om in het tafeltennis lange wedstrijden te voorkomen, is de zogenaamde tijdregel ingesteld. Als de game te lang duurt, moeten de spelers om de beurt serveren. De serveerder moet in dertien slagen het punt gemaakt hebben, anders gaat dat naar de tegenstander. Li en Li moesten na die lange rally met de tijdregel verder spe len.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 39