sport 133 vieze 1 -0 op het juiste spoor in tweede klasse Gelukkige zege van VCK in derby Peter van Gorsel zet Dauwendaele Terneuzense Boys met lege handen Kloetinge Zeeland Sport maakt geen fout tegen Terhole maandag 8 februari 2010 door Jan Dagevos MIDDELBURG - Zaamslag consoli deerde de koppositie in de tweede klasse E van het zaterdagvoetbal. De Zeeuws-Vlaamse ploeg maakte tegen WC'68 een i-o-achterstand goed en won uiteindelijk met 3-1: FC Dauwendaele kwam vaster op de tweede plaats door een 3-0-ze- ge op Zwaluwe. Bruse Boys en SSV65, de naaste achtervolgers, hielden elkaar in evenwicht: 1-1. FC Dauwendaele-Zwaluwe 3-0: De thuisploeg had het de eerste 45 minuten lastig met Zwaluwe. Doel man Bennie de LoofF behoedde zijn ploeg voor ëen achterstand. Het was voor de thuisploeg het sein om een versnelling hoger te schakelen. Peter van Gorsel brak de ban. Hij liet zowel de 1-0 (58e minuut) als de 2-0 (61e) aanteke nen. Joran Moes zorgde in de 90e minuut voor de 3-0. Jasper Leu- velink liep tegen een gele kaart aan en mist nu over twee weken het topduel met Bruse Boys. Arnemuiden-Wieldrecht 2-0 (2-0): Na achttien minuten stond Wield recht nog maar met negen spelers op het veld. Lennard van Geèl en Vincent Bijl kregen direct rood na keiharde tackles. Arnemui- den, dat in de vijftiende minuut een penalty (Maarten Brasser) had gemist, profiteerde van de nume rieke meerderheid. Corné van Bel- zen zorgde in de 24e minuut voor 1-0 en Jasper Poortvliet was in de 35e minuut verantwoordelijk voor de 2-0. Na de pauze vergat Arne- muiden de score op te voeren. Een speler van Serooskerke (r) blokt een schot in het duel tegen Veere. foto Lex de Meester Veere-Serooskerke 2-1 (1-0): Het was een echte derby, met alles er op en eraan. Er waren pittige duels en ook nog eens twee rode kaarten. Ruben de LoofF (Veere) en Jasper Wilderom (Serooskerke) liepen diep in de tweede helft te gen hun tweede gele kaart aan. Veere kwam voor rust op 1-0 door een fraaie kopbal van René-Michel Gerritsen. Ruben de LoofF liet hier na de 2-0 aantekenen, waarna Serooskerke razendsnel voor de aansluitingstrefFer zorgde. Jeffrey Poppe schoot raak. In de slotfase werd het nog spannend, maar hiel doelman Carlo Kerckhove zijn ploeg op de been. Serooskerke schoot drie keer op de lat. Oostkapelle-Duiveland 0-2: Voor Duiveland-speler Dennie le Com- te kon de maand februari bijna niet mooier beginnen. Eerst zag zoon Gio op 2 februari het levens licht en vier dagen later hielp de kersverse vader met twee treffers zijn Duiveland in Oostkapelle aan een 2-0-overwinning. Bruse Boys-SSV'65 1-1 (1-0). Mats Willemse 1-0, Johan de Goederen 1-1 (strafschop). Zaamslag-VVC'68 3-1 (0-1). Bart Ver biest 0-1, Joris Rademakers 1-1, Jordy Bakker 2-1 en 3-1. het slot was GPC te moe om enke le kansrijke counters te verzilve ren. Kloetinge-GPC Vlissingen 0-0. Scheidsrechter: C. Pijpers (Breda). Rode foto Willem Mieras kaart (2x geel): Sven Ronde (GPC Vlis singen). Gele kaart: Mervin Niemants- verdriet (Kloetinge), Remon van Geers- daele, Jesper de Vlieger, Björn Ronde (GPC Vlissingen). Toeschouwers: 400. ridderkerk - De complimenten gingen naar Terneuzense Boys, maar de punten waren voor Rijs- oord. De Zeeuws-Vlaamse eerste klasser bood de Zuid-Hollanders meer dan verdienstelijk partij, maar verloor door twee treffers na rust met 2-0. Remco Koremans schoot de thuis ploeg halverwege de tweede helft via de onderkant van de lat op voorsprong: 1-0. In de slotminuut verdubbelde Mike Navajas- Sanchez de marge: 2-0. „Het was een open wedstrijd", vond trainer Karl Vergouwen. Gokhan Ersahin creëerde in de eerste helft een goe de kans, maar werd door de keeper gestuit. „We hoeven ons niets te verwijten. We hebben po sitieve signalen ontvangen. Alleen: dat telt niet." Rijsoord en Terneu zense Boys deden nauwelijks voor elkaar onder. De thuisploeg raakte voor rust weliswaar de lat, maar daar stonden na de hervatting mo gelijkheden voor Gokhan Ersahin en Dennis van den Broeke tegen over. Remco Koremans nam een afvallende bal ineens op de slof en mikte raak. Jeroen van den Broeke schoof daarna van achteruit door. Dat leidde tot meer ruimte voor de thuisploeg, die in de slotfase een strafschop kreeg van de uitste kend leidende scheidsrechter Den Haan. Die werd door Nava- jas-Sanchez benut. Rijsoord-Terneuzense Boys 2-0 (0-0). 66. Remco Koremans 1-0, 89. Mike Na- vajas-Sanchez (strafschop) 2-0. Scheids rechter S. den Haan (Oud-Beijerland). Gele kaart: Dennis van den Broeke, Dja- mel Buysse, Rande van Overmeeren (allen Terneuzense Boys). door Klaas Verspoor middelburg - Door een i-o-zege in Zoutelande op De Meeuwen blijft VCK de koploper in de derde klasse A van het zaterdag voetbal. De Noormannen klopte Kapelle met 3-0 en blijft op één punt af stand VCK's naaste belager. Rillandia verraste in de derde klas se B van het zaterdagvoetbal koplo per Good Luck. De Bevelandse for matie won met 2-1. Arjan Koop- mans zorgde drie minuten voor tijd voor 2-1. De Meeuwen - VCK 0-1: In de rustig verlopen Walcherse derby won de meest fortuinlijke ploeg. De Meeuwen kreeg in de eerste helft via Tirnme Kwast, Pieter Roel- se en Robin Dek kansen op de ope ningstreffer. Na rust was Erik Goudt namens VCK dicht bij de 0-1. Toen beide ploegen zich leken te verzoenen met het gelijkspel viel de goal alsnog. Na een vrije trap van Dylan Verhage verkeek Meeu wen-doelman Rinko Koppejan zich op de inzet: 0-1. Een minuut later was Robin Dek nog vlakbij de gelijkmaker, maar VCK-keeper Joeri Nonnekes redde twee pun ten voor zijn ploeg. Kapelle - De Noormannen 0-3: De ploeg uit Westkapelle was ster ker en boekte een verdiende zege. Na twintig minuten kopte Rens de Visser uit een vrije trap De Noormannen naar 0-1. Zes minu ten later leidde balverlies op het Kapelse middenveld een tweede treffer in. De Noormannen scha kelde snel om en De Visser werd in staat gesteld om zijn tweede goal te scoren. Na rust bleef Kapel le hard werken, maar dichterbij kwam de ploeg niet. Toen er meer risico genomen werd profiteerden de bezoekers. Uit een counter scoorde Mark Minderhoud de 0-3. SKNWK-Colijnsplaatse Boys 1-0 (0-0). Emiel Kuijten 1-0. DFS-Yerseke 6-0 (3-0). Pieter de Mun- nik 1-0, Jeroen Grefkens 2-0, Jarno Ver meulen 3-0, Kevin Veerhoek 4-0, Jeroen Grefkens 5-0, Jeroen Grefkens 6-0. Kruiningen-Nieuwdorp 1-2 (0-1). Mar tin Smaaldijk 0-1, Erik Boudaghjan 1-1, Thomas Paauwe (e.d.) 1-2. Spui-AZW 1-3 (0-1). Emanuel Pauw els (strafschop) 0-1, Kevin de Roode 1-1, Mustafa Yilmaz 1-2, Mustafa Yil- maz 1-3. DERDE KLASSE B Rillandia-Good Luck 2-1 (1-0). Marc Dirksen 1-0, Patrick Dubbelman 1-1, Ar jan Koopmans 2-1. WHS-Internos 3-1 (0-1). Patrick van Drongelen 0-1, Robin van Dijke 1-1, Rob de Wal 1-2, Ferdi van Haperen 1-3. Klundert-Krabbendijke 1-1 (1-1). Christian Fuanani 1-0, Danny Weber 1-1. Noad'67-Tholense Boys 2-1 (2-0). Frank den Engelsman 1-0, Lars Steijn 2-0, Reinier de Groen 2-1 middelburg - In de vijfde klasse A van het zondagvoetbal heeft Zee land Sport de uitwedstrijd bij Ter- 1iole in winst omgezet. Het werd o-i voor de Vlissingers. Zeeland Sport had voor de rust het beste van het spel en kwam ook terecht al na vijf minuten spe len op o-i door een doelpunt van Tom Dommisse. Daarna lieten de bezoekers echter na om verder af stand te nemen, zodat Terhole mocht blijven hopen op een goed resultaat. In de slotminuut had Mats de Rij ke de gelijkmaker op zijn schoen, maar vrij voor het doel schoot hij over. De Vlissingse club staat na de zege op de vijfde plaats.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 37