GPC is zelfs dicht bij 321 sport Nieuwland laat zich niet van de wijs brengen door onruststokers PWG 2 pakt de titel Alleen wonder kan Sjaak Westdorp geeft Oemoemenoe redden favorieten het nakijken Judoka's succesvol maandag 8 februari 2010 W door Tom Vennink middelburg - Heinkenszand is de nieuwe koploper in de vierde klas se A van het zaterdagvoetbal. Door winst op SVD nam de ploeg de leiding over van Hoedekensker- ke, dat verslagen werd door Bevel anders. Nieuwland won in een be laden wedstrijd van Wemeldinge (5-2) en rukt op naar de tweede plaats. Domburg was te sterk voor MZVC: 2-1. Nieuwland - Wemeldinge 5-2: Maar liefst tweeëntwintig minu ten blessuretijd werden toege voegd aan de doelpuntrijke wed strijd tussen Nieuwland en We meldinge. Langs de lijn gedroeg een aantal supporters zich verve lend, waarna de onruststokers van het terrein verwijderd werden. Dit veroorzaakte oponthoud op het speelveld, met als gevolg een bij zonder lange blessuretijd. Nieuw land stond na een uur voetbal op een 4-0-voorsprong, scoorde nog eenmaal en kon zich twee tegen treffers in de slotfase permitteren. De doelpunten van Nieuwland werden gescoord door Carsten Fe- leus (2x), Michel Carol, Richard Ja cobs en Van Belzen. Bruijnooge en Bolle 5-2 waren trefzeker namens Wemeldinge. Domburg - MZVC 2-1: De Middel burgers kwamen in de eerste helft nog wel op voorsprong dankzij een treffer van Sander de Vries. Succes voor Domburg kwam er in het tweede deel van de wedstrijd. Ronald Héfidrikse maakte gelijk en tien minuten voor het einde be landde de bal opnieuw in het net door toedoen van Sander Willem- door Daaf Kasse middelburg - PWG 's-Gravenpol- der speelde zaterdag een van de be tere wedstrijden van het damsei- zoen, maar verloor desondanks met 13-7 van Hijken DTC. In tegenstelling tot de wedstrijd te gen VBI, die in een blamerende 17-3-nedérlaag eindigde, was tegen de Drentse nummer drie van de ereklasse aan veel borden de verde diging beter in orde. Zo speelden Henk Gunter, Aart Walraven en Kees Rijk remise tegen op papier veel sterkere tegenstanders. Arie van de Weteringh behield zijn on geslagen status door een knap ge lijkspel tegen voormalig Neder lands kampioen Martin Dolfing. De vijfde remise kwam op naam van Johnny de Leeuw. Zeeuws kampioen Martijn Rentmeester was de enige speler die het krappe speellokaal verliet met een over winning op zak. Uiteindelijk ga ven de vier Zeeuwse nederlagen de doorslag. Jan van de Weteringh was aan het eerste bord kansloos tegen supertalent Roel Boomstra. Ruud Kloosterman nam iets te veel risico's en werd van het bord geblazen, maar de nederlagen van Daaf Kasse en Arjo Kousemaker waren volstrekt onnodig. Het tweede team van PWG 's-Gra- venpolder is zaterdag kampioen ge worden in de tweede klasse E van de nationale damcompetitie. In Hoensbroek won het tiental met 12-8 van Eureka en werd daardoor onbereikbaar voor de concurren ten. Aan bord één en tien liep het niet goed af voor de Zeeuwen, maar vier remises en vier winstpar tijen aan de overige acht borden compenseerden de twee nederla gen. Hans van Akkeren, Arie den Hollander, Jos de Wild en Martin van Dijk waren de vier winnaars in de kampioenswedstrijd. De Middelburgse damclub heeft zich zaterdag in veiligheid ge speeld in de eerste klasse C. In Til burg wonnen de Middelburgers met 11-9 van Micone 2. Aan zeven van de tien borden was remise het resultaat, maar de balans van de winstpartijen viel in het voordeel van Middelburg uit. Piet Nieuwen- huijzen liet remise glippen, maar topscorer Danny Wattel en Jaap de Jonge zorgden ervoor dat de Til- burgers met lege handen bleven. EERSTE KLASSE ZATERDAGVOETBAL Vlissingers blijven overeind tegen door Rudy Boogert kloetinge - Jeroen van Ommen deed er niet zo moeilijk over. „Honderd procent strafschop", zei de mandekker van GPC Vlissin- gen. Scheidsrechter Pijpers zag na 72 minuten echter niks in de tack le waarmee Van Ommen Kloetin- ge-aanvaller Mervin Niemantsver- driet neerhaalde. Met zijn bekente nis strooide Van Ommen nog wat extra zout in de Kloetingse wonde. Kloetinge had een strafschop im mers goed kunnen gebruiken om de uiteindelijk doelpuntloze derby te beslissen. Hoewel het natuurlijk maar de vraag was geweest of Kloe tinge dat buitenkansje had benut. Niet alleen pareerde GPC's inval lerdoelman Max Leyer alle scho ten, de aanvallende scherpte en precisie bij Kloetinge was zaterdag ook heel ver te zoeken. De 0-0 werd omarmd door GPC Vlissingen, dat in de eerste klasse C strijdt voor lijfsbehoud. „Voet ballend is Kloetinge natuurlijk be ter", erkende Van Ommen. „Maar we hebben de mouwen opge stroopt en veel strijd geleverd. We hebben zelfs nog halve en hele kansen gehad, terwijl Kloetinge nauwelijks uitgespeelde kansen heeft gekregen." Met een simpele maar effectief uit gevoerde strategie kon GPC Vlissin gen weer een punt sprokkelen. Als de ploeg de bal niet had, werd op eigen helft een oranje muur opge trokken. Bij balbezit werd razend snel targetman Björn Ronde ge zocht en hij moest de 'lopende mensen' bedienen. Na een treurspel in de eerste helft kwam de wedstrijd na de pauze een beetje los. Met Jeroen van Om men in een hoofdrol. Vlak na rust had hij zich tot held kunnen kro nen als hij de rebound van een vrije trap van Jesper de Vlieger had binnengeschoten. „Maar de keeper (Jaco van der Schee) maak te een waanzinnige redding", vond Van Ommen. Na 72 minuten had Van Ommen evengoed de schlemiel kunnen worden als scheidsrechter Pijpers de bal op de stip had gelegd bij zijn overtreding op Niemantsver- driet. „Het was er gewoon één", zei Van Ommen. „Ik zette m'n sli ding te laat in. Maar ik denk dat het een optelsom was: Mervin was al een paar keer eerder makke lijk naar de grond gegaan." Veel dichter bij een doelpunt kwam Kloetinge niet meer. Daar vóór zocht Kloetinge het doel met name door schoten uit de tweede lijn. „Voor hetzelfde geld gingen we hier nog met een vieze 1-0-ze- ge weg", zei Van Ommen. Maar in Najim Boughmari (nummer 4) probeert Mervin Niemantsverdriet af te stoppe rijen - Tijdens het 27e Sprokkel- toernooi in Rijen zijn verschillen de Zeeuwse judoka's in de prijzen gevallen. De Middelburger Bouke Bongertman (Ryu van Schaik) werd kampioen bij de junioren (tot 20 jaar) in de klasse tot 66 ki lo. In de aspiranten klasse (tot 17 jaar) stonden clubgenote Annelien Boutens (tot 57 kg) en Tess Corne lius (Sportschool Frans de Boeve- re, -48 kg) uit Oostburg op de hoogste trede van het podium. Kampioen bij de semi-aspiranten (tot 15 jaar) werd de Vlissingse An ne Muilenberg (Geelhoed) in de klasse tot 32 kilo. Clubgenoten Kia- ra Mulder (-36 kg) uit Oost-Sou burg en Chantal lasperse (-44 kg) uit Middelburg verdienden goud bij de pupillen (tot 12 jaar). door Hans Markusse hoek van holland - Na de 48-8-uitnederderlaag tegen Hook ers moeten er gekke dingen gebeu ren wil Oemoemenoe volgend sei zoen nóg in de eerste klasse te be wonderen zijn. De Middelburgers moeten daarvoor twee keer thuis winnen van de zogenaamde zwak ke broeders USRS en HRC 2, maar ook uit moet nog een zege worden behaald en dat lijkt onmogelijk. Een onvolledig Oemoemenoe startte in Hoek van Holland nog zeer behoorlijk en kwam in de der de minuut zelfs op voorsprong via een penalty-kick van Joey Luitwie- ler. Lang duurde de euforie rond die onverwachte meevaller niet, want Hookers buitte het numerie ke overwicht genadeloos uit en stond halverwege de eerste helft al op een 28-3-voorsprong. Vlak voor rust werd het zelfs nog 33-3. In de tweede helft nam de thuisclub wat gas terug, maar Oe moemenoe speelde een kansloze wedstrijd. Via een try van Quinten van Dijk knokten de Middelburgers zich weliswaar terug tot 33-8, maar om dat Hookers in de slotfase nog even aanzette, stond er uiteinde lijk toch een 48-8-eindstand op het bord. oost-souburg - Het districtskam pioenschap libre hoofdklasse in Oost-Souburg is gewonnen door biljarter Sjaak Westdorp van VEGABV. Hij klopte Jan Koppel man van De Poedel in de finale met ruim verschil. Met vier deelnemers in de finale was de kans op een titularis van de organiserende biljartvereniging VEGABV groot. Toch werd de winnaar een verrassing. De gokkers hadden hun geld gezet op [aap [asperse, ook van VEGABV, en Marijn Geirland. Twee pure libristen die ook de serie americain in hun vingers hebben. Om kampioen te worden is echter meer nodig en dat bezit Sjaak Westdorp in ruime mate. Vechtlust, regelmaat en ruim spel beheersen. Koppelman bleef nog het dichtst in de buurt door zijn poule te winnen, net als Westdorp. Daar: door mochten zij om de eindzege gaan strijden. Dat ging Westdorp het beste af en hij voegde nog maar eens een titel toe aan zijn al ruime palmares. Door verlies in de laatste poulewedstrijd was Ma- rijn Geirland aangewezen op de strijd om het brons tegen Goese- naar [ohan de Punder, maar die was veel te sterk voor de uitgeblus te Zeeuws-Vlaming.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 36