slotfase goed Degradatie Fortis nabij na verlies tegen directe concurrent Koploper Aardenburg haalt uit Hoek verspeelt zege in blessuretijd maandag 8 februari 2010 door JaapJan Ritsema MIDDELBURG - Op drie rondes van het eind van de zaalcompetitie korfbalde Tjoba zich definitief in veilige haven. In de eerste klasse bracht Fortis zich juist in de pro blemen. De Souburgse degradatie kandidaat verloor van directe con current Bolnes. Albatros-Tjoba 17-20: Eén helft had Tjoba last van het extreme achterverdedigen van de nummer zeven. In de rust praatte inte rim-coach Peter Joosse het vertrou wen terug in de ploeg. De juiste aanpak bleek alleen al uit de ne gen treffers van Marcel de Dreu. In het laatste kwartier zette Tjoba de wedstrijd naar zijn hand. Scores Tjoba: Marcel de Dreu 9, San- der Harinck 5, Niels Westmaas en Iris van de Velde 2, Esther van Boven en Ca rina Westmaas 1. Vitesse-TOP 12-12: TOP voelde zich prettig in de luwte van Vites se, de koploper in de eerste klasse. De Arnemuidenaren speelden een puike partij en legden Vitesse het vuur na aan de schenen. Coach Edwin Coppoolse was content met het punt. Scores TÓP: Corné Bezemer 4, Jeanine Marijs 3, Leon van Belzen 2, Petra de Ridder, Jordi Meulmeester en Wilma de Ridder 1. Fortis-Bolnes 16-15: Het was bijl tjesdag voor de Souburgers. Ter wijl Merwede won van Maassluis, liet Fortis dure punten liggen te gen Bolnes. Het ontbeerde de thuisploeg aan overtuigingskracht, waarmee het op twintig tellen voor het eind het noodlot over zich afriep. Fortis frustreerde zich zelf en heeft maar één houvast voor de beslissende speelrondes: punten pakken tegen de concur renten Maassluis en Merwede. Scores Fortis: Niels Bebelaar 3, Remco Crucq en Jordy Sleijpen 2, Esther Kas- se, Leonie Hoogesteger en Chalana Ja- nisse 1. Swift-Vriendenschaar 12-13: Tot 4-4 ging het gelijk op, daarna frus treerde tweedeklasser Swift zich zelf door een overdosis aan indivi duele fouten. Vriendenschaar profi teerde daar optimaal van. De Mid delburgers probeerden uit alle macht de 5-10 te repareren, maar kampten met tijdgebrek. Coach Dennis Plantinga: „We waren niets minder, maar hebben onszelf tekort gedaan." Scores Swift: Matthijs Pouwer 4, Paul van de Berg 3, Roel Klootwijk 2, Ri chard Geldof, Anita Hoekstra en Alinde Huisman 1. All Ready-Olympia 13-15: Niet de aanval maar de verdediging van All Ready liet het dit keer afweten. De Zierikzeeënaren kwamen kort na rust met 4-9 achter en konden dat gat niet meer dichten. Scores All Ready: Remy Quist 5, Jan Willem van Nieuwenhuijze 3, Henk de Graaf, Désirée Voshart, Anouk van Tig- gelhoven, Jessey Johnson en Debbie Winkels 1. Sagitta-Ondo 18-15: Sagitta stelde het kampioenschap in de derde klasse nagenoeg zeker met de winst op Ondo. Speltechnisch was Ondo gelijkwaardig, qua scores maakte de ervaring van Sagitta het verschil. Coach Christian Hoef- kens was berustend: „We hebben het beste eruit gehaald en zijn op waarde geklopt." Scores Ondo: Ronald Wisse 4, Wim Al- laart 3, Jeroen Mesu, Joris Hoogwerf en Robbie Mesu 2, Anita Geschiere en Re- nee Groenleer 1. Seolto-Stormvogels 9-12: Door veel onnodig veroorzaakte dode- spelmomenten keek Stormvogels voor rust tegen één punt achter stand aan. In de tweede helft groei de het marktaandeel van de Westkappelaars gestaag. De Vlissin- gers kwamen nog één keer terug tot 7-7, voordat Stormvogels in het laatste kwartier de macht greep en vier punten wegliep. Scores Seolto: Anniek Reijnierse en Dennis Goedegebuur 3, Daisy Verkerk 2, Rob Harthoorn 1. Scores Stormvogels: Arjen Schoe, Frank Peene 3, Arja Groenleer, Sander Koole 2, Francky Koole, Linda de Witte 1. MIDDELBURG - Koploper Aarden burg boekte in de derde klasse A van het zondagvoetbal een ver diende maar wel wat geflatteerde 5-1-zege bij FC Bergen. FC Bergen-Aardenburg 1-5: Hal verwege leidde Aardenburg met 1-0 door een treffer van Robbie van de Wijnckel. Met zijn zeven tiende seizoenstreffer verdubbelde Niek van Sprundel na rust deze voorsprong: 0-2. De thuisploeg kwam via Rick Hey- mans terug in de wedstrijd (1-2), maar werd vijf minuten voor tijd definitief geklopt door een eigen doelpunt van Harals Wilting: 1-3. In de slotfase liepen de Zeeuwen uit naar 1-5 door Jeffrey Tanghe en Niek van Sprundel. RIA W.-MOC17 3-1: Jan van de Linde opende kort na rust de sco re namens de bezoekers: 0-1. Een dubieuze strafschop stelde Jorden Takiddine in staat om gelijk te ma ken: 1-1. Kort voor tijd werd Ludovico Can- torra gevloerd en ging de bal op nieuw op de stip. Takiddine schoot weer raak: 2-1. In de laatste minuut viel de beslissing door een treffer van Salim Hamidi: 3-1. Halsteren-HW'24 0-0: De inzet en beleving bij de bezoekers wa ren in orde, maar de afwerking was dit niet. SC Gastel-Zierikzee 3-1: Zierikzee verloor voor de derde maal op rij op Brabantse bodem. In blessure tijd redde Martijn van Grunsven uit een vrije trap de Zierikzeese eer. Trainer Marco Groeneveld kreeg al snel rood. In de tweede helft kon ook Ben Verwest inruk ken. 'We waren oppermachtig in het eerste halfuur en moesten eigenlijk de 2-0 makens' Vlissingen-speler Björn Langeveld Jegebure een tegenstander afhoudt. foto Lex de Meester door Frits Bakker HOEK - De klok stond op twee mi nuten in blessuretijd. Op het score bord stond een onverdiende voor sprong (2-1) voor Hoek en Kozak ken Boys zette aan voor een laatste wanhoopspoging. De bal werd van voet naar voet geschoven, kwam uiteindelijk bij Quentin Ja- koba terecht. De uithaal vanaf zo'n vijf meter was onberispelijk. De 2-2 was meer dan rechtvaardig. Ferry Alfons gaf het na afloop eer lijk toe („voor de rust waren zij veel beter") en ook Lieven de Veir- man kon er vrede mee hebben („maar het doet wel pijn, zo ver in blessuretijd"). Hoek kon op basis van een zeer zwakke eerste helft geen aan spraak maken op een overwin ning. In alle linies ging er van alles mis: verdedigend was de opstel ling voor velen, behalve de trai nees) onbegrijpelijk. Giovanni Sie reveld was op links achterin gezet, Michael Koné op het middenveld op de positie van Stijn Mahieu. En daar, waar de belangrijke schakels tussen verdediging en aanval lo pen, kreeg Hoek totaal geen grip op de tegenstander, zodat Pattina- ma en Bouzambou alleen ver dwaalde ballen kregen. Het was een klein wonder dat Hoek in die beginfase, toen het nog geen fatsoenlijke aanval had opgezet, in de twintigste minuut op een i-o-voorsprong kwam. Ruud de Groot, de doelman van Kozakken Boys, kreeg een terugs peelbal, wilde de bal hard wegtrap pen, maar schoot onhandig tegen Pattinama, die de bal voor zijn voe ten kreeg en rustig in een leeg doel kon schuiven. De voorsprong bleef lang op het bord, vooral omdat Lieven de Veir- man zijn klasse toonde op hoge ballen en met een spectaculaire redding een kopbal van Arie Lock uit zijn doel ranselde. „We ston den vaak niet goed te verdedigen", gaf de doelman zelf later aan. „Bij hoge ballen en vrije trappen stond er een de buitenkant bijna altijd een man vrij." Was het omdat Giovanni Siereveld zich wat onwennig voelde op de linker backplaats? Zo leek het in elk geval wel in de allerlaatste mi nuut voor' rust. Christian Op- schoor liep vanaf de rechterkant het strafschopgebied binnen, zocht de confrontatie met Siere veld en liet zich vallen over het been van de verdediger. Scheids rechter Van Hattum wilde eerst een vrije trap geven, maar zag op hetzelfde moment dat Opschoor een metertje binnen de lijnen lag. De vinger wees gelijk en onherroe pelijk naar de strafschopstip van waar Elroy Boonstoppel de 1-1 bin nenschoot. Hoek speelde een veel betere twee de helft. Bouzambou miste een grote kans voor de thuisclub, tien minuten van het einde was het wel raak. Koen Versyp, twee minu Koen Versyp zet Hoek op 2-1 in de man Ruud de Groot is verslagen. ten eerder ingevallen, schoot raak uit een rebound. Het leek een on verwachte zege te worden op één van de concurrenten bovenin, maar in het slotoffensief kreeg Ko zakken Boys wat het verdiende. Hoek-Kozakken Boys 2-2 (1-1). 20. Jo- simar Pattinama 1-0, 44. Elroy Booms wedstrijd tegen Kozakken Boys. Doel- foto Peter Nicolai toppel 1-1 (strafschop), 80. Koen Ver- sijp 2-1, 90+2. Quentin Jakoba 2-2. Scheidsrechter H.J.M van Etten (Scher- merhorn). Gele kaart: Jurgen Landuyt, Giovanni Siereveld, Michael Koné, Fer ry Alfons (allen Hoek), Quentin Jakoba (Kozakken Boys). Aantal toeschouwers: 1100.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 35