Langeveld maakt fouten in 301 sport Siereveld schiet RCS naast De Valk Goes kan omhoog kijken Zeelandia Middelburg doet na zege volop mee om het kampioenschap EERSTE KLASSE ZONDAGVOETBAL De voetballers van Vlissingen hebben een neder laag tegen WSC ternauwernood kunnen voorko men. Het werd 3-3. Antoine Thoen nieuwe trainer van a2w Remise bij Hoondert en De Stene Brug maandag 8 februari 2010 valkenswaard - Michel Leonhart was na afloop van het duel tussen De Valk en RCS (1-1) gematigd te vreden. „Aan de ene kant is een ge lijkspel tegen de koploper niet zo slecht, maar er had misschien nog wel iets meer ingezeten", zei de oe- fenmeester van RCS naderhand. De Souburgse eersteklasser begon goed in Valkenswaard en had in het eerste halfuur een overwicht. Joey van de Zweep excelleerde en kreeg ook een goede kans, maar hij miste. Tegen de verhouding kwam de thuisploeg nog voor rust op 1-0. Ruud van den Dungen gaf het beslissende tikje na een scrim mage voor het doel. Na de pauze stroopte De Valk de mouwen op en kwam RCS onder druk te staan, maar de ploeg hield stand. In de 75e minuut werd het zelfs 1-1 toen André Siereveld uit en vrije trap prachtig raak schoot. Wat volgde was een enerverende slotfase met kansen over en weer. Trainer Leonhart liet Alwin van Ham in eerste instantie buiten de ploeg, omdat hij afgelopen week niet op de training was versche nen. Roy van de Kaap, speler van het tweede, speelde als rechtsback een prima wedstrijd. goes - De voetballers van zon dag-tweedeklasser Goes zijn giste ren naar de vierde plaats geklom men door een 4-2-zege op midden moter SC 't Zand. De ploeg pas seerde Terneuzen, dat met 3-2 on deruit ging bij EBOH. Goes-SC 't Zand 4-2: De thuis ploeg was de hele wedstrijd de be ter ploeg, zei Van der Sluis. Die zag dat zijn elftal bij rust al met 3-0 leidde door treffers van Steven Fitsch, Kyle Doeburg en Robin de Pagter. In de tweede -helft kwa men de Brabanders wat beter in de wedstrijd. SC 't Zand kreeg (en benutte) een strafschop na een on gelukkige handsbal. Kyle Does burg bracht de marge weer op drie, waarna de opponent weder om voor een tegengoal zorgde. EBOH-Terneuzen 3-2: Beide ploe gen eindigden het duel met tien man. Doelman Dennis Wonder- gem van Terneuzen zag na een half uur rood nadat hij in een één-tegen-éénsituatie hands zou hebben gemaakt. Uit de vrije trap die volgde scoorde Badder Am- raoui namens EBOH de gelijkma ker: ï-i. Eerder was Terneuzen op voorsprong gekomen via Eric-Ian Naudts. Vlak voor rust kwam Ter neuzen wederom op voorsprong. Maik de Wolf benutte een straf schop. EBOH speelde toen ook al met tien man. Remie Holster bracht de Dordtenaren in de 75e minuut op gelijke hoogte: 2-2. Vijf minuten voor tijd pakte de thuis ploeg de winst dankzij Emelina. Vlissingen speelde tegen WSC voor de zesde keer gelijk dit seizoen. De ploeg heeft nog niet verloren. door Ron de Waal vlissingen - Het scheelde maar heel weinig of Vlissingen was in de thuiswedstrijd tegen WSC te gen de eerste nederlaag van het sei zoen aangelopen. Aanvoerder Björn Langeveld, die bij twee van de drie tegendoelpunten niet vrijuit ging, bezorgde zijn ploeg in de voorlaatste minuut nog een punt: 3-3- Samen met keeper Jacco Nelen be hoorde hij al geruime tijd tot de meest stabiele factoren in verdedi gend opzicht, maar gistermiddag speelde Björn Langeveld met Ne len een negatieve hoofdrol. Aan voerder Langeveld stak na afloop dan ook volkomen terecht de hand in eigen boezem. „Hier heb ik echt geen verklaring voor. We waren oppermachtig in het eerste halfuur, en moesten eigenlijk de 2-0 maken. Maar bij twee momen ten stonden we gewoon niet goed, en dat mag ik mezelf ook zeker aanrekenen", aldus Langeveld. Er leek in de beginfase inderdaad weinig aan de hand voor Vlissin gen. De tegenstander uit Waalwijk streed dan wel voor iedere meter, maar in gevaar kwam de thuis ploeg nauwelijks. Al in de tiende minuut zorgde Davy van Geersdae- le na een goede interceptie dat Si- nan Coban vrij voor keeper Roel Duguesnoy kon opduiken. Op de verwoestende uithaal van Coban had de Brabantse keeper geen ver weer: 1-0. Met een prachtige voet beweging had Van Geersdaele even later de 2-0 op zijn schoen, maar de paal voorkwam erger voor WSC. Langzaam maar zeker verloor Vlissingen echter de con trole over de wedstrijd en leefde het besef bij WSC dat er iets te ha len viel. Binnen elf minuten kre gen de bezoekers daadwerkelijk ook loon naar werken. Zes minu ten voor rust mocht spits Roel van Delft vogelvrij de bal in de doel- mond koppen, waar Collin Auster- mann vallend de 1-1 binnen kopte. Kort daarna speelde Björn Lange veld de bal wel heel ongelukkig te rug op keeper Nelen, die weinig anders leek te kunnen doen dan de bal maar met de handen te pak ken. In plaats daarvan werkte hij het leer in zijn eigen doel: 1-2. Kort na de hervatting ging Nelen opnieuw in de fout door een vrije trap los te laten. Abe Borstrok was er als de kippen bij om die fout af te straffen: 1-3. „Tegen een ploeg die het gras op wil vreten, moet je minimaal hetzelfde tegenover stel len", concludeerde Ruud Pennings na afloop. „Wij werden op scherp te afgetroeft in de eerste helft en maakten ook nog enkele persoon lijke fouten." Vlissingen ging daarna alles of niets spelen. Dat resulteerde ruim twintig minuten voor tijd in de aansluitingstreffer van Jonathan Constancia: 2-3. In de voorlaatste minuut werd zelfs nog de eerste seizoensnederlaag voorkomen toen de mee naar voren gekomen Björn Langeveld de 3-3 binnen werkte. De opluchting was groot bij de aanvoerder. „Niet eens zo zeer voor mijn eigen mindere op treden, maar ik was blij voor de ploeg dat we nog een punt pak ten." De schade bleef uiteindelijk beperkt, omdat koploper De Valk gelijk speelde tegen RCS. Vlissingen - WSC 3-3 (1-2). 10. Si- nan Coban 1-0, 39. Colin Austermann 1-1, 42. Jacco Nelen (eigen doelpunt) 1-2, 50. Abe Borstrok 1-3, 67. Jona than Constancia 2-3, 89. Björn Lange veld 3-3. Scheidsrechter: M.J.C. Her mus (Etten Leur). Gele kaart: Rico Wit- senburg, Davy van Geersdaele (Vlissin gen), Lars Schimmer (WSC). Aantal toeschouwers: 125. Vlissingen-speler Raymond Wolff (I) gaat er met de bal vandoor, terwijl Sander door Jos van Belzen middelburg - In de vierde klasse A liep koploper Axel dankzij een 6-1-zege op Koewacht weer verder uit op de concurrentie. De num mer twee, Walcheren, verloor op eigen veld met 1-3 van Breskens. Hontenisse, derde op de ranglijst, kwam niet verder dan een 1-1-ge- lijkspel bij Jong Ambon. Luctor'88 won met 3-1 bij hekkénsluiter Corn Boys, terwijl Patrijzen behal ve twee spelers met een rode kaart ook de wedstrijd bij Clinge verloor (2-0). Zeelandia Middelburg is na de 4-1-overwinning op SC Kruisland de ploeg met de minste verliespun- ten in de vierde klasse B van het zondagvoetbal. Walcheren-Breskens 1-3: Vanaf het eerste fluitsignaal werden de Vlissingers afgetroeft op inzet door een collectief sterk Breskens. Op slag van rust leidde dit tot de openingstreffer van Ned de Looze: 0-t. Halverwege de tweede helft maak te Vincent de Rijke gelijk (1-1), waarna Walcheren korte tijd een sterke fase kende. Doelman Daniël Brunings voorkwam eerst nog met een fraaie redding dat de be zoekers vanaf elf meter opnieuw op voorsprong kwamen, maar kort hierna werd hij wel gepas seerd door lohnny de Jaeger (1-2) die even later ook de eindstand op 1-3 bepaalde. long Ambon-Hontenisse 1-1: De Middelburgers hadden over het al gemeen meer balbezit en een licht overwicht tegen Hontenisse. Maar de Zeeuws-Vlamingen kre gen de beste kansen via snelle uit vallen. Uit een vrije trap opende Eli Wat- timena in de eerste helft de score namens long Ambon: 1-0. Via een uitval maakte Titiano Staes halver wege de tweede helft gelijk na mens de bezoekers: 1-1. Zeelandia Middelburg-SC Kruis land 4-1: De Middelburgers na men in deze wedstrijd tegen een belangrijke concurrent in de strijd om het kampioenschap nog voor rust een comfortabele 2-0-voor- sprong. Doelpuntenmakers waren Alberto Conde Morgado en Niels van Kor- tenhof Mochten de bezoekers in de tweede helft nog iets aan deze achterstand hebben willen doen, dan werden zij al snel definitief verslagen toen Mike But voor 3-0 zorgde. Dezelfde speler zorgde in de 69e minuut vanaf elf meter ook voor 4-0, waarna de bezoekers pas in de slotfase iets terugdeden: 4-1. TERNEUZEN Antoine Thoen wordt met ingang van volgend seizoen hoofdtrainer van AZW. „Er waren meerdere kandidaten, maar Antoine was de beste optie. Twee jaar geleden was hij halverwege het seizoen al eens assistent van Eddy van der Hooft. Antoine ligt bovendien goed in de spelersgroep", motiveerde AZW- voorzitter Jan Allewijn het besluit. Axelaar Thoen, die Eddy van der Hooft opvolgt, debuteert als hoofd trainer bij een eerste elftal in het Zeeuwse amateurvoetbal. KWADENDAMME Het vooruitgespeelde duel tussen Hoondert/de Waard en De Stene Brug, beide uitkomend in de derde divisie driebanden, eindigde zater dag in een gelijkspel: 4-4. Voor de thee hielden de partijen el kaar al in evenwicht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 34