Judoka Willeboordse is vroege 999 281 sport Goede test Sven Kramer Hak en Okken richten I zich op Barcelona Caudron pakt alle prijzen op gala Team Sky sterkste in openingsrit Qatar Sprinter McEwen grijpt de winst Sijsling wel, Sluiter niet in hoofdtoernooi Anky van Grunsven wint kür in Florida GRAND SLAM IN PARIJS Tijdens het prestigieuze judotoernooi van Parijs deed Elisa beth Willeboordse weer van zich spreken. Ze was één van de weinige Nederlanders die een medaille pakten. maandag 8 februari 2010 ANTWERPEN De Belgische biljarter Frédéric Caudron heeft op een gala in Ant werpen de supercup gewonnen en is uitgeroepen tot speler -van het jaar in 2009. Hij versloeg in een rechtstreekse partij om de supercup Filipos Ka- sidokostas, die wereldkampioen is, met 4-0. Caudron, winnaar van twee we reldbekertoernooien vorig jaar, waaronder dat van Sluiskil, werd ook tot speler van het jaar gekozen voor Kasidokostas, Merckx, Jaspers en Philipoom. DOHA Team Sky heeft gisteren de eerste etappe van de Ronde van Qatar, een ploegentijdrit over 8,2 kilome ter, gewonnen. Onder aanvoering van de Noor Edvald Boasson Ha gen kwam het team na 9 minuten en 41 seconden over de finish. De renners van Cervélo en Garmin hadden 8 seconden meer nodig. Cervélo, met onder anderen Hein- rich Haussier en Theo Bos, kreeg echter na afloop een tijdstraf van één minuut opgelegd omdat er sprake was geweest van ongeoor loofde hulp tijdens de race. PALMA DE MALLORCA De Australische wielrenner Robbie McEwen heeft gisteren de Trofeo Palma de Mallorca gewonnen. Het was de eerste wedstrijd van de vijf daagse Mallorca Challenge, een voorbereidingskoers op het Spaan se vakantie-eiland. McEwen liet na een wedstrijd over 113 kilometer in de massasprint twee Spanjaarden achter zich: Kol- do Fernandez en Rabo-sprinter Os car Freire. Piet Rooijakkers (Skil-Shimano) maakte op Mallorca zijn rentree. ROTTERDAM Igor Sijsling is de derde Nederlan der in het hoofdschema van het ABN Amro World Tennis Tournam ent. De Amsterdammer versloeg gisteren in de tweede en laatste kwalificatieronde zijn landgenoot Jesse Huta Galung in twee sets: 6-3 6-3. Eerder slaagde Raemon Sluiter er niet in zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi. De Rotterdammer verzuimde de wedstrijd in de twee de set bij 7-5 5-4 te beslissen en ver loor uiteindelijk in drie sets van de Zwitser Stephane Bohli: 7-5 5-7 4-6. MIAMI Dressuuramazone Anky van Gruns ven heeft zaterdag in Florida de kür op muziek van de Exquis World Dressage Masters gewon nen. De Nederlandse scoorde met Salinero 84,450 procent en bleef de Amerikaan Steffen Peters (81,700), winnaar van de Grand Prix-proef, en zijn paard Ravel voor. Isabell Werth (78,950) werd derde met Satchmo. Christa Laarakkers (Ova tion) eindigde in Wellington op de zesde plaats met een score van 71,150 procent De bronzen medaille van Elisabeth Willeboordse was haar 22e plak bij een wereldbekertoernooi. Elisabeth Willeboordse is de bovenliggende partij in haar kwartfinale tegen de Duitse Claudia Ahrens. Ze won het duel met een waza-ari. foto Roeland van Vliet VANCOUVER - Sven Kramer heeft zaterdag een goede olympische test afgeleverd. De topfavoriet voor het olympisch goud op de vijf en tien kilometer meldde zich op de Richmond Olympic Oval voor een traingswedstrijd over 3000 meter. Hij klokte een (officieuze) tijd van 3.40,51 en was daar mee twee seconden g sneller dan de Itali aan Enrico Fabris: 3-42,58. „Dit is mijn snelste .drie kilometer ooit op een laagland- baan", stelde Kramer na afloop tevreden vast. „Na het EK all round heb ik niet echt veel competitie gehad. Dan is het lek ker als je nu bij zo'n wedstrijd goed schaatst. Het is toch anders dan een training." Bob de Jong kwam na 3.46,86 over de streep en moest daarmee ook de Rus Ivan :ouver Vancouver 2010 Skobrev (3.43,01) en de Amerikaan Trevor Marsicano (3.46,45) voor zich dulden. Komende zaterdag wordt de olympische 5000 meter gehouden, de eerste schaatsdiscipli- ne van de Winterspelen van Van couver. Voor Nederland verschij nen dan Kramer, De Jong en Jan Blokhuijsen aan de start. Snowboardster Ni- colien Sauerbreij ein digde zaterdag bij haar laatste optreden voor de Winterspe len als tweede op een parallel-reuzensla lom. De Duitse Ame- lie Kober won in Bay- rischzell. Het was haar negende wereld bekerzege. Franzi Magert-Kohli eindigde als derde. Ze verloor de leiding in het wereld bekerklassement aan Sauerbreij, die in de finale tegen Kober onder uitging. APELDOORN - Yvonne Hak is de Ne derlandse hoop bij de vrouwen op de 800 meter. De atlete uit Heerhu- gowaard liep dit weekeinde op de NK indooratletiek tweemaal de li miet voor de wereldkampioen schappen in Doha. Maar net als Ar- noud Okken, die kampioen werd bij de mannen, ziet ze van het WK af „Ik richt alle pijlen op de EK outdoor in Barcelona." Zaterdag liep Hak een tijd van 2.03,25 minuten. Gisteren, in de fi nale, kwam ze tot 2.03,05. De WK-limiet stond op 2.03,80 minu ten. „Ik ben heel blij dat ik weer een stap heb gemaakt. Dat ik twee keer een wedstrijd binnen 24 uur volle bak heb kunnen lopen." Er stond geen maat op de 22-jarige studente geneeskunde, die de afge lopen maanden enkele co-schap- pen liep en in de tijd die. haar rest te veel rustige kilometers maakte. „Ik heb niet echt op snelheid kun nen trainen. Dat wil ik de komen de weken gaan doen. Het WK in door zit niet in mijn planning." Wouter Jansen, afkomstig uit Oost-Souburg, eindigde op de 1500 meter als vijfde. Jansen, lid van AV Nijmegen, noteerde een tijd van 3.56.60. Zaterdag had hij al 4.00,01 gelopen in de series. De van origine Terneuzense Jisca Docters noteerde de tiende tijd op de 60 meter horden: 8,92 secon den. Daarmee haalde ze de finale niet. Op de 60 meter liep de atlete van Atletiek Maastricht 7,84 in dé series. In de halve finales kwam ze niet meer aan het vertrek. Bij het verspringen werd ze negende met 5 meter 40. Michiel Willaert (RKHAV) strand de in halve finales van de 60 me ter. Hij klokte daarin 7,27 secon den. In de series was zijn tijd 7,17.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 32