-1 PZC Ajax zorgt voor paniek bij Twente 34 en 35 2S 29 TITELSTRIJD Amsterdammers durven na zege weer naar boven te kijken Oranje loot Zweden, Hongarije en Finlad Club Brugge één punt dichter bij Anderlecht Tweede keer brons Willeboordse in Parijs Oud-wielrenner Ballerini verongelukt Koplopers van het eerste uur moeten toch passen in Cadzand-Bad a i 270 Maandag 8 februari 2010 Tafeltennisster Li Jiao stopt haar verdriet weg en wint Toptwaalf Tip? sport@pzc.nl door Jop van Kempen AMSTERDAM - In een vermakelijke wedstrijd liep Ajax gistermiddag in de eigen Arena in op directe concurrent FC Twente. Met agres sief afjaagvoetbal overblufte de Amsterdamse ploeg de Tukkers: 3-0. Het verschil tussen Ajax en de nummer twee bedraagt nu zes punten. „We kunnen weer naar bovefi kijken", merkte Ajax-trainer Martin Jol op. Behalve naar boven zal Jol ook naar het wedstrijdprogramma kij ken. Van koploper PSV (op negen punten van Ajax) en concurrent Twente (zes punten) heeft de ploeg van Jol in de resterende twaalf wedstrijden veruit het mak kelijkste programma. Ajax moet alleen op bezoek bij de zes laagstgeklasseerde ploegen van de ranglijst en in de Arena heeft Ajax een doelpuntensaldo van 38 voor en drie tegen. Twente heeft uitwedstrijden voor de boeg tegen onder meer Vitesse, AZ en NAC. PSV moet op bezoek bij AZ, Heracles en Ajax. In Eind hoven nemen PSV en Twente het ook nog tegen elkaar op. De zege op Twente was verdiend, al werd Ajax in het begin van de wedstrijd overklast. In de derde minuut kreeg Pantelic uit een vrije trap van Demy de Zeeuw een goe de kopkans, maar in de fase die volgde werd Ajax zoek gespeeld. Met goed combinatievoetbal was Twente heer en meester. Door slor dige afwerking van Blaise N'Kufo en Kenneth Perez kwamen de Tuk kers echter niet op voorsprong. Een doelpunt van De Zeeuw in de 21e minuut deed het duel vervol gens volledig kantelen. „We verloren het vertrouwen na die tegentrefFer", zei TWente-trai- ner Steve McClaren. „Dat was heel teleurstellend." Lichtend voorbeeld van de menta le ineenstorting van Twènte was linksback Dwight Tiendalli, die na een sterk begin een gele kaart kreeg voor een overtreding op Luis Suarez en vanaf dat moment als een halve spookrijder voetbalde. Zodoende kreeg de ploeg die al 21 wedstrijden op rij geen nederlaag had geleden een tik te verduren in WARSCHAU In de kwalificatie van het Europees kampioenschap voetbal van 2012 is Hongarije de meest aansprekende tegenstander van het Nederlands elftal. Hongarije heeft met Erwin Koeman een Nederlandse bonds coach. Oranje speelt in groep E ver der tegen Zweden, Finland, Molda vië en San Marino. De kwalificatie wedstrijden beginnen in septem ber. De eindronde vindt over twee jaar plaats in Polen en Oekraïne. pagina 26 en 27: Weinig gevaar op snelweg naar EK Amsterdam. „We wilden Twente niet laten voetballen", vatte Jol het agressieve afjaagvoetbal van zijn ploeg samen. Ajax zette T\vente, waardoor de op ponent uiteindelijk zwichtte. On der aanvoering van kilometervre ters als De Zeeuw, Jan Vertonghen en Rasmus Lindgren greep Ajax BRUSSEL Club Brugge heeft gisteren ver zuimd optimaal te profiteren van de nederlaag die Anderlecht zater dag leed in de hoogste klasse van het Belgische voetbal. De koploper verloor op eigen veld verrassend met 2-1 van Sint-Truiden. Club Brugge bleef op bezoek bij Zulte Waregem steken op 1-1. Emil Lyng had Zulte al vroeg op voor sprong gezet, de gelijkmaker voor de ploeg van trainer Adrie Koster werd halverwege de eerste helft ge maakt door Dorge Kouemaha. de Tukkers bij de keel. Met kracht, loopvermogen en verbetenheid trokken de Amsterdammers de wedstrijd naar zich toe. Geheel in lijn met de opvatting van Ajax ontstonden de drie doel punten na afgedwongen balverlies van Twente. De Zeeuw kreeg de bal bij de ope- PARIJS Judoka Elisabeth Willeboordse (31) heeft zaterdag voor de tweede keer in haar carrière een medaille ge pakt op het wereldbekertoernooi van Parijs. Net als vier jaar geleden kwam de van origine Middel burgse uit op brons. Ze verloor in de halve finales van de latere winnares, de Francaise Gevrise Emane. In totaal waren er drie me dailles voor de Nederlandse equipe. pagina 28 en 29: Willeboordse is vroege uitschakelingen zat ningstreffer na slecht uitverdedi gen van Tiendalli en de 2-0 vlak voor rust werd ingeleid.doordat de opbouwend zwakke Douglas werd opgejaagd. Suarez krulde de bal te gen de paal en via Gregory van der Wiel en doelman Sander Boschker belandde de bal voor de voeten van Marko Pantelic: 2-0. Lindgren —ay—«wilmin iiiiiii—in ROME Oud-wielrenner Franco Ballerini, winnaar van Parijs-Roubaix in 1995 en 1998, is gisteren op 45-jarige leef tijd overleden aan de gevolgen van een auto-ongeval. De Italiaan was een fervent rallyrij der en nam dit weekeinde als co-pi- loot deel aan een amateurrace toen zijn wagen tussen Larciano en Flo rence van de weg raakte. Ballerini was na zijn eigen wieier- carrière bondscoach van de Itali aanse ploeg en behaalde vele suc cessen. stond aan de basis van de 3-0 (in valler Dennis Rommedahl) toen hij de bal afsnoepte van Theo Jans sen. In het slot van de wedstrijd greep Suarez zijn kans om de ver dedigers van Twente te declasse ren. Jol zag dat de wedstrijd was gespeeld en liet de nieuwe aan koop Nicolas Lodeiro invallen. foto Olaf Kraak 1Hoek niet verder dan gelijkspel 2. Cisse krijgt een nieuwe kans 3. Bronzen medaille Willeboordse STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Ajacied Urby Emanuelson (midden) gaat het duel aan met FC Twente-aanvaller Bryan Ruiz. Rechts Vurnon Anita.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 29