Sneller ontslag allochtoon Drugstoeristen uit België lopen tegen de lamp Held Kroon is weer aan hei werk 22 RECESSIE Discriminatie speelt volgens onderzoekers rol bij reorganisaties mHBOP" ra verder Mist maakt van strao een fraai schouwspel BEELD EN GELUID Overzicht van alle PZC-video's wwrw.pzc.nl/video BRESKENS - De Zeeuwse politie en de douane hebben bij een eerste actie gericht op drugstoeristen 15 Belgen betrapt op het bezit van drugs. Omdat het verboden is drugs uit te voeren konden de ver dachten meteen een boete van 400 euro betalen of een dagvaar ding mee naar huis nemen. Er zullen meer van dit soort acties volgen. Ze zijn specifiek gericht op buspassagiers die de grens over wil len. Drugsgebruikers veroorzaken overlast in die bussen en bezorgen andere reizigers en het personeel van de busmaatschappij een ge voel van onveiligheid. Vorig jaar zijn bij eerdere controles zestig drugstoeristen bij het fiets-voet- veer betrapt en de eerste weken van dit jaar al twaalf pagina 2: drugstoeristen lopen in politiefuik Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 711688 555530 iaü «Md m sas KI sa m BH ps» L-r .JV m BEK I Md Bridget Maasland zoekt het geluk WALCHEREN pagina 4 en 5: klavertje vier en 5 sms'jes voor Kroon Basisschool is te vroeg voor les over orgaandonatie reageer op www.pzc.nl Zie pagina 4 reacties: 493 Alimentatie van partner mag korter onee§is 19% den haag - Allochtonen worden bij ontslagrondes sneller op straat gezet dan autochtonen. Daardoor raken zij bij elke recessie eerder hun baan kwijt dan autochtonen. Discriminatie speelt daarbij een rol. Dat zeggen Martha Meerman, orga nisatiepsycholoog van het Amster dams Instituut voor Arbeidsstu- dies, en Hans Siebers, universitair hoofddocent Organisatieweten schappen aan de Universiteit van Tilburg. Sinds het begin van de cri sis, najaar 2008, hebben volgens het CBS van elke duizend niet-wes- terse allochtonen (Marokkanen, Turken, Surinamers) 43 mensen hun baan verloren. Bij autochto nen verloren 13 van de duizend werknemers hun baan. De werk loosheid onder niet-westerse al lochtonen liep in anderhalf jaar op van 7,7 naar 12 procent. Onder au tochtonen is die nu 4,4 procent. „Leidinggevenden die moeten snij den laten eerder het oog vallen op medewerkers uit een minderheids groep", zegt Siebers, die uitgebreid onderzoek deed naar multicultura- liteit op de werkvloer. Meerman: „Het is altijd al zo dat allochtonen worden gediscrimineerd op hun achternaam. Dat kan ook bij ont slag zo zijn: als een werkgever min der mensen nodig heeft, neemt hij zo min mogelijk risico." Dat de crisis allochtonen harder raakt, wordt volgens werkgevers verklaard uit hun slechtere arbeids marktpositie. Zo zitten allochto nen relatief vaak in uitzendbanen of op tijdelijke contracten. Dat zijn de banen die in de recessie het eerst worden geschrapt, stelt werk geversvereniging AWVN. Boven dien werkt het Tast in, first out'-principe tegen hen. Maar die praktische redenen vertel len volgens de wetenschappers niet het hele verhaal. Siebers: „Uit sluiting en etnische ongelijkheid spelen altijd een rol op de werk vloer. In elke recessie viiegen min derheden er sneller uit." «WBMaSI«gaa818igg^gaiai8iS<g8gSa8iMTO8aBB%fflSjB»^ den bosch - Marco Kroon ziet voorlopig geen bezwaar in zijn dubbelrol van caféhouder en dra ger van de Militaire Willemsorde. Maar hij sluit niet uit dat hij toch moet stoppen met zijn café Vin- ny's in Den Bosch. „Ik heb alle ver trouwen in een goede afloop. Maar mocht dat niet zo zijn, dan stop ik wellicht met de zaak." Dat zei Kroon afgelopen weekend in zijn café, dat een week gesloten is geweest wegens 'onvoorziene om standigheden'. Kroon wordt door Justitie verdacht van betrokken heid bij drugshandel en verboden wapenbezit. Kroon ontkent de aan tijgingen. Volgens een woordvoerder van het ministerie van Defensie is de dub belrol van Kroon als cafébaas en militair niet onderzocht toen hij werd voorgedragen voor de Wil lemsorde, de hoogste militaire on derscheiding. Dat verbaast militair historicus Christ Klep. Volgens hem is de benoeming er koste wat kost doorheen gedrukt. Kroon zei onlangs anonieme dreig brieven te hebben gekregen. Daar over zei hij de Koninklijke Mare chaussee nog te moeten inlichten. RENESSE - De eerste strao van het seizoen is afge lopen zaterdag gehouden in Renesse. In een zeer mistig decor gingen 68 ruiters met hun paarden de benen van de paarden wassen in de zee bij strandovergang Jan van Renesseweg. De publieke belangstelling was traditioneel groot. Ruim voor dat de ruiters op het strand arriveerden waren er al heel wat mensen. Het wachten op het kille strand werd beloond toen de paarden eenmaal over het duin kwamen aangelopen. De mist en de wat klagende toon van een scheepshoorn die geblazen werd, maakten de strao tot een bijzon der fraai schouwspel. Na de tocht over het strand maakten de ruiters nog een lange tocht door de omgeving. foto Dirk-Jan Cjeltema Zeeland: 2 en 3, 13 tot en met 17; Bin nenland: 4 en 5; Buitenland: 6 en 7; Weer: 10; Strips: 11; Televisie: 22 en 23; Sport: 25 tot en met 41; Gezondheid: 42; Entertainment: 43. OBMffiaBKSoBnisanHBnaHHHnBHi Opklaringen 3° Janoekovitsj op winst bij verkiezingen Oekraïne 7 FC Twente lijdt bij Ajax eerste nederlaag 25 MAANDAG 8 februari 2010 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 252e jaargang nr. 32 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 1