niet liegen tegen kinderen1 zeeland 115 procedure vismarkt Informatieavonden over zorg welzijn Verkiezingsdebat over ondernemend Veere gezond afvallen Informatieavond voor Veerse fietsvrienden Valentijnsconcert door brassband Terneuzense wethouder vraagt minister Bos om tolvrije tunnel TGSClIGS Op maandag 8 februari 2010 Gegarandeerd verantwoord afvallen Met behulp van Infrarood-afslankcabines T. 0118-594098 www.studiosanerie.nl VLISSINGEN De komende maanden vinden in de bibliotheek van Vlissingen een aantal gratis informatiebijeenkom sten plaats over zorg en welzijn. De eerste voorlichtingsavond is vanavond en gaat over leven met epilepsie. Vanaf 19.30 uur kan iedereen te recht Op 4 maart gaat het over ast ma en op 7 april over cholesterol. DOMBURG Diverse belangenverenigingen hou den vanavond een verkiezingsde bat over het bedrijfsleven in de ge meente Veere. Alle partijen krijgen vier stellingen voorgelegd, met de bedoeling daarop te reageren. Het debat vindt plaats in café Tram- zicht in Domburg en begint om 20.00 uur. Het zal rond een uur of tien afgelopen zijn. AAGTEKERKE De afdeling Veere van de Fietsers bond houdt morgenavond een bij eenkomst voor leden en belangstel lenden. Zij kunnen hun ei kwijt bij vertegenwoordigers van de ge meente, de provincie en het water schap. Ook vertelt iemand over zijn fietstocht naar Santiago. De bij eenkomst vindt plaats in zaal Kod de en begint om 20.00 uur. door Wendy van den Hurk Hé, waar ga je naartoe?', vroeg Za- za. 'Wat is de Torteltuin?' 'Dat weet je toch wel', zei Pluk. 'Ach ter in het park is een heel stuk bos. Echt wild woest bos...' 'Nee, dat weet ik niet', zei Zaza. 'Ik kom nooit in een bos. Kakkerlakken zijn geen bosbeesten.' 'Goed', zei Pluk. 'Ik wil het je wel uit leggen. Het is vroeger een tuin ge weest, een hele grote tuin met hoge bomen. Maar die tuin is verwilderd; de struiken groeien er maar raak en de vijver is een kikkerpoel geworden. In de bomen wonen een heleboel tor telduiven. Grote mensen komen er nooit, maar de kinderen uit de Pet- tejlet spelen er dikwijls rovertje. Ik heb er altijd heerlijk gespeeld.' Nou, zo'n Torteltuin had den de kinderen uit Nieuw-Mid delburg vroeger ook. Achter de voetbalvelden van Zeelandia. Ver stopt en lekker ongerept. Veel leu ker dan die stomme speeltuintjes. En de kinderen, die waren er de baas. Verder niemand. Maar ja, toen vond de gemeente in eens dat er heel veel huizen moes ten komen. 'Als we nou eens een hele grote wijk bouwen', zei ze te gen een grote projectontwikkelaar. Die wilde dat wel. Want heel veel huizen, dat is heel veel geld. De wijk zou de Veerse Poort gaan heten. Het duurde alleen nog wel een poosje voordat er bouwvak kers kwamen, maar de graafmachi ne kwam de grond alvast vlak ma ken. De sportclub en de weilan den werden van de kaart geveegd. Maar ook de Torteltuin. Rieks Soepenberg (toen 8, nu 27) is één van de ravot- kinderen uit die tijd. Hij zag die graafmachine al lang van tevoren aankomen en bedacht een plan. Samen met zijn zusje en zijn moeder verkleedde hij zich als de- personages uit zijn lievelingsboek, Pluk van de Petteflet van Annie M. G. Schmidt. Hijzelf als Pluk, zijn zusje als Aagje en zijn moeder als Mevrouw Helderder. Zijn vader zorgde voor een kraanwagentje en samen togen ze naar het stadhuis, om te strijden voor een nieuw ra- votbos. Dat komt wel goed, beloof de de wethouder, Gerrit Schoen makers. „Wij zullen rekening hou den met jullie wensen." Je raadt het al, het ravotbos is er nooit meer gekomen. Wel wipkip- pen, maar ja, daar hebben Stijn (9) en Timo (7) Teirlinck uit de Veerse Poort niks aan. Hun zusje Laurie (5) nog wel, maar ook die speelt ei genlijk liever in het bosje, langs de sloot, waar haar broers een mooie hut hebben gebouwd. En waar vlakbij alweer een nieuwe fase van de wijk wordt aangekon digd: Veerse Poort 5. De kinderen in de buurt zijn bang dat hun bos je moet wijken voor het apparte mentencomplex. Stijn zou 'de slo pers het liefst voor de rechter sle pen'. „Want weet je, als de bomen worden gekapt, is er minder zuur stof en dan gaan we dood." De kinderen hebben gistermiddag gedemonstreerd bij de nieuwe wet houder, Albert de Vries. Verkleed als Pluk, Aagje en de Stampertjes, gefilmd door Rieks Soepenberg en bijgestaan door zijn vader, die heel toevallig in het campagneteam van de plaatselijke Partij van de Arbeid zit. „Wethouders mogen niet lie gen", riepen de kinderen. Dat vindt Albert de Vries ook. En laat zo'n ravotbos nou precies in het huidige gemeentelijke beleid passen. „Dat komt wel goed." Timo, Laurie en Stijn Teirlinck in hun zelfgemaakte hut, in 'hun' bos in de Veerse Poort. De broertjes nemen zelfs gereedschap mee om het steeds mooier te maken. Laurie zorgt altijd voor wat te drinken. foto's Lex de Meester WESTKAPELLE door Wout Bareman TERNEUZEN - De Westerscheldetun- nel kan al in 2020 tolvrij zijn. Nu nog wordt uitgegaan van 2033, maar verkeerswethouder Co van Schaik van Terneuzen heeft een plan uitgewerkt dat voorziet in een gestage daling van de tarieven tot over tien jaar iedereen gratis ge bruik kan maken van de tunnel. Daarvoor heeft hij wel hulp nodig van 'Den Haag' en 'Middelburg'. Van Schaik heeft inmiddels de me dewerking ingeroepen van minis ter Bos en Gedeputeerde Staten. Hij vindt het nog steeds onaan vaardbaar dat weggebruikers moe ten betalen om vanuit Zeeuws-Vlaanderen de rest van Nederland te bereiken. Dat zegt hij ook als voorzitter van het Zeeuwse Platform Arbeidsmarkt beleid. Van Schaik stelt een traps gewijze verlaging voor van het tun neltarief door de betaalde tol in de eerste plaats voor een deel in min dering te brengen op de wegenbe lasting. „Dus de rijksoverheid stort per geregistreerde doorgang een bedrag op de rekening van de BV Westerscheldetunnel. Dan kan het tarief al direct omlaag en wordt het door de regering zo geprezen rekeningrijden al toegepast." jaar lijks levert dat de BV 2,6 miljoen euro op. Daarnaast zou de provin cie jaarlijks 2,5 miljoen uit het divi dend van Delta beschikbaar moe ten stellen, net als een deel van de opcenten, die de provincie van de wegenbelasting ontvangt. door Selma Osman VEERE - Bij de gemeente zijn tien bezwaren binnengekomen tegen een wijziging in het bestemmings plan voor het stadje Veere. Het college van burgemeester en wethouders wil hiermee een weke lijkse vismarkt mogelijk maken. De gekozen procedure stuit echter op protest. Bewoners zijn bang dat er een stadsbrede mogelijkheid komt om markten en terrassen toe te staan. De organiserende Stich ting Vismarkt Veere vreest voor een slepende procedure, met als ge volg dat de vismarkt niet in mei kan beginnen. De oplossing is een uitzondering voor Kaai 1 tot en met 45, zei voorzitter Jan Mos mans vorige week in de raadscom missie. „Zo'n stuk voor heel Veere geeft weerstand." Aan de succesvolle vismarkt op de Kaai kwam vorig jaar abrupt een einde toen bleek dat de gemeente Veere fouten had gemaakt bij het verstrekken van de vergunning. Kaai-bewoonster Conqui Koole te kende bezwaar aan. Zij ergerde zich aan de praktijk waarin de ge meente bewoners steeds weer voor voldongen feiten plaatst. De zienswijzen worden in een raadsvoorstel verwerkt. De raad be handelt de kwestie op 18 februari. Brassband OKK verzorgt aanstaan de zaterdag, onder leiding van diri gent Arian de Visser, een Valen tijnsconcert in verenigingsgebouw Westkapelle Herrijst in Westkapel- le. Er is liefdesmuziek, koraalmu- ziek, maar ook staan blues en pop muziek op het programma. Boven dien mag het publiek iets voordra gen. Wel graag even van tevoren melden: okk@zeelandnet.nl Het concert begint om 20.00 uur. Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuid-West Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 17