'Wethouders mogen Hoe zit het nou met die i4lzeelan Inbrekers nemen kluis van driehonderd kilo mee uit Veerse kerk 5&.1 Ricardo wordt nooit vergeten Pad VEERSE POORT Kinderen demonstreren voor behoud ravotbosje maandag 8 februari 2010 door Wendy van den Hurk VEERE - Voor de derde keer in een paar jaar tijd is de Grote Kerk van het stadje Veere gedupeerd door een inbraak. Deze keer is, in de nacht van vrijdag op zaterdag, de kluis buitgemaakt. De kluis weegt een kilo of driehonderd. Dat moeten meer inbrekers zijn ge weest, is de conclusie van toneel meester Maurits Portier. „En hele sterke ook. Ze hebben eerst gepro beerd de grote, massieve voordeur open te rammen. Toen dat niet lukte, zijn ze naar de zijdeur aan de Oudestraat gegaan." Daar lukte het wel. „Ze zijn naar het kantoor gelopen en daar heb ben ze wat laatjes opengetrokken. Toen daar niets in bleek te zitten, hebben ze de kluis opgetild en op een karretje gezet dat nog in het kantoor stond. Later is dat terugge vonden op het parkeerterrein van de Marina." Omwonenden hebben daar vol gens Portier een wit busje gezien. Een buurvrouw van de kerk heeft het kerkbestuur gebeld. Of er nog meer getuigen zijn, moet nog blij ken uit het buurtonderzoek dat de politie heeft: verricht. In de kluis zaten enkele duizenden euro's. „Van de concerten", vertelt Portier. „En wisselgeld van de kas sa, bankpasjes en sleutels. Onze re keningen hebben we maar gelijk geblokkeerd, iedereen weet hoe handig ze daarmee zijn tegenwoor dig, en deze week zaljplijken of we het geld terug krijgen. Ook zullen we een nieuw sleutelsysteem moe ten aanschaffen. Al met al een hoop werk, ellende en onkosten. Maar het allerergste vind ik nog dat er mensen aan onze spullen hebben gezeten." Of dat vreemden waren, moet ook nog blijken. Misschien was er ie mand bij die wist waar de kluis stond, denkt Portier hardop. „Het is de laatste tijd een beetje onover zichtelijk in de kerk, door een ver bouwing. Er lopen momenteel al lerlei figuren in en uit." En dat is niet voor het eerst. Twee jaar geleden en ook nog daarvoor is er ook al ingebroken in de Veer se kerk. „Twee jaar geleden waren het een stel Roemenen die een kind hadden gebruikt om via het toiletraampje binnen te komen. Gek genoeg hadden ze toen alleen spullen als een computer en een magnetron meegenomen." door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Drie ton, vier ton, an derhalf miljoen... RPCU-raadslid Cock Kapaan van Vlissingen snapt er geen snars meer van. Hoeveel kost het opknappen van die Schel- dekraan nou eigenlijk? Het moet niet lang meer duren voordat de Scheldekraan wordt ge restaureerd. Dat ziet iedereen die wel eens over de Koningsweg rijdt. En aan de gemeenteraad ligt het niet. Die nam in november 2008 al unaniem een motie aan waarin stond dat de kraan moet worden opgeknapt. Maar wanneer, dat ligt volgens het college aan de kosten. En die verschillen nogal eens. „Eerst krijgt de PvdA een brief waarin staat dat de kosten drie ton bedragen", somt Kapaan op, „ver volgens krijgt de SP te horen dat het om vier ton gaat en nu spreekt MEEST CELEZEN 1Maxima bezoekt Vlissingen 2. Geld gestolen uit kerk Veere 3. Naar familie met stoomboot www.pzc.nl/amatoo wethouder Frans Prins ineens van 1,2 tot 1,5 miljoen euro. Met een te kort van vier ton, dat de wethou der wil oplossen door te biecht te gaan bij de Vlissingse bevolking. Hoe zit dat dan? Ze zouden toch al les betalen uit de grondexploita tie? Het antwoord dat Prins gaf, vond ik niet bevredigend." Wethouder Piet Polderman, aan wie het raadslid donderdag zijn verbazing uitte, kon het evenmin zeggen. Hij heeft beloofd binnen kort met een rekensommetje te ko men. Daar werken zijn ambtena ren op dit moment aan, laat een voorlichter weten. En ook wethouder Jacques Suur- mond heeft zich al eens over de kraan uitgelaten. Hij zei vorig jaar dat de gemeente Vlissingen met bedrijven spreekt over mogelijke sponsoring. Waarvan zijn collega deze week zei dat van plan te zijn. door Wendy van den Hurk middelburg - Skaten voor het goe de doel, dat kost de gasten van Me- ker skatepark in Middelburg geen enkele moeite. Zeker niet als het is voor Ricardo van Dalen. De superskater stierf twee jaar gele den op veel te jonge leeftijd. Aan een hartstilstand, dacht men toen. Dus toen zijn maten van het skate park in Middelburg besloten een benefietskatemiddag te organise ren, ging de opbrengst naar de Ne derlandse Hartstichting. Maar wat blijkt? Ricardo had hele maal niets aan zijn hart. Hij bleek diabetes te hebben, zonder dat ie mand dat wist. Zelfs hijzelf niet. Daarom gaat de opbrengst dit jaar, 427 euro, naar het Diabetesfonds. Voor vijf euro entree mocht je zaterdagmiddag je gang gaan in Meker, waar de tweede Remember Ricardo-dag werd georganiseerd, foto Lex de Meester REIZEN Nog 3 dagen tot de trekking! Staatsloterij - Koop een Staatslot en krijg €50 korting op een Oad-vakantie. Kin£M"-n wiite»1 Verkleed als personages uit Annie M.G. Schmidt's Pluk van de Petteflet uiten de kinderen hun ongenoegen aan wethouder Albert de Vries. Twintig jaar terug viel diens voorganger Gerrit Schoenmakers hetzelfde lot ten deel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 16