parkeerbeleid ledereen moet wennen aan 'ALCHEREN 14 en 15 PARKEREN VLISSINCEN Meters komen eraan Timmerfabriek besteigerd Oude HKPD-panden voorlopig nog niet verkocht of opgeknapt Dieven bezoeken Hoornbeeck College KNRM helpt twee visbootjes in nood Dronken man (36) bespuugt politie almanak Koorts door Wendy van den Hurk VLISSINCEN - Bewoners en winke liers in de binnenstad van Vlissin- gen buitelen over het nieuwe par keerbeleid. Nieuwe betaalautoma ten zijn er nog niet, werknemers betalen voortaan voor een parkeer plaats en even met de auto naar de stad, als je woont in de Oranje- buurt, dat zit er niet meer in. Het is even wennen, zegt ook Wil lem Alewijnse van de afdeling par keerbeheer. „We horen zowel posi tieve als negatieve verhalen. Dat is altijd als je iets verandert." Blij zijn ze in de Rooie Buurt waar vergunningparkeren is ingevoerd. „Daar is duidelijk minder druk ont staan. Arbeidsmigranten zetten de auto buiten de zone of gaan car poolen. Die boodschap is overgeko men." Datzelfde geldt voor bijvoorbeeld 'het winkelmeisje van de slager'. Werknemers kunnen een vergun ning krijgen voor een paar plaat sen. Dat kost wel 120 euro per jaar. „Een tientje per maand", rekent Alewijnse voor. „Nog steeds niets vergeleken met het tarief dat je be taalt bij een meter. Er zijn al flink wat kaarten afgegeven, met name door grote bedrijven." Het betaald parkeren op en achter de boule vards is nog niet in werking. Van wege de vorst konden de palen voor de automaten nog niet de grond in. Dat gebeurt pas volgen de week maandag. „Bewoners die daardoor een-maand te veel heb ben betaald voor hun vergunning, worden gecompenseerd." Maar waar Alewijnse de Vlissin- gers het meest over hoort, is de zo neverdeling. Die is geherintrodu ceerd, nadat de gemeente de zones had vrijgegeven vanwege alle weg werkzaamheden. Nu die zijn afge rond, moeten bewoners hun auto weer binnen hun eigen zone neer zetten. „Dat betekent bijvoorbeeld dat de oudere bewoners van de Schutterijstraat niet meer ver hoe ven te lopen voor hun auto omdat andere binnenstadbewoners steeds op hun terrein staan als die even naar de stad willen." Alewijn se heeft zijn verbalisanten meege geven om nog niet gelijk driftig boetes uit te delen. Arbeidsmigran ten ontspringen de dans sowieso. „Als een Pool verkeerd geparkeerd staat, zie daar dan maar eens een acceptgiro naartoe te krijgen. Dat is niet anders dan wanneer ik me in Warschau niet aan de parkeerre gels houd. Treedt er herhaling op, dan grijpen we wel in." Maandag 8 februari 2010 'Wethouders mogen niet liegen tegen kinderen' VLISSINGEN - Emergis heeft nog geen concrete plannen met de oude HKPD-panden in de Coosje Buskenstraat in Vlissingen. Het is de bedoeling om ze ooit te verkopen, volgens woordvoerder Nanon Doeland. Maar van plan nen voor een appartementencom plex, waarover in de buurt wordt gesproken, zou nog geen sprake zijn. Ook bij de gemeente Vlissin gen, die wel nog een actieve bouw vergunning op de panden heeft zit ten, zijn nog geen bouwplannen binnen gekomen. Dat heeft ook geen haast, zeggen ze daar. Momenteel wordt er im mers toch geen gebruik van ge maakt en op instorten staan ze niet. Alleen aan de achterkant zou den het balkon en het trappenhuis in zeer slechte staat verkeren. VLISSINCEN - Langzaam maar zeker raakt de Timmerfa briek op het Vlissingse Scheldeterrein op weg naar her stel van haar oude glorie. Twee weken geleden werd de monumentale fabriek aan de Koningsweg omhuld met een blauw doek en inmiddels zijn er steigers tegenaan gezet. Niet alleen buiten, ook binnen. Restaurateurs van Boei zijn de betonrestauratie aan het voorbereiden. En om het betonrot eruit te kunnen halen, moeten eerst nog de stalen kozijnen eruit. Nog genoeg te doen, dus. foto Ruben Oreel Inbrekers nemen kluis van driehonderd kilo mee uit kerk Veere Tip? walcheren@pzc.nl GOES Het Hoornbeeck College aan de Van Dusseldorpstraat in Goes is af gelopen weekeinde door dieven be zocht. Die probeerden de kluis te openen, forceerden deuren en richtten vernielingen aan. De poli tie kon gisteren nog niet zeggen of er spullen uit de school zijn wegge nomen. Woensdagavond werd ook al ingebroken in het Goese Ly ceum, dat eveneens aan de Van Dusseldorpstraat ligt. Daar werden diverse automaten opengebroken. NEELTJE JANS De beide reddingsboten van het KNRM-reddingsstation Neeltje Jans zijn er zaterdag op uit gegaan. Eerst om een sportvisboot te hel pen die met een defecte water pomp lag te dobberen in een vaar geul op de Noordzee, daarna voor een sportvisbootje dat op de Oos- terschelde motorproblemen had. In de dichte mist is de bemanning van de reddingsboten erin geslaagd de boten te vinden en af te leveren bij de Roompotsluis. VLISSINGEN In de Walstraat in Vlissingen is za terdagavond een 36-jarige inwoner van die stad aangehouden voor openbare dronkenschap en niet vol doen aan een bevel tot verwijde ring. Een café had al vier keer tever geefs geprobeerd de man buiten te zetten en toen de politie gebeld. De politie heeft hem aangehouden, in een politieauto gezet en overge bracht naar Torentijd. Tijdens die rit spuugde de Vlissinger meerma len in het gezicht van een agent. De laatste jaren worden we getroffen door allerlei epidemieën: BSE, Q-koorts, vogelgriep, Mexicaanse griep... Iedereen is er van op de hoogte, de media berichten er dagelijks over. Ook de kleintjes onder ons komt het nieuws ter ore. Zo vroeg dochterlief in dat Beueland- se gezin laatst: „Papa, jij hebt toch ook Q-koorts?" Tip? redactie@pzc.nl Vaderlief fronste de wenkbrauwen en moest even nadenken. „Nee", antwoordde hij toen resoluut, „deze ouwe bok heeft geen Q-koorts." „O nee!", herstelde het meisje zich, „jij hebt hooikoorts!" Juist!", antwoordde papa. Hij keek zijn dochtertje aan en vervolgde: „Dat is óók lastig, maar ik hoefin elk geval niet geruimd te worden."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 15