27 wonen :<a S Een echt tosti-IJZER wonen@wegener.nl 024-3650509 De eigenaar van de Boheemse tuin is geen fanatieke tuinman. Een automatische grasmaaimachine is een idea le oplossing. De volautomatische designmaaiers van Husqvarna (vanaf 1.299 euro, zie foto) klaren het klusje terwijl de eigenaar van de tuin zit te genieten. De kap is standaard zwart, maar in de kleurrijke tuin komen de kleuren wit, oranje, blauw en bruin meer tot hun recht. Alle in een trendy metallic versie. De nieuwste modellen hebben een GPS-functie om diefstal te voorkomen. www.husqvarna.nl Mooie bloemdecoraties kun je maken met de tuintang GP238 van Rapid Benelux. De tang, waarvan de prijs nog niet bekend is, kan ge laden worden met verschillende soorten ringen. Heel geschikt om bijvoorbeeld bloemstengels vast te maken aan een bamboestok of tomatenplanten op te binden. www.isaberg-rapid.nl foto's PR De Exuberant Romantic Garden De duurzame stoel Blankö van Ikea (vanaf half maart te koop, zie foto) kan het hele jaar buiten blijven. De stoelen passen in een kleurrijke, romantische tuin. Sa men met de bijpassende tafel neemt de set weinig ruim te in. Ikea verkoopt ook een variant met krukjes. Maak de combinatie af met kussens uit de nieuwe Renatecol- lectie van Ikea. De dessins zijn geïnspireerd door de len te; ontluikende knoppen, een uitbarsting van kleuren. www.ikea.nl Laura Ashley past helemaal binnen deze trend. Deze bekende uit de mo dewereld heeft dit jaar een frisse tuincollectie. Vrouwen hebben alle producten getest op uiterlijk en functionaliteit. Loop met een paar stylish laarzen de tuin in of snoei de rozen met dé handschoen. www.latuin.eu Zaterdag 6 februari 2010 Ooit hip en veelgebruikt, nu afgedankt en zieltogend in een hoekje van de kast: keukenlijken. In deze aflevering: een klassiek tosti-ijzer. door Jan van Muilem Ze bestaan, seizoenskeukenlijken. De ene maand pontificaal op het aanrecht, de an dere maand weggestopt achter de stapel onderzetters in de kast. Een skileraar zal het principe herkennen: 's winters in de Schnee, 's zomers in de WW. Zo'n haat/liefde-verhou ding heb ik met mijn tosti-apparaat. Maandenlang was ik tostivrij, nu staat 'ze' er weer. Op een prominente plek zelfs, naast de espressomachine. Ook al heet ze Princess, die plaats op de eerste rang heeft ze niet verdiend vanwege haar onmetelijke schoonheid. Ze is strak en wit. Heel gewoontjes, voor een apparaat. Hooguit Jan des Bouvrie zou er geïnspi reerd door raken. Toch mag ze blijven, voorlopig. Ze heeft de wind in de zeilen, het is weer tostitijd. Anders dan met de broodrooster heeft ons tosti-appa raat geen basisplaats in onze keuken verworven. Om in voetbaltermen te blijven: ze is de ideale bankzitter. Ze klaagt niet als ze even buitenspel staat, is nooit ge blesseerd en geeft zich, als ze mag invallen, helemaal. Zoals nu. Mijn zoon had bij een vriendje een gebakken boterham gegeten. Wilde hij thuis natuurlijk ook. Ik fietste 's avonds langs ons keukenraam, spiedde naar binnen en zag ons tosti-apparaat staan. Dus daarom claxonneerde onze bezorgende kaasboer onderweg zo vriendelijk: dit keer geen pond 'jonge', maar een kilo! Ik ben geen fanatieke tostifan. Maar heb dan ook niet zo'n fraai apparaat als Anneke Koek, eigenaresse van dit keukenüjk, met recht een tosti-IJZER. Met recht hoekige 'wafelvorm' zie je nog een paar occassions op websites als Marktplaats staan. De gebolde, ronde uitvoering die Koek bezit, wordt aangeboden in spe- ciaalwinkels (zoals www.qvist.nl; zie de webshop). „Ik heb het apparaat nooit bij iemand anders gezien. Als wij het vroeger gebruikten, vroeg iedereen waar het vandaan kwam", zegt Anneke Koek. Hoe oud haar voorloper van het huidige tosti-apparaat exact is, weet ze niet. „Ik heb een vage herinnering dat mijn moeder het in de jaren vijftig op de voorjaarsbeurs in Haarlem of Amsterdam heeft gekocht. Je kunt er in ieder geval heel smakelijke, gebakken boterhammen mee maken die eruit zien als taartjes. Lekker met kaasvulling, jam chocoladehagel of - voor de hartige variant - met pin dakaas en een beetje sambal." Die laatste smaakt vol gens Koek het best met bruinbrood, de andere met wit. Een feestje, herinnert ze zich, 'want dat was vroe ger ook de enige keer dat we wittebrood aten!' Als mijn zoon van 6 de foto van dit keukenlijk ziet, zal ik hem ongetwijfeld moeten uitleggen waar het snoer tje aan het apparaat is gebleven. Die moderne van ons moet al in het stopcohtact, dan zal dat voor deze an tieke zeker gelden! 'Dit is een draadloze', zal ik hem zeggen. 'Net als jouw radiografisch bestuurbare auto en mijn mobieltje. Maar dan zonder batterijen. Deze werkt op gas, gas van het fornuis. Je zet gewoon het pitje aan en houdt het tosti-ijzer in de vlammen.' Zijn reactie zal dan dezelfde zijn als die van de kleinkin deren van Anneke Koek wanneer zij hen een zelfgebak ken tosti - van de barbecue, een gasfornuis heeft ze niet meer - in het vooruitzicht stelt: 'Cooooool. Ook eer keukenlijk in huis? Mail info en foto van het keukenl jk naar redactie.wonen@wegener.nl mm De Bohemian Spirit Garden is voor mensen die een vrolijke leefruimte in hun tuin ambië ren. Knus, met een vleugje zi geunerstijl. Combineer ambach telijke materialen met gerecycle de spullen. De tuin oogt rom melig, maar schijn bedriegt. Al le elementen hebben een non chalante uitstraling. Knotwilg, appel en els worden afgewis seld met bloeiende borders met Heliopsis, Hemerocallis en Crocosmia. De kleuren zijn uit bundig: rood, paars en blauw. Dessins sluiten daarbij aan. Favo riet: bloem- en folkloremotie- ven. Houtsnijwerk, stenen en kiezels dienen als decoratie. Pi- pi Langkous voelt zich er thuis! tM Mensen die dol zijn op tuinie ren, gaan voor de Exuberant Romantic Garden. Dat kan over the top met romantische prieel tjes en fonteinen, kronkelende paadjes en weelderige rozen. Een veranda laat 'binnen' en 'buiten' naadloos in elkaar over gaan. Gebruikte materialen zijn nostalgisch met een eigentijds tintje, zoals smeedijzer, hout, koper en satijn. We zien veel streep- en bloemdessins in de stoffen, gedecoreerd met fran jes en strikken. Zachte pasteltin ten worden met felle kleuren gecombineerd. In de beplanting is een grote rol voor groen weg gelegd. Een romantische tuirr met een vrouwelijke touch.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 75