reizen4 33 Nasi voor Marlon effeweg.nl'. Supervoordelige en bijzondere busreizen! De opscheplepel komt geheel gevuld terug uit de zo goed als lege pan WELLNESS TSJECHIE ZWITSERSE BERGEN MEREN Brochure aanvragen, meer informatie, boeken? Kijk op www.effeweg.nl of bel 0529-469667 reizen@wegener.nl 024-3650360 Zaterdag 6 februari 2010 Nagpun in het hart van India. Buiten is het 50 gra den, binnen lig ik te bibberen in mijn bedje. De koortsthermometer waarvan ik voor aanvang van de reis gelukkig nog de batterij heb vervangen, toont een onrustbarende temperatuur: 39,6 graden, en de lijn is stij gende. Voelde ik me gisteren bij aankomst nog een gezon de, vitale vijftiger, nu lijkt het wel alsof ik op mijn sterfbed lig. Geen idee wat er is gebeurd of welke verkeerde maaltijd ik heb gegeten. Er is trouwens helemaal geen sprake van on smakelijke randverschijnselen. Ik heb eigenlijk alleen maar koorts. De airco staat op min 10, maar ik voel me alsof ik in een oven lig. Ik probeer me krampachtig te herinneren wat de volksmond ook al weer te melden heeft over hoge koorts. Ergens is er een punt waarop je gegarandeerd de pijp uit gaat. Was dat nou bij 40 graden of 41? Ik zit bij de laatste meting al bijna op de 39,9. Het zal toch niet? Langzaam glijd ik een diepe duisternis in. Het laatste wat ik me herinner, is dat ik op mijn zij ga liggen en mijn handen tussen mijn dijen klem. Alsof ze in een gloeiend heet tosti ijzer worden gestoken. Ineens zit ik in een Humvee, zo'n 'woestijnhummer' van het Amerikaanse leger. We rijden door een kokendhete zandbak. Tussen mijn benen heb ik een campinggasbran der geklemd. Het ding brandt volop. Een grote koekenpan staat op het vuur. Er ligt een miniportie rijst in een hoekje van de enorme pan. Een muizenhapje nasi is het. Ongerust stel ik vast dat dit wel erg weinig is voor de compag nie die er straks van zal moeten eten. Het is de avondmaaltijd voor een groep dappere strijders die diep in de woestijn oorlog voeren tegen iets. Ik heb gelukkig nog wel een potje satésaus. Lekker. Het is een enorme pot, maar zodra ik de inhoud in de pan laat lopen, blijft er een klein plasje over dat pre cies past bij het miezerige beetje nasi. Wat zal ik op mijn donder krijgen. Mijn hart begint angstig snel te kloppen. Ineens zijn we op de plaats van bestemming. Als ik uitstap, sta ik tot mijn verrassing midden in de jungle. Ook hier is de hitte verzengend. Aarzelend stap ik uit. Een grote groep mannen zit dicht op elkaar gepakt op een open plek tussen de junglestruiken. Een van hen herken ik meteen. Het is Marlon Brando. Ia hoor, commandant Kurt uit Apocalypse Now, tussen zijn mannen. Hongerige mannen. Hij beveelt me op te scheppen. Ik voel me steeds kleiner worden. Bib berend pak ik een opscheplepel en begin uit te delen. Ik ver onderstel dat een pak slaag mijn deel zal worden als de paar kubieke centimeter voedsel al na één hap op is. Maar er ge beurt iets vreemds. De opscheplepel komt geheel gevuld te rug uit de pan! Een grote portie nasi kleddert op het bord van de eerste, hongerige soldaat. Iedere keer steek ik de le pel in het schriele hoopje dat tegen de rand van de koeken pan ligt geplakt. En iedere keer komt hij er tot de rand ge vuld weer uit. Uiteindelijk zit de hele groep lekker te smik kelen en is de koekenpan leeg. Eind goed, al goed. Rustig word ik wakker. Het is 6 uur, een Indiase haan kraait, ik pak de koortsthermometer. De stand is 37,4. Ik voel me eigenlijk priny. Een beetje licht in het hoofd nog. Wat heb ik trouwens allemaal gedroomd? En waarom heb ik toch zo'n enorme zin in nasi? Met satésaus. Vertrek o.a.: 15 mrt, 19 apr, 28 juni, 26 juli, 23 aug. Hoogtepunten: Ontspannen en genieten, dat is het doel van deze reis! U verblijft in het mooie Mariënbad, waar u 4 GRATIS wellness behandelingen krijgt. Daarnaast maken we ook leuke uitstapjes naar Pitsen en Karlovy Vary. 4 hotelovernachtingen, 4 maal ontbijt en diner, gezond heidsconsultatie, stadswande ling Pilsen en Karlovy vary o.l.v. een gids, vervoer per Tourist Class touringcar. Vertrek: 13 juni, 12 juli, 15 aug, 19 sept. Hoogtepunten: Een bijzondere bus- en treinreis, welke u met de Bernina Expres langs de prachtigste uitzichten en plaatsen brengt. Naast de vele meren, bergen en dalen, kunt u ook genieten van de indrukwekkende gletsjers! 7 hotelovernachtingen, 7 maal ontbijt en diner, standsrondrit en -wandeling Davos o.l.v. een gids, vervoer per Comfort Class touringcar. Hoogtepunten: Wij nemen u mee naar Ierland, een land met een adembenemend landschap, culturele hoogtepunten en bruisende steden! Ontdek Dublin, drink een Guiness biertje, bezoek Rock of Cashel en sluit de reis af in Cork. 10 hotelovernachtingen, 10 maal ontbijt en diner, 4 bootovertochten, stadwandeling Dublin en Cork, vervoer per Comfort Class touringcar. Effe Weg, Postbus 23, 7710 AA Nieuwleusen Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon, excl. €15 - reservenngskosten, eventuele toeslagen, overige verzorging en entreegelden (tenzij anders genoemd).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 68