361 sport Voetbalsport 'In Uruguay speelde ik altijd met nummer 14' tfuist 1 PZC ©koe* Lastige opgave biljartteams in de eredivisie Beursvloer Zeeland, hét netwerkevenement voor bedrijven en maatschappelijke organisaties BERK MOLUKKEN Jim Pentury wil een competitie zaterdag 6 februari 2010 door Jop van Kempen amsterdam - Nicolas Lodeiro trainde gisteren voor de eerste keer mee met Ajax. De linksbenige Uruguayaan kwam over van Natio nal en hij kan morgen meedoen in de topper tegen FC Twente. Hoe was je eerste training? „Leuk en ik merkte ook dat het spel erg snel gaat. Er zit veel tem po in, veel dynamiek. Ik ben eraan gewend langer te trainen, maar minder intensief" Wat moeten de fans van Ajax over je weten? „Ik houd er niet zo van om over mezelf te praten. Maar goed, ik zal mezelf kort introduceren. Ik ben linksbenig en een dribbelaar die ook goed kan samenspelen. Ik ben een middenvelder die graag achter de spits speelt. In het Uruguayaan- se elftal onder de twintig was ik aanvoerder en ik ben sinds kort ook A-international." lebent niet zo groot. „Nee, klopt. Ik ben zo'n 1.70 me ter. In alle elftallen waar ik heb ge speeld, was ik altijd de kleinste. Ook was ik vaak de jongste. Maar goed, voetbal gaat niet alleen om lengte. Het gaat ook om snelheid en inzicht, bijvoorbeeld. Lionel Messi is de beste speler ter wereld en die is ook niet zo groot. Ik ben twintig jaar en ik weet dat ik niet meer zal groeien, dus ik zal het met dit lichaam moeten doen. En tot dusverre gaat dat wel goed." Wat is de rol van Suarez geweest bij je tweeënhaljjarige contract? „Hij heeft me aanbevolen bij de trainer, maar het is mijn keuze ge weest om naar Ajax te komen in plaats van naar AZ of naar andere clubs. Ajax is een grote club en het is een goede omgeving voor een jonge speler. Ik hoop de club te hel pen en mezelf te ontwikkelen. Luis is een goede vriend, hij kan me wegwijs maken hier." Wat is je doel dit jaar? „Ajax is de grootste diib van Ne derland en wil kampioen worden, al weet ik van de achterstand van negen punten op PSV en FC T\ven- te. Morgen is er een belangrijke wedstrijd en die moeten we win nen, zoals we alle wedstrijden wil len winnen. Na dit seizoen is er ook een WK en ik hoop dat ik er daar bij ben." Je gaat met nummer 45 spelen bij Ajax. Met welk nummer speelde je in Uruguay? „Met nummer 14, het nummer van lohan Cruijff ja. Maar ik heb begrepen dat bij Ajax niemand meer met nummer 14 speelt, om dat er voor Ajax maar één num mer 14 is." sluiskil - Voor beide eredivisie teams driebanden staan lastige wedstrijden op het programma. Delta/Fast reist naar Haarlo voor de ontmoeting met Twentevisie en Verbrugge Terminals speelt thuis tegen Dekker keukens. Laatstgenoemde ploeg is nog altijd verwikkeld in de strijd om de vier de play-off plaats en zal derhalve niks weggeven. Het team heeft Ed dy Merckx, Jozef Philipoom en Jo hn Tijssens in de gelederen. Delta's tegenstander, Twentevisie, is dan wel in de middenmoot ge posteerd maar nog lang niet veilig in de degradatiestrijd. Ook zij zul len hun huid in eigen huis zo duur mogelijk verkopen. Het is dus oppassen geblazen voor de trotse koplopers uit Sluiskil. Het topteam 's Lands Welvaren komt vandaag in de eredivisie van de topteamcompetitie twee keer in actie. Vanaf 11.00 uur zijn in Tapperij 's Lands Welvaren te gast BV De Jol uit Lelystad met onder andere Harrie van den Boogaard en The City Dibo uit Deventer met Jos Bongers en NK libre René Tulle in de gelederen. Voor Topteam Kwadendamme spe len Peter de Bree, Wiel van Ge- mert en Ad Koorevaar. Frédéric Caudron ontbreekt opnieuw in een thuiswedstrijd maar heeft een geldig excuus. Hij speelt in Ant werpen om de supercup (winnaar wereldbeker tegen wereldkampi oen). v Een dynamisch evenement waarbij vraag en aanbod in vrijwilligerswerk centraal staan. De Beursvloer is dé plek waar maatschappelijke betrokkenheid wordt omgezet in concrete acties. Wilt uw bedrijf ook een bijdrage leveren aan de Zeeuwse samenleving? Heeft uw organisatie behoefte aan extra helpende handjes of expertise vanuit het bedrijfsleven? Meld u dan vóór 5 maart aan op www. beursvloerzeeland.nl en handel mee! De Beursvloer vindt plaats op maandag 15 maart van 16.15 tot 19.15 uur in het Scheldetheater te Terneuzen. i beursvloer Provincie Zeeland -t -\e"w% Rabobank Philadelphia iSS «SSfcW in zee|anc) sn svrz r. beursvloer - J' ::P MM door Jan Dagevos middelburg - De trainers zijn op geleid en de voetbalclubs zijn er klaar voor. Als het aan lim Pentu ry ligt, wordt dit najaar in het ka der van de voetbalontwikkeling op de Molukken een volgende stap gezet. „Mijn ultieme wens is om een reguliere competitie op te zetten", zegt de 53-jarige Middel burger. „Alleen al op Ambon zijn er dertig clubs." Jim Pentury, oud-voetballer van onder meer Jong Ambon, Oostka- pelle en Middelburg, zet zich al ja ren in voor de Molukken. Hij be kommert zich om het welzijn van de bevolking en probeert zich op vele terreinen nuttig te maken. „Het is mijn levenswerk gewor den", bekent hij. De laatste jaren probeert hij de sport, en in het bijzonder het voet bal, nieuw leven in te blazen. „Om dat sport verbroedert", zegt hij. „Er is een tijd geweest dat de mos lims en christenen oorlog voer den, maar ze spelen nu weer on derling wedstrijdjes." De eerste stappen op dat vlak wer den destijds vanuit de Middelburg se voetbalclub long Ambon gezet. De vereniging bracht in 2005 en 2008 een bezoek aan de Moluk ken, speelde er wedstrijden, deed aan promotie en verzorgde clinics. In 2008 verzorgden [aco Hitijahu- bessy en Bert Pentury onder auspi ciën van de KNVB trainersoplei dingen. „In het begin was het pio nierswerk, maar het is gaandeweg steeds serieuzer geworden", legt Pentury uit. „Samen met ]oop Tita- ley (oud-speler Fortuna Sittard) is destijds de stichting Network Sport and Maluku opgericht Die stichting is gaan samenwerken met de Nederlandse Sport Allian tie (NSA). Het was bedoeld om eenheid te krijgen in de sportont wikkeling. Ook de KNVB is er la ter bij betrokken geraakt." In 2008 deden zich nieuwe moge lijkheden voor toen minister Koen- ders van ontwikkelingssamenwer king en staatssecretaris Bussema- Jim Pentury (links) met voetballers ker van sport en welzijn de beleids notitie 'Kans voor open doel' pre senteerden. De regering bleek be reid om zestien miljoen euro be schikbaar te stellen voor sportpro- jecten in tien ontwikkelingslan den. Het Network en de NSA za gen hun kans schoon en meldden zich aan. De aanvraag werd geho noreerd: Indonesië werd één van de tien landenprojecten. Een nieuw opgerichte stichting Mobilae Maluku Foundation, waar van Jim Pentury voorzitter van is, gaat samen met andere partners, zoals de KNVB, de Indonesische voetbalbond PSSI, de NSA, Net work Sport en Respo (een organi satie die zich wereldwijd inzet UITSLAGEN biljarten Libre. Grote Prijs Schadeherstel Roland Pop- pe. Derde ronde. Poule A-1. T. Gilles Sturm, Serooskerke 6, 3.571; 2. Kees Boone, Oostka- pelle 4, 3.364; 3. Chris Werlang, Wissenkerke 2, 2.107; 4. Gerard Schipper, Grijpskerke 0, 2.196. Poule A-2. 1. Toon Rijnberg, Haamste de 5, 3.750; 2. Martin Sturm, Serooskerke 4, 2.274; 3. Klaas Oostdijk Oost Souburg 3, 2.226; 4. Jan Beije, Wissenkerke 0, 1.732. Driebanden. Graanbeurstrofee. Tweede ron de. Poule C. 1. Henk Punt Zierikzee 4, 0.473; 2. Peter van Mierlo, Zierikzee 4, 0.390; 3. Tho mas van der Wielen, Dreischor 2, 0.373; 4. Wim Zandee, Kloetinge 0, 0.441. Poule D. 1. Huib Kuijten, Zierikzee 6, 0.295; 2. Wim van der Welle, Zierikzee 4, 0.338; 3. Rob Jacobs, Goes 2, 0.458; 4. Iman Wesdorp, Zierikzee 0, 0.216. SCHIETINGEN Ovezande. Spes Nostra wip 1:1e hoofdvogel J. v.Steenbergen 2e hoofdvogel L. Rentmees ter, 1e zijvogel P. Rentmeester, 2e zijvogel W.v.lersel (allen Willem Teil), 3e zijvogel F.Koens (Spes Nostra), 1e kal J. Buijsrogge (Zeelandia), 2e kal J. Verstraete (Jac.v.Beieren), Vliegende vogel: B.de Jonge, F. Koens (beiden Spes Nostra). Wip 2: 1e hoofdvogel P. Rentmeester, 2e hoofdvogel H. Franse, 1e zijvogel P. Rentmees ter (allen Willem Teil), 2e zijvogel W. Fayaars (Spes Nostra), 3e zijvogel C.Jeremiasse (Zorg- vlied), 4e zijvogel W.v.lersel (Willem Teil), 1e kal L.Rentmeester (Willem Teil), 2e kal B.Ver meulen (Zorgvlied), 3e kal J.Hoondert (Spes Nostra), 4e kal W.de Jonge (Spes Nostra). 's-Heerenhoek Seniorenschieting: 1e hoofd vogel Cr. Groos-Cools (Diana), 2e hoofdvogel B.Bos (st.Sebastiaan), 1e en 3e zijvogel Sj.Raas (Victoria), 2e zijvogel E. Nutzmann (Zorgvlied), 4e zijvogel B.Bos (st.Sebastiaan), 1e kal H.Groos Diana), 2e kal A.Dekker (Doel naar Ho ger), 3e en 4e kal Sj.Raas (Victoria), meeste kleine vogels Th.Kootstra (Victoria), vliegende vogel H.Hoogstrate (A.D.L.M.). »- WIELRENNEN Ster van Bessèges, derde etappe: 1. Dumou- lin (Fra) 148 km in 3.24.36, 2. Bozic (Slv), 3. Veelers (Ned), 4. Eeckhout (Bel), 5. Ladagnous (Fra), 6. Bacquet (Fra)' 12. Curvers, 23. De Kort, 39. Hoogerland, 67. Goesinnen, 96. Dek kers, 96. Van Dijk, 108. Timmer, 116. Van Leyen. Algemeen klassement: 1. Bozic 10.34.37, 2. Eeckhout 0.16, 3. Dumoulin, 4. Molmy (Fra), 5. Loubet (Fra) 0.21, 6. Goesinnen. 7. Veelers 0.22' 20. Curvers 0.26, 26. De Kort, 37. Van Dijk, 55. Dekkers, 76. Hoogerland, 90. Timmer, 104. Van Leyen. VOETBAL Jupiler league: MW - FC Dordrecht 1-0; FC Den Bosch - BV Veendam 2-2; FC Emmen - FC Oss afg; Helmond Sport - FC Zwolle 2-0; Tel star - FC Omniworld 1-2; Go Ahead Eagles - FC Volendam 0-0; De Graafschap - RBC Roosendaal afg; SC Cambuur - AGOW 1-1; Fortuna Sittard - Excelsior 2-1 Stand aan kop: De Graafschap 22 14 5 3 47 44- 18 Go Ahead Eagles 23 13 6 4 45 38- 18 SC Cambuur 23 12 8 3 44 49- 34 FC Zwolle 24 12 5 7 41 35 - 27 Excelsior 23 12 4 7 40 41 - 28 FC Den Bosch 23 9 8 6 35 44- 30

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 52