organisatie een probleempje De meest complete reis voor een eerlijke prijs NAC wint derby de meest complete reis voor een eerlijke prijs en ontvang gratis een tijdschrift-abonnement naar keuze 10 dagen Cdte d'Azur "Wanneer gaat weer Excursies Bezoek aan Sl. Paul de Vence Bezoek aan Cannes Avondtour langs de kust Bezoek aan de parfumfabriek in Eze Bustour met bezoek aan Antibes en Juan-les-Pins Bezoek aan Monaco o.l.v. een gids Natuurtocht naar de Gorges du Verdon Bezoek aan Castellane Bezoek aan de markt in Ventimiglia ►- Bezoek aan Nice Complete prijs vanaf: I»59 P P- Vanaf ons hotel met uitzicht op de Alpenrand nemen we u mee naar meren als de Chiemsee en de prachtig gelegen Königssee. Ook nemen we u maar naar de burcht bij Burghausen en bezoeken we de bedevaartsplaats Altötting. Complete prijs vanaf: 739 P-P- o.b.v, volpension Diverse vertrekdata van opril t/m oktober De MSC Fantasia vaart vanaf Barcelona allereerst naar Marseille. Daarna varen we naar Genua en bezoeken we Napels. Ook Palermo bezoeken we. Na Italië staat Tunesië op het programma. Als laatste bezoeken wij Palma de Mallorca We eindigen weerm Barcelona. zaterdag 6 februari 2010 door Maurice Steketee SportZeeland hield gisteren in de VOelël1 Mythe in Goes de 21e editie van het Zeeuws Topsportgala. Adrie Willeboordse over zijn dochter V 1 Verschillende clubs in het Nederlandse betaalde voetbal zijn behoorlijk ziek. Het lijkt er op dat het dit keer niet zomaar een griep je is dat na een paar dagen of we ken weer overwaait. Nee, het heeft er alle schijn van dat het om een chronisch virus gaat. Clubs staan op omvallen, spelerssalarissen kun nen niet meer betaald worden en de transfermarkt ligt ook al op z'n gat. Donkere wolken pakken zich samen boven de Nederlandse voet balstadions. De HFC Haarlem was het eerste slachtoffer, maar het zal niet lang meer duren of de volgende club volgt. De naam van Veendam wordt genoemd, en ook RBC Roosendaal en RKC Waalwijk staan op de rand van een faillisse ment. Vooralsnog lijken deze clubs gered, maar de vraag is voor hoe lang. Door de ondergang van Haarlem degradeert er nu nog maar één club uit de eerste divisie, maar het lijkt aannemelijker dat er aan het eind van het seizoen hele maal geen club hoeft te degrade ren. Door de economische crisis staan sponsoren niet langer meer gretig met de geldbuidel te rammelen om gaten in de begroting te dich ten. En terecht. De clubs hebben er zelf een zooitje van gemaakt door jarenlang exorbitante spelers salarissen te betalen en daar krij gen ze nu de rekening voor gepre senteerd. Gemeenten springen ook al niet meer bij. Het gemeen schapsgeld verdwijnt immers toch maar in een bodemloze put. Het is ook geen taak van de over heid om voetbalclubs overeind te houden. Bovendien levert het on eerlijke concurrentie op als de ene club wel financiële steun krijgt van de gemeente - en het wanbe leid dus beloond wordt - en de an der niet. Voor een groot aantal be taald voetbalclubs is het momen teel een kwestie van overleven. Of ze het gaan redden is de grote vraag. Het is mooi dat er volgend jaar een topklasse komt waarin de bes te amateurclubs van Nederland in actie komen. Maar het is de vraag welke clubs uit deze topklasse ook echt de ambitie hebben om door te stoten naar het betaalde voetbal. Want zeg nou zelf, bovenin mee draaien in de hoofd- of topklasse is toch veel mooier dan een figu rantenrol in een uitgeklede eerste divisie. tilburc - NAC heeft gisteravond Willem II diep in de degradatiezor- gen gedrukt door in Tilburg met 2-1 te winnen. Edwin de Graaf en Matthew Amoah scoorden voor de Bredase ploeg, nadat debutant Mitchell Donald de score had ge opend voor de thuisploeg. Door de veertiende nederlaag in 21 duels blijft Willem II zeventien de op de ranglijst van de eredivi sie. Met de negende zege ging NAC in de stand FC Utrecht voor bij naar de zesde positie. In het be gin van het duel waren de Tilbur- gers nog de betere ploeg, maar NAC herpakte zich daarna sterk. Veiling Beleef de Cöte d'Azur vanuit het knusse plaatsje Beaulieu-sur-Mer. Geniet van de Méditerranée en ga naar Cannes, Nice, Monaco en Juan-les-Pins. Stuk voor stuk plaatsnamen met een gouden glans. U waant zich tussen de rijken der aarde tijdens onze onvergetelijke excursies naar beroemde plaatsen langs deze evenzo beroemde kust. Complete prijs vanaf: 98 P P- o.b.v. logies ontbijt Vertrek dagelijks Als u wilt genieten van echte limburgse gastvrijheid, kunnen wij u een onvergetelijk verblijf garan deren! Wilt u een paar dagen cultuur beleven in het zuiden des lands of culinair genieten in het Bourgondis che timburg? Inclusief 1 drie gangen diner. khh Complete prijs vanaf: 219 P-P- Een mooie, groene camping van 12 hectare, direct gelegen aan het strand op gunstige afstand van het gezellige centrum van Rimini. Een ideale camping voor jongeren die houden van zon, zee en uitgaan. In Goes werd gisteravond ook een veiling gehouden. De opbrengst gaat naar het jeugdsportfonds, dat kansarme kinderen in staat stelt om te sporten. Een clinic met golfer Marjet van der Graaff leverde 450 euro op. Tien vip-plaatsen bij de door komst op Neeltje Jans van de Tour de France bracht 800 euro op. Een clinic van voetbalschool JVOZ leverde 300 euro op. Het totaalbedrag dat werd opge haald bedroeg 5500 euro. de andere kant was het ook goed. Het betekent dat de Zeeuwse sport man en sportvrouw echt op topni veau acteren, dat ze de wereld moeten rondreizen om tegenstan ders van hun niveau te treffen. Daar kwam bij dat de 21e editie van het Topsportgala een van de beste uit de historie was. De avond werd aan elkaar gepraat door Edward van Cuilenborg. Den nis van der Geest zorgde samen met saxofonist IJsbrand voor een originele muzikale ondersteuning foto Willem Mieras en de diverse categorieën werden ondersteund door prachtige film pjes. Van Cuilenborg riep voordat de vertegenwoordigers van Wille boordse en Hoogerland het toneel opkwamen nog tal van winnaars naar voren. Joannathan Duinkerke werd net als vorig jaar winnaar bij de sporters met een verstandelijke beperking. Zitskiër Kees-Jan van der Klooster werd opnieuw Zeeuws sporter met een lichamelij ke beperking. Het Beachsoccer- team Zeeland (met enkele Rotter dammers in de gelederen) werd uitgeroepen tot sportploeg van Zeeland. Het team werd in 2009 Nederlands kampioen. De vijftien jarige Rik Jendrusch uit Scharendij- ke werd tot zijn verrassing uitge roepen tot Zeeuws talent van 2009. Hij werd vorig jaar wereld kampioen freestyle windsurfen bij de junioren. Aparte prijzen waren er nog voor Joey de Loor van de pas opgerichte organisatie Sportbil- lies. De Loor stampte vorig jaar op Papendal een dag voor gehandicap te sporters uit de grond die zijn weerga niet kende. Er kwamen 750 kinderen op af én Johan Cruijff. JVOZ, de .voetbalorganisa tie van Dennis en Gérard de Nooijer en Dolf Roks, kreeg een aanmoedigingsprijs. Het trio schaaft met hart en ziel aan vele Zeeuwse voetbaltalenten. „Ze voelt zich Zeeuw en zal zich dat altijd blijven voelen." Adrie Willeboordse over zijn dochter

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 51