341 sport Willeboordse bezorgt Amsterdam ruziet nu al over Spelen 2028 Voetballer Terry moet aanvoerdersband afstaan Cissé krijgt nieuwe kans bij Feyenoord Everse als interim-coach aan de slag bij Heerenveen AZ vindt een nieuwe shirtsponsor zaterdag 6 februari 2010 Amsterdam - Achttien jaar voor dat het eventueel zover komt, is er al ruzie over de Olympische Spe len in Amsterdam. Het Amster damse bedrijfsleven trekt zijn steun voor de organisatie van de Spelen in 2028 in, omdat de ge meente het havengebied als locatie heeft aangewezen. Deze week wees wethouder Maar ten van Poelgeest de Zuidas en het havengebied binnen de ring (Hout havens en Minervahaven) aan als plek voor een atletiekstadion, zwemarena,.perscentrum en olym pisch dorp. Een definitieve keuze moet later worden gemaakt. Het bedrijfsleven vindt dat Van Poel geest de Spelen als paard van Troje gebruikt om zijn omstreden plan nen voor woningbouw in het ha vengebied door te drukken, zon der met goede alternatieven voor het bedrijfsleven te komen. „We zijn niet tegen de Spelen", zegt voorzitter Paul Wevers van Oram, de ondernemersvereniging in de Amsterdamse regio. „Integendeel. Maar niet op deze plek." Kamer van Koophandel, MKB Amsterdam, VNO-NCW Noordwest en Oram vinden het 'belachelijk' dat voor de haven als locatie is gekozen, net nadat de ge meente heeft afgesproken bedrij ven in het gebied tot 2029 met rust te laten. „Het is niet netjes dat Van Poel geest die afspraak nu zo maar aan de kant zet", zegt voorzitter Mark van der Horst van MKB Amster dam. heerenveen - Jan Everse zit tot het einde van het seizoen als hoofd trainer op de bank bij SC Heeren veen. Dat liet algemeen directeur Yme Kuiper gisteren weten. Everse neemt de taken over van lan de Jonge, die woensdag zijn functie neerlegde. De Jonge was ook al als inte rim-coach werkzaam na het ont slag eind augustus van Trond Sol lied. Onder De Jonge verbeterden de sportieve prestaties van de Friezen echter niet. Een dag na de neder laag tegen VW-Venlo (3-1) be sloot hij op te stappen en zijn oude taak als hoofd jeugdopleidin gen weer op te pakken. SC Heerenveen wil ter versterking van de technische staf naast Ever se nog een tweede trainer aantrek ken. Jan Everse werd in oktober ontsla gen bij FC Zwolle en ging daarna aan de slag bij amateurclub RWH. De 56-jarige Rotterdammer speel de in zijn actieve voetbalcarrière voor Feyenoord en Ajax. Hij train de daarna diverse amateurclubs. Hij werkte in het betaalde voetbal bij Sparta Rotterdam en FC Zwol le. Ook was hij een jaar werkzaam in Finland bij FC Jokerit. Het telefoontje van Heerenveen kwam voor Everse als een verras sing. „Ik had in principe afscheid genomen van het betaalde voet bal. Ik wilde in ieder geval niet meer in de eerste divisie werken, maar ik ben voetbalman in hart en nieren. Ik kan 24 uur per dag over voetbal praten. Als een club als Heerenveen voorbij komt, ga je daar serieus over nadenken." Zijn belangrijkste taak wordt om Heerenveen uit de gevarenzone te leiden. De bekerwinnaar staat na 21 duels op de teleurstellende der tiende plaats, met slechts twee punten meer dan de nummer zes tien ADO Den Haag. Everse zit vandaag al op de bank als Heerenveen in het eigen Abe Lenstra-stadion tegen FC Utrecht speelt. cobham - John Terry is niet langer aanvoerder van het Engelse natio nale voetbalelftal. Dat heeft bonds coach Fabio Capello gisteren be slist. De verdediger van Chelsea is in opspraak geraakt door-een affai re met de ex-vriendin van zijn voormalige ploeggenoot Wayne Bridge. „Na lang wikken en wegen heb ik het besluit genomen dat het het beste is om John Terry de aanvoer dersband af te nemen", stelt de Ita liaanse bondscoach in een verkla ring op de website van de Engelse bond FA. „Als aanvoerder heeft Jo hn Terry zich bijzonder positief opgesteld, maar ik moet ook ande re overwegingen maken en hande len in het belang van het team." De 29-jarige Terry was vanaf 2008 aanvoerder van het Engelse team. Normaal gesproken neemt tweede keus Rio Ferdinand nu de band ZEEUWSE SPORTVERKIEZING Judoka Elisabeth Willeboordse en wielrenner Johnny Hoogerland zijn gekozen tot sportvrouw en sportman 2009 van Zeeland. door Koen de Vries goes - Elisabeth Willeboordse za delde de organisatie van het Zeeuws Topsportgala gisteravond met een probleem op. De 31-jarige judoka die sinds haar zeventiende buiten Zeeland woont, "liet nadat ze voor de vierde keer tot sport vrouw van Zeeland werd uitgeroe pen via haar vader weten dat het wat haar betreft de laatste keer was geweest. Ze gunt de titel in het vervolg aan andere Zeeuwsen. Dat was even schrikken. Als alle ge nomineerden er zo over zouden denken, dan zou het gala opgehe ven kunnen worden. Vijf van de zes genomineerden in de categrorieën Zeeuws sportman en sportvrouw 2009 wonen immers buiten de provincie. Het was niet voor niets dat jurylid Kim Reijnier- se even later op het podium zei dat het wat hem betreft 'niet ge hoeven had.' „Wat mij betreft wordt ze elk jaar gekozen." Willeboordse, die vorig jaar onder meer tweede werd op het WK in de klasse tot 63 kilogram, was zelf niet aanwezig in Goes, omdat ze vandaag aan de prestigieüze we reldbekerwedstrijd in Parijs deel neemt. „Het heeft niets met arro gantie te maken", legde haar vader Adrie Willeboordse uit nadat de zaal in de Goese Mythe was leegge stroomd. „Elisabeth vindt het demotiverend voor al die anderen Zeeuwen die zich suf trainen maar niet eens ge nomineerd worden. Ze voelt zich Zeeuw en zal zich dat altijd blijven voelen. Daarom wil ze zich in blij ven zetten voor de Zeeuwse sport. Ze zou iets anders willen doen; misschien zou ze een ambassa- deursrol kunnen vervullen." De enige van de zes eerder ge noemde genomineerden die nog over. „Er is geen reden dat te veran deren", zei Capello. De reactie van Terry was kort: „Ik respecteer vol ledig het besluit van Fabio Capello en zal alles blijven geven voor En geland." De Britse media smulden de afge lopen dagen over de vermeende es capade van Terry. De getrouwde vader van twee kinderen zou een affaire hebben gehad met Vanessa Perroncel, de voormalige vriendin van Bridge. Het lingeriemodel heeft een kindje van Bridge, die zes jaar samenspeelde met Terry bij Chelsea. Ondanks het besluit van Capello krijgt Terry alle steun van Carlo Ancelotti, zijn coach bij Chelsea. „Het maakt mij niet uit wat er uit het gesprek met Capello gaat ko men. Dit is een probleem voor Ca pello en John Terry", aldus Ance lotti. alkmaar - AZ heeft in Buko een nieuwe shirtsponsor gevonden. Het dienstverlenende bedrijf uit Beverwijk, gespecialiseerd in trans port, prijkt tot het einde van het seizoen op de shirts van de lands kampioen, te beginnen morgen in De Kuip tegen Feyenoord. De Alkmaarders spelen sinds het faillissement van DSB Bank, vorig jaar oktober, in sponsorloze te nues. Beide partijen wilden geen uitla tingen doen over de hoogte van het sponsorbedrag. De directie van AZ heeft met de curatoren van DSB - de voormalige hoofds ponsor van de club - afgesproken dat de helft van de opbrengst voor de club is. De andere vijftig pro cent gaat naar de curatoren. Alge meen directeur Toon Gerbrands omschreef de opbrengst uit het sponsorcontract met Buko als „een extraatje". wel in Zeeland woont, werd Zeeuws sportman bij de mannen: wielrenner Johnny Hoogerland uit Yerseke. Ook hij was niet aanwe zig. Hij was in Zuid-Frankrijk aan het uitrusten van de derde etappe van de Ster van Bessèges. Zijn zus Jenny nam de prijs in ontvangst. Het komt steeds vaker voor dat de hoofdrolspelers niet aanwezig zijn bij de verkiezing. Het was mis schien jammer dat de prijzen giste ren door vervangers in ontvangst moesten worden genomen. Aan door Barry van der Hooft Rotterdam - Mario Been stak afge lopen week niet onder stoelen of banken dat hij ontevreden was over Sekou Cissé. „Het is duidelijk dat hij niet brengt wat we van hem verwachten", zei de Feye- noord-trainer over de Ivoriaanse aanvaller. Het was vooral gespeeld ongenoegen. Been probeerde Cis sé te prikkelen, liet hem donder dag tegen RKC negentig minuten op de bank, maar geeft hem mor gen al weer een nieuwe kans. Te gen AZ mag Cissé.een nieuwe po ging wagen om te laten zien wat hij in huis heeft. Net als Cissé begint ook Jonathan De Guzman weer in de basis. De aanvallende middenvelder slaagde er afgelopen maand niet in een transfer af te dwingen en is aan zijn laatste maanden bezig bij Feye noord. Deze zomer loopt De Guz man gratis de Kuip uit, maar voor het zover is moet hij zijn werkge ver nog aan een ticket voor de Eu ropa League helpen. Na de minimale zege bij RKC (0-1) staat Feyenoord er in dat op zicht goed voor. Het gat met de directe achtervol gers - Heracles Almelo en FC Utrecht - bedraagt respectievelijk negen en tien punten. AZ, de te genstander van morgen, heeft zelfs dertien punten minder dan de Rotterdammers. Toch wordt het duel met de Alkmaarders als een topwedstrijd gezien. Feye noord wil na de bekerzege bij PSV (0-3) en het gelijkspel tegen Ajax (1-1) graag verder afstand nemen van AZ. Roy Makaay verdwijnt morgen sa men met Diego Biseswar weer naar de bank. Het Beachsoccerteam Zeeland werd uitgeroepen tot sportploeg van Zeeland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 50