zeeland 131 i Vet cool. De en doen na rampjaar bin drie goeje> ook hard kunnen remmen' -Wr Miljoenen voor steden in West-Zeeuws-Vlaanderen terug tot 'normaal' niveau 'Fouten in zaak ds Hendrikse' zaterdag 6 februari 2010 2005, één van de laatste projecten bij Duurzaam Verkeersveilig West-Zeeuws-Vlaanderen. foto Peter Nicolai Debat over verkeersveiligheid 16 februari, filmzaal Abdij, Middelburg Aanvang: 19.00 uur Meld u aan via debat@pzc.nl Zie ook www.pzc.nl/verkeersdebat zenaars op de buiten", zei de Hoofdplaatse akkerbouwer Erik Dekker indertijd. Hij vertegen woordigde Agrarisch West-Zeeuws-Vlaanderen binnen het project. Hij kijkt nu redelijk te vreden terug. „Gelukkig zijn ze te ruggekeerd op hun schreden en zijn er op polderwegen geen drem pels gekomen. Dat had alleen maar irritatie gegeven." Dekker is ook 'blij' met een tege moetkoming voor de rondweg Breskens die in 2005 is geopend. Het landbouwverkeer zou daar eerst geen gebruik van mogen ma ken, waardoor trekkers een eind zouden moeten omrijden en on derweg voor meer gevaarlijke situa ties zouden kunnen zorgen. „Uit eindelijk zijn trekkers er toege staan", vertelt Dekker, „met dank aan gedeputeerde Toine Poppe- laafS." In 2006 is het proefproject Duurzaam Verkeersveilig afge rond, zes jaar later dan gepland. Er is volgens oud-gedeputeerde Hen- nekeij veel van geleerd. „Rotondes in doorgaande wegen zijn voor het eerst hier toegepast. Nu is dat heel normaal." En de resultaten zijn verbluffend. De kruising Pot jes bij Zuidzande is een rotonde ge worden. Hennekeij: „Tientallen on gelukken gebeurden daar, sinds dien bijna niet één meer." Niet al leen wegwerken hebben een posi tief effect gehad, meent Dekker. „Mensen zijn door alle aandacht ook fatsoenlijker gaan rijden." Een minpunt is nog altijd dat dé doorgaande weg van West-Zeeuws- Vlaanderen, de N61, niet is ver nieuwd. „Was die weg op tijd aan gepakt, dan had dat dertien ver keersdoden kunnen schelen", al dus Hennekeij. Dekker kan er ook niet met zijn pet bij dat de N61 maar op zich laat wachten. De volgorde is volgens hem verkeerd. „Ze hadden natuurlijk eerst de N61 moeten doen. Ik ga als boer ook niet eerst dorsen en vervol gens zaaien." Wellicht ter gerust stelling: de opening van de ver nieuwde N61 staat nu voor eind 2013, begin 2014 op de rol. door Rinus Willemsen Of ik voetbalplaotjes spa oren? Allicht. Wie nie? 't Is gewoon 'n êêle raoge geworren bie ons in 't durp. Iederéén spaor voetbalplaotjes. Bie 'n tientje boodschappen in de su- permakrt, krieg je 'n envelopje mee 'vuuf stickers d'r in. „Zeg, spaore hie ook die pla- otjes?", vraogt 'n vrouwe an me as 'k staon af te rekenen bie de kassa. Op de manier waorop ze dat vraogt, verwacht ze eigenlijk een antwoord van: „Bel néé, 'k 'én al rommel genoegt." Maor as 'k drif tig knikken, dan begin ze, dat ze die plaotjes eigenlijk voor de drie kleine joengers van de bureo spaort. „Want die zit ten op de voetbal, weet je. En an die gastjes 'én 'k ze beloofd." Noem oen 'k éérlijk zeggen, dan 'k mee voetbal eigenlijk nie zo vee 'én. 'k Kieken de zondagaovund we nao de saomenvattiengen op de tv, mao dat is ook alles, 't Duurt me allemao te lange, 'k Wil eigenlijk allêêne mao doelpunten zien. Da gedêêfel achter 'n balie, dan kan me nie zo bekoren. Net as da schaotsen. Alsmao roondjes draoien. 't Is net of je naor 'n goud vis kiekt, in een vissenkomme. Mao plaotjes spaoren is toch iets anders, ee. Da gaot om 't verzao- melen ee? Vee van die joenge voet balletjes kén 'k zelfs nie. En trou wens die ouwere ook nie 'óór. Mao z'n voetbalclub betékent toch 'êêl wat voor 'n durp. En 't is een schööne sport in je vrieje tiid. En noe mee al die foto's. Vroeger as kind spaorende kik a zegeltjes bie de Blue Band. Die kon je dan inle veren voor 'n plaotje en zö kon je 'n encyclopedie bie mekaore spa oren. Die was losbladig en toen 'k van 'Nederland'wilden laten zien: bloembollen, oude steden, de zee. Toen zijn we meer naar het wes ten gaan kijken. Hillegom, Leiden, Delft. Hoe reageerden de andere gemeenten die op het parkoers liggen De burgemeester en wethouder De Vries hebben als eerste hun col lega-bestuurders gebeld. De mees te gemeenten waren enthousiast tot zeer enthousiast. Maar natuur lijk kwamen ook meteen de vra gen over kosten en verzoeken om ook door hun kernen te rijden. Met wie heb je allemaal te maken? We moeten overleggen met alle wegbeheerders: drie provincies, wa terschappen en de gemeenten. En dan moet alles nog worden afge stemd met bijvoorbeeld de open baarvervoerbedrijven. Hoe is de samenwerking met de Itali anen. Stellen ze bijvoorbeeld veel ei sen aan de weginrichting? Dat is ons erg meegevallen. Ze roe pen niet zo snel dat een verkeers drempel weg moet of een bocht verbreed. De Giro-directie vindt dat een goede wielrenner niet al leen hard moet kunnen fietsen, maar ook hard moet kunnen rem men. Eerder verschenen afleveringen van deze rubriek zijn te vinden op de website www.zeeuwsjaarvandefiets.nl. Vanaf volgende week verschijnt de ru briek op vrijdag. van de laogere schoole goeng, én 'k al die losse blaojen laoten inbin- nen mee 'n schoon groen kaft der om. Nog altied staot dat boek in m'n kasse. Alles kan je d'r in terug vinnen. Over de Zeven Wèreld- wonderen, het Suezkanaol en de Romeinen, om maor 's een paor diengen te noemen. As kind lag ik dan 's aovunds in m'n bed nog een paor bladziejen te lezen, 't Waoren mao korte stikjes, mao je kwam op die manier nog 's iets van de wèreld te weten. Wat of je schööne vond, da las je bienao iel- ken aovund. Je wist het als 't wao- re uut j'n 'ööfd. Tegenwoordig kiek j'n op internet op de computer. Op die maniere kom je van al les te weten. Bie wie zie je nog 'n encyclopedie in de kasse staon? Toch nèrgenst méér? Allêêne op de rommelmarkten kan je nog encyclope- dies zien en kööpen voor 'n prikje. Maor ook daor lao ten de ménsen ze staon. 'n Ency clopedie is uut den tied. Of ik nog dubbele én? Jao, jao. Zouwen me die dan kunnen rul len? Kom maor 's langst. Jao, van middag nao den eten. Binst an 'k naor buuten loööpen komt 'r 'n groepje opgeschooten jonge gas ten de wienkel binnen. Van die vlugge joengens, weet je wel? Even vlug deur langst de schap pen, dit en dat kööpen. Saomen staon ze wat te smoezen. Néé, ze rekenen alles tööpe toet net boven 'n tientje, 'n Paor breezers, kauw gum en wat snoep, 't Meisje achter de kassa draoit eur eigen om, om 'n zakje plaotjes te pakken. "'Néé, van dien andere staopel gèrn," wiest één van de gasten. Gedien stig pakt ze n zakje. Nog voo ze de deure uutbinnen, galmt het deu de winkel: "Vet cool, da binnen drie goeje." MIDDELBURG - Minister Van der Laan van Wonen, Wijken en Inte gratie heeft Zeeland 20.467.098,58 euro beschikbaar gesteld voor ste delijke vernieuwing. Hij heeft gisteren bekendgemaakt dat hij voor heel Nederland 1,2 mil jard euro heeft uitgetrokken. Het geld wordt verstrekt op grond van de plannen en afspraken van ste den en provincies waarmee ze in Michel Joosse: Italianen willen graag Nederland laten zien. ZIERIKZEE - Het kerkordelijk onder zoek van het regionaal kerkver band (de classis) Zierikzee naar de atheïstische dominee Klaas Hen drikse is nog niet klaar. Donderdag meldde de classis dat de zaak was afgehandeld, maar enkele afgevaar digden hebben daartegen bezwaar aangetekend. Volgens de indieners van het bezwaarschrift zijn er tij dens de vergadering woensdag avond fouten gemaakt, 'die van grote invloed zijn geweest op de uitslag van de stemming'. aanmerking willen komen voor subsidie van het investeringsbud get stedelijke vernieuwing. Het geld wordt gebruikt voor ingrepen die zijn gericht op het verbeteren van woningen, straten en pleinen. Ook kan het besteed worden aan de aanpak van knelpunten op het terrein van geluidsoverlast, bo dem- en binnenstedelijke lucht kwaliteit. KINDEROPVANG OP MAAl^ Dagopvang 0 tot 4 jaar Buitenschoolse opvang tot 12 Jaar Weekendoovang o tot 12 )aa Philippine Schoondljke Temeuzen Vlissingen Zaamslag Zuiddorpe -Komt j gerust vrijblijvend langs ljuultje is geopend van maandag t/m zondag 2van 06.30 tot 19.00 uur BpaMbJ svww.Juultje.nl Juutye mulct dcet uk van Stichting Prokmo

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 47