met de stoomboot 'Grote projecten nodig in gemeente Borsele' Kolenhandelaar op de Wal Schoolacties Haïti leveren geld op ind 129 Problemen met traplopen? Verhuizen niet^rux^d^i door Luc Oggel HEINKENSZAND - Borsele moet zich inzetten voor de realisatie van grootschalige economische projec ten zoals containerterminals in het Sloegebied, nieuwe energiecen trales en een kernreactor. Dat advi seert de Kamer van Koophandel Zuid-West Nederland in de rap portage 'Gemeente Borsele in beeld'. Volgens de KvK zorgen dergelijke projecten voor nieuwe inwoners en dat is hard nodig om de leef baarheid op peil te houden. Het aantal inwoners van Borsele neemt de komende jaren nauwe lijks toe, waardoor voorzieningen als scholen en winkels in de ge meente onder druk komen te staan. In het rapport zijn de belangrijkste sociaal-economisiche ontwikkelin gen in Borsele op een rij gezet en worden de economische kerncij fers vergeleken met die van andere Zeeuwse gemeenten. De cijfers ge ven een enigszins vertekend beeld, omdat ze vooral zijn gebaseerd op de situatie tot en met 2008. Desal niettemin geeft de analyse, die ove rigens voor meer gemeenten in ontwikkeling is, volgens de KvK een goed beeld van de structuur, vitaliteit en groeikracht van Borse le. Behalve de grootschalige projec ten pleit de KvK in het rapport voor nieuwe bedrijventerreinen en het beter benutten van toeris tische kansen. Ook zou er snel een structurele oplossing moeten ko men voor de huisvesting van bui tenlandse werknemers. De KvK wil met het Borselse ge meentebestuur om de tafel om de uitkomsten en aanbevelingen van de analyse te bespreken. Adres Telefoon Afd2241 Stannah V Wérelds meest gelfosen en gewaardeerde traplift Opsturen in een envelop zonder postzegel naar: Stannah Trapliften B.V., Antwoordnummer 17006, 2170 VB Sassenheim De boot van de lijndienst naar Rotterdam ligt klaar bij de Spijkerbrug voor vertrek naar Rotterdam. Op de voor grond de Dokbrug, linksboven de Rouaansekaai en rechts is het Oostindisch Huis te zien. foto Zeeuws Archief VLISSINGEN - De afgelopen week is vooral op scholen nog veel geld op gehaald voor de slachtoffers van de aardbeving in Haïti. De Louise de Colignyschool uit Vlissingen zamelde geld in het Kin derdorp Bon Repos in de hoofd stad Port-au-Prince. Dit kinder dorp is ook zwaar getroffen door de aardbeving. Zo is de school en de verblijven van de kinderen hele maal verwoest en zijn de kerk en andere voorzieningen zwaar be schadigd. Met het inzamelen van lege fles sen en het de verkoop van zelf ge bakken koekjes werd geld ingeza meld. Een leerling verkocht een zelfgeschreven boek heeft ver kocht en de leerkrachten doneer den het geld voor hun verjaardags boeket. Tesamen leverde dit 4742 euro op. Kinderen van basisscholen De Re genboog en De Knotwilg in Oost- kapelle deden mee aan een door twee leerlingen van de CSW Van De Perre georganiseerde sponsor loop. De CSW'ers Anne Fleur van der Ent en Renee IJzerdoorn wa ren met het idee van de sponsor loop gekomen in het kader van de actie van de CSW: 'Ik werk voor Haïti'. De twee meiden hadden bij de Oostkapelse scholen geïnfor meerd of die aan de sponsorloop wilden meewerken. Op de Knot wilg zijn ook formulieren uitge deeld en een groep kinderen heeft ook daar zijn best gedaan. De kin deren hebben zo een bedrag van drieduizend euro opgehaald. T ohan van Moolenbroek uit Mid- I delburg stuurde deze foto van zijn vader Jacobus (1905-1957). „Mijn vader heeft gewoond op de Wal B104 en heeft en na het over lijden van mijn opa in 1923 de ko lenzaak, met een deftig woord "de brandstoffenhandel", van zijn va der voortgezet. In augustus 1936 is hij verhuisd naar Nieuwe Kerk straat B 108 (later nummer 8). Dit pand is bij het bombardement wonderlijk gespaard. In maart 1951 is hij wegens onteigening verhuisd naar de Segeersstraat 12." Foto's van de bij het bombardement in 1940 verdwenen Wal zijn onder meer terug te zien op de kaart op www.pzc.nl/middelburg1940. Daarop op reacties van lezers van de krant en de site op deze ru briek. Uit Enkhuizen kwam een reactie van Lourence van Eenen- naam naar aanleiding van de foto Jacobus van Moolenbroek voor zijn brandstoffenhandel. van de hoek Rouaansekaai-Dwars- kaai in de PZC van 23 januari: „De ze woning werd bewoond door de familie van Eenennaam Lou met Catharina Overweel. Ikzelf, Lourence van Eenennaam ben hier geboren in 1941. Het gebouw rechts van ons huis was de Steen rots en links was volgens mij een schildersbedrijfje, maar met zeker heid kan ik dit niet zeggen. Een grote woning was het zeker want een broer van mijn vader heeft met zijn vrouw nog bij ons in ge woond in de oorlog.Ook Jan Pau- we ome Jan Pauwe voor ons had boven een kamer bij ons in de oorlog. Verder was er links op de foto nog een café Het Jagertje en Frans, een zoon van de eigenaar, ging dan bij ons over het dak naar zijn huis als hij niet meer binnen kon komen." Reacties op deze rubriek: Redactie PZC, postbus 91, 4330 AB Middelburg tav Middelburg 1940 of naar middel- burgl 940@pzc.nl zaterdag 6 februari 2010 Bossenburg 171, Vlissingen makelaar Riante gezinswoning voor een zeer scherpe prijs Deze keurig afgewerkte woning met serre en maar liefst vijf slaapka mers grenst voor en ach ter aan een plantsoen. Dit huis verkeert in een zeer goede staat en kan zon der werkzaamheden wor den betrokken. Vraagprijs 159.000,- k.k. reeds meer dan 500.000 gebruikers gingen u voor! blijven wonen in uw vertrouwde omgeving met een traplift volledige garantie en service de fiscus betaalt tot wel 50% mee! bel voor een gratis en vrijblijvend trapliftadvies bij u thuis www.stannah.nl info@stannah.nl Stuur mij vrijblijvend informatie. De traplift is voor: rechte trap trap met 1 of 2 bochten buitentraplift

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 45