'We hebben de mooiste V modelbouwshow.nl 261 zeeland Binnenvaartschip vastgelopen op Schelde Herstel Middelburgse bolwerken voltooid 20 en 21 februari 2010 NIEUWE INRICHTING Het Scheldemond College is trots op haar nieuwe aula's. Ze zijn niet alleen kleurrijk, maar ook nog eens helemaal ingericht en ontworpen naar de wensen van jongeren. Reddingboot moet kotter in nood bijstaan V* >AVermeulen Autoverhuur Pearyweg 6 GOES j Tel: 0113-561812 Web: www.vermeulenautoverhuur.nl www.pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto zaterdag 6 februari 2010 w WEBLOC Lees over de Indonesische roots van Middelburger Fred Hanny op www.pzc.nl/amatoo MEEST CELEZEN 1. Prinses Maxima bezoekt Vlissingen 2. Stads Ring de wacht aan gezet 3. Veere wil geen strandriool STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl WAARDE - Bergingsbedrijven zijn gisteren zo'n beetje de hele dag en avond bezig geweest om een vast gelopen binnenvaartschip te ber gen. De met 1380 ton steenkolen gela den Jona liep rond elf uur 's och tends aan de grond op de Wester- schelde, in de Schaar van Waarde. Daarbij raakte het schip geplooid. De bergingswerkzaamheden wer den uitgevoerd door Sleep- en Ber gingsbedrijf Multraship uit Terneu- zen. Ook Polderman uit Hansr weert was bij het werk betrokken. De twee opvarenden van de Jona zijn van boord gehaald, waarna de lading is overgeladen in andere schepen. Omdat er scheuren in het schip zaten, was het zaak om het vóór hoogwater weg te heb ben. De opwaartse druk zou er voor kunnen zorgen dat het in tweeën zou breken. De [ona voer door een nevenvaargeul in de Wes- terschelde waar veel binnenschip pers gebruik van maken om de drukke hoofdvaargeul te mijden. Over de oorzaak van het ongeval is nog niets bekend. Volgens een woordvoerster van Rijkswaterstaat is er geen gasolie in het water te recht gekomen. Op ongeveer de zelfde plek is afgelopen weekeinde ook een binnenschip omhoog gelo pen en geplooid. Dat liep goed af. De afgelopen jaren zijn de Middelburgse bolwerken grondig opgeknapt. foto Lex de Meester door Selma Osman Sta-tafels, poefjes, hoekers, houten leesta fels of gewoon met je kont op de verwarming; de leerlingen van het Scheldemond College in Vlissin gen hebben het voor het uitzoe ken. Sinds de twee aula's van de school opnieuw zijn ingericht zit ten zij in pauzes en tussenuren op blits meubilair. Gisteren arriveerden de laatste knalgele kantinestoelen in gebouw A en daarmee is de herinrichting helemaal af. „We hebben de meest bijzondere aula van Walcheren", verkondigt Edward Oranje niet zonder trots. Als docent en hoofd facilitaire dienst (de baas van de conciërges) heeft hij er voor ge zorgd dat de sombere ruimtes nu barsten van de kleur. Niet alleen, want de leerlingenraad deed een verzoek ep besliste mee over het eindresultaat. De ouderraad zorg de voor het ontbrekende bedrag. „Ons budget was maar toereikend voor één aula", legt Oranje uit. Met wat handigheid wist hij het zo te plooien dat de aula's in beide gebouwen aan het Weyevlietplein er hip en trendy uit kwamen te zien. Van het eindresultaat wordt dankbaar gebruik gemaakt. Met op de achtergrond de beats van TMF, hangen overal in de ruimte leerlin gen. Sommige met een boek voor de neus, andere druk pratend met elkaar. En voor wie geen zin heeft in gezelschap, liggen de Hitkrant, Yes, kranten en sportbladen voor het oprapen. Oranje noemt de inrichting ge durfd. „Bijzonder zijn de zelfont worpen tafels met in het midden een gat waarin het afval verdwijnt. En omdat leerlingen graag met hun kont op de verwarming zit ten, hebben we daar houten blok ken tegenaan gezet om op te han gen, zitten of liggen. Zo hebben we de hangcultuur van de jonge- Yannick van de Woestijne (15) 'boeit' het totaal niet dat de school er kleur en nieuw meubilair tegen aan heeft gegooid. Als de ma- vo-4-scholier al ergens op let, dan zijn het eerder de meiden in de aula dan het nieuwe meubilair. Praten met zijn vrienden, dat is waar het hem om gaat. „Die beamer vind ik trouwens wel heel mooi. Ze draaien hier lekker veel TMF." ren in de inrichting terug laten ko men." Iedereen blij, want de conciërges merken nu al dat er minder rot zooi ligt. „Voorheen hadden we een behoorlijk afvalprobleem", zegt Oranje. Het zeventien jaar oude meubilair nodigde de leerlin gen niet uit om de boel netjes en schoon te houden. „Maar nu zie je geen teksten meer." De leerlingenraad kaartte de zaak aan. Die vond dat de aula's wel een nieuwe inrichting konden ge bruiken. „Een fijne ruimte waar je moet kunnen eten, maar ook re laxen", verwoordt vwo-4-leerlinge Simone Maas. Ze wilden én kre gen een nieuwe automatenwand waarin ook warme dranken zitten als soep en thee. „De lange bank langs de wand geeft gelijk een ge zellige sfeer", zegt Simone over het eindresultaat. „Wij hebben niet de mooiste aula van Walcheren, maar van heel Zeeland. In ieder geval de modernste." 'Zeker weten' dat de restyling van de aula nodig was, vindt Mike Hil- berdink (17) uit vwo-5. „De oude stoelen waren gammel, daar zakten we bijna doorheen. Nu is het kleur rijk. En we hebben mooie stoelen ge kregen." Als het kan, duikt hij op de poefjes. Want die zitten zo lekker. Qua gezelligheid verandert er vol gens hem niks: „Maar het ziet er wel leuker uit nu." MIDDELBURG - In Middelburg is gis teren de voltooiing van de herstel werkzaamheden aan de bolwer ken 'gevierd' met de opening van twee exposities in het stadskan toor. Vanaf 2005 is begonnen met het uitdunnen van het bomenbestand en het opknappen van de hees- sters. Na vijfjaar is het proces afge rond. Copijn Tuin- en Landschaparchi tecten waren nauw betrokken bij het herstelplan van de bolwerken. HBaMMRBMHHRBBagHBBsnflMnHMBKHsmni STELLENDAM - De reddingboot An toinette van het KNRM-station Stellendam moest gisterochtend in actie komen. Om 08.12 uur kwam de melding binnen van kotter GO27 dat deze motorstoring had. De schipper kon niet meer schake len tussen voor- 'en achteruit slaan met de schroef De Antoinette bleef bij de kotter tot in de haven van Stellendam. Het zit leuk en het ziet er een stuk opgeruimder uit, zegt een tevreden voorzitster van de leerlingenraad. „Vooral na de pauze is er een stuk minder troep." Zelf hangt vwo'ster Simone Maas (15) het liefst op een van de lange banken helemaal ach ter in de hoek. „Vlakbij de tijdschrif ten." Het was een risico om die daar neer te leggen, geeft ze toe. „Maar het gaat goed." x pa/ticulier én bedrijf! Van het hele proces van herstel is een expositie gemaakt met als the ma 'Oreillon tot Skatesculptuur'. Aanvullend op de expositie wor den de Middelburgse bolwerken extra belicht. Kenée Borgonjen heeft het verle den en het heden van de Middel burgse bolwerken in woord en beeld zichtbaar gemaakt. De duo-expositie is te bezichtigen in het stadskantoor van 9 februari tot 16 april tijdens de normale ope ningsuren. Alfijd de auto die u nodig hebr, wanneer u hem nodig hebt En niet ais u hem niet nodig hebt - 10.00 tot 18.00 uur tickets online te bestellen www.zeelandhallen.nl Volwassenen 10,00 p.p. kinderen tot 12 jaar 4,50 Zeelandhallen.nl C DOUWJTCCH I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 42