Zeeland CDA: Coffeeshop vrije kwestie PZCI Rechter vernietigt boetes Rug WALCHEREN 26 en 27 VERKIEZINGEN Lijsttrekker Hannie Kool wil heikel punt buiten collegeprogramma houden Geen zout, wel een bord VVD Veere: Heijning wethouder 28 en 29 almanak Zaterdag 6 februari 2010 'Wij hebben de mooiste aula van heel Walcheren' door Theo Giele MIDDELBURG - Over het gedogen van een coffeeshop hoeven wat het CDA Middelburg betreft geen afspraken te worden gemaakt bij de vorming van een nieuw college van burgemeester en wethouders. Het CDA zit nu samen met de PvdA, de SGP en de WD in het college. CDA-.lijsttrekker - en wet houder - Hannie Kool zei bij de presentatie van het verkiezingspro gramma van haar partij dat zij niet van plan is om van de heikele kwestie een zaak van het nieuwe college te maken. Het huidige colle ge heeft het onderwerp ook als 'vrije kwestie' aan de raad overgela ten. En dat mag wat haar betreft zo blijven. De raad is nu tot het bot verdeeld over de kwestie. De anders zo hechte coalitie viel in november uiteen. Althans binnen de raad, het college hield zich afzijdig in de discussie. Drie coalitie partijen zijn tegen verder gedogen. De PvdA wil, onder voorwaarden, wel een coffeeshop toestaan en wordt daar bij gesteund door SP, GroenLinks, LPM en PPM Akdag. Die partijen vrezen straathandel en willen via een gedoogde coffeeshop nog zicht op de zaak houden. De voorstanders hebben in de oude raad een meerderheid van één stem. Dat was genoeg om in november te besluiten dat er een coffeeshop aan de Kleverskerkse- weg mag komen. Vorige maand zei burgemeester Koos Schouwenaar dat het niet lukt om de oude raad een concreet voorstel voor de coffeeshop voor te leggen. Dat wordt dus een zaak voor de nieuwe raad. Een sleutel rol is mogelijk weggelegd voor D66 dat grote kans maakt op een rentree in de raad. D66 zit in het kamp van de voorstanders van een coffeeshop: „D66 wil geen overlast van coffeeshops in de binnenstad, maar wij willen ook niet dat pro blemen over de schutting bij de buren gegooid worden. In Middel burg moet een coffeeshop zijn. Landelijk wil D66 volledige legali sering van coffeeshops, óók legali sering aan de achterdeur. Zolang die legalisering niet bestaat moet er een voor iedereen acceptabele oplossing komen." MIDDELBURG - Het wegenzout is zo goed als op, maar de winter blijft de weggebruiker hinderen. Afgelopen woensdag werden vooral fietsers on aangenaam verrast door zeer plaatselijke glad heid. Omdat het de komende dagen weer in de nacht en vroege ochtend dreigt te gaan vriezen en er lang niet overal gestrooid kan worden heeft de gemeente Middelburg waarschuwingsborden langs de invalswegen van de stad en de dorpen geplaatst. Wethouder Frank Streng was erbij toen bij de rotonde in de Schroeweg een van de eerste borden werd geplaatst. Zolang er kans op (nacht-)vorst blijft, en de gemeentelijke zoutschu- ren leeg, zullen de borden blijven staan. foto Lex de Meester DOMBURG - Mocht de WD in Veere deel uit gaan maken van het nieuwe college van burgemeester en wethouders, dan is Sjoerd Heij ning de liberale kandidaat voor het wethouderschap. Heijning is een ervaren rot binnen de WD. In Goes was hij twintig jaar actief als raadslid, fractievoorzitter en in de periode van 1994 tot 2002 was hij wethouder in Goes. Sinds 2003 is hij lid van Provinciale Staten en vanaf 2008 fractievoorzitter. Lande lijk is hij lid van de commissie Mi lieu en Mobiliteit van de VNG. Heijning woont nu in Goes. Zijn vrije tijd brengt hij vaak door in Zoutelande. Naar de familie in Rotterdam met de stoomboot Tip? walcheren@pzc.nl door Frank van Cooten MIDDELBURG - In zowel Terneuzen als Hulst zijn parkeerboetes vernie tigd door de Middelburgse recht bank. De rechter verwees twee boetes naar de prullenbak, omdat ze onte recht door de dienstdoende par- keercontroleurs waren opgelegd. In beide gevallen zijn 'weersom standigheden' als argument door de rechtbank gebruikt. In Terneuzen sneeuwde het hevig op 2 februari vorig jaar zodat de parkeercontroleur de achter de voorruit bevestigde parkeervergun- ning van een auto op de Scheldeka- de niet kon zien. De vrouw uit Hoek stapte naar de rechtbank om dat ze het niet eens was met de boete van vijftig euro. Omdat het die dag inderdaad he vig sneeuwde, concludeert de rechtbank dat de aanslag onterecht is opgelegd. Terneuzen moet der halve de boete terugbetalen alsme de de griffiekosten van 41 euro. Dat moet Hulst ook doen in het geval van een opgelegde boete op De Statie in Hulst op 28 juni vorig jaar. Een Hulsterse vrouw, in het bezit van een parkeervergunning voor binnenstadbewoners, vond de parkeerboete van 38 euro onte recht, omdat de vergunning, aan de vooruit bevestigd met een door de gemeente verstrekte zuignap, door de zon van de voorruit was gevallen. De rechtbank vond het verweer van de vrouw aanneme lijk. Voor verkeerswethouder Co van Schaik van Terneuzen is de uit spraak van de rechter aanleiding zorgvuldiger om te gaan met het uitdelen van boetes. „Omdat de rechtbank eerder aan de kant staat van diegene die de boete krijgt." Tip? redactie@pzc.nl Het Terneuzense raadslid gaat door gaans fluitend door het leven. Com missies, raadsvergaderingen, buurt bijeenkomsten, openingen en andere officiële plichtplegingen... hij onder gaat ze allemaal met een innemende lach. Hij is de vraagbaak voor de onweten de burger en mag graag in de meest uiteenlopende gezelschappen vertoe ven, van schippers tot notarissen, van alcoholisten tot gepensioneerde docenten. In deze verkiezingsperiode puilt zijn agenda uit. Hij rent van hot naar her... tot deze week. Na een slopende werkdag meldde hij zich kromgetrokken in zijn stamcafé van de Scheldestad. Hij zeeg zuch tend neer achter een pilsje en zei: „Her is in m 'n rug geschoten, want we moeten alle problemen over de verkiezingen heen tillen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 41