zeeland 13 'Niet bewust van iets crimineels' D □a A.S. ZONDAG Xm t* Signaal Maxima op bezoek bij de Smulpaap Red onze Polders berispt Staten commentaar Van Beveren aangetreden als gedeputeerde Koop een Staatslot en krijg €50 korting op een vakantie. REIZEN zaterdag 6 februari 2010 beurt aan de verdedigers van de hoofdverdachte en zijn belangrijk ste medewerkers. Dan gaat de ver dediging ook in op de ontnemings vordering van ruim 28 miljoen eu ro die het OM wil verhalen op eige naar Willemsen. Vrijdag 19 februari reageert officier „De overheid gedoogde en faciliteerde de Terneuzense coffeeshop Checkpoint." Raadsman Gerrit Veen van justitie Rammeloo op wat de advocaten tot dan hebben gezegd en krijgt ook de verdediging een twee kans. Donderdag 11 maart krijgen de ver dachten het laatste woord. Woensdag 24 maart doet de Mid delburgse rechtbank uitspraak. Het gaat er bij advocaat Ger rit Veen niet in dat ie mand die via het arbeids bureau werk vond bij Checkpoint nu beschuldigd wordt van het lid maatschap van een criminele orga nisatie. Zijn cliënte (46, gemeente Hulst) werkte vanaf 1 januari 2005 als thuiswerkster voor Check point. Ze draaide joints en scheid de hennep. De voorraad die bij haar werd aangetroffen was dan ook een gewone werkvoorraad, be toogde hij voor de Middelburgse rechtbank. Volgens de raadsman was zijn cliënte er absoluut niet van bewust dat ze iets crimineels deed. Na de eerste inval bij Check point, 1 juni 2007, merkte ze niets van het Openbaar Ministerie. Vol gens de raadsman concludeerde zij dat ze niets illegaals deed en zette ze haar thuiswerk voort. Dat ze bij de tweede inval, mei 2008, werd opgepakt en drie dagen vast zat, hakte er bij haar vreselijk in, ver volgde de raadsman. Veen vindt het vreemd dat het Openbaar Ministerie zo lang wachtte met optreden tegen Checkpoint. Hij wees naar een on derzoek uit oktober 2005 waarin duidelijk staat dat toen al het over grote deel van de klanten uit Bel gië en Frankrijk kwam. Ook noem de hij het erg naïef om niet te be seffen dat een gedoogde coffees hop met zoveel klanten regelmatig bevoorraad moest worden. Hij vindt ook dat Checkpoint nu door de overheid gecriminaliseerd wordt. „Deze overheid gedoogde en faciliteerde." Volgens hem heeft de overheid, door haar eigen be leid, de groei van Checkpoint uit gelokt. VLISSINGEN - Prinses Maxima be zoekt dinsdag snackbar de Smul paap en de winkel Vi Computers in Vlissingen. Zij doet dat als lid van de Raad van Microfinancie ring. Beide bedrijven worden bege leid door MicroStarter Zeeland. Naast hulp en advies bij het aan vragen van microkrediet biedt Mi croStarter beginnende bedrijven begeleiding van coaches. Met hen en de ondernemers wil Maxima in gesprek. Microfinanciering kan in Nederland als iemand niet bij de bank terecht kan of hulp nodig heeft bij een ondernemingsplan. MIDDELBURG - Comité Red onze Polders vindt dat de provincie de rug recht moet houden en tegen de ontpoldering van de Hedwige- polder moet blijven strijden. Deze boodschap bracht Magda de Feij- ter gisteren over aan Provinciale Staten. e ambtenaren in Ne derland zijn gisteren in het Middelburgse provinciehuis met hun acties voor een betere cao begonnen. Zij zijn al geruime tijd in onderhandeling met hun werkgevers, maar beide par tijen komen er niet uit. De werkgevers zitten op de nullijn en de bonden willen anderhalf procent, ofwel koopkrachtbe- houd. Nu willen de ambtena ren qua beloning graag in de pas lopen met het bedrijfsle ven. Inderdaad was er in de ja ren tachtig enige achterstand. Dat is inmiddels rechtgetrok ken. Het zou de ambtenaren sie ren nu ook naar het bedrijfsle ven te kijken. Dat zit in ver band met de crisis op de nul lijn. Ook de provincies wacht zwaar financieel weer. Welis waar pas in 2012, maar met die wetenschap in het achterhoofd is het raadzaam de rekening niet door te schuiven. Gedepu teerde Harry van Waveren gaf wat dat betreft een duidelijk sig naal af: het zal nog moeilijk worden gedwongen ontslagen te vermijden. Het feit dat ervoor wordt gepleit van de Hedwigepolder in samen hang met Saeftinghe en de Vlaam se Prosperpolder een grensover schrijdend natuurpark te maken, bestempelde zij als een vette worst die het ministerie van LNV de pro vincie voorhoudt. MIDDELBURG - Kees van Beveren is gisteren geïnstalleerd als lid van het dagelijks bestuur van de pro vincie Zeeland. Het Statenlid - hij was fractievoorzitter van het CDA - volgt zijn partijgenoot Toine Pop- pelaars op die dijkgraaf van de Zeeuwse waterschappen is gewor den. Van Beveren neemt grotendeels de portefeuille van zijn voorganger over, waaronder financiën. Dat komt goed uit, want zoals commis saris van de koningin Karla Peijs het zei: „Kees is goed met geld." Sjoerd Heijning (WD) zag niette min aanleiding de nieuwe gedepu teerde niet alleen te feliciteren, maar ook sterkte te wensen. Er moet immers fors worden bezui nigd in de provinciale huishou- ding. Van Beveren erkende dat hij het dagelijks provinciebestuur komt versterken in een lastige periode. Hij herinnerde eraan dat de pro vincie in de jaren negentig er fi nancieel zo goed voorstond dat bij zondere beeldspraken werden ge hanteerd. Het geld zou in het pro vinciehuis van het behang drui pen of dan wel tegen de plinten klotsen. Van Beveren: „We staan er nu heel anders voor, maar ook dat is een interessante uitdaging." De nieuwe gedeputeerde bleek zich al goed te hebben ingewerkt. Bij de kerntakendiscussie in de Sta ten trad hij op alsof hij al jaren met het bijltje hakt. Jan Bergen is de nieuwe fractie voorzitter van het CDA. De vrijge komen plaats in de christendemo cratische gelederen wordt ingeno men door Marcel Migo. foto's Peter Nicolai tegen coffeeshop Checkpoint op 24 maart uit je winst! Oad suats.ot.rij Nog 5 dagen tot de trekking! Vraag naar de voorwaarden bij uw ANVR-reisadviseur of kijk op www.oad.nl/staatsloterij. www.oad.nl www.oad.nl/staatsloterij KEUKEN KAMPIOEN IS NU TOT 70% KORTING OP SHOWROOMKEUKENS. Keuken Kampioen Tel STEiNHAUS Middelburg, Mortiereboulevard 28 (Mortiereboulevard) telefoon 0118-606690. Kijk voor overige adressen en openingstijden op www.keukenkampioen.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 3