Speciaal weblog voor verkiezingen D meningen 115 Naamgenoot Nellie woont in Zuidzande Griekse crisis belangrijker dan contributieschuld in sport? LAATST e WENS R Even Edith Cor de Jonge Postvak In zaterdag 6 februari 2010 EDITH RAMAKERS De lezersredacteur is bereikbaar per post op het adres van de Centrale Redactie van de PZC, Park Veldzigt35, Postbus 91 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118-434005 E-mail: Lezersredacteur@pzc.nl Het forum waarop lezers zich kunnen uiten over actuele zaken is bereikbaar via internet; www.pzc.nl Onderbroekenlol, stond er boven een column van Willem van Dam. Hij bracht zijn jeugd herinnering aan de roze slipjes van Nellie van de Reepe terug naar het heden. Aanleiding was an der onderbroekennieuws. De lan ge onderbroek waarin Arjen Rob ben voetbalt en de veiling van een onderbroek van de premier om de verkiezingskas te spekken. Er leek niets aan de hand, tot de te lefoon die ochtend op de redactie ging. „U spreekt met Nellie van de Reepe", klonk het, ofwel Nellie de Bliek-van de Reepe, uit Zuidzande. Zij was die ochtend al vroeg ge beld door een vriendin: „Ik wist wel dat je niet zo'n braaf meisje was, maar ik had nooit gedacht dat je zoiets zou doen." Nellie had de column nog niet ge lezen, maar toen ze las wat 'zoiets' was, was ze met stomheid gesla gen. De Nellie uit de column liet voor een stuiver in een duister poortje haar broekje zien aan de jonge Wil lem en soms gingen de tieners nog een stapje verder. Willem schreef niet over deze Zeeuws-Vlaamse Nellie (68). Het was in de Randstad, waar hij op groeide. „Ik weet nog precies waar het was. Ik had misschien beter haar achternaam kunnen wegla ten. Maar ik vind het een mooie naam en die hoort bij het meisje met het slipje en de vlinders. Het is puur toeval dat er nog een me vrouw is met die naam", zegt hij. Niemand in de omgeving van Nel lie heeft ook maar een moment ge dacht dat Nellie de Bliek-van de Reepe, de Nellie uit de column was. „Maar toch ben ik not amu sed", zegt ze. Daar komt bij dat ze absoluut niet houdt van moppen die seksueel getint zijn. „Als dit hu mor is, dan is dit mannenhumor. Mijn man reageert heel anders op deze column. Die vindt dat ik me niet druk moet maken. Je weet toch beter, zegt hij." Even later zegt ze: „Onderbroeken- lol is geen humor. De kop was goed." Het was een gevecht tegen de deadline om een com plete digitale regionale stemwijzer voor de gemeenteraads verkiezingen van 3 maart te ma ken. Maar het is gelukt. Woensdag gaat de stemwijzer, die Eerste Hulp Bij Stemmen heet, de lucht in. De regioredacties van de krant hebben 10 stellingen bedacht die alle geënt zijn op de eigen regio. Daarop konden de 93 Zeeuwse lijsttrekkers zich uitleven. Hun standpunten zijn nu duidelijk. Studenten aan de Fontys Hoge scholen ontwikkelden de stemwij zer, die ondersteund wordt door de regionale provider Claranet. De PZC en alle andere Wegenertitels bieden de stemwijzer woensdag aan. De multimediale redactie buit de digitale mogelijkheden uit om de kiezers een steun in de rug te geven. De stemwijzer moet leiden naar de favoriete partij. Een greep uit de stellingen waarop de lijsttrekkers zich mochten bot vieren: In de gemeente Hulst hebben de basisscholen te kampen met leeg loop. De stelling luidt dan ook 'Doek de kleine dorpsschooltjes op en laat schoolbussen rijden om de kinderen op school te krijgen.' De stellingenreeks in de gemeente Borsele opent met: 'Duurzaam heid is een groot goed, maar een zonnebos in Hoedekenskerke is een brug te ver.' In Middelburg houdt de bouw van het theater nog steeds de gemoede ren bezig.Door de bezuinigingen is het noodzakelijk om het theater opnieuw ter discussie te stellen.' In Reimerswaal is het een hot item om nieuwbouwwijken niet meer GEMEENTERAADS VERKIEZINGEN 3 maart 2010 aan de welstand te toetsen. De gemeente Schouwen-Duive- land kan natuurlijk niet zonder een stelling over recreatie en toeris me. 'Zijn de partijen voor concen tratie van toerisme in de West hoek of biedt recreatie juist een kans het hele eiland economisch te ontwikkelen.' Gistermiddag waren alle antwoor den op de stellingen binnen en wa ren de 93 profielschetsen, inclusief een foto compleet. De lijsttrekkers mochten in korte bewoordingen aangeven waarvoor ze zich schamen in hun gemeente of waarop ze juist trots zijn. De multimediale redactie is erin geslaagd om een bijdrage uit het Stimuleringsfonds voor de Pers te krijgen voor een extra project voor deze gemeenteraadsverkiezingen. Daarvoor is een weblog ontwik keld, met een algemene pagina over de verkiezingen en de moge lijkheid door te klikken naar de ei gen of favoriete regio. De pagina is vanaf woensdag te be zoeken en wordt gekoppeld aan de website van de PZC. De stimulering betekent concreet dat de krant 3 fulltime journalis ten tijdelijk kan inzetten om deze speciale webpagina's interessant te maken. Een van de nieuwkomers zal zich uitsluitend met video's bezighou den. Alle verhalen, video's en ook de stemwijzer worden gebundeld gepresenteerd in het weblog over de gemeenteraadsverkiezingen. e heer Van Damme uit de Zwanen- burgseweg in Ouwerkerk mailde de ze week naar de krant. Hij was onte vreden over onze selectie van het 'Alsof er geen belangrijker zaken speelden, werd op de voorpagina van de PZC afgelopen zaterdag kond gedaan van wanbetalers bij sportclubs. Een Griekse financiële crisis die de waarde van onze euro aantast en daarmee di rect gevolgen heeft voor de koopkracht, bleef onvermeld. Het zou de redactie sieren zich wat breder te oriënteren en de hoofd- en de bijza ken juist te positioneren.' Heeft deze brievenschrijver een punt? Volgens Zeeuwse sportliefhebbers zeker niet. Het verhaal was het gesprek van de dag op de sportvelden. Als Van Damme vooral geïnteresseerd is in bui tenlands nieuws, kan de PZC hem op dit ge bied tegenvallen. Bij onze eindredactie echter leverde zijn brief verbaasde reacties op. „We doen juist veel aan Griekenland, de armoede en de hoge voedsel prijzen. Ik begrijp deze brief niet", was samen gevat het antwoord. De eindredactie volgt het nieuws over de tekor ten en schulden van Griekenland en selecteert de berichten op belangrijkheid. Een speciale redacteur bekijkt de hele dag nieuws dat binnenkomt van de persbureaus, zoals ANP, AP en Reuters. Over de Griekse tekorten werd de afgelopen maand drie keer een bericht gepubliceerd: Dat was op 15,18 en 29 januari. Gisteren stond het vierde artikel in de krant over Griekenland. Het was een twee pagina's groot achtergrond verhaal over Griekenland met de kop 'een kwetsbaar land'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 15