DELTA Ride for the Roses Zeeland Zaterdag 12 juni 2010 www.deltaridefortheroses.nl sport j 39 JUÜ'A m Jeugd van profclubs massaal naar Esad Osmanovski Memorial Cup de DELTA 111 Inschrijven: ten behoeve van ÖO zaterdag 6 februari 2010 - door René van Stee BRESKENS - De vierde Esad Os manovski Memorial Cup krijgt een sterk bezet deelnemersveld. De teams die zaterdag 8 mei mee doen aan het voetbaltoernooi op de velden van Breskens zijn de A-junioren van Club Brugge, Cer- cle Brugge, Ajax A2, Arsenal SS, Vitesse/AGOVV, Genk, ADO Den Haag, Lokeren, RBC, Zulte Ware- gem, Jong Zeeland onder 21 jaar en Breskens onder 23 jaar. Het toernooi is een eerbetoon aan de getalenteerde Esad Osmanovs ki. De voetballer van Breskens overleed op 18 november 2004 op 23-jarige leeftijd in het ziekenhuis in Brugge. Twee dagen eerder werd de spelverdeler tijdens een training getroffen door een hartstil stand. Organisator Fred van Hasselt is ui teraard in zijn nopjes met de komst van een kleine tweehon derd jeugdige topvoetballers naar Breskens. Hij blikt echter al voor uit op volgend jaar. „Dan vieren we ons eerste lustrum. We mik ken die editie op nog meer mooie ploegen. We gaan voor zestien teams, waartoe sowieso Ajax At zal behoren. Zoals we er nu over denken willen we het toernooi elk lustrum iets meer body geven dan in de tussenliggende jaren", vertelt Van Hasselt. De Esad Osmanovski Memorial Cup ging in 2007 van start met A-junioren van amateurclubs uit de regio. Een jaar later werd het toernooi voortijdig afgebroken van wege langdurige en hevige regen val. Vorig jaar won RBC Ai na straf schoppen de finale van Ajax A2. Die teams zijn wederom van de partij. De opvallendste deelnemer is echter de Arsenal Soccer School (SS). Dit initiatiefis afkomstig van Arsenal, de Londense grootmacht uit de Engelse Premier League waar Robin van Persie inmiddels is uitgegroeid tot een idool. De Arsenal Soccer School is een concept dat wereldwijd wordt toe gepast. In Nederland is het ook ac tief bij amateurclubs in de grote steden Amsterdam, Rotterdam, Utrecht en Den Haag. „Via extra trainingen volgens de methode van Arsenal en het spelen van on derlinge wedstrijden zijn de zeven tien beste jongens uit die vier plaatsen uitgekozen. Die zullen we in Breskens aan het werk zien. Er komen ook drie Engelse jongens mee", legt Van Hasselt uit. Hij be nadrukt dat het niveau van dit team absoluut niet mag worden onderschat. „Net als bij Arsenal zelf, ligt de lat enorm hoog. De ploeg die naar ons komt, doet niet onder voor veel jeugdploegen van betaald voet balorganisaties. Het is zelfs de be doeling dat grote talenten op ter mijn-naar Engeland verkassen." In eerste instantie zouden ook de A-junioren van Haarlem hun op wachting in Breskens maken. Na het faillissement van die club is Jong Zeeland onder 21 jaar als ver vanger aangetrokken. Loting Esad Osmanovski Memorial Cup Toernooi Gisteravond is de loting verricht voor het vierde Esad Osmanovski Memorial Cup Toernooi. Daar kwam de volgende pouleverdeling uit voort. POULE A 1RBC Roosendaal 2. Club 8ruggs 3. Arsenal SS 4. Genk 5. Cercle Brugge 6. jong Zeelar.d-21 Poulewinnaar spelen de finale, de nummers twee om plaats drie en vier Willem Adriaansens GPC VLISSINGEN Tegenstander: Klöetinge (uit). Afwezig: Danny Bömer (geblesseerd), Ralph Wiessner, Leon Weeda, Erik de Ruiter (allen vakantie). Bijzonderheden: Max Leijer, keeper van het tweede elftal, neemt vandaag in de uitwedstrijd tegen Klöetinge plaats onder de lat. „We missen wel wat men sen", zegt trainer André Maas, „maar dat geeft anderen de gelegenheid om zich te manifesteren." KLÖETINGE Tegenstander: GPC Vlissingen (thuis). Afwezig: Corné Schilperoort (ge schorst). Bijzonderheden: Corné Schilperoort is naar aanleiding van zijn rode kaart in de thuiswedstrijd tegen Nieuw Lekkerland voor één duel geschorst. Trainer Cees Houtepen gaat er vanuit dat er vandaag gevoetbald kan worden. „We zijn er klaar voor. De scherpte voor de goal was de laatste weken een beetje weg, maar daar hebben we de afgelopen da gen keihard aan gewerkt." TERNEUZENSE BOYS Tegenstander: Rijsoord (uit). Afwezig: Robert Rijnberg, Evert-Jan van Opdorp, Roy van Ham (allen gebles seerd), Martijn Ellenbroek (stage in Ca nada), Jules Bazelier (stage in Australië). Bijzonderheden: Terneuzense Boys gaat op bezoek bij Rijsoord, dat in de top drie staat en de heenwedstrijd won. „Rijsoord maakte toen een gedegen, vol wassen indruk op mij", zegt Karl Vergou wen. „Ze draaien bovenin mee, dus we weten wat we kunnen verwachten." RCS Tegenstander: De Valk (uit). Afwezig: Steven Visser (geschorst), Dennis de Nooijer (knieblessure). Bijzonderheden: Twee weken geleden was Michel Leonhart niet helemaal te vreden over de instelling van zijn spe lers, maar dat slechte gevoel is weg. „We hebben de afgelopen weken heel goed getraind. Het plannetje voor De Valk ligt klaar en ik hoop dat we Vlissin gen een handje kunnen helpen." De Valk is koploper in de eerste klasse C en Vlissingen volgt op zes punten, maar heeft wel twee wedstrijden min- - der gespeeld. RCS staat zevende. VLISSINGEN Tegenstander: WSC (thuis). Afwezig: Dangelo Martien en Randy de Dreu (beiden geschorst) Bijzonderheden: Joffrey Geldof keert na een schorsing terug in de selectie van Vlissingen. „We zullen tegen WSC op onze tellen moet passen", meent trainer Ruud Pennings. „WSC valt niet te onderschatten. De ploeg heeft onver diend verloren van koploper De Valk-. (3-2) en wij leden destijds uit bij WSC bijna de eerste nederlaag." Hoofdsponsors: the multi-utility company nJF M m Subsponsors: grafisch bedrijf goes Nieuwe routes: 25, 50 en 120 km. Start vanaf de Zeelandhallen te Goes. U kunt individueel inschrijven en als club, vereniging of bedrijventeam. s*S°rtie+

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 141