krijgt nieuwe impuls Thuis &Tuin sport37 Koster en Poortvliet te gast bij sponsors van GPC en Dauwendaele opzetten en CruyfF Court realiseren Dumoulin verslaat Bozic in massasprint Zaa Ivoetba I vrouwen cios spelen wedstrijd Wildcards voor Skil en Vacansoleil Go Ahead Eagles laat dure punten liggen zaterdag 6 februari 2010 voor sport en bewegingsactivitei ten voor gehandicapten), dit pro ject vorm geven. „Het is een pro ject van drie jaar", legt de Middel burger uit, „en het gaat daarbij niet alleen om voetbal. We zijn bij voorbeeld samen met Respo bezig om een sport- en speldag op Am- bon te organiseren. Daarnaast zijn we op het eiland Saparua bezig met een volleybalproject voor vrouwen. De activiteiten blijven niet beperkt tot de Molukken. We gaan ook elders in Indonesië aan de slag. We verzorgen al voetbal trainingen op Bandung." Er is contact gelegd met de Indone sische voetbalbond en er wordt nauw samengewerkt met de Ne derlandse voetbalbond. „De bedoe ling is om in het najaar op het ei land Ambon een competitie op te zetten. Daar is behoefte aan. Nu spelen de clubs alleen maar toer nooien. Een ander plan is om een CruyfF Court te realiseren in Am- bon-Stad..We gaan daarvoor con tact zoeken met de CruyfFFounda- tion en hopelijk kan de KNVB daar ook een rol in spelen. De Mo lukse bevolking is zeer Oran- je-minded. Alles wat de KNVB doet, is heilig. Het is een instituut. We zijn de voetbalbond zeer er kentelijk. Ze helpen ons op alle mogelijke manieren." De stichting heeft nog meer plan nen. Zo hoopt Pentury dat de Mo lukse voetballers Giovanni van Bronckhorst en Denny Landzaat op termijn als ambassadeurs gaan optreden. „Giovanni en Denny zijn helden op de Molukken. We willen een trainersdag organiseren en hopen dat die jongens hun steentje kunnen bijdragen, net zo als trainers als Simon Tahamata (actiefin Saudi-Arabië) en Jos Lu- hukay (trainer Augsburg)." (im Pentury, die werkzaam is bij de facilitaire dienst van het ROC, is blij met alle steun en hoopt dat alle wensen in vervulling gaan. „Als de competitie straks gaat draaien, zal ik natuurlijk trots zijn, maar vooral voor de mensen daar." BAGNOLS-S'UR-CEZE Samuel Dumoulin heeft Borut Bo zic gisteren van diens derde etappe zege in de Ster van Bessèges afge houden. De Franse wielrenner ver sloeg de snelle Sloveen van Vacan- soleil na 148 kilometer koers in de eindsprint. Tom Veelers van Skil-Shimano fi nishte in Bagnols-sur-Cèze als der de. Johnny Hoogerland kwam in het peloton als 39e over de finish. Hans Dekkers uit IJzendijke werd 96e. Bozic blijft wel leider in het alge meen klassement Hij heeft zestien seconden voorsprong op de Belg Nicolïeckhout. GOES Het Nederlandse vrouwenzaalvoet balteam speelt dinsdag 9 februari in Eindhoven een oefenwedstrijd tegen het vrouwenteam van het district zuid I/zuid n. Het vrouwenteam van cios Goes zal een voorwedstrijd spelen tegen Divers uit 's-Hertogenbosch. Enkele vrouwen van het cios trai nen al bij de districtselectie van de KNVB. De voorwedstrijd in sporthal Meer- rijk in Eindhoven begint om 18.30 uur. De wedstrijd is tot stand gekomen in samenwerking met voetbalbond KNVB. MIDDELBURG - TWee oud-internatio- nals doen volgende week Zeeland aan. Adrie Koster en Jan Poortvliet luisteren de sponsorbijeenkom sten van de voetbalverenigingen GPC Vlissingen en FC Dauwendae- le op. Adrie Koster, tegenwoordig trainer van Club Brugge, is vrijdag 12 fe bruari bij GPC Vlissingen te gast. Tijdens de sponsoravond in het clubhuis zal hij iets vertellen over zijn loopbaan als speler en trainer. Adrie Koster, geboren in Zierikzee, speelde betaald voetbal bij Roda JC en PSV en kwam drie keer uit voor het Nederlands Elftal. De bijeenkomst in Vlissingen be gint om 19.30 uur. De genodigden krijgen gelegenheid om vragen te stellen aan Adrie Koster. Jan Poortvliet is twee dagen eerder (woensdag 10 februari) te gast bij de Middelburgse voetbalvereni ging FC Dauwendaele. De club, uit komend in de tweede klasse, houdt een bijeenkomst voor de sponsors in de Voetbal Experien ce. Poortvliet is op dit moment trai ner bij Eindhoven en is met de club in de race voor een periodeti- tel. De Arnemuidenaar kwam als speler van PSV negentien keer uit voor Oranje en was actief op het WK in Argentinië. Zijn beeltenis hangt in de Voetbal Experience. FC Dauwendaele ontvangt woens dag 10 februari vanaf 19.30 uur de sponsors. Ze krijgen een rondlei ding waarna Jan Poortvliet aan het woord komt. AIGLE De licentiecommissie van de inter nationale wielerunie UCI heeft gis teren een wildcard uitgereikt aan zestien continentale wielerploegen waaronder de Nederlandse prof- ploegen Skil-Shimano en Vacanso leil, de ploeg van Johnny Hooger land. Dankzij de wildcard kunnen de kleinere continentale teams ook starten in de grotere ProTour-koer- sen. De wildcard geldt voor één jaar. Skil-Shimano en Vacansoleil voldoen volgens de UCI aan de strenge kwaliteitseisen die aan ploegen op het hoogste niveau wor- den gesteld. Het zijn eisen op sportief, organisa torisch en ethisch gebied. RIJSWIJK Go Ahead Eagles heeft de kans la ten liggen in punten gelijk te ko men met De Graafschap, de koplo per van de Jupiler League. De De- ventenaren kwamen gisteravond voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen Volendam. Er werd bovendien niet gescoord. De Eagles hebben nu 45 punten uit 32 duels. De concurrent uit Doetin- chem zag de wedstrijd tegen RBC afgelast worden, maar werd door misstappen van de concurrentie toch de grote winnaar van deze competitieronde. Cambuur kon evenmin winnen. In Leeuwarden werd het 1-1 tegen AGOW. Adrie Koster in het dorp Tulehu eind december 2009. De nieuwe Tuin- en Woonbeurs voor zuid-west Nederland 12 t/m 14 maart 2010 Zeelandhallen Goes Thema's: Het groene wonen, biologisch tuinieren en kunst voor binnen en buiten. Ladies Night Rob's Roadshow Romeo Sommers trendwatcher www.thuisentuintrends.nl Zeelandhallen.nl BN DeStem Roadshow

Provinciale Zeeuwse Courant | 2010 | | pagina 139